PDA

Zobacz pełną wersję : Tatrzański weekend - 4



Bodzip
23.08.14, 20:51
Cześć :D
Zacznę od zdjęć zwierzaków, skończę na roślinkach.
Wybaczcie dzisiejszą jakość, ale miałem: bardzo szeroko i baaardzo uniwersalnie.
szeroko tzn. ZD 9-18, uniwersalnie to mZD 14-150.
Więc te 150 to jakość taka se :roll:
Jak wysiedliśmy z kolejki na Kasprowym, to pan zapytał: "kto z państwa idzie w kierunku Giewontu i Kopy Kondrackiej ??
...uprzejmie informuję, że po Słowackiej stronie wędruje niedźwiedź. Proszę nie dokarmiać, proszę szybko się oddalić"

Taaak, gdzie się oddalić, Słowacka strona zajęta przez misia, Polska strona raczej hmmm stroma.
Ale nie, nie spotkaliśmy misia. Widzieliśmy tylko jednego koziołka, na szczycie Kopy ptaszka (nie wiem co zacz :oops: ) i na zejściu świstaka. Wszystko daleko, więc jakość ble ble ble.

1. 127717

2. 127718

3. 127719

cdn. oczywiście będzie :mrgreen:

waruga
23.08.14, 20:53
Bodzip ptaszek fajny :-)

kon
23.08.14, 20:56
Swiatak otluszczony idzie na zime.

alnico
23.08.14, 21:01
Widzieliśmy ... na szczycie Kopy ptaszka (nie wiem co zacz :oops: )
płochacz halny :grin:, też je widywałem w tej okolicy.

---------- Post dodany o 21:01 ---------- Poprzedni post był o 20:59 ----------

Długa kolejka po bilety na kolejkę ? :grin:

Bodzip
23.08.14, 21:01
płochacz halny :grin:, też je widywałem w tej okolicy.
Dziękuję :D - a był taki bezczelny, że przychodził do ręki po ciastka i kanapki :mrgreen:

alnico
23.08.14, 21:01
Długa kolejka po bilety na kolejkę ? :grin:

Bodzip
23.08.14, 21:03
Długa kolejka po bilety na kolejkę ? :grin:
Byłem zaskoczony.
Rano wojenka, bo ja chciałem wstać o 02.00, a Marysia o 03.00 - wiadomo kto wygrał :roll:
Zajechaliśmy na 06.30 i ...kolejki brak :shock:

waruga
23.08.14, 21:05
Byłem zaskoczony.
Rano wojenka, bo ja chciałem wstać o 02.00, a Marysia o 03.00 - wiadomo kto wygrał :roll:
Zajechaliśmy na 06.30 i ...kolejki brak :shock:

O tej godzinie to normalni ludzie jeszcze spia :mrgreen:

Bodzip
23.08.14, 21:08
O tej godzinie to normalni ludzie jeszcze spia :mrgreen:
Jak by nie było, mam 2,5 godziny szybkiej jazdy do Kuźnic. I jeszcze trzeba się pilnować, bo błękitni czyhają :mrgreen:

alnico
23.08.14, 21:08
Byłem zaskoczony.
Rano wojenka, bo ja chciałem wstać o 02.00, a Marysia o 03.00 - wiadomo kto wygrał :roll:
Zajechaliśmy na 06.30 i ...kolejki brak :shock:
Też jestem zaskoczony, pamiętam z dawnych czasów te kolejki na kilka godzin.
Ostatnimi razy też nie czekałem, ale było to poza wakacjami i poza weekendami.

abir
23.08.14, 21:10
świstak zawijał w sreberka:grin:
Ty to lubisz łazić Bodziu

Bodzip
23.08.14, 21:12
Też jestem zaskoczony, pamiętam z dawnych czasów te kolejki na kilka godzin.
Ostatnimi razy też nie czekałem, ale było to poza wakacjami i poza weekendami.
może pogoda, zapowiadali scyny :roll:

świstak zawijał w sreberka:grin:
Ty to lubisz łazić Bodziu
im starszy... hehehe :mrgreen:

waruga
23.08.14, 21:20
płochacz halny :grin:, też je widywałem w tej okolicy.

---------- Post dodany o 21:01 ---------- Poprzedni post był o 20:59 ----------

Długa kolejka po bilety na kolejkę ? :grin:

Byłem cztery lata temu w Zakopcu, kolejka na Kasprowy straszna, odpuscilem i polazłem w jaskinie :-)

Muminek
23.08.14, 21:30
Ale fajne zwierzaki upolowałeś, tylko niedźwiedzia do kolekcji brakuje:wink:, płochacz halny bardzo ładnie złapany.

ronin75
23.08.14, 21:53
ja chciałem wstać o 02.00, a Marysia o 03.00
Zajechaliśmy na 06.30 i ...kolejki brak :shock:
Ech, żeby kolega, który zwykle robi za kierowcę podczas wypadów w góry, chciał i potrafił wstać o takiej porze....
Zwykle nasza grupka wyjeżdża w okolicach tej godziny, o której Wy byliście na miejscu... :(
Płochacz fajny i bezczelny jak to płochacze :D - na Świnicy obserwowałem takiego jak brał jedzenie od turystów, leciał z tym do młodego płochacza, karmił go i wracał po następną porcję. :lol:

osiem1984
23.08.14, 23:45
Przyjemny wątek. Robicie mi naprzemiennie coraz większa ochotę na góry!

Careme
24.08.14, 11:35
Fakt: zdjęcia istotnie zachęcające. Wizja wstawania o 3:00 już nie ;)

alnico
24.08.14, 13:25
Wizja wstawania o 3:00 już nie ;)
Można w ogóle nie wstawać :). Moje zimowo-wiosenne wypady były takie. Zamiast wracać rano do domu (wyjeżdżałem późnym wieczorem ze wschodniej Polski) kurs na Tatry. Jeszcze ciemno, puściutkie szlaki, słońce wschodzi zza gór na Chochołowskiej... sama radocha :grin:

Bodzip
24.08.14, 14:49
Można w ogóle nie wstawać :). Moje zimowo-wiosenne wypady były takie. Zamiast wracać rano do domu (wyjeżdżałem późnym wieczorem ze wschodniej Polski) kurs na Tatry. Jeszcze ciemno, puściutkie szlaki, słońce wschodzi zza gór na Chochołowskiej... sama radocha :grin:
Jest to też jakiś sposób :)
yamada często nocuje na miejscu i raniutko sru w góry :D

By nie było że wątek zamiera.
Na początek widok z Głodówki. A co :mrgreen: jak się widzi ładny widoczek.
Inny niż niedawno wstawiałem. Inne światło, inna pora roku i czas. No i chałupy. Pobudowali bo na swoim, ale piękny widok zeszpecony. Cóż, takie życie.

Panorama z Głodówki

4. 127777

Kasprowy powitał nas ciemnicą i bardzo, bardzo silnym i zimnym wiatrem. Między wzgórzami plątały się spłachetki mgieł.
Pan, który wygłosił komunikat o misiu zabrał zadek w troki i poszedł do cieplutkiego biura.
Ja dziwnie ubrany - krótka koszulka z logiem OlympusClub i polarek z takimże logo. Liczyłem na pogodę. Zapowiadali, że od 10.00 będzie bezchmurnie.
Telewizja łże o !! :evil:

Panorama z Kasprowego na Halę Gąsienicową

5. 127778

I rzut oka na wagonik którym wyjechaliśmy ...

6. 127779

Druga strona Kasprowego. Tam idziemy.
Widok na Czerwone Wierchy, Giewont i Halę Goryczkową w szczególności.
Wrrr, nie wygląda to ciekawie. Ma być bezchmurnie ?? :shock:

7. 127780

koronax
24.08.14, 14:58
ładne zdjęcie i ładne widoki. Przyjemnie się patrzy .:grin:

witia
24.08.14, 15:38
Kurde Bogdan - dałeś radę po taką stromiznę ?!
Koziołek - rozumiem - cztery nóżki ma, ale Bodzio - dwie przecie :)
Fajowe te Twoje kadry.
Pozdrawiam.

abir
24.08.14, 17:09
widoki przednie
na 4 i 5 wydaje mi się że mocno zgasiłeś światła

gulasz
24.08.14, 17:22
światło piękne (póki co) tylko z Głodówki - tym razem przeczytałam Gubałówki - i aż się zdziwiłam że takie widoki z niej są ;) (a byłam w tym roku...)

a co do prognozy pogody i gór - to radzę sprawdzać tą przez TOPR podawaną, ewentualny rzut oka na kamerki które tam stacjonują...
mam nadzieję że one prawdę mówią... po przepowiadają od poniedziałku do piątku w miarę fajne warunki w Tatrach...
byle pogoda się utrzymała, kolanko wytrzymało, a ja bym nie spadała
i będzie cudnie

a póki co czekam na więcej Twoich fot :)

Bodzip
24.08.14, 17:24
światło piękne (póki co) tylko z Głodówki - tym razem przeczytałam Gubałówki - i aż się zdziwiłam że takie widoki z niej są ;) (a byłam w tym roku...)

a co do prognozy pogody i gór - to radzę sprawdzać tą przez TOPR podawaną, ewentualny rzut oka na kamerki które tam stacjonują...
mam nadzieję że one prawdę mówią... po przepowiadają od poniedziałku do piątku w miarę fajne warunki w Tatrach...
byle pogoda się utrzymała, kolanko wytrzymało, a ja bym nie spadała
i będzie cudnie

a póki co czekam na więcej Twoich fot :)
No mówiłem że ciemnica. Piękny to jeszcze w DITL-u jestem :mrgreen:

alnico
24.08.14, 17:31
a co do prognozy pogody i gór - to radzę sprawdzać tą przez TOPR podawaną, ewentualny rzut oka na kamerki które tam stacjonują...
mam nadzieję że one prawdę mówią... po przepowiadają od poniedziałku do piątku w miarę fajne warunki w Tatrach...

Też zawsze przed potencjalnym wyjazdem patrzę na stronę TOPRu i tamtejsze kamerki. Dodatkowo sprawdzam na sat24 jaka jest pokrywa chmur oraz jak się przemieszcza. Trzy ostatnie wyjazdy (poza tymi w zimie) to padający deszcz po drodze a na miejscu b. fajna pogoda - odwotnie niż dawnymi czasy gdy przyjeżdżałem i wyjeżdżałem słońcu a w pomiędzy tym lało.

Saboor
24.08.14, 17:32
No mówiłem że ciemnica. Piękny to jeszcze w DITL-u jestem :mrgreen:
Ale słupek krzywy...

alnico
24.08.14, 17:33
Ale słupek krzywy...
Energia Bodzia rozpierała - jak się oparł to aż wykrzywił :grin:

Saboor
24.08.14, 17:34
Energia Bodzia rozpierała - jak się oparł to aż wykrzywił :grin:
To niech w gimpie prostuje :-D

Bodzip
24.08.14, 18:03
To niech w gimpie prostuje :-D
Wyjdzie że ja krzywy. A do specjalisty to rok trzeba czekać :roll:

Saboor
24.08.14, 18:36
Wyjdzie że ja krzywy. A do specjalisty to rok trzeba czekać :roll:
Taa wiem...:evil:

Bodzip
24.08.14, 20:37
Nie wygląda to ciekawie, ale poszliśmy. Widoki cudne, ale nadal brak światła.
No nic, będą zdjęcia z chmurami :roll:

Kasprowy od południowej strony.

8. 127818

Naprzód, na końcu ścieżki widać przygotowania do zimy. Płotki i kołki dla tras narciarskich już przygotowane.

9. 127819

Udało mi się moją kobitę ustrzelić. Wprawdzie od tyłu, ale jakby zobaczyła to zdjęcie i to na forum... masakra :shock: :twisted:

10. 127820

Pośredni Wierch Goryczkowy

11. 127821

12. 127822

Dolina Cicha Liptowska i wiatrołom.

13. 127823

gulasz
24.08.14, 20:41
chciałabym pstryknąć i już tam być :)
mimo braku światła - piękne te Tatry

alnico
24.08.14, 20:48
Piękne kadry. Wydaje mi się jakbym już tam był, tylko jakiś kolor nie taki :grin: Gdzie te Czerwone (!) Wierchy, pytam gdzie?

Krakman
24.08.14, 20:51
Dołem to się nie da chodzić? :roll:

Bodzip
24.08.14, 21:03
Gdzie te Czerwone (!) Wierchy, pytam gdzie?
Uprzejmie informuję, że już już zaczynają się przebarwiać :mrgreen:

14. 127825

alnico
24.08.14, 21:04
Uprzejmie informuję, że już już zaczynają się przebarwiać :mrgreen:

14. 127825
Przebarwiać? hmm... ale chyba w Gimpie :grin:

petreq
24.08.14, 21:05
Bodzip, kusisz Taterkami kusisz...
Co z tego, że światełko było jakie było? Foty przednie, wycieczka udana i to jest najważniejsze!

alnico
24.08.14, 21:07
Latarkę zapomniał to światełka nie było :lol:

Bodzip
24.08.14, 21:20
Przebarwiać? hmm... ale chyba w Gimpie :grin:
Tyle nie umiem... no umiem :mrgreen:, ale to nie ja :mrgreen:

Muminek
24.08.14, 21:54
Zielone z chmurami też piękne:wink::grin:

piasbog
24.08.14, 22:22
Pustki jak nie w naszych Tatrach, fajna fotorelacja.

alnico
24.08.14, 23:00
Pustki jak nie w naszych Tatrach...
Bodzip występlował turystów :grin:, reszta spała pijana, pospadała albo utknęła na Świnicy:
"trójka turystów wyszła na Świnicę w klapkach. - Będąc na szczycie zorientowali się, że nie są w stanie sami zejść na dół. Wędrówkę, oprócz braku odpowiedniego stroju i obuwia, dodatkowo utrudniała niska temperatura – mówił Długopolski. Ratownicy doprowadzili nierozważnych turystów do Kasprowego Wierchu, skąd na dół zabrała ich kolejka linowa. Wcześniej do centrali TOPR zadzwonili przypadkowi turyści, którzy na Przełęczy Zawrat odnaleźli śpiącego mężczyznę. Turyści okryli turystę śpiworem. Ratownicy na pokładzie śmigłowca policyjnego zabrali mocno wychłodzonego mężczyznę do szpitala. Okazało się, że był pijany." - wiadomości z weekendu :shock:

Farensbach
25.08.14, 09:04
Faktycznie mało tych turystów na szlakach. Piękne światełko zarejestrowałeś na 4. Szkoda, że tak mało go było, a może jeszcze je zobaczymy?

kon
25.08.14, 10:20
Uprzejmie informuję, że już już zaczynają się przebarwiać :mrgreen:
Doczekasz tam jesieni?

Bodzip
25.08.14, 10:31
Faktycznie mało tych turystów na szlakach. Piękne światełko zarejestrowałeś na 4. Szkoda, że tak mało go było, a może jeszcze je zobaczymy?
Światła troszkę będzie.Niewiele, ale jednak :)

Doczekasz tam jesieni?
A skąd, pojadę drugi raz :D

...dzięki za wizyty, bardzo to sobie cenię :)

Saboor
25.08.14, 11:28
Doczekasz tam jesieni?
No ja myślę, że nie jednej! :mrgreen:
Pięknie tam!

alnico
25.08.14, 13:05
Bodzip, kusisz Taterkami kusisz...

My się tu tak wzajemnie kusimy i nakręcamy, aż zacząłem śledzić prognozy na koniec tygodnia :grin:

jaclas
25.08.14, 13:11
My się tu tak wzajemnie kusimy i nakręcamy, aż zacząłem śledzić prognozy na koniec tygodnia :grin:
Jak będziesz pewny, że pogoda będzie to daj o tym znać na forum, bo ja już w te wakacje tyle wyjazdów planowałem i później rezygnowałem, że mam już serdecznie dość:evil:

alnico
25.08.14, 13:16
Jak będziesz pewny, że pogoda będzie to daj o tym znać na forum, bo ja już w te wakacje tyle wyjazdów planowałem i później rezygnowałem, że mam już serdecznie dość:evil:
Pewnym to nie można być niczego. Też dużo planowałem, ale lipiec praca, sierpień leje, wrzesień praca. Tak kombinuję najbliższy piątek, ew. czwartek, jak pogoda dopisze. Potem pozostaje już sam koniec września, październik, może listopad.

Bodzip
25.08.14, 14:04
Ja tak sobie myślałem o Zadnim Granacie. Podobno dość łatwa trasa, a Marysia ma lekkiego lęka przestrzeni, więc trudniejsze odpadają

kon
25.08.14, 15:37
Ja tak sobie myślałem o Zadnim Granacie. Podobno dość łatwa trasa, a Marysia ma lekkiego lęka przestrzeni, więc trudniejsze odpadają
Trasa latwa przez Panszczyce......tup,tup,tup.Ale widok:shock:

---------- Post dodany o 15:36 ---------- Poprzedni post był o 15:34 ----------


Światła troszkę będzie.Niewiele, ale jednak :)

A skąd, pojadę drugi raz :D
Czekam na zdjecia.

---------- Post dodany o 15:37 ---------- Poprzedni post był o 15:36 ----------


No ja myślę, że nie jednej! :mrgreen:
No tak,zmieniaja sie pory roku.

alnico
25.08.14, 16:55
Trasa latwa przez Panszczyce......tup,tup,tup.Ale widok:shock:

Ja to tam prawie biegłem tą trasą (w dół), z widoków nie pamiętam nic poza piorunami :shock:

---------- Post dodany o 16:55 ---------- Poprzedni post był o 16:53 ----------


Ja tak sobie myślałem o Zadnim Granacie. Podobno dość łatwa trasa, a Marysia ma lekkiego lęka przestrzeni, więc trudniejsze odpadają
O Granatach też myślałem :grin:

kon
25.08.14, 17:03
Ja to tam prawie biegłem tą trasą (w dół), z widoków nie pamiętam nic poza piorunami :shock:
Do gory spokojnym,rownym krokiem....W dol nigdy nie szedlem.

alnico
25.08.14, 17:08
Na Granaty przez Pańszczyce to chyba jeszcze Orlą Perć trzeba zaliczyć (od Krzyżnego), jeśli w ogóle można w tą stronę. Chyba że coś źle patrzę.

kon
25.08.14, 17:10
Na Granaty przez Pańszczyce to chyba jeszcze Orlą Perć trzeba zaliczyć (od Krzyżnego), jeśli w ogóle można w tą stronę. Chyba że coś źle patrzę.
Granaty sa trzy..tak pamietam.A Orla Perc to Orla Perc.

alnico
25.08.14, 17:12
Granaty sa trzy..tak pamietam.A Orla Perc to Orla Perc.
Ale przez Dolinę Pańszczyce (jeśli ją miałeś na myśli) widzę tylko jeden żółty szlak na Krzyżne.

Bodzip
25.08.14, 18:07
Odcinek Zawrat - Kozi Wierch jest jednokierunkowy:
http://natatry.pl/tatry-wysokie/okolice-hali-gasienicowej/na-skrajny-granat

Wracając do tematu. Było naprawdę ciemno, a zrobiło się jeszcze ciemniej, hmmm :(

15. 127891

16. 127892

17. 127893

18. 127894

Nooo wreszcie, nieśmiało zaczyna wyglądać jakieś światło :)

19. 127895

20. 127896

yamada
25.08.14, 19:07
zaglądam cały czas, :)

kon
25.08.14, 19:46
Ale przez Dolinę Pańszczyce (jeśli ją miałeś na myśli) widzę tylko jeden żółty szlak na Krzyżne.
Ale Bodzip chcial na Granaty,wiec wszystko sie zgadza.

alnico
25.08.14, 20:08
Światła mało ale i tak fajnie.
Mi właściwie już tylko piątek został więc zobaczę jak będzie ładnie to może wyruszę...



Ale przez Dolinę Pańszczyce (jeśli ją miałeś na myśli) widzę tylko jeden żółty szlak na Krzyżne.
Ale Bodzip chcial na Granaty,wiec wszystko sie zgadza.
Tyle, że przez Krzyżne Orlą Percią (tu faktycznie są 2 kierunki) a tego raczej chciał uniknąć.

Bodzip
25.08.14, 22:24
A jak pięknie się robi, jak na chwilę wyjrzy słoneczko :D

21. 127925

Kurcze, odwróciłem się w drugą stronę ...myślałem, że śniegiem zacznie walić :roll:

22. 127926

23. 127927

Pomimo przebłysków słoneczka, wiatr pi***i jak w kieleckim.

24. 127928

25. 127929

Ktoś pisał, że ludzi mało... hehe - to góra duża i ludziki jak Lego od CzaRmaXa wyglądają :mrgreen:

26. 127930

alnico
25.08.14, 22:32
Podczas mojego ostatniego pobytu w Tatrach okolice te wyglądały podobnie jak na 22, ale byłem na drugim końcu szlaku a tam przynajmniej było ciepło i nie wiało mocno :)

jaclas
25.08.14, 22:37
Miło to wszystko obejrzeć.
Widzę, że z kondycją u Ciebie całkiem, całkiem. Niejednego byś zawstydził (np. mnie:))

alnico
25.08.14, 22:44
Miło to wszystko obejrzeć.
Widzę, że z kondycją u Ciebie całkiem, całkiem. Niejednego byś zawstydził (np. mnie:))
E tam, kolejką wyjechał, na piechotę nie łaska :mrgreen:

Bodzip
25.08.14, 22:50
E tam, kolejką wyjechał, na piechotę nie łaska :mrgreen:

Łaska, łaska - w zeszłym roku z Doliny Małej Łąki było :p
Ale przyznam, że moja Maryś biega jak kozica :D

alnico
25.08.14, 22:58
Łaska, łaska - w zeszłym roku z Doliny Małej Łąki było :p
Ale przyznam, że moja Maryś biega jak kozica :D
Ja z Kościeliskiej. A od strony Kasprowego to ponad 20 lat temu, ostatnio kolejka - po co nogi męczyć jak wywiezie :grin:

witia
26.08.14, 08:33
No to "połaziliście" :)
Mbsz - 10 i 18 - bardzo dobre.
Pozdrawiam.

robtor
26.08.14, 10:58
Całościowo fajna fotorelacja, szkoda że pogoda nie dopisała za bardzo, ale zawsze mogło być gorzej :)

Bodzip
26.08.14, 12:06
Całościowo fajna fotorelacja, szkoda że pogoda nie dopisała za bardzo, ale zawsze mogło być gorzej :)
Było gorzej, zaczęło lać i z Małołączniaka nici. Coś mam pecha do tej góry.

Saboor
26.08.14, 12:10
Było gorzej, zaczęło lać i z Małołączniaka nici. Coś mam pecha do tej góry.
Zdążysz, tak sobie patrzę i myślę, że za czas jakiś tylko wątki Bodzip'a będą na forumie... a tu mi Grześ wyskaka i wątka
ku chwale zakłada.

Bodzip
26.08.14, 12:22
Zdążysz, tak sobie patrzę i myślę, że za czas jakiś tylko wątki Bodzip'a będą na forumie... a tu mi Grześ wyskaka i wątka
ku chwale zakłada.
Taaa, 101 zobowiązuje :mrgreen:

Saboor
26.08.14, 12:33
Taaa, 101 zobowiązuje :mrgreen:
Uhm... jeszcze chwila i będziesz jak ci czterej pazerni renciści, ze starym portfelem w zębach: Janek, Grigorij, Gustlik, Tomasz i Szarik. :mrgreen:

Bodzip
26.08.14, 12:39
Uhm... jeszcze chwila i będziesz jak ci czterej pazerni renciści, ze starym portfelem w zębach: Janek, Grigorij, Gustlik, Tomasz i Szarik. :mrgreen:Jaki Szalik, jaki szalik ? - Reks proszę pana. Porwiemy Arkowi i w góry :D

Saboor
26.08.14, 12:42
Jaki Szalik, jaki szalik ? - Reks proszę pana. Porwiemy Arkowi i w góry :D
Czołgiem? Na zieloną Ukrainę... :mrgreen:

yamada
26.08.14, 14:01
Tak, widzę że powolu mogę Tatry innym zostawić :) No, może w zimę zaryzykuję jakąś eskapadę...

Bodzip
26.08.14, 14:09
Tak, widzę że powolu mogę Tatry innym zostawić :) No, może w zimę zaryzykuję jakąś eskapadę...
Ha, widziałem - zostałeś ostatnio dendrologiem. I to trzeba powiedzieć, że doskonałym :mrgreen:

kon
26.08.14, 14:16
A jak pięknie się robi

Pomimo przebłysków słoneczka, wiatr pi***i jak w kieleckim.
I to jest urok grani.

yamada
26.08.14, 14:41
Ha, widziałem - zostałeś ostatnio dendrologiem. I to trzeba powiedzieć, że doskonałym :mrgreen:
:) spoko, w Tatry się wybieram ale już na pewno nie w wakacje...

Bodzip
26.08.14, 14:59
Ja mam mieć urlop na całe trzy tygodnie września, ale cały czas kombinują. Pierwszy łykend mi zabrali bo ćwiczenia, teraz z Ebolą kombinują. Wszyscy dupska wygrzali jak ciepło było, ja robiłem, to nawet teraz nie mogę odpocząć. Wkurza mnie to.

waruga
26.08.14, 15:27
Ja mam mieć urlop na całe trzy tygodnie września, ale cały czas kombinują. Pierwszy łykend mi zabrali bo ćwiczenia, teraz z Ebolą kombinują. Wszyscy dupska wygrzali jak ciepło było, ja robiłem, to nawet teraz nie mogę odpocząć. Wkurza mnie to.


Bodzip Twoja praca to jest sluzba dla Ojczyzny...

Bodzip
26.08.14, 16:49
Bodzip Twoja praca to jest sluzba dla Ojczyzny...
Taaa...

gulasz
27.08.14, 02:32
Tak kombinuję najbliższy piątek, ew. czwartek, jak pogoda dopisze. Potem pozostaje już sam koniec września, październik, może listopad.

podejrzewam że dobrze kombinujesz, w schronisku twardo mówili że czwartek, piątek ma być cool :)
niestety pogoda dzisiaj nie rozpieszczała, na jutro tj środę TOPR powiedział (prognoza pogody potwierdziła) że ma lać 4 razy bardziej tylko z mniejszym wiatrem... czyli trzeba się było ewakuować czym prędzej - i żeby nie było - pogoda w Zakopcu była całkiem całkiem, a lało u góry...

to ponoć jeden ze słabszych sierpni w Tatrach, zimny i bardzo niepewny pogodowo
z ostatniej chwili - misiek o którym pisał Bodzio nadal grasuje, dwie znajome ze schroniska go widziały z trasy :)
ze Świnicy też spadła jakaś laska w poniedziałek (choć pogoda była super)
chyba się tylko poturbowała..

niektórym niestety nadal brak oleju w głowie, a TOPRowy helikopter traktują jak taxi
3ka bystrzaków wyjechała kolejką na Kasprowy w klapeczkach i w tych samych klapeczkach stwierdzili że zaliczą Świnicę - a co (http://www.fakt.pl/wydarzenia/turysci-na-szlaku-w-gorach-w-klapkach,artykuly,483778.html)
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://forum.androidnow.pl/images/smilies/facepalm.gif)


a tak poza tym - fajne foty !! :)
Tatry zawsze ładują

abir
27.08.14, 07:39
nie zaglądałem przez chwilkę bo robota się nawarstwiła.
śliczne widoczki

robtor
27.08.14, 08:13
Było gorzej, zaczęło lać i z Małołączniaka nici. Coś mam pecha do tej góry.
Deszczyk to bardzo przykra sprawa :( , my się wybieramy w piątek na Zawrat, jak pogoda pozwoli :grin: .

Bodzip
27.08.14, 18:17
Przełęcz pod Kopą Kondracką -> Kopa Kondracka

27. 128105

28. 128106

Marysia zawsze z przodu. Idzie jak burza. Ja ciągnę brzuch :mrgreen:

29. 128107

Już na szczycie. Kto by pomyślał przy takim niebie, że zaraz pogoda nam psikusa zrobi :roll:
30. 128108

A na koniec panoramka - Małołączniak i Krzesanica (klikać do oporu)

31. 128109

Saboor
27.08.14, 18:19
Marysia i panoramka super, a Ty że niby schudłeś a kaj?
Bo nie widać... oj cyganisz co by się na wikt u Krakmana załapać! :mrgreen:

witwicky
27.08.14, 18:20
30 fajna :) Trzymasz sie bo się byłeś wysokości czy tylko hiperwentylacja?

Bodzip
27.08.14, 18:23
30 fajna :) Trzymasz sie bo się byłeś wysokości czy tylko hiperwentylacja?
hiperwentylacja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: doskonałe :mrgreen: :mrgreen:

waruga
27.08.14, 18:23
Widze polarek klubowy :-)

Widoczki piekne.

kon
27.08.14, 18:51
A na koniec panoramka - Małołączniak i Krzesanica (klikać do oporu)
Karty wystarcz?
Pieknie.

ronin75
27.08.14, 18:59
3ka bystrzaków wyjechała kolejką na Kasprowy w klapeczkach i w tych samych klapeczkach stwierdzili że zaliczą Świnicę - a co (http://www.fakt.pl/wydarzenia/turysci-na-szlaku-w-gorach-w-klapkach,artykuly,483778.html)
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://forum.androidnow.pl/images/smilies/facepalm.gif)
Kiedyś na podejściu na Zawrat od Gąsienicowej spotkałem parę - chłopak ubrany odpowiednio do wyjścia w góry, dziewczyna króciuteńkie szorty, bluzka z dekoltem takim, że podłogę widać :mrgreen: i jak ci opisywani przez Ciebie w klapeczkach...
Niemal w tej samej okolicy tyle, że już prawie na szczycie Świnicy trafiła się para, którą z Zawratu ktoś (chyba złośliwie :roll:....) skierował w kierunku na Kasprowy, że tędy mają iść do Morskiego Oka - on tak sobie (ogólnie na sportowo, czyli od biedy ujdzie), ona w butach z grubą, wysoką podeszwą (to się chyba dawniej nazywało kosze). Jak się dowiedzieli, że idą źle i że muszą przejść całą Dolinę Pięciu (wszyscy patrząc na nią wykluczyli od razu przejście przez Szpiglasową) dziewczyna klapła jak błoto na ziemię, rozpłakała się i powiedziała, że nigdzie już nie idzie, że ma dość....

alnico
27.08.14, 19:39
Widzę, że pogoda zmienna była, czasem nawet całkiem niezła a zdjęcia fajne. Szkoda, że się popsuła. Z drugiej strony jak się trafi za dużo światła i słońce daje ile wlezie to też niedobrze.

podejrzewam że dobrze kombinujesz, w schronisku twardo mówili że czwartek, piątek ma być cool
niestety pogoda dzisiaj nie rozpieszczała, na jutro tj środę TOPR powiedział (prognoza pogody potwierdziła) że ma lać 4 razy bardziej tylko z mniejszym wiatrem... czyli trzeba się było ewakuować czym prędzej - i żeby nie było - pogoda w Zakopcu była całkiem całkiem, a lało u góry...

to ponoć jeden ze słabszych sierpni w Tatrach, zimny i bardzo niepewny pogodowo
z ostatniej chwili - misiek o którym pisał Bodzio nadal grasuje, dwie znajome ze schroniska go widziały z trasy

Coś masz pecha do pogody, musisz kiedyś ze mną się wybrać :grin:
Co do piątku to ciągle kombinuję, powinno się udać. Nie mam jeszcze planu gdzie pójść, w razie czego po drodze wymyślę :)


Deszczyk to bardzo przykra sprawa , my się wybieramy w piątek na Zawrat, jak pogoda pozwoli .
Zawrat też mam w planach, oprócz paru innych miejsc (nie mogę się zdecydować :???:), jakim szlakiem chcesz iść? Trzymam kciuki za pogodę. Ma być zimno więc raki i kożuch mogą się przydać :mrgreen:


30 fajna Trzymasz sie bo się byłeś wysokości czy tylko hiperwentylacja?
super hiper do kwadratu ta wentylacja, jak się oparł to aż słupek wykrzywił co w DITLu widać :mrgreen:

gulasz
27.08.14, 20:22
Coś masz pecha do pogody, musisz kiedyś ze mną się wybrać :grin:

nie wiem czy to było do Bodzia czy do mnie, ale jak do mnie - to na pogodę nie narzekam
poniedziałek był bosssski :)
z 3 dni w górach zrobiły się 2, ale wspomnienia bezcenne..



Zawrat też mam w planach, oprócz paru innych miejsc

jakby wtorek był ładny to pewnie też byśmy na Zawrat poszły :)
ale co tam ...


Bodzio 28 i 31 pięknie się prezentują :)
a jako że fani Tatr tu zaglądają to wrzucam jeszcze linka o planowanych remontach tras (http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/remont-na-czerwonych-wierchach)
nie wiem czy zamkną szlaki (mam nadzieję że nie) niemniej warto wiedzieć i sprawdzić przed wyjściem w góry

alnico
27.08.14, 20:30
nie wiem czy to było do Bodzia czy do mnie, ale jak do mnie - to na pogodę nie narzekam
poniedziałek był bosssski :)
z 3 dni w górach zrobiły się 2, ale wspomnienia bezcenne..

a jako że fani Tatr tu zaglądają to wrzucam jeszcze linka o planowanych remontach tras (http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/remont-na-czerwonych-wierchach)
nie wiem czy zamkną szlaki (mam nadzieję że nie) niemniej warto wiedzieć i sprawdzić przed wyjściem w góry
Było do Ciebie, niemniej spotkanie Bodzia jak i innych Olytalibów na szlaku to dla mnie byłaby czysta przyjemność :grin:
Jak były dobre 2 dni z trzech to i tak dobrze - myślałem, że miałaś gorzej.
Oby szlaku nie zamykali, chętnie jesienią się tam wybiorę :)

kon
27.08.14, 21:01
Oby szlaku nie zamykali
Jakby zamkneli to
Np:Stare Smokovce-Dolina Pieciu Stawow Spiskich-Lodowa Przelecz-Javorowa Dolina-i juz jestesmy prawie na Lysej Polanie.

Bodzip
27.08.14, 21:03
Powiem tylko, że niektóre odcinki są doskonale utrzymane, ale fakt - gdzieniegdzie jest rumosz skalny. Idzie iść, ale niefajnie jest.

robtor
27.08.14, 21:21
Zawrat też mam w planach, oprócz paru innych miejsc (nie mogę się zdecydować :???:), jakim szlakiem chcesz iść? Trzymam kciuki za pogodę. Ma być zimno więc raki i kożuch mogą się przydać :mrgreen:

Szlakiem maksymalnie jak najprostszym czyli Doliną Gąsienicową do Czarnego Stawu G. Od Kuźnic Dolinką Jaworzynki :) . Jak by się udało wejść to się zastanawiam jak wrócić ( hehehe... helikopter wykluczyłem, "piersiówki" żadnej nie biorę), jak bym był sam to wrócił bym się przez Świnicę ale małżonka po łańcuchach nie za bardzo lubi :). Zostanie pewnie DPS. Chyba że się nam plany w ostatniej chwili zmienią i pójdziemy na wielką krokiew :lol: , w górach nigdy nic nie wiadomo jak będzie :) .

Bodzip
28.08.14, 17:52
Rzut oka na cztery strony świata :D
Na Małołączniak było poprzednio.
Teraz na Giewont...

32. 128161

na Halę Kondracką ...

33. 128162

i na Słowacką stronę. (panorama - klikać do oporu)

34. 128163

i na Kasprowy :)

35. 128164

Krakman
28.08.14, 18:18
Masz zdrowie..... Tylko do kolejki już nie wsiadaj....:grin:

Też tak kiedyś chodziłem po Tatrach.. A teraz....Ech , chyba trza się pakować.....:???:

Saboor
28.08.14, 18:25
Rzut oka na cztery strony świata :D
Rzut przedni a i strony świata fajne, ganiaj dalej.

petreq
28.08.14, 19:52
(...) Ech , chyba trza się pakować.....:???:
Krzysztof, bądź Facet, przestań marudzić! Nie tylko Ty masz prze...walone...

alnico
28.08.14, 20:09
Rzut oka na cztery strony świata
Nie wiem czy oko ocalało ale rzut celny - trafione, zatopione :), generalnie bardzo fajne :grin:

Też tak kiedyś chodziłem po Tatrach.. A teraz....Ech , chyba trza się pakować.....

Krzysztof, bądź Facet, przestań marudzić! Nie tylko Ty masz prze...walone...
No właśnie nie marudź tylko się pakuj, ja w każdym razie przed chwilą to zrobiłem :-P

kon
28.08.14, 20:14
32-ladnie sie prezentuje masyw Giewontu.

Bodzip
29.08.14, 07:15
Widzę, że czasem tu zaglądacie, za co wdzięczność ma nie ma granic :mrgreen:
Wieczorkiem coś wrzucę jeszcze.
Na teraz mam pytanie - jaki serwis pogodowy polecacie ? Ja czasem na Pogodynkę zaglądam, ale tam różnie jest.
A jutro jak pogoda dopisze to Tarnica, lub inna Połonina jakaś :mrgreen: Może kartę znajdę :roll:

abir
29.08.14, 07:57
Widzę, że czasem tu zaglądacie, za co wdzięczność ma nie ma granic :mrgreen:
Wieczorkiem coś wrzucę jeszcze.
Na teraz mam pytanie - jaki serwis pogodowy polecacie ? Ja czasem na Pogodynkę zaglądam, ale tam różnie jest.
A jutro jak pogoda dopisze to Tarnica, lub inna Połonina jakaś :mrgreen: Może kartę znajdę :roll:
rozumiem, że chcesz portal, który pokaże tylko ładna pogodę:mrgreen:
ja też korzystam z pogodynki i najczęściej jest ok. potem porównuję z pogodą na wp.
w telewizorni moja regionalna na tvp gdańsk

Bodzip
29.08.14, 08:02
No jasne, że tylko ładną :-P
Dwa ostatnie wyjazdy - zeszłoroczny na Kościelec i teraz na Czerwone, to pogoda pod zdechłym Azorkiem.

Dzuiko
29.08.14, 08:05
A wrócę do 13. - jakaż biustopodobność ;)

Muminek
29.08.14, 08:26
Widzę, że czasem tu zaglądacie...
Zaglądam regularnie:), ostatnia panorama podoba się najbardziej.


Na teraz mam pytanie - jaki serwis pogodowy polecacie ?
Osobiście polecam ICM, prognoza numeryczna na 48 godzin, od kilku lat korzystam i jeszcze się nie zawiodłem. Po opanowaniu odczytywania słupków samemu można prognozować.

Pozdrawiam

Ola_Olga
29.08.14, 08:27
Na teraz mam pytanie - jaki serwis pogodowy polecacie ?

Weather. com
yr.no

:)

kon
29.08.14, 20:15
Jakby co:
weatherspark.com

Bodzip
29.08.14, 20:51
Dzięki wszystkim :)

waruga
29.08.14, 20:53
Rzut oka na cztery strony świata :D
Na Małołączniak było poprzednio.
Teraz na Giewont...

32. 128161

na Halę Kondracką ...

33. 128162

i na Słowacką stronę. (panorama - klikać do oporu)

34. 128163

i na Kasprowy :)

35. 128164

Piekne widoki.

witwicky
29.08.14, 20:56
32 bardzo mi się podoba.

robtor
29.08.14, 21:40
Na teraz mam pytanie - jaki serwis pogodowy polecacie ?
Za Muminkiem: ICM :) , dziś się sprawdziła, tu link do pogody w Zakopcu:
http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=661

gulasz
29.08.14, 23:45
tyle ze pogoda w Zakopcu to niekoniecznie pogoda w Tatrach (doświadczyłam tego we wtorek - w Zakopcu całkiem całkiem - a u nas w górach lało)

proponuję wchodzić na kamerki internetowe ze schronisk
nie wiem czy w Bieszczadach też jest coś takiego ale w Tatrach jest tego sporo :)

alnico
30.08.14, 00:29
Widzę, że czasem tu zaglądacie, za co wdzięczność ma nie ma granic :mrgreen:
Wieczorkiem coś wrzucę jeszcze.
Na teraz mam pytanie - jaki serwis pogodowy polecacie ? Ja czasem na Pogodynkę zaglądam, ale tam różnie jest.
A jutro jak pogoda dopisze to Tarnica, lub inna Połonina jakaś :mrgreen: Może kartę znajdę :roll:
Mam wrażenie, że na Pogodynce super pogoda, ale zawsze za kilka dni (!) a ta na dzień następny i ten po nim do kitu. Jak już i ta na dzień następny dobra to z reguły się sprawdza. Zawsze weryfikuję innymi serwisami np. polecanym tu ICM. Kamerki są tez fajne ale to stan aktualny, nie wiadomo co będzie później, korzystam na szybkie wypady po drodze. Zawsze patrzę też na pokrywę chmur i ich ruch na SAT24 na tej podtawie można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć/zweryfikować pogodę w bliższym a czasem i dalszym przedziale czasu. Dzisiaj a właściwie już wczoraj to mi się idealnie sprawdziło jak zwykle w ostatnim czasie.

---------- Post dodany o 00:29 ---------- Poprzedni post był o 00:23 ----------

Dzisiejszy dzień wygląda bardzo niepewnie, zresztą w powrotnej drodze z Tatr zaczynało już padać :cry:

Bodzip
30.08.14, 05:57
Dzięki za namiary na strony pogodowe.
Ja to mam jakieś irracjonalne podejście: jak widzę, że prognoza do d.. to zaraz wołam: durnie, się nie znacie :mrgreen:
Sprawdziłem na tych mapkach Wołosate i Ustrzyki i wychodzi, że ok 8.00 będzie nieźle a potem to różnie. Padać nie ma. Zobaczymy

Bodzip
31.08.14, 12:58
Prawie końcówka...

Na szczycie gęsto
36. 128444

wiejemy, zaczyna lać. Tak, dobrze widać - na pierwszym planie to podeszwa od buta. Ciekawe jak ten ktoś zszedł :roll:
37. 128445

Jak chmura naszła nad Giewont, to skały zrobiły się śliskie. Ktoś spadł - właśnie go szukają.
38. 128446

No skandal, nie było szarlotek, tylko pierniczki. Lola musiała zawalić dostawę :mrgreen:
39. 128447

alnico
31.08.14, 13:16
Na szczycie gęsto
36.

Do Rys jeszcze trochę brakuje :grin:


No skandal, nie było szarlotek, tylko pierniczki. Lola musiała zawalić dostawę :mrgreen:
39.
Straszne :shock:, trzeba było iść do Chochołowskiej, tam najlepsza jaką do tej pory jadłem :grin:

Ma jeszcze pytanko z jakiego miejsca robicie panoramy z Głodówki. Gdy przejeżdżałem tam ostatnio było kapitanie widać Tatry w porannym słońcu, na dole gdzieniegdzie mgiełki, aż się prosiło o panoramkę. Rozglądałem się wzdłuż drogi za jakimś parkingiem ale nie zauważyłem fajnej miejscówki.

Bodzip
31.08.14, 13:43
Do Rys jeszcze trochę brakuje :grin:

Ma jeszcze pytanko z jakiego miejsca robicie panoramy z Głodówki. Gdy przejeżdżałem tam ostatnio było kapitanie widać Tatry w porannym słońcu, na dole gdzieniegdzie mgiełki, aż się prosiło o panoramkę. Rozglądałem się wzdłuż drogi za jakimś parkingiem ale nie zauważyłem fajnej miejscówki.
Po prawej stronie jest taka zatoka jak dla autobusów. Tam można stanąć i strzelać. Dla ułatwienia - po drugiej stronie drogi stoją te budy z oscypkami, futrami i innymi duperelami. Drugie fajne miejsce jest poniżej, jak miniesz zakręty. Po lewej stronie drogi otwiera się cudowny widok na Tatry Bielskie. Po prawej stronie drogi nie ma gdzie zaparkować, ale po lewej zbudowali platformę widokową. Jest nawet luneta na pieniądze :mrgreen:

jaclas
31.08.14, 14:14
Po prawej stronie jest taka zatoka jak dla autobusów. Tam można stanąć i strzelać. Dla ułatwienia - po drugiej stronie drogi stoją te budy z oscypkami, futrami i innymi duperelami. Drugie fajne miejsce jest poniżej, jak miniesz zakręty. Po lewej stronie drogi otwiera się cudowny widok na Tatry Bielskie. Po prawej stronie drogi nie ma gdzie zaparkować, ale po lewej zbudowali platformę widokową. Jest nawet luneta na pieniądze :mrgreen:

Nie wiem czy dobrze zaznaczyłem miejsce z widokiem na Tatry Bielskie. Polana Głodówka : 49°18'05.92"N 20°07'01.55"E

128457

alnico
31.08.14, 14:26
Po prawej stronie jest taka zatoka jak dla autobusów. Tam można stanąć i strzelać. Dla ułatwienia - po drugiej stronie drogi stoją te budy z oscypkami, futrami i innymi duperelami. Drugie fajne miejsce jest poniżej, jak miniesz zakręty. Po lewej stronie drogi otwiera się cudowny widok na Tatry Bielskie. Po prawej stronie drogi nie ma gdzie zaparkować, ale po lewej zbudowali platformę widokową. Jest nawet luneta na pieniądze :mrgreen:

Nie wiem czy dobrze zaznaczyłem miejsce z widokiem na Tatry Bielskie.

Dzięki, następnym razem się porozglądam :grin:

Bodzip
31.08.14, 14:58
Ta zatoczka do focenia to się zgadza. Natomiast platforma widokowa jest wyżej - jak pisałem, zaraz za zakrętem.
-->> dwa zrzuty:

128477 128478

Saboor
31.08.14, 15:04
Ta zatoczka do focenia to się zgadza. Natomiast platforma widokowa jest wyżej - jak pisałem, zaraz za zakrętem.
-->> dwa zrzuty:
Kiepskie, stać Cię na więcej. :mrgreen:

jaclas
31.08.14, 15:16
Ta zatoczka do focenia to się zgadza. Natomiast platforma widokowa jest wyżej - jak pisałem, zaraz za zakrętem.
-->> dwa zrzuty:

128477 128478

No tak, przegapiłem bo trochę to małe. Nie dziwię się, że nawet nie zauważyłem, gdy jechałem:)

Bodzip
31.08.14, 15:18
Kiepskie, stać Cię na więcej. :mrgreen:
Coooo ??? kiepskie :shock: z 1000 km ręka mi nie drżała, auta i ludziów widać :-P

Saboor
31.08.14, 15:21
Coooo ??? kiepskie :shock: z 1000 km ręka mi nie drżała, auta i ludziów widać :-P
Kolory sprane...

witwicky
31.08.14, 15:25
Coooo ??? kiepskie :shock: z 1000 km ręka mi nie drżała, auta i ludziów widać :-P

Kolory sprane...
Jak ja lubię te Wasze dialogi. Zart sytuacyjny dnia :)

Saboor
31.08.14, 15:28
Jak ja lubię te Wasze dialogi. Zart sytuacyjny dnia :)
To znaczy że Twoja psychika... wszystko zniesie co jest do zniesienia.
Rób papiery na kierowca bombowca.:cool:

Bodzip
5.09.14, 18:14
Czas zakończyć wątek :)
Teraz seria specjalnie dla Muminka. Roślinki :D...i jeden straszny zwierz

40. 128980

41. 128981

42. 128982

43. 128983

44. 128984

45. 128985

46. 128986

47. 128987

Dzięki że zaglądaliście, i dzięki że uświadomiliście mi, że Tatry są jeszcze piękniejsze niż ja pokazałem. Howgh !! :mrgreen:

abir
5.09.14, 19:29
46 mnie wciągnęło

Farensbach
6.09.14, 18:56
Też sobie fajną wycieczkę zrobiłeś. Blisko w góry, to i łatwiej sie wybrać :-)

alnico
7.09.14, 15:06
Fajnie było, teraz pozostaje czekać na Tatrzański weekend - 5 :grin:

Bodzip
7.09.14, 18:22
Fajnie było, teraz pozostaje czekać na Tatrzański weekend - 5 :grin:
Mówisz o Granatach ? Nie wiem, czy się odważymy, ale mooże ? ;)

alnico
7.09.14, 22:35
Mówisz o Granatach ? Nie wiem, czy się odważymy, ale mooże ? ;)
O Granatach, ale ostatecznie gdzie byś nie poszedł będzie świetnie :grin: