PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy software Olympus Capture



petreq
25.09.14, 12:09
Nie wiem czy już ktoś już sygnalizował. Jeżeli tak, to proszę o usunięcie.

Za stroną Olympusa:
Olympus Capture to aplikacja do tetheringu, która pozwala nawiązać połączenie między zgodnymi produktami firmy Olympus a komputerem w celu ułatwienia pracy w studiu fotograficznym.
Użytkownik może sterować wyzwalaniem migawki, ustawieniami aparatu oraz transferem zdjęć z poziomu aparatu lub komputera połączonego przez tethering.
Program można także połączyć z oprogramowaniem Olympus Viewer 3, aby jeszcze bardziej zoptymalizować pracę w studiu.

http://support.olympus-imaging.com/oc1download/product/index

yamada
25.09.14, 12:31
pobiore i sprawdze w domu czy działa :)

romek1967
25.09.14, 12:36
pobiore i sprawdze w domu czy działa :)
masz E-M1?

hades
25.09.14, 13:12
E-M10 powinno dać radę. Chyba, że nie potrafi tego po USB.

romek1967
25.09.14, 13:19
E-M10 powinno dać radę. Chyba, że nie potrafi tego po USB.
Ze strony Olympusa (http://app.olympus-imaging.com/olympuscapture/):

Oprogramowanie to jest zgodne z aparatami firmy Olympus wyposażonymi w funkcję tetheringu.
Aparat E-M1 z oprogramowaniem wbudowanym w wersji 2.0 jest obsługiwany. (Stan na wrzesień 2014).

hades
25.09.14, 13:54
Tak przeczytałem to. E-M10, przez Wi-Fi też jest wyposażony w tą funkcje. Aż jestem ciekaw czy poprzez USB też to działa.

dobas
10.10.14, 19:24
wreeeszcie. Tyle razy wieszałem psy na brak współpracy OM-D z Lightroomem, że niezmiernie mnie cieszy, że coś się wreszcie ruszyło.

I wprawdzie aplikacja od Lightrooma niezależna - jest cwany sposób aby połączyć oba programy i jednym guzikiem robić zdjęcie aby po chwwili mieć plik na dysku i otwarty w Adobe Lightroom do edycji.

Dla mnie czad...
Więcej wrazeń i filmik tu: http://dobas.art.pl/blog/olympus-tethering/

W (http://dobas.art.pl/blog/olympus-tethering/)reszcie jest możliwość pracy na kablu, oceny jakości zdjęcia na monitorze, czy ustawiania ostrości z powiększeniem wycinka zdjęcia również na monitorze. Cieszę się, że ktoś w Hamburgu alibo dalej słucha tych jojczeń i narzekań

Program chyba nawet dopracowany - choć nie wiem bo jeszcze zbyt krótko używam. Ale do pracy dwuosobowej to już w ogóle rewelka. Jedno robi, drugie wywołuje i praca wre jak dzika :D

szafir51
10.10.14, 20:54
1. Było.
2. Wsparcie tylko dla E-M1 to wstyd. Mam nadzieję, że szybko wyjdą update firmware dla innych modeli pozwalające na korzystanie z programu.

dobas
10.10.14, 21:16
1. Było.
2. Wsparcie tylko dla E-M1 to wstyd. Mam nadzieję, że szybko wyjdą update firmware dla innych modeli pozwalające na korzystanie z programu.

@szafir51 co "1. Było" ?

Też licze na to, że pojawi się wsparcie dla pozostałych puszek

yac
10.10.14, 22:17
Przydałby się moduł wi-fi choćby na stopkę do starszych penów :cry:

droplet
7.12.14, 22:59
Właśnie postanowiłem ostro poużywać Olympus Capture. Co roku robię sobie świąteczną sesje rodzinną. Dalej nie nie jestem wstanie uzyskać takiej funkcjonalności jak w starym Olympus Studio :-( tzn zdalne wyzwalanie migawki i podgląd na dużym monitorze. Przy tetheringu port USB jest zajęty a Wi-Fi nie działa - przynajmniej nie wiem jak je włączyć. Zostaje tylko opóźnienie wyzwolenia migawki ale to nie to.

Jack
8.12.14, 11:23
...Dalej nie nie jestem wstanie uzyskać takiej funkcjonalności jak w starym Olympus Studio :-( tzn zdalne wyzwalanie migawki i podgląd na dużym monitorze...To było tylko możliwe w lustrzance, która miala wyjście wideo niezależne od USB. W innych lustrzankach z uniwerslanym złączem, zastosowanie kabla typu Y i tak nastręczało wiele problemów, bo najpierw był obraz wideo na TV, a Olympus Studio komunikował się z aparatem - można było regulować parametry, ale po pierwszym wyzwoleniu migawki komputer "przejmował władzę" i powodował wiele zakłóceń, czy wręcz brak obrazu wideo.
Myślę, że mógłbyś, jako jedna z osób, która ma znaleźć się na zdjęciu, zastosować inne rozwiązanie, mianowicie użycie smartfona, czy tableta wraz z Olympus Image Share, zamiast czegoś innego:-)

droplet
8.12.14, 17:39
Niestety najlepiej się sprawdza duży monitor gdzie każdy z planu może siebie zobaczyć i mały pilot do wyzwalania. Można od razu zobaczyć też jak wyszło zdjęcie. Spróbuję wyzwalać myszą bezprzewodową.

Jack
8.12.14, 19:44
Mysz bezprzewodowa wcale nie jest złym pomysłem... :-)