PDA

Zobacz pełną wersję : Taniec sportowy a fotografia



greq
19.10.07, 23:13
Mam pytanie czy ktoś z szanownego grona forumowiczów miał kiedyś okazję robic zdjęcia na jakimkolwiek turnieju tańca towarzyskiego ?
Nie da się ukryc ze pytam o efekty pracy . Chodzi mi o to jak przy najmniejszym iso i w miarę możliwości jak najmniejszej ingerencji lampy oddac nastrój i klimat tego typu imprezy.

grizz
19.10.07, 23:16
Akurat bez ISO i lampy się nei obejdziesz, bo sale są zazwyczaj doświetlone bardzo kiepsko.

suchar
19.10.07, 23:18
Jesli chcesz zachowac nastroj, to potrzebujesz jak najwiecej swiatla zastanego, czyli takiego, jakie jest, a jak najmniej blyskowego. Mysle, ze z E-510 ISO 800 bedzie granica, choc to zalezy od oswietlenia (w cieniach bardziej widac szum). Oczywiscie najlepiej jak najnizszego ISO uzywac. Niemozliwym jest podanie dokladnych parametrow. To bedzie taniec, wiec mozesz poprobowac troche rozmywac postaci, by ukazac dynamike na zdjeciach.
Pzdr

grizz
19.10.07, 23:23
NIe możesz zakładać sztywnych parametrów. Idź i poćwicz, a potem jeszcze raz i jeszcze raz.

Nawet nejlepszy sprzęt Ci tu nie pomoże - chyba, zę będzie to zestaw reflektorów jak na boisku piłkarskim ;)

suchar
19.10.07, 23:27
Nawet nejlepszy sprzęt Ci tu nie pomoże - chyba, zę będzie to zestaw reflektorów jak na boisku piłkarskim ;)

Koledze chyba zalezy na swietle zastanym ;)

greq
19.10.07, 23:37
Tak ISO max 800 jest jeszcze dopuszczalne i jest w miare ok ,ale co do lampy to już sam zgłupiałem ,robie te zdjęcia od 5 lat sale są faktycznie kiepsko oświetlone a z kolei z lampą zdjęcia nie mają w sobie tego co chciałoby się uzyskac ze względu na kolorystykę czy różnego rodzaju iluminację ( przynajmniej według mnie ) przy okazji nie dawno zmieniłem system właśnie z tego powodu.
I nie chodzi o zestaw reflektorów bron boże : :evil:

suchar
20.10.07, 00:00
Masz tylko wbudowana lampę, czy też jakąś zewnętrzną?

greq
20.10.07, 00:06
mam fl -50 ale nawet skierowana w górę czy z dyfuzorem ostatnio sprawiła mi wiele problemów - stąd mój post .

KaarooL
20.10.07, 16:20
Chodzi mi o to jak przy najmniejszym iso i w miarę możliwości jak najmniejszej ingerencji lampy
nie ma czegoś takiego: albo rybki albo akwarium. biała kartka na gumce w różnych wariantach i będzie cacy. niestety, do tańca ISO800 to tak na styk, w ciemnej hali przydałoby się zapodać 1250 lub wyżej a potem to odszumić.

wraz ze wzrostem czułości, możesz obniżyć moc lampy, tym samym mniej ingerując w zastane warunki oświetleniowe.