PDA

Zobacz pełną wersję : yongnuo yn-560 tx



nightelf
19.08.14, 15:14
yongnuo yn-560 tx to sterownik popularnych lamp błyskowych Yongnuo YN-560 III
Umożliwia podzielenie lamp na 6 grup, każdej z nich można oddzielnie ustawić moc błysku i zoom.
To wszystko zdalnie, nie ma konieczności ruszania się od aparatu :)

Nabyłem właśnie takie urządzenie w wersji do Canona, podpięte do E-M5 śmiga bez problemu.
Jeszcze nie potestowałem porządnie, ale jak na razie jestem zadowolony.

easy_rider
19.08.14, 18:15
Ja też jestem zadowolony, ale nie do końca...

Niestety wersja Canona podpięta do aparatów Olympusa nie wybudza lamp - problem podobny jak w sterowniku FR603... lekarstwo jest również podobne ;)
Ale w praktyce przeróbka nie jest konieczna - podstawową funkcję spełnia - tzn. lampy wyzwala :mrgreen:

W przypadku systemu Olympusa nie sposób zmusić lampy do pracy w trybie multi (stroboskopu) - ale to wina Olka :evil:

Sterownik pełni również funkcję odbiornika zdalnego wyzwalania migawki - wystarczy dowolny wyzwalacz 603 jako pilot :mrgreen:
i kabelek oczywiście...

Największa wada sterownika - pozwala niezależnie kontrolować 6 lamp YN560III... cała reszta zgodnych odbiorników traktowana jako całość, bez żadnej kontroli :cry:
Oczywiste jest że proste wyzwalacze nie mogą sterować żadnymi funkcjami podpiętych lamp, ale liczyłem na możliwość ich niezależnego załączania/wyłączania.
Niestety dodatkowych wyzwalaczy nie można przypisać do grup - więc lampy do nich przypięte błyskają zawsze... :evil:

Aha - czerwona szybka to tylko pusta atrapa - nie ma żadnej diody doświetlającej autofokusa :twisted: