PDA

Zobacz pełną wersję : We wrześniu ruszy edycja popRAWki



Saboor
9.08.14, 15:34
Jaką edycję wolicie:

prawdziwą popRAWkę
bez ograniczeń z wklejankami włącznie

Bodzip
9.08.14, 17:52
Pierwszy zagłosowałem i aż się zdziwiłem, że 100 % walnąłem hehe :D

jck
9.08.14, 21:28
Jaką edycję wolicie:
prawdziwą popRAWkę


Oto odpowiedź, ale...jeśli to dalej ma być festiwal gustów, to ja nie widzę w tym sensu.

apz
9.08.14, 22:02
Wolna amerykanka ma też swoje zalety...

jck
9.08.14, 22:17
Wolna amerykanka ma też swoje zalety...
Już prędzej widzę sens w formule, której punkt wyjścia byłby połączeniem zasad fotografii miesiąca i pojedynków Hadesa.

apz
9.08.14, 22:34
Już prędzej widzę sens w formule, której punkt wyjścia byłby połączeniem zasad fotografii miesiąca i pojedynków Hadesa.Proponujesz skrzyżowanie konia z wielbłądem?

FM i pojedynek niewiele mają wspólnego poza tym, że oba dotyczą wyboru fotografii...

jck
9.08.14, 22:42
Proponujesz skrzyżowanie konia z wielbłądem?

FM i pojedynek niewiele mają wspólnego poza tym, że oba dotyczą wyboru fotografii...
Co do Hadesa chodziło mi przejrzystość zasad, co do FM sens oceny. A tak przy okazji i jeden i drugi ma cztery nogi, a to już jest wiele. Nadto mówiłem o punkcie wyjścia z nadzieją, że prowadzący wątek pochyli się nad nią.

Saboor
9.08.14, 23:09
Będzie wiele zmian, to tyle co mogę powiedzieć i tak po cichutku to zawróćcie uwagę na
nazwę konkursu.

apz
10.08.14, 04:21
Będzie wiele zmian, to tyle co mogę powiedzieć i tak po cichutku to zawróćcie uwagę na
nazwę konkursu.Oddajesz się pod opiekę wchodniego obrządku? Powołałeś kapelana?

Saboor
10.08.14, 12:22
Oddajesz się pod opiekę wchodniego obrządku? Powołałeś kapelana?
Miałem na podorędziu jednego bo odszedł na emeryturę a i
kasę nie byle jaką dostał, więc... może, morze jak nie może to Pomorze chyba że nie pomoże.

helmuth
10.08.14, 13:50
Co do Hadesa chodziło mi przejrzystość zasad, co do FM sens oceny. A tak przy okazji i jeden i drugi ma cztery nogi, a to już jest wiele. Nadto mówiłem o punkcie wyjścia z nadzieją, że prowadzący wątek pochyli się nad nią.Kilka razy przeczytałem Twój post i ... dalej nie wiem o co Ci chodzi :roll:
Odnośnie zasad Hadesa, to dopiero odbył się jeden pojedynek i nie zanosi się na następne. Zasady tego pojedynku też były ustalane w wyniku dyskusji. Dotychczasowe popRAWki,, miały zasady ściśle określone przed każdą edycją.
Chciałbyś ocen jak w FM, czyli jakieś jury?
Jak wszystkie konkursy będą miały jury, to kto będzie robił zdjęcia? Niech popRAWka pozostanie zabawą.

PS
Zagłosowałem na pierwszą opcję, w sprawie drugiej warto by pomyśleć nad osobną zabawą.
Może, jak już ktoś proponował- Moja wizja :roll:

Saboor
10.08.14, 13:57
/.../
PS
Zagłosowałem na pierwszą opcję, w sprawie drugiej warto by pomyśleć nad osobną zabawą.
Może, jak już ktoś proponował- Moja wizja :roll:
Ciekawa myśl.

Bodzip
10.08.14, 18:37
Ten jeden głos to musi być Krakamna, który szlaja się po jeziorach i ryby łowi.
Krzysiu !!!!! daj głos !!!!

alnico
10.08.14, 18:40
Ja tylko tak nieśmiało spytam Saboora czy będzie oblech na poprawce ? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
A tak na poważnie to propozycja helmutha warta rozważenia.

Saboor
10.08.14, 18:57
Ja tylko tak nieśmiało spytam Saboora czy będzie oblech na poprawce ? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
To zależy od Dawców, chociaż onegdaj ptaszek nynego był. :roll:

A tak na poważnie to propozycja helmutha warta rozważenia.
Pożywiom, uwidim jak mawiają Niemcy :-)

Krakman
10.08.14, 20:30
Ten jeden głos to musi być Krakamna, który szlaja się po jeziorach i ryby łowi.
Krzysiu !!!!! daj głos !!!!

Pewnie , że mój . Przeca jestem Nadmiszczem Poprawki.....:wink:

waruga
10.08.14, 21:24
Zaglosowalam rowniez :-)

jck
10.08.14, 21:55
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=126365&d=1407700208
Kilka razy przeczytałem Twój post i ... dalej nie wiem o co Ci chodzi :roll:
Odnośnie zasad Hadesa, to dopiero odbył się jeden pojedynek i nie zanosi się na następne. Zasady tego pojedynku też były ustalane w wyniku dyskusji. Dotychczasowe popRAWki,, miały zasady ściśle określone przed każdą edycją.
Chciałbyś ocen jak w FM, czyli jakieś jury?
Jak wszystkie konkursy będą miały jury, to kto będzie robił zdjęcia? Niech popRAWka pozostanie zabawą.


1. Szczegółowy opis szaleństw na suwakach, sorry ale uważam za aberację, prawie każda wywoływarka i edytor posiada
możliwość zapisu profilu i wraz z opracowaniem trzeba go dołączyć. Tyle i tylko tyle. Co do zasady pomysł Hadesa jest
tutaj OK.


2. W dotychczasowej formule to plebiscyt gustów dyletantów, jeśli o to chodzi to OK, ale beze mnie. Tutaj FM jest
pojemniejszy i bardziej merytoryczny w ocenach.


3. Juror wykluczający się z danej edycji może w niej brać udział.


A to wszystko to tylko propozycja punktu wyjścia jedna z wielu możliwych.


PS Wywołane w RT do tifa48, a dalej edytowane w Zonerze 15 PRO

helmuth
10.08.14, 22:05
W dotychczasowej formule to plebiscyt gustów dyletantów ...Wypowiedziałeś się w temacie ale wydaje mi się, że obraziłeś wiele osób :???:

jck
10.08.14, 22:25
Sorry, ale nie to było moją intencją.

apz
11.08.14, 10:11
Wypowiedziałeś się w temacie ale wydaje mi się, że obraziłeś wiele osób :???:

Prosiłbym by w merytorycznej dyskusji nie próbować stosować odniesień do osób i pogladów, bo zabije to rozmowę.

Demokratyczne głosowanie ma ten sens, ze pozwala zmierzyc popularność i wyrazić wolę głosujacym. Co najwyżej może pokazać popularnośc autora lub pracy i ew. ocenić skutecznośc kampanii popularnościowej czy reklamowej na ich korzyść...

Niestety nie da się w powszechnem głosowaniu zmierzyć jakości pracy, czy wykonanej z popRAWce wartości dodanej. Jestem to wstanie dowieść tego praktyką i doświadczeniem.

Dlatego jestem zwolennikiem juroskich form oceny, zarowno w FM jak i w ćwiczeniach typu popRAWki. Choć wydaje się to nie wiedzieć czemu niepopularne.

Reasumując głosujmy temat poprawki, miejmy powszechną mozliwośc udzialu ale oceniajny w jakimś gronie typu eksperkckiego o ile znajdziemy zadość doświadczonych i majacych odrobinę czasu i checi userów wśród nas.

And.N
11.08.14, 10:42
Demokratyczne głosowanie ma ten sens, ze pozwala zmierzyc popularność i wyrazić wolę głosujacym. Co najwyżej może pokazać popularnośc autora lub pracy i ew. ocenić skutecznośc kampanii popularnościowej czy reklamowej na ich korzyść...

Trudno mówić o popularności autora w głosowaniu skoro prace w popRAWce są anonimowe.


Reasumując głosujmy temat poprawki, miejmy powszechną mozliwośc udzialu ale oceniajny w jakimś gronie typu eksperkckiego o ile znajdziemy zadość doświadczonych i majacych odrobinę czasu i checi userów wśród nas.

Osobiście jestem zwolennikiem głosowania. Traktuje ten konkurs jako formę zabawy i także edukacji.

apz
11.08.14, 10:51
...
Traktuje ten konkurs jako formę zabawy i także edukacji. Jako wynik udziału - się z Tobą zgadzam, co do wyboru najlepiej obrobionej pracy, mam uzasadnione osobistym doświadczeniem, gigantyczne wątpliwości...

Saboor
11.08.14, 11:02
/.../co do wyboru najlepiej obrobionej pracy, mam uzasadnione osobistym doświadczeniem, gigantyczne wątpliwości...
Nie najlepiej obrobionej pracy a obróbce, która najbardziej widzowi przypadła do gustu, stąd głosowanie publiczne a nie jurorskie.
Miało by to rację bytu gdyby:

było to forum fotozawodowców
byli tu tylko ludzie zarabiający retuszem na życie


A tych przesłanek brak. Co do jakości wybieranej pracy: "nasze gusta świadczą o nas" trzymajmy się tej maksymy a i jakość
prac wybieranych się poprawi.
jck wspomniał o dyletanctwie... to nie obraza, większość nas to właśnie dyletanci, ilu tu jest grafików-retuszerów?


---
edit:
czemu po wybraniu super pracy są tylko gratulacje a niema analizy i "detekcji" błędów Miszcza?

And.N
11.08.14, 11:07
...co do wyboru najlepiej obrobionej pracy, mam uzasadnione osobistym doświadczeniem, gigantyczne wątpliwości...
Hmm..., przy głosowaniu na anonimowe prace nie mam takich wątpliwości. Sztuką jest też trafić w gusta szerszego kręgu odbiorców, a czy akurat od strony technicznej praca, która dostała najwięcej głosów jest też najlepsza dla mnie ma to drugorzędne znaczenie. Szanuję tu wybór większości głosujących.

apz
11.08.14, 11:52
Hmm..., przy głosowaniu na anonimowe prace nie mam takich wątpliwości. Sztuką jest też trafić w gusta szerszego kręgu odbiorców, a czy akurat od strony technicznej praca, która dostała najwięcej głosów jest też najlepsza dla mnie ma to drugorzędne znaczenie. Szanuję tu wybór większości głosujących.

Podajesz receptę jak wybrać najpopularniejszą pracę lub jak trafić w najszersze gusta.

A ja wyobrażam sobie popRAWkę jako wybór najlepiej poprawionego RAW-a, skanu, fotografii (czytaj poprawienie błędów, niedoróbek lub innych artefaktów).

Naprawdę nie widzisz różnicy? Nawet uwzględniwszy zastrzeżenie Saboor-a?

ahutta
11.08.14, 12:02
popRAWka zawsze miała charakter konkursu, gdzie forumowicze wybierają pracę, która im najbardziej odpowiada. Nie róbmy z tego kolejnego konkursu, gdzie "rada starszych" wybiera zwycięzcę. Pod tym względem dotychczasowa formuła powinna zostać.
Co do formy, to wydawało mi się, że dyskusja na ten temat już była parę miesięcy temu i miały być dwie, jedna tradycyjna - "wołamy najlepiej jak umiemy" i druga "dla Krakmana - wolna amerykanka".

apz
11.08.14, 12:08
popRAWka zawsze miała charakter konkursu, gdzie forumowicze wybierają pracę, która im najbardziej odpowiada. Nie róbmy z tego kolejnego konkursu, gdzie "rada starszych" wybiera zwycięzcę. Pod tym względem dotychczasowa formuła powinna zostać.
Co do formy, to wydawało mi się, że dyskusja na ten temat już była parę miesięcy temu i miały być dwie, jedna tradycyjna - "wołamy najlepiej jak umiemy" i druga "dla Krakmana - wolna amerykanka".

Wymieniamy poglady? Prawda?

Decyzje co do popRAWki sa w rękach Opiekuna i Administracji.

helmuth
11.08.14, 12:43
Prosiłbym by w merytorycznej dyskusji nie próbować stosować odniesień do osób i pogladów, bo zabije to rozmowę. Możesz mi wyjaśnić dlaczego przed tą prośbą zacytowałeś fragment mojego posta? Gdzie tam widzisz odniesienie do osób i poglądów? :roll:

... oceniajny w jakimś gronie typu eksperkckiego o ile znajdziemy zadość doświadczonych i majacych odrobinę czasu i checi userów wśród nas.Moje obawy budzi wytłuszczony fragment


A ja wyobrażam sobie popRAWkę jako wybór najlepiej poprawionego RAW-a, skanu, fotografii (czytaj poprawienie błędów, niedoróbek lub innych artefaktów). Co to znaczy najlepiej?
Nie ma obiektywnego "najlepiej" w tak niemierzalnej dziedzinie. Nie ma wzorca, do którego można przyrównać obróbkę. Zawsze to będzie ocena subiektywna, niezależnie od tego czy oceniać będzie ogół czy wyznaczone grono.

And.N
11.08.14, 12:49
A ja wyobrażam sobie popRAWkę jako wybór najlepiej poprawionego RAW-a, skanu, fotografii (czytaj poprawienie błędów, niedoróbek lub innych artefaktów). ...
To jesteśmy zgodni. Różnimy się tylko co do tego kto ma decydować o wyborze tej najlepszej. W tym względzie podzielam zdanie Saboora i ahutty. Skoro Saboor się wypowiedział jednoznacznie ta kwestia sądzę jest rozstrzygnięta i nie ma co więcej nad tym deliberować.

apz
11.08.14, 13:36
Możesz mi wyjaśnić dlaczego przed tą prośbą zacytowałeś fragment mojego posta? Gdzie tam widzisz odniesienie do osób i poglądów? :roll:


Ja pisałem o obrazie?


Moje obawy budzi wytłuszczony fragment
zadość doświadczonych i majacych odrobinę czasu i checi userów

Moje również ale tylko w kontekście braku nadmiaru wolnych właśnie stosownych chętnych do oceny


Co to znaczy najlepiej?
Nie ma obiektywnego "najlepiej" w tak niemierzalnej dziedzinie. Nie ma wzorca, do którego można przyrównać obróbkę. Zawsze to będzie ocena subiektywna, niezależnie od tego czy oceniać będzie ogół czy wyznaczone grono.

Najstosowniej, najdokładniej, najbardziej poprawnie usunięte braki i niedoskonałości. Sama nazwa popRAWka sugeruje taką interpretację.

Wprawny oceniający, znający się na technice, dojrzy różnicę, skoro nie widzisz, znaczy nie jesteś jeszcze dostatecznie do funkcji oceniającego przygotowany. Możesz podobnie jak większośc z nas, w tym i ja, mówic tylko o estetyce i wrażeniach w odbiorze.
Ja napotykam na taki eufemizm: "...to tylko zabawa"...

helmuth
11.08.14, 16:45
Ja pisałem o obrazie? Zaraz, zaraz! Komu odpowiadasz tym pytaniem, cytując mój post? :shock:
W żadnym z moich postów, ani innych zamieszczonych w tym wątku, nie znalazłem zdania "Nie ja przecież pisałem o obrazie?", które zawiera ten cytat.
Możemy się spierać ale nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałem.

Najstosowniej, najdokładniej, najbardziej poprawnie usunięte braki i niedoskonałości. Sama nazwa popRAWka sugeruje taką interpretację.To Twoja interpretacja.
Dla mnie porawka, nie zawsze prowadzi do doskonałosci. Nawet w ocenie poprawiającego, poprawione nie musi być lepsze, ładniejsze czy doskonalsze. Ma być po prostu inne.

Wprawny oceniający, znający się na technice, dojrzy różnicę, skoro nie widzisz, znaczy nie jesteś jeszcze dostatecznie do funkcji oceniającego przygotowany. Możesz podobnie jak większośc z nas, w tym i ja, mówic tylko o estetyce i wrażeniach w odbiorze. Masz rację, nie jestem jeszcze gotowy.
Dlatego wolę iść do kina na film, który ma dużą oglądalność niż na film, który zebrał wyśmienite recenzje wprawnych, przygotowanych do oceniania ale w trakcie jego projekcji, ludzie wychodzą z kina.

apz
11.08.14, 20:52
Wypowiedziałeś się w temacie ale wydaje mi się, że obraziłeś wiele osób :???:Wydaje się mi , że to był Twój post Henryku...

Poza tym nie musimy się spierać.

helmuth
11.08.14, 21:59
Wydaje się mi , że to był Twój post Henryku...Tak, to mój post.
Tym razem nie dopisałeś czegoś, czego nie powiedziałem.

And.N
11.08.14, 22:22
...Ja napotykam na taki eufemizm: "...to tylko zabawa"...
To pewnie moje określenie. Uściślając, tak rywalizację w popRAWce traktuję jako "zabawę" w tym sensie, że nie podchodzę do tego śmiertelnie poważnie. Samą obróbkę staram się robić "na poważnie" na tyle na ile potrafię.

Mirek54
12.08.14, 09:41
Moze by tak rozdzielic poprawke od przeprawki.

ahutta
12.08.14, 10:00
Moze by tak rozdzielic poprawke od przeprawki.

Saboor tak proponował łońskiego roku.

Bodzip
12.08.14, 10:01
Saboor tak proponował łońskiego roku.
Łoński rok to jest od łona ? :roll:

ahutta
12.08.14, 10:42
Łoński rok to jest od łona ? :roll:

Trzeba by Prof. Miodka zapytać :)

Krakman
12.08.14, 18:22
Ja to bym chętnie dostał odprawkę....

Saboor
20.08.14, 16:21
Widzę, że sytuacja jest klarowna.

Krakman
20.08.14, 21:05
Nie dajecie artystom rozwijać skrzydeł.........:roll:
A szkoda.....

Mirek54
20.08.14, 21:44
Nie dajecie artystom rozwijać skrzydeł.........:roll:
A szkoda.....

Jestes pewny,ze szkoda???????

ahutta
20.08.14, 23:22
Nie dajecie artystom rozwijać skrzydeł.........:roll:
A szkoda.....

Dodasz we stopce "Krakman Photography" i bedzie git, cud, miód, gitara ;):mrgreen:

Bodzip
21.08.14, 07:20
Dodasz we stopce "Krakman Photography" i bedzie git, cud, miód, gitara ;):mrgreen:
Chyba bym pojechał do Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa, żeby Go sprać :D

apz
21.08.14, 08:22
Chyba bym pojechał do Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa, żeby Go sprać :DW ten skondensowany sposób propagujesz rozwijanie tężyzny fizycznej, nowa forma ćwiczeń zamiast wypacania w gym???

ahutta
21.08.14, 09:22
Chyba bym pojechał do Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa, żeby Go sprać :D

:mrgreen: No ale przecież wszystko się zgada. Krakman jest? Jest. Photography jest? No jest. No i Krakman ma gitarę :mrgreen:

Krakman
21.08.14, 11:14
:mrgreen: No ale przecież wszystko się zgada. Krakman jest? Jest. Photography jest? No jest. No i Krakman ma gitarę :mrgreen:

Trzy gitary jeśli już.. :mrgreen: Ale Twa idea (czytaj Twoja, nie mylić z TWA) mi się podoba... Krakman Super Art Photography, bardziej jest adekwatna (kurde użyłem to wreszcie) stosowniejsza.

---------- Post dodany o 11:14 ---------- Poprzedni post był o 11:12 ----------


Chyba bym pojechał do Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa, żeby Go sprać :D

Wreszcie jakiś sprowokowany przyjazd do mnie na kwaśnice na ten przykład....

Saboor
21.08.14, 11:24
Trzy gitary jeśli już.. :mrgreen:
Cytując słowa wieszcza:
" zabierzcie mu gitary
nie róbcie pośmiewiskaa
Krakman jest mokrym włochem...
ale ze Skarżyska! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Krakman
21.08.14, 12:05
Przegiołeś! jakim włochem?
Krakman to Góral Nizinny
z krakowskiej ojcowizny... :mrgreen:

Saboor
21.08.14, 12:09
Przegiołeś! jakim włochem?
Krakman to Góral Nizinny
z krakowskiej ojcowizny... :mrgreen:
Mosz:


http://youtu.be/vp_GfVcFr0o

Krakman
21.08.14, 12:19
Znam Panie ....

ahutta
21.08.14, 15:02
Przegiołeś! jakim włochem?
Krakman to Góral Nizinny
z krakowskiej ojcowizny... :mrgreen:

Jaaa, uhmm... wszyscy ino na ta łojcowizna patrzeć, zamiast samemu wziąć sie do roboty, ech...