PDA

Zobacz pełną wersję : NOWY Firmware dla OM-D E-M1



Andrzej56
16.09.14, 09:50
Na stronie olympusa pojawil sie nowy firmware do E-M1 na ktory wszyscy czekali. Od dzis jest juz mozliwosc aktualizacji

Dziwne ze nowy firmware umieszczono w zakladce E-System ponizej link

http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/software/firm/e1/#omd

W stosunku do wersji 1.4 z maja wersja 2.0 wprowadza ponizsze zmiany

8 new functions have been added:

Keystone Compensation (Digital Shift)
Tethered Shooting System (OLYMPUS capture)
Live Composite photography
Zoom In/Out and Layout have been added to Photo Story. Save (complete partway through), Temporary Save, and Resume functions have been added to Photo Story mode.
Vintage and Partial color have been added to art filter.
Old film effect has been added to movie effect.
The Aperture Lock function has been added to Aperture Preview.
The Panning Shot Shooting mode has been added to SCN mode.
16 operability improvements:

Image display time lag: 16 msec (when frame rate setting is high)
Multiple simultaneous settings are now available in Live Guide.
Exposure compensation (±3 EV) is now available in HDR 1/HDR2 shooting.
A function was added to cancel Color Creator and return to the original Picture Mode by pressing the MENU button when using Color Creator function.
Even when Art Filter is set for the Picture Mode in movie shooting, the Movie Tele-converter can now be used.
AF function for each frame was added to Custom Self Timer. In Drive Mode's Custom Self Timer settings, you can now press the INFO button to change settings.
MF Assist is now supported in magnified frame position.
3x has been added to high resolution magnified Live View.
The Peaking display frame rate has been improved.
Electronic zoom speed setting function was added. An icon appears on the LCD monitor when using the Olympus zoom lens.
When the arrow pad is set to Direct function, the Underwater/Underwater macro functions can be used with the left and down button on the arrow pad.
Double tap is now supported in touch operations on the Super Control Panel.
The level gauge and histogram can now be displayed during magnified frame display. The Touch Off icon was added to magnified frame display.
A function was added so that shooting information recorded in HDR1/HDR2 can be viewed in the playback screen. Information on composited number of shots for images recorded with Live Composite was added.
Short-cut access is now supported for Live Composite, Live Bulb, and Live Time setting menus.
When the BKT button is pressed for seconds, the BKT menu now appears.
OI.Share

OI.Share version 2.4 is supported.


Radze rowniez zapoznac sie z instrukcja jak zaladowac nowy soft link ponizej

http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/software/camera/cameraupdate.cfm


Dodatkowo pojawila sie rowniez z dniem dzisiejszym aktualizacja dla obiektywu macro 60mm



Mysle ze wszyscy na to czekalismy i teraz ladujwmy nowy software


Pozdrawiam

jacekzaw
16.09.14, 10:42
Myślałem, że będzie 4k Video :(

Andrzej56
16.09.14, 11:30
Wszyscy mysleli i nawet ostatnie pogloski to potwierdzaly a tu niespodzianka

frost
16.09.14, 12:29
chyba czują ze puszka nie przygotowana na wykorzystanie przez "filmowców"

gietrzy
16.09.14, 14:28
chyba czują ze puszka nie przygotowana na wykorzystanie przez "filmowców"

Ja wciąż łudzę się, że będzie 2.1 czy 3.0 z poprawionym wideo. Moim zdaniem dzisiaj jeśli w ogóle jest jakaś sprzedaż to tylko egzemplarzy z drugiej ręki.

Jan_S
16.09.14, 14:38
zauważyłeś że ceny w sklepach spadły niedawno o jakie 500zeta?

gietrzy
16.09.14, 15:16
zauważyłeś że ceny w sklepach spadły niedawno o jakie 500zeta?

500/3,35 = $149, fajnie. Po tyle chodzą używane 14/2.5 I.

OK, Jan, tu nie chodzi o te $1399, tu - raczej szybciej niż wolniej - chodzi o teorie Janka nt. 4/3 z filtrem AA w roli głównej a teraz z brakiem wideo w tak korzystnych warunkach (Oly AWB czy 5-osiowy IBIS i podwójny AF). Nie ma na rynku masowym dzisiaj miejsca na coś, co nie jest hybrydą. Nie po 5D2, GH1 czy Nokii 808 PV, nie w modelu flagowym, nie w warunkach, gdzie jest obecne 50 Hz czy 36 megabitów w Fuji.

Jan_S
16.09.14, 15:42
gietrzy (https://forum.olympusclub.pl/members/12544-gietrzy) - i ja się z Tobą zgadzam choć funkcje filmowania nie są dla mnie kluczowe bo używam tego od wielkiego dzwonu. Ale faktem jest, że standardy na rynku wyznacza wzajemna konkurencja i albo się te standardy szanuje albo się ginie i z konkurencji wypada. Na łamanie standardów, mogą sobie pozwolić tylko te firmy których produkty są w jakiś sposób wyjątkowe. W takie Leice M czy Nikonie Df nikt filmowania szukać nie będzie a i tak klient, niszowy bo niszowy, ale się znajdzie...

Olympusowi chyba nie udało się wypromować m4/3 jako sprzętu lansiarskiego . To trochę dziwne, jeśli się weźmie pod uwagę jak starannie były wykonane E-P1 czy E-M1 . Na nic się zdało to całe odwoływanie do tradycji kultowych Olympusów. Skończyło się tym, że teraz za stylowe i trendy uważane są aparaty Fuji, a Olympus musi się ścigać z pospólstwem w rodzaju Samsunga czy Sony...

ps. moim zdaniem, po 5D2 a bardziej nawet po 6D, D600 czy A7 nie ma na rynku miejsca dla "cropowego" aparatu za 6 i więcej tys. PLN. Owszem, od czasu do czasu to ten, to tamten producent próbuje tak eksperymentować ale kończy się to zazwyczaj źle. No chyba że taki aparat wnosiłby coś istotnie nowego ale na to się nie zanosi.

gietrzy
16.09.14, 15:59
Na łamanie standardów, mogą sobie pozwolić tylko te firmy których
Wyniki finansowe pną się górę tj. Canon, lub mają jeszcze więcej do stracenia tj. Nikon.


nie ma na rynku miejsca dla "cropowego" aparatu za 6 i więcej tys. PLN. No chyba że taki aparat wnosiłby coś istotnie nowego ale na to się nie zanosi.

GH4 wnosi a i tak nie dałbym tyle za kastrata*. Panas mógłby powrócić do prawdziwego multi aspektu.
* - crop 2.3x w trybie C4K.

pebe
16.09.14, 16:23
Czy ktoś już wgrał ten firmware i może potwierdzić, że faktycznie resetuje wszystkie ustawienia aparatu?
Prawdę mówiąc nie za bardzo mam ochotę od nowa przeglądać całe menu i wszystko ustawiać.
Chyba że któraś z nowych funkcji będzie tego warta - czy faktycznie focus peaking chodzi lepiej?
Piszą też że wyświetlacz ma mniejszy lag, ale czy to w ogóle można zauważyć?

gietrzy
16.09.14, 18:09
Czy ktoś już wgrał ten firmware i może potwierdzić, że faktycznie resetuje wszystkie ustawienia aparatu?
http://www.dpreview.com/forums/post/54391723

lcj
16.09.14, 18:47
Tak, resetuje, WB-Custom muszę zrobić znowu. Tylko ustawienia AF zostają (uff jak ktoś musiał).

Tutaj opis po powiedzmy polskiemu:

http://dl01.olympus-imaging.com/ww/ud2/PLK/0001/1090/index20a.html

K (http://dl01.olympus-imaging.com/ww/ud2/PLK/0001/1090/index20a.html)eystone jest ciekawy.
Trzeba by porównać czy LR robi to lepiej czy sama puszka, efekt jest CYFROWY, więc w RAW bez efektu. A miałem nadzieję, że robią to w taki sposób, że dodają to stabilizacji matrycy stałe wychylenie... No ale dobre i to!

EVF przyśpieszył, Live View też.

lcj
26.09.14, 16:45
Pojawił się też nieoficjalny hackowany FW dla E-M1, z trybem czytania całej ramki i downscalingiem do 1080i dla wideo... ciekawe!

dobas
13.10.14, 23:29
resetuje.

Keystone - działa śmiesznie. Tak śmiesznie, że aż zdjąłem obiektyw, żeby zajrześ do środka i dwie osoby oprócz mnie stwierdziły, że ruch rolki powoduje pochylanie matrycy :)

zdjęcia porównawcze zrobiłem dziś w tym tygoidniu może je prześledzę. Ale ciekawym i pocieszającym jest fakt, że wynika to z ruchu matrycą a nierozciąganiem obrazu przekrzywionego

Thomasso
14.10.14, 00:36
resetuje.

Keystone - działa śmiesznie. Tak śmiesznie, że aż zdjąłem obiektyw, żeby zajrześ do środka i dwie osoby oprócz mnie stwierdziły, że ruch rolki powoduje pochylanie matrycy :)

zdjęcia porównawcze zrobiłem dziś w tym tygoidniu może je prześledzę. Ale ciekawym i pocieszającym jest fakt, że wynika to z ruchu matrycą a nierozciąganiem obrazu przekrzywionego

No jesli tak jest to szacun. Sprzętowe rozwiązanie. To tera może ograniczonego tilt-shifta na matrycy by zrobili :P
To byłoby genialne! Nowe spektrum możliwości.. ach już widzę te portrety artystycznie rozmazane. Fulfrejmowcy by się pochlastali szarym mydłem z rozpaczy :P



T.