PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczady suck



Strony : [1] 2 3

Bodzip
31.08.14, 09:38
W znaczeniu - Bieszczady wciągają :mrgreen:

Tam idziemy

panorama - klikać do oproru
1. 128416

adambieg
31.08.14, 09:49
Pikna panoramka i ludziki ładnie wkomponowane. Niestety, jeszcze nie było mi dane być w Bieszczadach.

alnico
31.08.14, 11:02
Ładnie tam :grin:. Pogoda jak widzę także ładna. Podobnie jak adambieg też jeszcze (!) nie byłem :cry: i chętnie zobaczę na Twoich zdjęciach. Czekam więc niecierpliwie na następne :grin:

adambieg
31.08.14, 11:04
Więcej nie będzie, karte zgubiłeś? :mrgreen:

Bodzip
31.08.14, 11:07
Więcej nie będzie, karte zgubiłeś? :mrgreen:
Będzie będzie. Starej nawet nie szukałem :mrgreen:

https://docs.google.com/file/d/0B1g_yYsu03PnUVEzRU5LM2lWdGs/edit

Saboor
31.08.14, 13:02
W znaczeniu - Bieszczady wciągają :mrgreen:
Tam idziemy

Idźcie, idźcie a wracajcie z foteczkami.

witwicky
31.08.14, 13:20
Idźcie, idźcie a wracajcie z foteczkami.
A jakbym tak Bodzipowi podrzucił swoj aparat? Zrobil by mi kilka fotek w gorach... lubi przecież chodzic po gorach i robic zdjęcia. A ja bym sobie w tym czasie posiedzial, pomyslal, przewrocil boczek na drugą strone. He? Dobry pomysł, co??

Saboor
31.08.14, 13:27
A jakbym tak Bodzipowi podrzucił swoj aparat? Zrobil by mi kilka fotek w gorach... lubi przecież chodzic po gorach i robic zdjęcia. A ja bym sobie w tym czasie posiedzial, pomyslal, przewrocil boczek na drugą strone. He? Dobry pomysł, co??
O! To jest myśl! :mrgreen:

Bodzip
31.08.14, 13:36
A jakbym tak Bodzipowi podrzucił swoj aparat? Zrobil by mi kilka fotek w gorach... lubi przecież chodzic po gorach i robic zdjęcia. A ja bym sobie w tym czasie posiedzial, pomyslal, przewrocil boczek na drugą strone. He? Dobry pomysł, co??
A nie znalazłeś Ty przypadkiem mojej karty ?? :shock:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

witwicky
31.08.14, 15:11
A nie znalazłeś Ty przypadkiem mojej karty ?? :shock:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uuups! polozyles obok mnie? Bo moze jak przekladalem boczek, to faldka nakrylem? ;)

Saboor
31.08.14, 15:23
...
A że się spytam: kaj Ty tego sucka naszoł?

Bodzip
31.08.14, 15:39
Mnie Marysia kazała boczki wytopić i dlatego gania mnie po górkach :D

Przede wszystkim chciałem podziękować za namiary do stron z pogodą.
Patrzyłem na ICM - temperaturowo i opadowo się zgadzało. Natomiast nie umiem jeszcze rozgryźć słupków dotyczących pokrywy chmur. A ważne to jest przy robieniu zdjęć. Jak było widać po poprzednim wątku, światło w górach jest potrzebne :)
Doskonale natomiast sprawdziła się pogoda z linku który załączył kon. Pogodynka padła, podobnie WP i TVN - przepowiadali pełne zachmurzenie i lojty. A było cudownie. Zachmurzyło się dopiero gdzieś od Komańczy w kierunku zachodnim i to od godz. 18.00

Z Wołosatego na Tarnicę. Las.

Ogólnie szlak jest prosty. Na początku ostro pod górę, potem kilka zejść i znów podejść. Poza granicą lasu idziemy cały czas pod górę. Nigdzie nie ma mocnych ekspozycji - to nie Tatry. Las bardzo przypomina mój - Beskidzki.
W wędrówce najbardziej przeszkadza brak ruchu powietrza. Dopiero po wyjściu powyżej linii lasu, odczuwamy wiatr i nabieramy nowego wigoru do wspianaczki.
W lesie, w trudniejszych miejscach są ułatwienia typu mostki, lub pomosty, a także barierki i schody z kamieni.2.128486

3. 128487

4. 128490

5. 128489

6. 128488

Bodzip
31.08.14, 15:41
A że się spytam: kaj Ty tego sucka naszoł?
Powyżej lasu, już na połoninie szła taka młoda para. Mocno się całowali co kawałek, a w pewnym momencie tak się synek przyssał do jej cycoła, że prawie ją wysuckał :mrgreen:
Kupę radochy lud miał :mrgreen:

voovoo2
31.08.14, 15:43
że powyżej lasu to rozumiem, ale reszta............to po jakiemu? :-)

Saboor
31.08.14, 15:45
Powyżej lasu, już na połoninie szła taka młoda para. Mocno się całowali co kawałek, a w pewnym momencie tak się synek przyssał do jej cycoła, że prawie ją wysuckał :mrgreen:
Kupę radochy lud miał :mrgreen:
Taki to ma fajną robotę, eh...:roll:

Bodzip
31.08.14, 15:45
że powyżej lasu to rozumiem, ale reszta............to po jakiemu? :-)
Po naszemu - a widzisz, forumowy silnik cenzury nic mi nie wyciął :D

voovoo2
31.08.14, 15:47
Lipny ten silnik jakiś:-)

abir
31.08.14, 19:10
dobrze z tatr jeszcze nie zlazłeś a już w Bieszczady idziesz:mrgreen:
co ci ludzie w tym plecaku przemycają??

Bodzip
1.09.14, 17:40
Po dusznym lesie, wyjście na połoninę to sama przyjemność. Lekki wiaterek pomaga tuptać do góry. Idzie się lekko i bardzo przyjemnie. To jednak nie są Tatry :)

Wybudowana fajna wiata, gdzie można zjeść i schronić się przed niepogodą.
7. 128601

Dolna część połoniny na granicy lasu to mnóstwo kwiatów, o których to tylko Muminek wie :mrgreen:
8. 128602

9. 128603

A to borowina. Będzie jeszcze słowo o tym. Pamiętajcie że to Borówka czarna (http://pl.wikipedia.org/wiki/Borówka_czarna) a nie jakaś jagoda :-P
10. 128604

Cudowna sprawa to te falujący trawy. Żal, że nie wziąłem statywu - na długim czasie rozmyte łąki przy ostrych grzbietach... no coś pięknego.
11. 128605

Mała dziura w zaroślach
12. 128606

Podchodzimy do przełęczy
13. 128607

14. 128608

Poniżej dwie panoramy. Jak zwykle przy panoramach, klikamy do oporu.
15. 128609

16. 128610

Saboor
1.09.14, 17:50
Po dusznym lesie, wyjście na połoninę to sama przyjemność. Lekki wiaterek pomaga tuptać do góry. Idzie się lekko i bardzo przyjemnie. To jednak nie są Tatry :)
16. rządzi!

robtor
1.09.14, 17:51
Nr 4. to mi jakiegoś "kosmite kosmacza" przypomina :) . A mieliśmy się tam wybrać w tym roku, ale jak zwykle plany nie wypaliły :( . Relację oglądam :) , 16. ładny widoczek.

tropic
1.09.14, 18:09
Płodnyś wasze...Jam pacholęciem był i rzeczone wierchy,bory podziwiał...ech.Zdało by się nawiedzić Bieszczady ponownie !!

alnico
1.09.14, 18:14
Ile jest tych miejsc do odwiedzenia, ale z tego co widzę to Bieszczady na samym początku :grin:

yamada
1.09.14, 20:01
No, Bieszczady kuszą bardzo, może w przyszłym roku namówię żonkę na te góry. Po takich zdjęciach może tego kuszenia nie będzie za wiele :)

Bodzip
1.09.14, 20:03
No, Bieszczady kuszą bardzo, może w przyszłym roku namówię żonkę na te góry. Po takich zdjęciach może tego kuszenia nie będzie za wiele :)
Też dziękuję, będzie jeszcze kilka panoram. :)
Kurcze muszę skończyć tego tutka

witia
1.09.14, 21:42
16. rządzi!

Pełna zgoda.
Świetne foto.
Pozdrowienia dla niestrudzonych piechurów.

Muminek
1.09.14, 22:20
Jak się cieszę, że wybraliście się w Bieszczady, zazdroszczę bardzo. Widzę, że kolorki robią się jesienne, takie Bieszczady lubię najbardziej, oglądam zdjęcia i wspominam, super.
Ostatnia panorama przepiękna, a na 9. to goryczka trojeściowa, pospolita, górska bylina, zielarze ją trochę przetrzebili, ale nie brakuje jej w górach.

I jeszcze kilka słów odnośnie ICM i prognozowania, po opanowaniu wszystkich parametrów jakie podają, można z dużą dokładnością przewidzieć sobie pogodę, dwa dolne wykresy dokładnie pokazują jakie chmury nadciągają, na jakiej wysokości, sprawdzają się również zamglenia i widzialność podawana w kilometrach na różnych wysokościach, ja w swoim fachu każdy dzień zaczynam od prognozowania, bo pogoda dyktuje mi co mam robić w danym dniu.
Pozdrawiam

jaclas
1.09.14, 23:40
Fajnie się ogląda. Pierwsza moja trasa w Bieszczadach tędy przebiegała, tyle że w odwrotnym kierunku(z Tarnicy schodziłem do Wołosatego).
Czekam na dalsze fotki, bo ciekawi mnie gdzie się wybraliście.

Bodzip
2.09.14, 17:39
Na przełęcz i na szczyt...

17. 128696

18. 128699

19. 128701

20. 128702

21. 128703

22. 128700

23. 128697

24. 128698

Saboor
2.09.14, 17:50
Na przełęcz i na szczyt...
21. Super!

edorka
2.09.14, 17:59
No! wreszcie chyba jakieś górki dla mnie ;-)
bardzo przyjemne widoki :-)

Bodzip
2.09.14, 18:04
No! wreszcie chyba jakieś górki dla mnie ;-)
bardzo przyjemne widoki :-)
No i bierz faceta swego za wszarz i w góry. Naprawdę przyjemnie i miło się wędruje :D

Najbardziej wkurza to wszechobecne "dzień dobry". No wiem, to miłe, ale jak masz pięćsetny raz to powiedzieć to Cię krew zalewa.

edorka
2.09.14, 18:09
Najbardziej wkurza to wszechobecne "dzień dobry". No wiem, to miłe, ale jak masz pięćsetny raz to powiedzieć to Cię krew zalewa.
zawsze można udać głuchego ;-) bo przy pięćsetnym razie miłe to już nie jest :roll:
swoją drogą skąd ten zwyczaj? czy wszędzie tak jest?

Bodzip
2.09.14, 18:11
zawsze można udać głuchego ;-) bo przy pięćsetnym razie miłe to już nie jest :roll:
swoją drogą skąd ten zwyczaj? czy wszędzie tak jest?
W Tatrach jest

Saboor
2.09.14, 18:52
No i bierz faceta swego za wszarz i w góry. Naprawdę przyjemnie i miło się wędruje :D

Najbardziej wkurza to wszechobecne "dzień dobry". No wiem, to miłe, ale jak masz pięćsetny raz to powiedzieć to Cię krew zalewa.
Tabliczkę na klatę: "nie znam Was, nie odpowiadam..."
Albo krócej: "głuchy jestem" i żeby nie migali: "ślepy też"

gulasz
2.09.14, 18:58
zazdraszczam okrutnie :) :) :)


A jakbym tak Bodzipowi podrzucił swoj aparat? Zrobil by mi kilka fotek w gorach... lubi przecież chodzic po gorach i robic zdjęcia. A ja bym sobie w tym czasie posiedzial, pomyslal, przewrocil boczek na drugą strone. He? Dobry pomysł, co??
ja mogę iść, w Bieszczady zawsze - tylko załatw mi taką pogodę jaką widze u Bodzia na fotach ;)


cudo proszę Pana - cudo :) :)
tak z ciekawości - miałes jakiego filtra że niebo takie ładne (polar, albo jakaś połówka szara ??)

looki76
2.09.14, 19:00
Fajny wypad w górki jak widzę. :) grunt to ruch. A ruch to zdrowie i inne przyjemności.

tropic
2.09.14, 19:09
Ja tam wolę z górki schodzić ;-)...dajesz dalej Bodzio !!

alnico
2.09.14, 19:23
zazdraszczam okrutnie :) :):grin:


ja mogę iść, w Bieszczady zawsze - tylko załatw mi taką pogodę jaką widze u Bodzia na fotach ;)
ja też, po tych zdjęciach nie mam żadnych wątpliwości, że muszę tam pojechać, oby jesienią się udało :grin:

Muminek
2.09.14, 19:24
W Tatrach jest
I na Słowacji "ahoj" i "dobry den", w Austrii, Niemczech często słychać "szczęść Boże" lub po prostu "hallo", w Szwajcarii również, najczęściej słowo pozdrawiam (grusste, chyba tak się to pisze):grin:

Kolejne bieszczadzkie kadry przepiękne.
Pozdrawiam

voovoo2
2.09.14, 19:33
Skąd te pozdrowienia w górach na szlaku? Mozliwe, ze stąd iz kiedyś chodzenie po górach nie było tak popularne jak dzisiaj. Ludzi było mniej i sie pozdrawiali tak jak do dzisiaj w małych wsiach (nie wszedzie) obcym też sie mowi dzień dobry.SDpróboj to paktykować np w mieście powyżej 100 tysięcy mieszkańców :-)

yamada
2.09.14, 19:46
\zdjęcia super...:)
Zwyczaj jest dokładnie z czasów kiedy po górach chodziło mało ludzi, czasem szło się pół dnia i nikogo na szlaku nie spotkało, w zasadzie mówiło się "cześć". Dziś jak nawet w Tatry idzie tysiące ludzi brzmi to dziwnie, nie raz spotkałem się z takimi co patrzyli na nas dziwnie kiedy ich pozdrawialiśmy, niektórzy odpowiadali, a większość niektórzy nie.

ahutta
2.09.14, 20:06
zawsze można udać głuchego ;-) bo przy pięćsetnym razie miłe to już nie jest :roll:
swoją drogą skąd ten zwyczaj? czy wszędzie tak jest?

Dlaczego nie jest miłe? Może przy pięćsetnym razie uciążliwe, ale nie mów, że niemiłe. Ludzie pozdrawiają się na szlaku. Jeśli robisz to świadomie, to patrzysz komu mówisz "dzień dobry, "szczęść Boże", "ahoj" czy jeszcze inaczej. Jak Ci się coś w górach stanie, to jest szansa, że ktoś Cię zapamiętał i będzie mógł pomóc w poszukiwaniach.
Fakt, że teraz ludzi w górach więcej niż na Marszałkowskiej w Warszawie i ludzie często mijają się jak w supermarkecie. Jednak sam zwyczaj jest bardzo dobry i nie należy udawać ani głuchego, ani ślepego ;)

---------- Post dodany o 20:06 ---------- Poprzedni post był o 20:05 ----------

Zapomniałem dodać, sorry Bogdan, fajnie że kolejny wątek założyłeś :) Tak dalej pójdzie to całą Polskę z Tobą zwiedzimy :D

Bodzip
2.09.14, 20:12
Jutro, jak pogoda będzie - jedziemy "szczelić" TĘ sosnę :)

alnico
2.09.14, 20:15
Jutro, jak pogoda będzie - jedziemy "szczelić" TĘ sosnę :)
tylko w przepaść nie spadnijcie :grin:

edorka
2.09.14, 22:12
Dlaczego nie jest miłe? Może przy pięćsetnym razie uciążliwe, ale nie mów, że niemiłe. Ludzie pozdrawiają się na szlaku. Jeśli robisz to świadomie, to patrzysz komu mówisz "dzień dobry, "szczęść Boże", "ahoj" czy jeszcze inaczej. Jak Ci się coś w górach stanie, to jest szansa, że ktoś Cię zapamiętał i będzie mógł pomóc w poszukiwaniach.
Fakt, że teraz ludzi w górach więcej niż na Marszałkowskiej w Warszawie i ludzie często mijają się jak w supermarkecie. Jednak sam zwyczaj jest bardzo dobry i nie należy udawać ani głuchego, ani ślepego ;)

masz rację :-) przepraszam, użyłam niewłaściwych słów a być może w ogóle nie powinnam się wypowiadać na ten temat chociaż jako dzieciak weszłam na Śnieżkę i nie pamiętam takich zachowań ale... moja pamięć może być dziurawa

Bodzip
2.09.14, 22:20
Zwyczaj, jak zwyczaj - może nie niemiły, raczej uciążliwy. Wracamy już z Kopy Kondrackiej, a na górę idzie kobieta. Tak na oko z 15 lat młodsza. W ustach dozownik antyastmatyczny, twarz czerwona z wysiłku i braku tlenu, pot leje się strumieniami - ale woła "dzień dobry". Na takie poświęcenie z radością odpowiedziałem :)
W Tatrach sporo ludzi, zwłaszcza młodszych już tego nie mówi - tym bardziej gdy na szlaku są tłumy.
W Bieszczadach każdy bez wyjątku, dlatego o tym wspomniałem.

alnico
2.09.14, 22:23
W Tatrach jak daleko moja pamięć sięga zawsze cześć (dzień dobry) się mówiło. Ostatnio raczej tłumów unikam i wcale mi to nie przeszkadza, a nawet miło jest :grin:

Bodzip
2.09.14, 22:25
W Tatrach jak daleko moja pamięć sięga zawsze cześć (dzień dobry) się mówiło. Ostatnio raczej tłumów unikam i wcale mi to nie przeszkadza, a nawet miło jest :grin:
W wysokich Tatrach pewnie tak, ale Kościeliska i Chochołowska to jak Jerozolimskie albo Krupówki jakieś :roll:

jaclas
2.09.14, 22:28
Ja nie mam nic przeciw pozdrawianiu się. Pamiętam, że zawsze mnie uczono, że na szlaku należy się pozdrowić. Fakt, że chyba nie było jeszcze takich tłumów, a wydaje mi się, że i turyści byli trochę inni.

alnico
2.09.14, 22:29
W wysokich Tatrach pewnie tak, ale Kościeliska i Chochołowska to jak Jerozolimskie albo Krupówki jakieś :roll:
Tu masz rację, w Kościeliskiej to nie mówili (na szczęście) bo gęba by się wcale nie zamykała.

Bodzip
2.09.14, 22:42
Nic nie mówiła, a chętnie razem byśmy połazili.
LOLA była na szczycie !!!

25. 128741

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gulasz
2.09.14, 23:21
Nic nie mówiła, a chętnie razem byśmy połazili.
LOLA była na szczycie !!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a to cichociemna
że niby nie lubi łazić ;)

fajne Bodzio - dawaj dalej :)
chętnie oglądnę Bieszczady, bo chyba jeienią nie wyrobię by się w nie wybrać
chyba że oleję robotę i wezmę urlopa w tygodniu na początku października... ;)

ahutta
2.09.14, 23:28
chętnie oglądnę Bieszczady, bo chyba jeienią nie wyrobię by się w nie wybrać
chyba że oleję robotę i wezmę urlopa w tygodniu na początku października... ;)


Tak zrób :D

gulasz
2.09.14, 23:43
tylko muszę jeszcze ludziów znaleźć coby zrobili podobnie
sama po górach łazić nie będę - za dużo już widziałam :(

poza tym tam są wilki :-P i mogłyby mnie zjeść :-P

alnico
2.09.14, 23:54
tylko muszę jeszcze ludziów znaleźć coby zrobili podobnie
sama po górach łazić nie będę - za dużo już widziałam :(

poza tym tam są wilki :-P i mogłyby mnie zjeść :-P
i misie chyba też, wygląda na to, że też muszę jakichś ludziów poszukać :grin:, choć może być z nimi ciężko na jesień

salvadhor
3.09.14, 00:17
Wilki gulaszu nie jedzą... Nie uczyli Cię*na środowisku? :)

gulasz
3.09.14, 00:25
Wilki gulaszu nie jedzą... Nie uczyli Cię*na środowisku? :)
ściemniasz, coś jeść muszę, żeby przeżyć - właśnie uczyli :-P
w końcu to też ssaki :)

pers
3.09.14, 10:54
Faktycznie zachęcasz, fajnie się złożyło bo rano zadzwoniła cioteczka z prośbą abyśmy ją w końcu odwiedzili w bieszczadzkiej głuszy ;-)

alnico
3.09.14, 21:29
Jutro, jak pogoda będzie - jedziemy "szczelić" TĘ sosnę :)
Ja się tak nieśmiało spytam gdzie TA sosna :roll:, jutro niedługo minie :grin:

gulasz
3.09.14, 21:46
nie napisał przecież kiedy "TĘ sosnę" którą "Jutro[...] "szczeli"" upubliczni ;)
więc nie powodów do marudzenia neistety

abir
3.09.14, 21:51
ale wesoło się czyta i z przyjemnością ogląda:grin:

Bodzip
3.09.14, 22:02
Ja się tak nieśmiało spytam gdzie TA sosna :roll:, jutro niedługo minie :grin:
Dobra, zajawkowo tutaj :-P
to jest TA sosna :mrgreen:

128806

alnico
3.09.14, 22:04
No nareszcie bo myślałem, że od czekanie to mnie szczeli. Zaliczone na pięć :grin:

voovoo2
3.09.14, 22:12
Nic nie mówiła, a chętnie razem byśmy połazili.
LOLA była na szczycie !!!

25. 128741

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Czy bycie na szczycie to szczytowanie? :-)

gulasz
3.09.14, 22:13
to Wy w Bieszczadach czy w Pieninach :roll: :?:

Bodzip
3.09.14, 22:15
to Wy w Bieszczadach czy w Pieninach :roll: :?:
Będzie nowy o Pieninach. alnico się dopominał :wink:

gulasz
3.09.14, 22:20
a już myślałam że jakaś z "TYCH" wyrosła w Bieszczadach i nic mi o tym nie wiadomo ;)
wstyd to by był ;)

abir
4.09.14, 08:08
ciekawee jakie drzewo może dorównać tej sosnie popularnością

robtor
4.09.14, 08:48
Jak kiedyś "TA" sosna usychnie albo coś ją zje to pewnie wsadzą tam po cichu jakąś sztuczną, Sokolica bez sosny to jak Giewont bez krzyża :) .

Bodzip
4.09.14, 10:11
ciekawee jakie drzewo może dorównać tej sosnie popularnością
Nie wiem, nawet "Bartek" nie jest tak popularny, a ponadto zdycha :roll:

Jak kiedyś "TA" sosna usychnie albo coś ją zje to pewnie wsadzą tam po cichu jakąś sztuczną, Sokolica bez sosny to jak Giewont bez krzyża :) .
A te...te sosny mają się całkiem dobrze. Jest ich dość sporo tak na samej Sokolicy, jak i kolejnych wzgórzach. Było nie było, te reliktowe sosny mają co najmniej 550 lat.

Ale, ale - my tu o Bieszczadach mamy :D
kilka migawek ze szczytu.
Co do krzyża na Giewoncie - już na Jurze się wkurzałem, że Park Narodowy a psuje się przyrodę. Co kawałek krzyż na jakimś wierzchołku.. Nie mam nic przeciwko, ale niech będą tam gdzie ich miejsce.

26. 128843

27. 128844

Wbrew pozorom, miejsce gdzie krzyż postawiono, nie jest najwyższym miejscem.
Tu jest najwyżej :)

28. 128845

I kilka panoram ze szczytu. Na Polską stronę. Po stronie Ukraińskiej dużo zamgleń i pod światło. Ale jeszcze zobaczę, czy coś ciekawego znajdę.

29. 128846

30. 128847

31. 128848

Saboor
4.09.14, 14:16
Co do krzyża na Giewoncie - już na Jurze się wkurzałem, że Park Narodowy a psuje się przyrodę. Co kawałek krzyż na jakimś wierzchołku..
A ja się zaczynam obawiać, czy za czas jakaś grupa nie będzie wnioskować o dostawienie półksiężyca i gwiazdy Dawida...no w ramach tolerancji.

---
edit:
30, 31 i sosenka rządzą!

salvadhor
4.09.14, 15:20
Chciało się wam tak wysoko wychodzić? :)

Zdjęć sosny się tak naoglądałem w necie, że nawet mi się nie chciało na Sokolicę iść... Tak od 10 lat. Dobrze, że mnie uspokoiłeś, że ona tam jeszcze na mnie czeka :)

alnico
4.09.14, 18:44
Widzę, że krzyż mocny bo nie pokrzywiłeś jak ten słup na Czerwonych Wierchach :grin:, ale na tej ławce (28 po lewej) to chyba usiadłeś :mrgreen:

Bodzip
4.09.14, 20:05
Widzę, że krzyż mocny bo nie pokrzywiłeś jak ten słup na Czerwonych Wierchach :grin:, ale na tej ławce (28 po lewej) to chyba usiadłeś :mrgreen:

Ja go tylko objąłem, a ony się wygł. Cóż, bywa :mrgreen:

Widok na Bieszczady Ukraińskie.

32. 128884

Szczyt cały upstrzony krzyżykami. W Wielki Piątek jest organizowana pielgrzymka na szczyt. Tysiące ludzi idą z drewnianymi z gałązek zrobionymi krzyżykami. I zaśmiecają cały szczyt. Główny krzyż też jest nielegalny. 7 czerwca 87 roku klerycy z Jarosławia, Rzeszowa i Leżajska stawiają nielegalnie krzyż stalowy.
I tak trwa to do dziś.
Dziwny to Park Narodowy w którym wszystko wolno :roll:

33. 128885

Widok na połoniny i szlak w kierunku Ustrzyk Górnych

34. 128886

35. 128887

I widok na Tarniczkę

36. 128888

yamada
4.09.14, 20:11
Podoba mi sie ta kraina pokazywana poprzez Twoje zdjęcia, muszę w końcu i tam się wybrać. Zdięcia 34 i 35 są extra.

Bodzip
4.09.14, 20:14
Bardzo dziękuję za wizyty i ślad pozostawiony.
Powoli do końca się zbliżamy. Zostało jeszcze kilka ujęć roślinek dla Marcina. No musowo :mrgreen:

gulasz
5.09.14, 00:35
Szczyt cały upstrzony krzyżykami. W Wielki Piątek jest organizowana pielgrzymka na szczyt. Tysiące ludzi idą z drewnianymi z gałązek zrobionymi krzyżykami. I zaśmiecają cały szczyt. Główny krzyż też jest nielegalny. 7 czerwca 87 roku klerycy z Jarosławia, Rzeszowa i Leżajska stawiają nielegalnie krzyż stalowy.
I tak trwa to do dziś.


dla kogo upstrzony dla tego upstrzony... mnie się podoba, choć nie wiedziałam że tak to wygląda...
kilka razy już chciałam się wybrać na tą Drogę Krzyżową w Wielki Piątek, ale jakoś po pierwsze nie było z kim bo za późno się ogarniałam że to czas by do kogoś się podpiąć..
może kiedyś będzie mi dane...
czasami waliło śniegiem i pogoda była naprawdę masakryczna...
no ale nic.. .

zdjęcia fajne
fota nr 31 - to jak dla mnie mocno charakterystyczne miejsce :)
chyba większość ma fotę tych skałek z widokiem na Połoniny Wetlińską i Caryńską

Bodzip
5.09.14, 11:50
Jak podchodziliśmy szlakiem pod szczyt, minęło na s kilku facetów schodzących z góry. Goście wyżarci, mocno zbudowani, wysocy. Każdy na plecach miał plecak od głowy aż do kolan :shock: W plecakach plastikowe koszyczki.
Portki całe wysmarowane na fioletowo.
To zbieracze borówki

(http://pl.wikipedia.org/wiki/Borówka)Pogadaliśmy chwilę. Okazuje się, że miejscowi mają licencję na zbiory na terenie Parku. Poza tym to doskonały zarobek i dla nich i dla gminy.
I jeszcze jedno - z Ukraińskiej strony (ze słowackiej też) nie przechodzą misie, które stanowią potencjalne niebezpieczeństwo dla mieszkańców, turystów i zwierząt.

37. 128923

38. 128922

yamada
5.09.14, 14:51
no proszę, ładnie, ciekawie i w ogóle ... warto w Twoje wątki zaglądać :)

Lolita
5.09.14, 14:58
Bodziu, ja już nie nadążam :-P

Bodzip
5.09.14, 15:15
Bodziu, ja już nie nadążam :-P
Zadyszka ?
...to raczej ja :mrgreen:

And.N
5.09.14, 15:21
Ładne zdjęcia, szczególnie panoramy się podobają. Nie będę już wymieniał numerków zdjęć bo za dużo pisania by było:)
Co by tylko nie słodzić to niektóre wydają mi się być troszeczkę przeostrzone (np. 33 i trawy na pierwszym planie)

Bodzip
5.09.14, 15:27
Jest to możliwe, pamiętasz kiedyś o oku wspominałem. No i się odbija, hmmm

And.N
5.09.14, 15:46
Jest to możliwe, pamiętasz kiedyś o oku wspominałem. No i się odbija, hmmm
Teraz jak napisałeś to sobie przypominam:) Lecytyny brak:)

Seba
5.09.14, 15:57
Zawsze z przyjemnością oglądam i zaglądam w Bieszczady :), szczególnie późnym latem i jesienią. Piękne bieszczadzkie kadry pokazałeś. Podziwiam widoki i nie mogę się doczekać swojego wyjazdu. Jeszcze dwa tygdnie.

Farensbach
6.09.14, 19:24
No toś sie rozjeździł Bogdanie, Tatry, Bieszczady, Pieniny. Fajnie.

Bodzip
6.09.14, 19:28
No toś sie rozjeździł Bogdanie, Tatry, Bieszczady, Pieniny. Fajnie.
Dziś doszedł Diablak :D

Saboor
6.09.14, 19:32
Dziś doszedł Diablak :D
Prawdę gada, Marysia potwierdziła Bodzia alibi...

robtor
6.09.14, 19:36
Teraz może Śnieżka :grin: ?

Bodzip
6.09.14, 20:05
Teraz może Śnieżka :grin: ?
Śnieżka pewnie na zlocie, ale się zobaczy :D

Bodzip
7.09.14, 11:38
Bieszczadzka wczesno-jesienna roślinność.

39. 129104

40. 129112

41. 129111

42. 129110

43. 129106

44. 129109

45. 129108

46. 129107

47. 129105

48. 129113

yamada
7.09.14, 13:50
świetna wrzuta, bardzo fajnie uzupełnia wcześniejsze widoczki, :)

abir
9.09.14, 08:14
i szeroko, i wąsko, i ciekawie
te "baobaby" w nocy straszą:mrgreen:

kon
14.09.14, 20:11
Wedrujemu...wiaty wybudowano..infrastruktura sie poprawia.

szamaniec
14.09.14, 20:39
Wedrujemu...wiaty wybudowano..infrastruktura sie poprawia.

Proszę napisz gdzie te wiaty- słyszałem w tv ale nie znam szczegółów.

---------- Post dodany o 20:39 ---------- Poprzedni post był o 20:37 ----------

Słyszałem o wybudowaniu szałasów w których można ciepło i bezpiecznie przenocować, szałasy dla turystów na zasadzie - korzystaj a co zużyłeś uzupełnij.

jaclas
14.09.14, 20:51
Widok na Bieszczady Ukraińskie.

Widok na połoniny i szlak w kierunku Ustrzyk Górnych

I widok na Tarniczkę

Piękne te widoki. Może uda się jeszcze raz je zobaczyć w tym roku.

Bodzip
15.09.14, 15:16
Caryńska juppi :D

Saboor
15.09.14, 17:40
Bieszczadzka wczesno-jesienna roślinność.
Nowe-stare drzewa->Bodziobaby :mrgreen:

kon
15.09.14, 19:16
Proszę napisz gdzie te wiaty
W pierwszym poscie Bodzip napisal i zamiescil zdjecie..ze nowa wiata i mozna odpoczac.Jak tam bylem w ubieglym wieku to jej nie bylo.Dla mnie inrastruktura sie poprawia.

witia
15.09.14, 20:07
Oj ładniutka ta "ostatnia" wrzutka Bodzio.
Pozdrawiam.

Bodzip
15.09.14, 20:33
Dzisiaj była Caryńska. Spotkałem dwie wiaty. Obie ochrzciłem :D

Muminek
15.09.14, 22:20
Roślinna seria interesująca.
Na 39. przepiękny widlak, prawdopodobnie goździsty, trzy gatunki spotyka się w Bieszczadach, wszystkie oczywiście pod ochroną. Skarlone i powyginane bukowe pnie przepiękne, zresztą ten gatunek to połowa drzewostanu w górach. Na 41. i 46. wszystkim już znana goryczka, też pod ścisłą ochroną, ta w borówkach pięknie się prezentuje. 42. i 43. to bniec biały, pospolity w całej Polsce. Na 45. niestety już przekwitnięty dziurawiec, no i borówka brusznica, nie mylić z żurawiną:grin:

Farensbach
15.09.14, 23:21
41 i 44 za pierwsze plany :-)

Bodzip
17.09.14, 17:56
Późny wieczór ok. 19.00 w Bieszczadach

49. 129925

koronax
17.09.14, 18:00
I już mgiełka się unosi.

waruga
17.09.14, 18:57
Na fotach jeszcze lato w pełni :-)

Bodzip
18.09.14, 20:23
Miała być w pierwszej kolejności Połonina Caryńska. No cóż, Saboor mnie zgwałcił, więc będzie najpierw Krzemieniec.
Wybraliśmy się dzisiaj do punktu gdzie krzyżują się Trzy granice: Ukrainy, Słowacji i Polski.
Wycieczka zasugerowana przez Muminka. Dzięki Marcin :D

50. 130013

51. 130012

Saboor
18.09.14, 20:26
Miała być w pierwszej kolejności Połonina Caryńska. No cóż, Saboor mnie zgwałcił, więc będzie najpierw Krzemieniec.
Wybraliśmy się dzisiaj do punktu gdzie krzyżują się Trzy granice: Ukrainy, Słowacji i Polski.
Wycieczka zasugerowana przez Muminka. Dzięki Marcin :D
Słup zostawiliście, czy se oglądnę w formie blatu u Marysi w kuchni? :mrgreen:

Bodzip
18.09.14, 20:30
Słup zostawiliście, czy se oglądnę w formie blatu u Marysi w kuchni? :mrgreen:
Wiesz, porządny granit... ale chłopaki gadali, że po Ukraińskiej stronie, za każdym drzewem snajper brrrr :mrgreen:

kon
18.09.14, 20:45
Gdzie te czasy gdy nalezalo na WOP_istow uwazac.

Muminek
18.09.14, 20:50
Cieszę się, że odwiedziliście to miejsce, pogoda widać dopisała:). Mam nadzieję, że będą jeszcze jakieś zdjęcia...
Pozdrawiamy

Bodzip
18.09.14, 20:57
Cieszę się, że odwiedziliście to miejsce, pogoda widać dopisała:). Mam nadzieję, że będą jeszcze jakieś zdjęcia...
Pozdrawiamy
Jasne że będą :D
A pogoda ? - jak widać, z tym, że popołudniowe zdjęcia lepsze - wyszły chmurki i zrobiły zdjęcia :)

Farensbach
18.09.14, 21:40
Późny wieczór ok. 19.00 w Bieszczadach

49

Fajna mgiełka, ale wszedłbym na tę łąkę i pozbył sie tego pierwszego planu ;-)

abir
19.09.14, 07:31
Kremenec "zdobyty"
ostatnio jestem pod hasłem 'siatkówka suck", i mało piszę, ale zaglądam regularnie

Bodzip
19.09.14, 07:52
Kremenec "zdobyty"
ostatnio jestem pod hasłem 'siatkówka suck", i mało piszę, ale zaglądam regularnie
Ja to dziś rano dopiero w internet patrzę jak tam Szkoci wyszli w głosowaniu i jak Polacy zagrali.

Bodzip
19.09.14, 09:10
Jednak aby dojść na Krzemieniec, to trzeba dojechać. A łatwe to nie jest ...

52. 130047

no i Bieszczadzcy górale zadymiają drogi, wędząc swoje sery ...

53. 130048

Auto zostawiamy na parkingu na Przełęczy Wyżniańskiej, i w górę najpierw na Małą Rawkę.

nawet sroka mi się w kadr załapała :mrgreen: (Połonina Caryńska w tle)
54. 130049

55. Rzut oka na Połoninę Wetlińską

55. 130050

Gdy dochodzimy do schroniska, to spotkaliśmy śpiącego ... :D

56. 130051

c.d.n.

robtor
19.09.14, 09:18
Ładne tereny, fotki :) , regularnie zaglądam :grin:

gulasz
19.09.14, 09:55
super, stadko na drodze ciekawe :)

kon
19.09.14, 10:13
Redyk sie zaczyna?

Bodzip
19.09.14, 10:21
Redyk sie zaczyna?
Oj, to miejscowe stado :)
Dzięki za odwiedziny

kon
19.09.14, 10:27
Oj, to miejscowe stado :)
Bieszczadzkie???Moze przywiezione np:z Podhala?

kolba
19.09.14, 10:33
Trochę nie zaglądałem, byłem na urlopie. Teraz nadrabiam zaległości. Jak zwykle zdjęcia przednie, miejsca ciekawe. Najbardziej di gustu przypadło mi zdjęcie 49. Pozdrawiam.

Saboor
19.09.14, 13:46
Redyk sie zaczyna?
52. bliskie memu sercu, jak w Markach na Fabrycznej: wylezą piesi na jezdnię i idą jak stado baranów.:evil:

kon
19.09.14, 15:42
52. bliskie memu sercu, jak w Markach na Fabrycznej: wylezą piesi na jezdnię i idą jak stado baranów.:evil:
Mnie sie trafilo w Jaszczurowce zjezdzajac od Cyhrli jak Baca popedzal lowiecki.Jakos mu bezsensu mowie-ze musi teraz je pedzic droga jak ja jade?A,On...ja to robie raz w roku i musisz wtedy jechac?
Tosmy sobie pogadali.
W Austrii trafilo mi sie swieto Krow.....tez lazly calo szerokosci i bylo bardzo ciekawie...zdjecia,kamery ludziska powyciagaly,gdy nagla krowy zaczely sie zalatwiac...Poploch,Mercedesy uciekaja.

waruga
19.09.14, 16:18
Nadrobilem zaleglosci... :-)

Bodzip ja juz tylko pływam... :-)

Saboor
19.09.14, 16:23
Bodzip ja juz tylko pływam... :-)
I szynki rodzisz. :-D

waruga
19.09.14, 16:28
I szynki rodzisz. :-D

Saboor pamietam... cierpliwosci, zona zrobi :-)

Podaj adres na prv.

Saboor
19.09.14, 16:39
Saboor pamietam... cierpliwosci, zona zrobi :-)
Podaj adres na prv.
Przecie ja jestem najcierpliwszym na forum.
Już!

Bodzip
19.09.14, 16:41
Saboor pamietam... cierpliwosci, zona zrobi :-)

Podaj adres na prv.


Przecie ja jestem najcierpliwszym na forum.
Już!
To normalnie skandal, żeby pod opieką mojego wątku, takie dobrości sobie przesyłać. Czekajcie na zlot... będzie łomot :mrgreen:

waruga
19.09.14, 16:44
To normalnie skandal, żeby pod opieką mojego wątku, takie dobrości sobie przesyłać. Czekajcie na zlot... będzie łomot :mrgreen:

Dajcie plusa chlopu :mrgreen:

Saboor
19.09.14, 16:45
To normalnie skandal, żeby pod opieką mojego wątku, takie dobrości sobie przesyłać. Czekajcie na zlot... będzie łomot :mrgreen:
...Nie podskakuj mały nie podskakuj,
przecież nie jest z ciebie znowu taki cud
Nie dokazuj Bodziu nie dokazuj
teraz ja będę szyneczkę żarł cud-miód...
śpiewał Marek Grechuta i obszedł się smakiem. :-P:mrgreen:

Daję jak tylko mogę bo jest za co! Chopy! Ślązaki i inne aki: daj-cie plu-sa! Bo-dzi-powi!!

Bodzip
19.09.14, 18:34
Aj tam, aj tam. Nie wydziwiajcie z tymi plusami.
Mnie tam bardzo cieszy jak mam super fajnych ludzi naokoło siebie :mrgreen:

A teraz idziemy dalej. Z lasu nic nie będę dawał, bo to to samo co na Tarnicę było.
Mała Rawka jest bardzo wymagająca. To jedno z niewielu miejsc w Bieszczadach, gdzie zimą schodzą lawiny. Zresztą wystarczy na mapie popatrzyć na nagromadzenie poziomic.
Więc kilka migawek ze szczytu. W większości panoramy.

57. 130084

58. 130083

59. 130085

60. 130086

61. 130087

62. 130088

kon
19.09.14, 18:39
A teraz idziemy dalej. Z lasu nic nie będę dawał, bo to to samo co na Tarnicę było.
Wydawalo mi sie ,ze idziesz od schroniska.Kiedy na tej trasie byl potok,jakis wodospat.Woda wyschla?Albo mi siec cos pokickalo.

Bodzip
19.09.14, 18:44
Wydawalo mi sie ,ze idziesz od schroniska.Kiedy na tej trasie byl potok,jakis wodospat.Woda wyschla?Albo mi siec cos pokickalo.

Potok jest, cienki jak bobo, wodospadu niet.
tu masz trasę (https://drive.google.com/file/d/0B1g_yYsu03PnWDQ1Z1FqRF90d2c/edit?usp=sharing)

Saboor
19.09.14, 18:46
Aj tam, aj tam. Nie wydziwiajcie z tymi plusami.
Mnie tam bardzo cieszy jak mam super fajnych ludzi naokoło siebie :mrgreen:

A teraz idziemy dalej. Z lasu nic nie będę dawał, bo to to samo co na Tarnicę było.
Mała Rawka jest bardzo wymagająca. To jedno z niewielu miejsc w Bieszczadach, gdzie zimą schodzą lawiny. Zresztą wystarczy na mapie popatrzyć na nagromadzenie poziomic.
Więc kilka migawek ze szczytu. W większości panoramy.
No pięknie, pogapię się a Ty panoramuj dalej. :mrgreen:

yamada
19.09.14, 18:59
zaglądam oczywiście :) i sobie z przyjemnością oglądam

alnico
19.09.14, 20:21
Daję jak tylko mogę bo jest za co! Chopy! Ślązaki i inne aki: daj-cie plu-sa! Bo-dzi-powi!!
Gdyby my mogli toby my dali, musi poczekać :|

waruga
19.09.14, 20:41
Bodzip w koszulce klubowej i polarku, cieszy taki widok :-)

jaclas
19.09.14, 21:47
Bodzip w koszulce klubowej i polarku, cieszy taki widok :-)
Prawdziwy, szczytowy* ambasador Olympusclubu.
Piękne krajobrazy, pięknie pokazane i nawet chmurki są:)

* od ilości zdobytych gór w barwach klubowych

Bodzip
20.09.14, 15:24
Przejście z Małej Rawki na Wielką Rawkę to przyjemność. Różnica to jakieś 40 m w pionie. Między Rawkami jest dość głębokie siodło.
Sam szczyt Wielkiej Rawki to długi grzbiet. A gdzie ten szczyt ? Hmm to ciekawe. Pierwszy podejrzany to betonowa kolumna - pozostałość starej wieży triangulacyjnej.
Drugi podejrzany, to grupa samotnych skałek. No i wreszcie patyk postawiony przez pracowników Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie umieszczono tabliczkę z podaną wysokością.
No i na mój nos i to co mi GPS podawał, wychodzi na to, że to jednak samotne skałki są partią szczytową.
Ostatnie zdjęcie z tej serii, to widok na Krzemieniec, który jest dużo niższy, całkowicie zalesiony. Widać za to doskonale ścieżkę w lesie prowadzącą do punktu trójgranicy.
Sugeruję klikać do oporu :mrgreen:

63. 130191

64. 130190

65. 130189

66. 130188

67. 130187

68. 130186

69. 130182

70. 130183

71. 130184

72. 130192

73. 130185

Saboor
20.09.14, 15:31
...
69. co to za niebieska paskuda?
71. jak Cię oderwali od słupa?
68. istota szlaku? :mrgreen:

Bodzip
20.09.14, 15:34
O tej niebieskiej paskudzie jeszcze będzie. Aż się uśmiejesz :D

Saboor
20.09.14, 15:40
O tej niebieskiej paskudzie jeszcze będzie. Aż się uśmiejesz :D
To wiem, zawsze wyłażę ubawiony po pachy z Twojego wątku! :mrgreen:

jaclas
20.09.14, 19:57
Świetne te widoki: 63, 65, 67, 68, 69,70, piękna pogoda, chmurki i barwy klubowe na szczycie:)

Bodzip
20.09.14, 20:01
Świetne te widoki: 63, 65, 67, 68, 69,70, piękna pogoda, chmurki i barwy klubowe na szczycie:)
Barwy klubowe musowo. Dzięki, że zaglądacie co cieszy niesamowicie :D

kon
20.09.14, 20:25
tu masz trasę (https://drive.google.com/file/d/0B1g_yYsu03PnWDQ1Z1FqRF90d2c/edit?usp=sharing)
Od razu siegnolem po mape.

alnico
20.09.14, 20:57
Dzięki, że zaglądacie co cieszy niesamowicie :D
Tu to zawsze z przyjemnością :grin:

robtor
20.09.14, 21:30
Przydała by się w plecaku antenka z proporczykiem ;) :) , barwy klubowe lepiej by było widać i z daleka. Foty świetne :) .

Muminek
21.09.14, 19:25
Piękne te szerokie kadry. Fajnie, że pojawiły się chmurki, chociaż bez nich też całkiem przyjemnie:grin:.

waruga
21.09.14, 19:46
Klikalem do oporu :-) piekne widoki.

Bodzip
27.09.14, 13:15
Chronologicznie Caryńska była przed Krzemieńcem i Rawkami, no ale... co się nie robi dla przyjaciół :)
Ale ale, kolej na Połoninę Caryńską.
Grata zostawiliśmy na parkingu w Brzegach Górnych i czerwonym szlakiem hyc do góry :D

74. 130694

Po drodze mijamy stary cmentarzyk ...

75. 130695

Mówiliśmy tu wcześniej o wiatach zbudowanych dla turystów. Zazwyczaj znajdują się na początku szlaku.
:mrgreen:
76. 130696

i wspomniana wiata

77. 130697

przez las, takimi jarami ...

78. 130698

Spotkaliśmy żmiję. Niestety to było w lesie i aparat był w plecaku. Nim wyciągnąłem to zwiała. Ha, może by i poczekała, ale dwie dziewczyny co akurat schodziły z góry to tak zaczęły piszczeć, że sam miałem ochotę wiać :mrgreen:
A teraz widoczki z łąki pomiędzy ścianami lasu.

79. 130699

80. 130700

Wyszliśmy powyżej linii lasu, zaczynają się połoniny.

81. 130701

Niedaleko szczytu bije ze zbocza całkiem wydajne źródło.

82. 130702

Turyści noszą wodę w plecaku, a prawdziwi twardziele piją ze źródła :mrgreen: ... to jeden ze zbieraczy borówek i brusznic. Dał pojeść za darmo :mrgreen:

83. 130703

c.d.n.

robtor
27.09.14, 13:26
Turyści noszą wodę w plecaku, a prawdziwi twardziele piją ze źródła :mrgreen: ... to jeden ze zbieraczy borówek i brusznic. Dał pojeść za darmo :mrgreen:

83.

c.d.n.
Ładnie, ładnie :) . Gość wygląda coś podejrzanie przy tym bajorku, czytam: zbieracz brusznic - rusznic... ;) :lol: , ale jak dał spróbować to spoko :) .

hadan
27.09.14, 18:41
Interesujący wątek i ładne zdjęcia zwłaszcza panoramy. Szkoda, że tak późno odkryłem.
Przypomina młodzieńcze lata, tylko to trochę inaczej wyglądało.

Pozdrawiam

waruga
27.09.14, 20:31
Dobrze jest przypomniec sobie miejsca gdzie byłem prawie 30lat temu :-)

Polonina Carynska jest piekna

jaclas
27.09.14, 21:32
Fajnie oglądać te miejsca i przypominać sobie własną wędrówkę. Znowu tak dziwnie się składa, że gdzie ja kończyłem, Ty zaczynasz:)

kon
27.09.14, 21:37
Za poprawnosc-BOROWKI malezy sie nagroda>Swietnie sie odwiedz stare katy:idea:

Bodzip
28.09.14, 10:45
Od źródełka szlak prowadzi już w kierunku drugiego szczytu, tego najwyższego. Połonina Caryńska składa się z czterech szczytów, z czego tylko dwa - drugi i trzeci są dostępne dla turystów (poprowadzony jest przez nie szlak turystyczny).

84. 130782

85. 130783

86. 130781

Widok na Bieszczady pn-zach (panorama)

87. 130784

Widok w kierunku pierwszego szczytu Caryńskiej

88. 130785

89. 130786

i podchodzimy pod główny szczyt

90. 130787

91. 130788

i rzut oka do tyłu...

92. 130789

i kilka panoram przed dojściem do szczytu :)

93. 130791

94. 130790

95. 130792

Na szczycie. Jak wiecie, zbyt dużo razy trzymałem się słupków szczytowych, więc po cichu strzeliłem Marysię :-P
Pogoda się psuje. Strasznie mocno wieje i delikatnie przelewa deszczyk.

96. 130793

i jeszcze raz rzut oka do tyłu na Połoninę Wetlińską.

97. 130794

c.d.n.

yamada
28.09.14, 11:55
Fajne widoczki, fajne kadry, ale coś ostatnio wyciąganie z cienia nie do końca u Ciebie mi się podoba.

Farensbach
28.09.14, 18:21
Przyjemne widoczki, ale podzielam zdanie Yamady, wyciąganie z cieni ciut za mocne, może więcej kontrastu?

Bodzip
28.09.14, 19:06
Fajnie, dzięki Wam obu za uwagi :)

alnico
28.09.14, 19:14
Fajnie, dzięki Wam obu za uwagi :)
Podzielam uwagi, a poza tym jest super....
chociaż w 96. mi coś nie pasuje, jakiś ten słup samotny :mrgreen: ... niemniej jakiś krzywy jest - pewnie ktoś się o niego oparł :grin:

abir
28.09.14, 19:52
w bieszczadach byłem nigdy. z zainteresowaniem zwiedzam je z Tobą

Bodzip
28.09.14, 20:04
w bieszczadach byłem nigdy. z zainteresowaniem zwiedzam je z Tobą
No to musisz być w bieszczadach...gdy :mrgreen:

Saboor
29.09.14, 10:18
...

Masz, postaw se na sekretarzyku:

130907

Bodzip
29.09.14, 10:35
Jeszcze mi oczy dorób i będzie git :D

Saboor
29.09.14, 10:57
Jeszcze mi oczy dorób i będzie git :D
Żebyś się gapił na Venus z Milo? Ooo nie!:-P

Bodzip
29.09.14, 13:19
Żebyś się gapił na Venus z Milo? Ooo nie!:-P
Venus Marysius Milusus. Jakl się na Nią nie będę gapił, to Cię zezrę. Daj oczy :evil:

Saboor
29.09.14, 14:32
Venus Marysius Milusus. Jakl się na Nią nie będę gapił, to Cię zezrę. Daj oczy :evil:
Masz Dziadu! I nie grzesz więcej.

130951

Bodzip
29.09.14, 14:34
Jak patrzę na mą Venus to morda mi się śmieje. Przerób :mrgreen:

Saboor
29.09.14, 14:36
Jak patrzę na mą Venus to morda mi się śmieje. Przerób :mrgreen:A co ja kurde kamieniarz??:mrgreen:

gulasz
30.09.14, 23:13
89 i 97 takie kadry z Bieszczad najbardziej lubię :)
cudooo :)

pewnie nie będzie mi dane w tym roku tam już pojechać (najbliższe dwa/trzy tygodnie na Bieszczady chyba najlepsze)
więc przynajmniej na zdjęciach sobie pooglądam :)

lisiajamka1
2.10.14, 11:11
Bodzip widzę, że nie próżnujesz ciągle pięknie, piękne polskie krajobrazy pokazujesz :)

Bodzip
10.10.14, 07:40
Gdyby ktoś był zainteresowany, to jutro jadę na Halicz. Start z Wołosatego :mrgreen:

osiem1984
10.10.14, 08:43
Fajne zdjecia. 89 i 91 bardzo mi sie podobaja.

kon
10.10.14, 11:14
Gdyby ktoś był zainteresowany, to jutro jadę na Halicz. Start z Wołosatego :mrgreen:
Smakiem sie czlowiek musi obejsc.:cry:

jaclas
10.10.14, 11:16
Gdyby ktoś był zainteresowany, to jutro jadę na Halicz. Start z Wołosatego :mrgreen:
Zaliczyłem tą trasę w sobotę(Wołosate-Przełęcz Bukowska-Rozsypaniec-Halicz-Przełęcz pod Tarnicą-Wołosate).
Ładne widoki.
......................
Gdyby ktoś miał potrzebę:), to przed samą Przełęczą Bukowską można skorzystać z ładnej, czystej i zaopatrzonej w papier toaletowy ekologicznej toalety.
132196

kon
10.10.14, 11:26
......................
Gdyby ktoś miał potrzebę:), to przed samą Przełęczą Bukowską można skorzystać z ładnej, czystej i zaopatrzonej w papier toaletowy ekologicznej toalety.
Do czego to doszlo.A pisze dlatego,ze drzwiej bylem z laikami gorskim na tej trasie i po Tarnicy juz mieli dosyc wiec w ramach mobilizacji powiedzialem o Mc Donal'dzie.Uwierzyli i byli bardzo zawiedzeni.

waruga
10.10.14, 12:47
Masz Dziadu! I nie grzesz więcej.

130951

W tych brylach jak Elvis...:mrgreen:

alnico
10.10.14, 17:04
Gdyby ktoś był zainteresowany, to jutro jadę na Halicz. Start z Wołosatego :mrgreen:
Planowałem na dzisiaj pętlę Wołosate, Halicz, Tarnica ale praca nie pozwoliła. Jak pogoda dopisze to ruszam w poniedziałek. Jeśli utkniesz gdzieś na szlaku to może się spotkamy :grin:

Bodzip
10.10.14, 17:22
Planowałem na dzisiaj pętlę Wołosate, Halicz, Tarnica ale praca nie pozwoliła. Jak pogoda dopisze to ruszam w poniedziałek. Jeśli utkniesz gdzieś na szlaku to może się spotkamy :grin:
Nie utknę :-P My właśnie tą trasą.
Acha, uważaj - na takim placu / parkingu między Cisną a Majdanem stoją łapacze ze Straży Granicznej i łapią na niezatrzymywanie się na stopie przed torami kolejki Bieszczadzkiej.

jaclas
10.10.14, 17:28
Planowałem na dzisiaj pętlę Wołosate, Halicz, Tarnica ale praca nie pozwoliła. Jak pogoda dopisze to ruszam w poniedziałek. Jeśli utkniesz gdzieś na szlaku to może się spotkamy :grin:
Może się wam przyda wiadomość o źródełkach, w których można nabrać wody do picia:
- pod Kopą Bukowską (po prawej stronie szlaku idąc w kierunku Tarnicy),
- po lewej stronie szlaku schodząc z przełęczy(Siodło Tarnicy) na Przełęcz Goprowców.

Piszę to dlatego, że wybrałem się z żoną na wędrówkę, zostawiając picie w aucie. Dobrze, że miałem termos z herbatą, a żona małą niepełną buteleczkę wody.

gulasz
10.10.14, 18:02
Planowałem na dzisiaj pętlę Wołosate, Halicz, Tarnica ale praca nie pozwoliła. Jak pogoda dopisze to ruszam w poniedziałek. Jeśli utkniesz gdzieś na szlaku to może się spotkamy :grin:

minusa jeden i drugi powinien dostać :P
zlituję się i nie dam jak pokażecie cudne zdjęcia stamtąd :)


anico z Tarnicy idzie zarąbista trasa przez Krzemień i Bukowe Berdo (przez starego Bieszczadzkiego piechura nazywana najpiękniejszą w Bieszczadach - i zapewne nie tylko przez niego :) ) jako że tam nie byłeś to proponuję :) tylko nie wiem jakby to połączyć byś zszedł na samochód pozostawiony na Wołosatem :D

jaclas
10.10.14, 18:55
minusa jeden i drugi powinien dostać :P
zlituję się i nie dam jak pokażecie cudne zdjęcia stamtąd :)


anico z Tarnicy idzie zarąbista trasa przez Krzemień i Bukowe Berdo (przez starego Bieszczadzkiego piechura nazywana najpiękniejszą w Bieszczadach - i zapewne nie tylko przez niego :) ) jako że tam nie byłeś to proponuję :) tylko nie wiem jakby to połączyć byś zszedł na samochód pozostawiony na Wołosatem :D
Z tego, co wyczytałem w tej chwili jest to trasa zamknięta dla turystów i szlak jest zagrodzony. Jednak siedząc na Przełęczy Goprowców widziałem kilka osób idących tym szlakiem.

gulasz
10.10.14, 18:57
Z tego, co wyczytałem w tej chwili jest to trasa zamknięta dla turystów i szlak jest zagrodzony. Jednak siedząc na Przełęczy Goprowców widziałem kilka osób idących tym szlakiem.

no co Ty a czemu?

alnico
10.10.14, 19:41
minusa jeden i drugi powinien dostać :P

Zamiast grozić minusami :evil: pakuj się, dzwoń po koleżanki, w poniedziałek nad ranem przejeżdżam przez Kraków :grin:


Acha, uważaj - na takim placu / parkingu między Cisną a Majdanem stoją łapacze ze Straży Granicznej i łapią na niezatrzymywanie się na stopie przed torami kolejki Bieszczadzkiej.
Dzięki za ostrzeżenie.
Jak wyczytałem w internecie w Wołosatym jest w zasadzie jeden parking więc chyba łatwo będzie trafić - dobrze rozumuję?
Może zostanę do wtorku, zrobię drugą trasę. Do domu mam kawał drogi i poszukam na miejscu noclegu, mam nadzieję, że z tym nie będzie problemu.

Bodzip
10.10.14, 19:48
Zamiast grozić minusami :evil: pakuj się, dzwoń po koleżanki, w poniedziałek nad ranem przejeżdżam przez Kraków :grin:

Doskonałe :mrgreen:


Jak wyczytałem w internecie w Wołosatym jest w zasadzie jeden parking więc chyba łatwo będzie trafić - dobrze rozumuję?
Może zostanę do wtorku, zrobię drugą trasę. Do domu mam kawał drogi i poszukam na miejscu noclegu, mam nadzieję, że z tym nie będzie problemu.
Tam nie ma żadnego parkingu, może kiedyś. Teraz parkujesz na skraju głównej drogi, po lewej lub prawej, nic nie płacisz, chyba że za wejście do BPN.

alnico
10.10.14, 20:14
Tam nie ma żadnego parkingu, może kiedyś. Teraz parkujesz na skraju głównej drogi, po lewej lub prawej, nic nie płacisz, chyba że za wejście do BPN.
Znalazłem coś takiego http://photo.bikestats.eu/zdjecie/407850/widok-na-bieszczady-z-parkingu-w-wolosatem-najbardziej-wysuniety-na-poludnie-parking-w-polsce
ale w sumie to mało ważne byle było gdzie zaparkować blisko szlaku.

gulasz
10.10.14, 20:36
nie ma parkingu :roll:
ech jakoś mi się wydawało że parkowaliśmy tam i to nie raz i to autobusem
ale może nie pamiętam dobrze


Zamiast grozić minusami :evil: pakuj się, dzwoń po koleżanki, w poniedziałek nad ranem przejeżdżam przez Kraków :grin:



bardzo chętnie, ale w poniedziałek to ja mam pana od remontu w domu, a wtorek i środa - kierunek Wawa...
koleżanki - może jedna chętna na poniedziałek by się znalazła reszta raczej urlopu by nie brała :(

szkoda :( jeszcze większa szkoda :(

ale luz - nadrobię.. kiedyś :roll: :mrgreen:

jaclas
10.10.14, 20:49
Jadąc od Ustrzyk Górnych należy(albo nie) minąć znajdujący się po prawej stronie parking z napisem: "Ostatni parking przed początkiem szlaku" i zaparkować sobie dalej za darmo. Miejsca sporo, bo byłem w słoneczną sobotę i nie miałem z tym trudności.

alnico
10.10.14, 20:52
bardzo chętnie, ale w poniedziałek to ja mam pana od remontu w domu, a wtorek i środa - kierunek Wawa...
koleżanki - może jedna chętna na poniedziałek by się znalazła reszta raczej urlopu by nie brała :(

szkoda :( jeszcze większa szkoda :(

ale luz - nadrobię.. kiedyś :roll: :mrgreen:
Oj szkoda, w każdym razie zapraszam Ciebie, koleżanki i inne osoby, kto chętny (pisać) biorę po drodze :grin:
W planach jeszcze Rohacze, Szpiglasowa, Babia (wyjście nocą), może jeszcze Bieszczady, Tatry Słowackie, Pieniny (wyjście nocą) zależy od czasu i pogody, będę pisał jak pojadę :grin:

---------- Post dodany o 20:52 ---------- Poprzedni post był o 20:51 ----------


Jadąc od Ustrzyk Górnych należy(albo nie) minąć znajdujący się po prawej stronie parking z napisem: "Ostatni parking przed początkiem szlaku" i zaparkować sobie dalej za darmo. Miejsca sporo, bo byłem w słoneczną sobotę i nie miałem z tym trudności.
dzięki :grin:

Bodzip
11.10.14, 20:47
Planowałem na dzisiaj pętlę Wołosate, Halicz, Tarnica ale praca nie pozwoliła. Jak pogoda dopisze to ruszam w poniedziałek. Jeśli utkniesz gdzieś na szlaku to może się spotkamy :grin:
No, więc przeszliśmy... nie musisz nas zbierać :mrgreen:
To że jedziesz w poniedziałek to doskonały pomysł. Dziś w Wołosatem nie było kilka aut, nie kilkaset - było kilka tysięcy. Droga była zastawiona wozami hen poza zakaz ruchu. Czegoś takiego w życiu nie widziałem :shock:
Dziś było 18,7 km :) Wołosate -> Przełęcz Bukowska -> Rozsypaniec -> Halicz -> Kopa Bukowska -> Krzemień -> Przełęcz Goprowców -> Tarnica -> Wołosate.
Na Bukowe Berdo nie poszliśmy, za mało czasu, musisz nas wyręczyć :-P

Zajawka

132382

Edit
Wiało tak, że jak robiłem zdjęcie pod wiatr, to dostałem w pysk aparatem.
A gdybym rozstawił łapy, to fruwałbym jak latawiec Romka :mrgreen:

alnico
11.10.14, 20:57
Piękne kolory, nie mogę się doczekać, byle pogoda dopisała.
Ile czasu zajęło Ci przejście trasy?

Bodzip
11.10.14, 21:09
Piękne kolory, nie mogę się doczekać, byle pogoda dopisała.
Ile czasu zajęło Ci przejście trasy?
ok 6,20
Było by szybciej, ale foty robiłem. Maryś jak zwykle na mnie czekała. Takie dziewczyny - studentki zrobiły w 5 godzin, ale to cholercia 40 lat mniej :mrgreen:

jaclas
11.10.14, 23:29
Zajawka
No, nieźle się zapowiada.:)

gulasz
11.10.14, 23:35
jak noc człowieka nie zastaje to nie ma co się w górach spieszyć
iść i zdjęć nie robić to marnotrawstwo chodzenia ;) taka moja złota zasada :D
czekam na wiecej !!!!!!!

jaclas
11.10.14, 23:38
ok 6,20
Było by szybciej, ale foty robiłem. Maryś jak zwykle na mnie czekała. Takie dziewczyny - studentki zrobiły w 5 godzin, ale to cholercia 40 lat mniej :mrgreen:
Czas b. krótki. Ja z żoną nie byłem na Krzemieniu, a wędrowałem około 7,5 godz. Z tym, że nasze wędrówki po górach to nigdy nie było bicie rekordów. Lubimy często się zatrzymać, "pofocić"(to ja), posiedzieć i podziwiać piękno krajobrazu. Dlatego nie bardzo rozumiem te studentki, ale cóż, ludzie mają różne priorytety:)

---------- Post dodany o 21:38 ---------- Poprzedni post był o 21:37 ----------


jak noc człowieka nie zastaje to nie ma co się w górach spieszyć
iść i zdjęć nie robić to marnotrawstwo chodzenia ;) taka moja złota zasada :D
czekam na wiecej !!!!!!!
O, to, to! To jest i moja zasada.

alnico
11.10.14, 23:50
ok 6,20
Było by szybciej, ale foty robiłem. Maryś jak zwykle na mnie czekała. Takie dziewczyny - studentki zrobiły w 5 godzin, ale to cholercia 40 lat mniej :mrgreen:
Dzięki, nie wiem o której dotrę więc na Bukowe Berdo może czasu braknąć.
Swoją drogą trzeba było machnąć jeszcze Berdo i zostać nie przejmując się nocą:
http://www.gwiezdnebieszczady.pl/wiadomosci/zapraszamy-na-pokaz-astronomiczny/

Bodzip
12.10.14, 13:52
Przyjechaliśmy dość wcześnie aby zająć sobie miejsce. Wprawdzie jakieś 2 metry za zakazem ruchu, ale... nadzieja matką głupich :mrgreen:. Parking był już pełen. Tak, jest parking, tylko poprzednio go nie widziałem.
Zastanawiałem się jak z prognozą, bo wprawdzie zapowiadali bezchmurnie, ale wiadomo - telewizja łże :roll:

Najpierw fota z trasy - w okolicy Komańczy mgiełka ładnie się kładła.

99. 132428

a tu po wyjściu z Wołosatego. Wyglądało nieciekawie

100. 132429

Ogólnie droga z Wołosatego do Przełęczy Bukowskiej to 2 stracone godziny. Cały czas lasem, bez atrakcji. No może kałuża w której wypatrzono pstrągi :shock:. Zbiornik zamknięty, bez dopływ - taki co powstaje z podsączającej się wody.

101. 132430

102. 132431

Hmmm, kolory :D tak już są :mrgreen:

103. 132432

104. 132433

To zdjęcie mogło mnie kosztować 500 zł. Poszedłem na Przełęczy Bukowskiej drogą prosto, choć szlak skręca ostro w lewo. No i pogranicznicy mnie zawrócili. Grzecznie, z uśmiechem - ale powiedzieli że gdybym wlazł na pas graniczny to by mnie kosztowało :roll:

105. 132434

No ale dobrze się skończyło. Idziemy dalej w kierunku Rozszypańca.

106. 132435

107. 132436

gulasz
12.10.14, 15:19
w ostatnim kadr w prawo bym przesunęła ...
:mrgreen:
czekam wciąż na więcej

z wrzuty ta z ryzykiem 5 stów najbardziej mnie się podoba :D
i mgiełki z Komańczy też pikne :)

kon
12.10.14, 21:25
Szkoda,ze mgielka tak szybko sie skonczyla.
A asfalt jeszcze jest?

Bodzip
12.10.14, 21:38
Szkoda,ze mgielka tak szybko sie skonczyla.
A asfalt jeszcze jest?
Jasne że jest. Miejscami wykruszony, ale jest ;)
Pogranicznicy dorabiają sobie podwożeniem "turystów" do przełęczy.
Za to hitem była para, która całą trasę zrobiła na rowerach.

kon
12.10.14, 21:45
Jasne że jest. Miejscami wykruszony, ale jest ;)
Pogranicznicy dorabiają sobie podwożeniem "turystów" do przełęczy.
Za to hitem była para, która całą trasę zrobiła na rowerach.
Juz sie balem,ze po nim/asfalcie/tylko wspomnienie.Tyle lat i sie jako tako trzyma....kiedy to sie lalo.
Na Mazurach drzewiej to chlodnia na podwoziu Nysy porzucali.

Bodzip
13.10.14, 19:28
No to kolejna wrzutka :)
Wiatr był taki, że światło mi wywiewało :mrgreen:

108. 132574

109. 132575

110. 132576

111. 132577

112. 132578

113. 132579

114. 132580

115. 132581

116. 132582

117. 132583

118. 132584

119. 132585

Alnico, jak Ci tam ? :D

Acha, na panoramach klikamy do oporu :)

Careme
13.10.14, 19:46
Bodzip, czemu exifów nie dodajesz do fotek?

Bodzip
13.10.14, 19:57
Bodzip, czemu exifów nie dodajesz do fotek?
A bo ja wiem ? - nie przykładam wagi.
A tak szczerze to kiedyś z andtorem dyskutowaliśmy o tym. Pracuję na Linuxie, Darktable z automatu wycina exify z wszystkich formatów za wyjątkiem jpg. Tzn. wycina jakby zewnętrzny, bo głębszy nadal jest. Poczytaj ten wątek (https://forum.olympusclub.pl/threads/92329-exif-czym-to-si%C4%99-je.?highlight=exif+czym+to+si%EA+je)

Muminek
13.10.14, 20:08
Nic się te góry nie zmieniają i dobrze, piękny szlak wybraliście, też miło go wspominam.
Twoje kadry bardzo się podobają, przepiękne kolorki, panoramy cudne. Widzę, że turystów nie brakowało.

PS.
Z zazdrości, by mieć namiastkę połonin, wybraliśmy się w Wielką Fatrę, podobnie jak dla nas Bieszczady, dla Słowaków są to najdziksze góry, a rozległe polany wyglądają jak bieszczadzkie połoniny. Polecam i pozdrawiamy.

robtor
13.10.14, 20:13
Ładnie wywiało ;) :)

voovoo2
13.10.14, 20:15
Bodzio..........pięknie!!!!

kon
13.10.14, 20:21
Piekna,zywa jesien.

Careme
13.10.14, 20:33
A bo ja wiem ? - nie przykładam wagi.
A tak szczerze to kiedyś z andtorem dyskutowaliśmy o tym. Pracuję na Linuxie, Darktable z automatu wycina exify z wszystkich formatów za wyjątkiem jpg. Tzn. wycina jakby zewnętrzny, bo głębszy nadal jest. Poczytaj ten wątek (https://forum.olympusclub.pl/threads/92329-exif-czym-to-si%C4%99-je.?highlight=exif+czym+to+si%EA+je)
dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie. Ten wątek znajomy mi jest. Korzystam z wtyczki z Firefoxie i tam pojawia się info o braku exifa.

Jeśli wcześniej tego nie pisałem to właśnie teraz to czynię: bardzo zacne fotografie. Może się kiedyś w tamte strony udam.

Bodzip
13.10.14, 20:54
Bardzo dziękuję za odwiedziny :)
Marcin, jak wiesz - bardzo sobie cenię Twoje dorady, i z pewnością pójdziemy :)
To kółeczko ostatnio zrobione ma dokładnie 18,7 km. A ludzi było ogromne ilości, kumulacja była na Przełęczy Goprowców gdzie dołączali dodatkowo schodzący z Bukowego Berda, oraz na przełęczy między Tarnicami.
@Careme - koniecznie Bieszczady i Beskid Niski :D
Pozdrawiam :)

kolba
13.10.14, 20:59
Piękne foty najbardziej podoba mi się zajawka. Na zdjęciu 116 masz trochę syfków na niebie - do wyczyszczenia. Pozdrawiam.

Careme
13.10.14, 22:05
...
@Careme - koniecznie Bieszczady i Beskid Niski :D
...
Eh, tak blisko mi do nich, a zarazem tak daleko...

jaclas
13.10.14, 22:10
Fajnie się patrzy na te zdjęcia. Przypominają się ogladane widoki.
Byłem tydzień wcześniej, a jeszcze do tej pory nie zrobiłem porządku ze swoimi pstrykami:)

alnico
14.10.14, 01:04
Hmm, jakieś znajome te widoki, chyba już nie mam po co fotek wstawiać :roll:

No, więc przeszliśmy... nie musisz nas zbierać
To że jedziesz w poniedziałek to doskonały pomysł. Dziś w Wołosatem nie było kilka aut, nie kilkaset - było kilka tysięcy. Droga była zastawiona wozami hen poza zakaz ruchu. Czegoś takiego w życiu nie widziałem
Dziś było 18,7 km Wołosate -> Przełęcz Bukowska -> Rozsypaniec -> Halicz -> Kopa Bukowska -> Krzemień -> Przełęcz Goprowców -> Tarnica -> Wołosate.
Na Bukowe Berdo nie poszliśmy, za mało czasu, musisz nas wyręczyć

Zajawka

Edit
Wiało tak, że jak robiłem zdjęcie pod wiatr, to dostałem w pysk aparatem.
A gdybym rozstawił łapy, to fruwałbym jak latawiec Romka
Nawet pogoda podobna, choć u mnie zaczęło się gorzej, po wyjściu z lasu zacząłem żałować, że kurtki przeciwdeszczowej nie wziąłem, wyglądało jakby zaraz miało lać. Na szczęście im bliżej Tarnicy tym było lepiej. Przed dziewiątą 5 samochodów stało, aczkolwiek potem się nazbierało - jak wracałem stały także za zakazem ruchu, więc wszystkie okoliczne miejsca musiały być zapełnione. Na Bukowe Berdo nie poszedłem - myślałem że czasu braknie a potem okazało się, że zegarek sobie godzinę do przodu ustawiłem :shock:, zostaje więc na następny raz.

Bodzip
14.10.14, 07:00
Hmm, jakieś znajome te widoki, chyba już nie mam po co fotek wstawiać :roll:

Nawet pogoda podobna, choć u mnie zaczęło się gorzej, po wyjściu z lasu zacząłem żałować, że kurtki przeciwdeszczowej nie wziąłem, wyglądało jakby zaraz miało lać. Na szczęście im bliżej Tarnicy tym było lepiej. Przed dziewiątą 5 samochodów stało, aczkolwiek potem się nazbierało - jak wracałem stały także za zakazem ruchu, więc wszystkie okoliczne miejsca musiały być zapełnione. Na Bukowe Berdo nie poszedłem - myślałem że czasu braknie a potem okazało się, że zegarek sobie godzinę do przodu ustawiłem :shock:, zostaje więc na następny raz.
Ty mi nie pisz, że zdjęć wstawiał nie będziesz :twisted: Prędzej o swoje się obawiam. Ja tu trę udami* i czekam na foty :mrgreen:

* - zapożyczone od ggolusa :D

witia
14.10.14, 08:16
Piękne te bieszczadzkie foty Bodzio.
Pozdrawiam.

alnico
14.10.14, 11:28
Ja tu trę udami* i czekam na foty :mrgreen:

* - zapożyczone od ggolusa :D
A masz gaśnicę? Jeszcze Ci się uda od tarcia zpalą :-P


Poszedłem na Przełęczy Bukowskiej drogą prosto, choć szlak skręca ostro w lewo. No i pogranicznicy mnie zawrócili. Grzecznie, z uśmiechem - ale powiedzieli że gdybym wlazł na pas graniczny to by mnie kosztowało :roll:
Widziałem tam (koło budy z ławkami i WC) jednego turystę (przynajmniej na takiego wyglądał), który też prosto pomaszerował i więcej go już nie zobaczyłem:shock: a dosyć długo na tych ławkach siedzieliśmy miło gawędząc sobie z innym gościem wiernym swojemu Practicarowi z lat 60-tych, z którym zwiedził prawie cały świat.

---------- Post dodany o 11:28 ---------- Poprzedni post był o 11:24 ----------


Fajnie się patrzy na te zdjęcia. Przypominają się ogladane widoki.
Byłem tydzień wcześniej, a jeszcze do tej pory nie zrobiłem porządku ze swoimi pstrykami:)
No to będą 3 relacje z tego miejsca z jednego tygodnia. Też muszę zrobić porządek a w kolejce jeszcze czekają nieobrobione Tatry, Australia i Karkonosze :cry:

Bodzip
16.10.14, 17:43
Ha, wędrujemy dalej. Minęliśmy już Rozsypaniec i powolutku zbliżamy się do Halicza. Wiatr wieje tak silnie, że nawet na krótkich czasach na niektórych zdjęciach widać że trawa jest rozmyta jak po odszumianiu. Piekielnie wiało. Maryś założyła kaptur, mnie tam nie przeszkadzało.
Dziś będzie sporo panoram.

120. 132930

121. 132931

122. 132932

123. 132933

A teraz same panoramy. Klikamy do oporu :D

124. 132939

125. 132938

126. 132937

127. 132936

128. 132935

129. 132934

130. 132940

jaclas
16.10.14, 18:35
Co tu pisać? Hmm, nie ma wyboru. Panie, ładnie jest:)

Muminek
16.10.14, 18:55
Cały czas ładnie na szlaku. Panoramy świetne, 128. i 130. najbardziej wpadły mi w oko.

alnico
16.10.14, 19:12
Jakbym to gdzieś już widział ...:grin:

waruga
16.10.14, 19:15
Bodzip Twoje wedrowki sa fantastyczne.

Dzuiko
16.10.14, 20:07
https://www.youtube.com/watch?v=t-Y6-8W3E5w&index=24&list=PLtIjs-5E8d8eoLezwiwJSQHW2_-REhOTN
Co prawda w tekście jest mowa o maju, ale...
Myślę, że warto posłuchać, oglądając zdjęcia w tym wątku.

Bodzip
16.10.14, 20:35
Fajnie, że zaglądacie i ślad zostawiacie. Bardzo mi jest miło. Twardzi z Was wędrowcy :)
Wątek Beskidzki muszę odświeżyć, bo wstyd jaki zaniedbany :mad:

And.N
16.10.14, 21:06
Panoramy oraz 121 i 122 przyjemne w odbiorze.

klikacz
16.10.14, 21:43
Bodzip kapitalne zdjęcia!
Fajne miejscówki macie pod domem ;-)

Krakman
16.10.14, 22:00
Veni, vidi...
Choć to tylko Twoje zdjęcia ale dobre i to...:grin:
Morze kiedyś w naturze zobaczę to wszystko.......

fazi75
16.10.14, 22:08
PKP:grin:

Bodzip
20.10.14, 17:17
Już hen tam za Haliczem...

131. 133309

132. 133310

133. 133311

134133312

135. 133313

136. 133314

137. 133315

138. 133317

Tu jest mnóstwo panoram, więc klikamy do oporu :D
Misia nie mam niestety :(

kolba
20.10.14, 18:15
Kolejne dobre zdjęcia.

alnico
20.10.14, 18:22
Misia nie mam niestety :(
Może i dobrze bo jakby to był miś z Olszanicy to mogło by to być Twoje ostatnie zdjęcie :|, chyba że nosisz ze sobą Bear Defendera :grin:.
A kadry misie :grin: podobają, choć jakieś takie znajome misie wydają. Ach te misie :)

Bodzip
20.10.14, 18:24
A zwróciłeś uwagę, że ta trawa na niektórych kadrach wygląda jak futro misoa ? :D

kon
20.10.14, 18:24
Bieszczady,Bieszczady..

Bodzip
20.10.14, 18:24
A zwróciłeś uwagę, że ta trawa na niektórych kadrach wygląda jak futro misoa ? :D
Tfu, misia :)

alnico
20.10.14, 18:27
A zwróciłeś uwagę, że ta trawa na niektórych kadrach wygląda jak futro misia ? :D
też tak misie wydaje :grin:

Muminek
20.10.14, 21:33
Piękne widoki, zwłaszcza na pananoramach, takie mogę oglądać bez przerwy.

Bodzip
20.10.14, 21:58
Piękne widoki, zwłaszcza na pananoramach, takie mogę oglądać bez przerwy.
To obiecuję, że jeszcze będą.
Dzieki :)

gulasz
21.10.14, 01:55
może to misiek kameleon

fajne foty - faktycznie niektóre miejsca mocno charakterystyczne - widoczne i u Ciebie i u alnico :)

Marek86
21.10.14, 10:40
W znaczeniu - Bieszczady wciągają
Zarejestrowałem się na forum, wchodzę do działu fotografia przyrodnicza i widzę bieszczady suck - powiem szczerze, że przechodziłem obok tego wątku około 3 razy i myślę sobie co za koleś mógł napisać że jakiekolwiek góry mogą ssać. W końcu odważyłem się wejść ;) Na szczęście tytuł to tylko podpucha a fotki są świetne ;)

alnico
21.10.14, 10:54
... myślę sobie co za koleś mógł napisać że jakiekolwiek góry mogą ssać. W końcu odważyłem się wejść ;)
i co? wessały Cię?

Marek86
22.10.14, 08:07
zassały

waruga
22.10.14, 08:42
Bieszczadzkie krajobrazy...maja swoja moc.

gulasz
22.10.14, 10:37
i co? wessały Cię?
a Ciebie?

alnico
22.10.14, 11:00
a Ciebie?
Całkiem mnie wsysły, jak zobaczyłem u Bodzipa, jaclasa i po Twoich opowieściach oczywiście:grin: to zaraz tam pojechałem.

gulasz
22.10.14, 18:12
ja się pytam czy Cię wsysły jak już tam pojechałeś i je zobaczyłeś ;) ??

alnico
22.10.14, 19:01
ja się pytam czy Cię wsysły jak już tam pojechałeś i je zobaczyłeś ;) ??
Tak mnie wsysły, że nie mogę odpędzić myśli aby tam znowu pojechać :grin:. Zobaczyć piękne wschodzące słoneczko na połoninach a doliny spowite mgiełką :grin:

Farensbach
22.10.14, 22:41
Piękne kadry, uwielbiam taki panoramiczny format 16/9 i 2/1. Jest na czym oko zawiesić.

Bodzip
24.10.14, 18:19
Schodzimy z Halicza, mijamy Berdo i powolutku dochodzimy do Przełęczy Goprowców.
Czasami się odwracałem :mrgreen:

139. 133712

140. 133713

141. 133714

142. 133715

143. 133716

144. 133717

145. 133718