PDA

Zobacz pełną wersję : O-MD E-M5 - problem z synchronizacją z FL600R



pgaik
24.06.14, 22:34
Witajcie!
Poszperałem, poszukałem i już mi witki opadają. Do brzegu, od jakiegoś czasu posiadam wspomniane w tytule body (E-M5) - wczoraj do niego dokupiłem lampę FL-600R. Jakie było moje zdziwienie, gdy po założeniu na sanki lampka nie błyska. W żadnym kompletnie trybie. Ale co ciekawe i co wprawiło mnie w jeszcze większe osłupienie (bo stawiałem na sanki w body) to gdy uruchomię tryb RC i lampę mam wpiętą na body jako sterownik dla innych lamp - błyska i w M i A i TTL. Także przemaglowałem menu body i lampy w tę i nazad. Nic mi już do mojej bani nie przychodzi. W trybie normalnym (nie RC) lampa zachowuje się jakby błyskała (ale nie błyska) - zapala się dioda "Auto Check" po wyzwoleniu migawki... Ma ktoś jakąś radę przed wysłaniem do serwisu? Może jest jakiś "myk", który mi umknął. Wiem, że bywają takie, sam na nikoniarzach wykryłem kilka podobnych dziwactw w nikonie d800 ;). Dzięki i pozdrawiam. Paweł

easy_rider
24.06.14, 22:59
Weź nożyk i podrap szynę aparatu - tam gdzie styki lampy ją dotykają (te boczne)

pgaik
24.06.14, 23:36
Spróbowałem i tego, ale nie pomogło... zresztą chyba jakby to była wina styków to lampa niebyła by wyzwalana w RC. Dodatkowo tak jak pisałem, lampa, wskazania ogniskowej na wyświetlaczu działają niby ok... hmmm... normalnie nie przypuszczałem, że mnie lampa przerośnie. Podjechałem dzisiaj nawet do Saturna i podłączyłem u kolegi z Olympusa lampkę do E-M10 i wszystko banglało aż miło.
No chyba, że inne styki odpowiadają za używanie "normalne" lampy a inne w systemie RC.

easy_rider
24.06.14, 23:53
Na pewno dobrze czyściłeś stopkę?

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/12/598szyna-1.jpg
źródło (http://obrazki.wapnet.pl/images/598szyna.jpg)

pgaik
24.06.14, 23:55
No niestety tak ;) chyba że muszę mocniej...

ajt
25.06.14, 00:29
Może głupie pytanie, ale sprawdzałeś w menu F, jaki masz ustawiony najkrótszy i nadłuższy czas, przy którym błyska lampa?

pgaik
25.06.14, 00:32
;) tak, ustawiłem nawet maksymalne wartości dające największy przedział czasowy...

pgaik
25.06.14, 21:57
Czy ktoś coś jeszcze może poradzić? - dotychczasowym pomocnikom oczywiście dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam ;)

henry1
25.06.14, 22:00
A w menu aparatu masz ustawioną opcję "lampo błyskaj zawsze" ???

pgaik
25.06.14, 22:53
chodzi Ci o błysk dopełniający? "lampo błyskaj zawsze"? - a gdzie taka opcja w menu?

henry1
25.06.14, 23:41
Nie mam E-M5
Instrukcja obsługi strona 65. Opcje ustawień lampy błyskowej w menu aparatu.

pgaik
26.06.14, 00:32
Tak. Mam ustawione jak powinno byc.

pgaik
31.07.14, 13:04
ok. Aparat wrócił z serwisu - wymiana płyty. ;)