PDA

Zobacz pełną wersję : Historia foto do OM-D E-M5 ???



Maciej44
25.09.14, 13:57
Witam

Wpadł m do głowy taki pomysł żeby kupić przejściówkę z mocowania MD na mikro 43. Czy ktoś próbował takiego wynalazku ? Pytam, bo mam 3 obiektywy stałe z dawnych czasów 28mm, 50mm, i 105mm w bardzo ładnym stanie więc może warto spróbować podpiąć to do M5-ki?

KoValus
25.09.14, 14:25
Warto spróbować, bo koszt przejściówki niewielki. Ja od jakiegoś czasu bawię się Industarem 51 z moim E-M5, a wczoraj przyszła do mnie przejściówka m4/3 -> Yashica, więc będę mógł korzystać ze szkieł mojego analoga. W e-m5 brakuje trochę focus peakingu z prawdziwego zdarzenia, ale ten kombinowany + powiększenie obrazu daje radę. Pamiętaj tylko o 2x cropie.

Maciej44
2.10.14, 11:41
Witam ponownie

Przejściówka jest , jedyny pomiar jaki mogę wycisnąć z aparatu to auto iso. Dobre i to bo przysłonę sam sobie ustawiam jak potrzebuję więc korekta czasu pokazuje mi wartości iso. Jest tylko jedna sprawa na którą liczyłem ale nie działa. Lupa przy regulacji ręcznej nie wyświetla się wcale. Czy jest jakaś opcja w menu wymuszająca za każdym razem precyzyjne ostrzenie ? W trybie manual fokus nic się nie dzieje, włączony jest też asystent MF. Czy to znaczy, że nie będzie powiększenia przy MF ?

adambieg
2.10.14, 11:45
Witam ponownie

Przejściówka jest , jedyny pomiar jaki mogę wycisnąć z aparatu to auto iso. Dobre i to bo przysłonę sam sobie ustawiam jak potrzebuję więc korekta czasu pokazuje mi wartości iso. Jest tylko jedna sprawa na którą liczyłem ale nie działa. Lupa przy regulacji ręcznej nie wyświetla się wcale. Czy jest jakaś opcja w menu wymuszająca za każdym razem precyzyjne ostrzenie ? W trybie manual fokus nic się nie dzieje, włączony jest też asystent MF. Czy to znaczy, że nie będzie powiększenia przy MF ?

Wejdź do menu, poszukaj opcji gdzie do klawiszy funkcyjnych można przypisać konkretne opcje i przypisz lupę (powiększenie w miejscu wybranego punktu af).


Menu> "trybiki" > spust/pokrętło > funkcja przycisku > wybierasz któryś Fn > Powiekszenie (lupa)


Z automatu nie działa bo niby jak body ma wiedzieć, że zmieniasz ogniskową na manualnym obiektywie:cool:

waruga
2.10.14, 11:48
Witam

Wpadł m do głowy taki pomysł żeby kupić przejściówkę z mocowania MD na mikro 43. Czy ktoś próbował takiego wynalazku ? Pytam, bo mam 3 obiektywy stałe z dawnych czasów 28mm, 50mm, i 105mm w bardzo ładnym stanie więc może warto spróbować podpiąć to do M5-ki?

Ja tez mam przejsciowke i sprawdza sie dobrze.

Saboor
2.10.14, 11:50
Ja tez mam przejsciowke i sprawdza sie dobrze.
Którą?

KoValus
2.10.14, 11:51
Światłomierz nie potrzebuje mieć podanej przesłony, do podania czasu naświetlania, także można śmiało zdjęcia robić na trybie A lub M z sztywno ustawionym iso.
Co do powiększenia, to można je sobie ustawić pod którymś z przycisków (ja mam pod fn2), polecam również "pseudo focus peaking", bardzo przydatna rzecz (tu jest pokazane jak to ustawić:
http://www.youtube.com/watch?v=3ArqBplO8cQ ).

Pozdrawiam

Maciej44
2.10.14, 11:57
P.S. Przy pierwszym wyjściu zgubiłem w nocy muszlę wizjera :(

waruga
2.10.14, 12:05
którą?

mmf-2 :-)

Saboor
2.10.14, 12:07
mmf-2 :-) To nie moja.:wink:

Maciej44
2.10.14, 12:10
Menu> "trybiki" > spust/pokrętło > funkcja przycisku > wybierasz któryś Fn > Powiekszenie (lupa)


Robię tak dokładnie krok po korku ale nie powiększa :(


Z automatu nie działa bo niby jak body ma wiedzieć, że zmieniasz ogniskową na manualnym obiektywie:cool:[/QUOTE]

adambieg
2.10.14, 12:12
Menu> "trybiki" > spust/pokrętło > funkcja przycisku > wybierasz któryś Fn > Powiekszenie (lupa)


Robię tak dokładnie krok po korku ale nie powiększa :(

Z automatu nie działa bo niby jak body ma wiedzieć, że zmieniasz ogniskową na manualnym obiektywie:cool:[/QUOTE]

Jak już wyjdziesz z menu , to wciskasz wybrany Fn i masz.

Maciej44
2.10.14, 12:23
Nie działa pod F1 też lupa nie działa wszystko inne działa ale nie lupa, może gdzieś jeszcze coś trzeba ustawić ?

adambieg
2.10.14, 12:30
Wciśnij fn1 , powinien zmienić sie wygląd obszaru Af i naciśnij jeszcze raz Fn1, powinno nastąpić powiększenie kadru. żeby zakończyć powiekszenie naciśnij OK.

Jak zawiodą inne sposoby to trzeba poczytać instrukcję:mrgreen:

Maciej44
2.10.14, 12:37
DZIAŁA !!! Super

Myślałem, że trzeba trzymać przycisk żeby zadziałało a to tylko wystarczy przycisnąć - teraz będę panem MF :) :) :)

Wielkie dzięki za pomoc

adambieg
2.10.14, 12:45
DZIAŁA !!! Super

Myślałem, że trzeba trzymać przycisk żeby zadziałało a to tylko wystarczy przycisnąć - teraz będę panem MF :) :) :)

Wielkie dzięki za pomoc

W ramach tej funkcji możesz jeszcze pokrętłem zmieniać krotność powiększenia ale to już sam przećwicz.