PDA

Zobacz pełną wersję : brak możliwości odczytu zdjęć



gulasz
13.05.14, 09:02
cześć,

mam pewien problem (a w zasadzie znajoma ma), po zgraniu zdjęć z aparatu na kompa, część zdjęć nie chce się odczytać - próbowane w różnych programach do odczytu fot.. na aparacie je widać i nie wyskakiwał żaden błąd zapisu/odczytu pliku, problem dopiero po zgraniu
wydaje mi się że raczej były to JPG a nie RAW jeśli to ma znaczenie

jakieś sugestie ?? co można zrobić żeby je odzyskać ??


z góry dzięki
foty ze ślubu jeszcze innej znajomej - więc wartość sentymentalna do tego dochodzi :)

Bodzip
13.05.14, 09:07
Może zgrać bezpośrednio z aparatu przy pomocy kabelka, a nie z karty.

ahutta
13.05.14, 09:10
Zgrywane bezpośrednio z karty, czy poprzez aparat? W zasadzie nie powinno mieć to znaczenia, ale wszystkiego warto spróbować.
Zawsze możesz gdzieś wrzucić jedno z tych "felernych" zdjęć, to się zobaczy czy plik jest uszkodzony, czy coś innego się podziało.

Saboor
13.05.14, 09:10
cześć,
mam pewien problem
Z karty czyta fotki?

Bodzip
13.05.14, 09:19
Miałem kiedyś uszkodzony czytnik zewnętrzny. Pliki zgrało, ale były nieczytelne, więc zgrałem je kabelkiem z aparatu. Karta w aparacie była normalnie czytana.

grizz
13.05.14, 16:56
Jakby coś, to podskocz do Nas… mam oprogramowanie. CZytnik gdzieś też się pląta.

gulasz
13.05.14, 23:26
dzięki wielkie za rady - problem w tym że foty nie z mojego aparatu
więc karty niestety nie mam w Krakowie .. ale jak się nie uda odzyskać wykorzystując powyższe sugestie - to pewnie Witek skorzystam
kumpela bywa w Krk więc z przywiezieniem karty nie powinno być problemu a za bardzo zależy nam na odzyskaniu tych zdjęć :D

ziemia01
14.05.14, 14:33
miałem kiedyś czytnik który w ten sposób rozwalał mi zdjęcia na karcie. czytnik wyżuciłem. zdjęcia były testowe więc się nie przejąłem.
sprawdź czytnik z inną kartą.

gulasz
14.05.14, 19:07
miałem kiedyś czytnik który w ten sposób rozwalał mi zdjęcia na karcie. czytnik wyżuciłem. zdjęcia były testowe więc się nie przejąłem.
sprawdź czytnik z inną kartą.

spoko, najswiezsze doniesienia - foty uratowane :D
dziękuje Wam bardzo za pomoc.. Faktycznie czytnik był zrypany, z kabelka poszło :D

ziemia01
14.05.14, 20:05
ciesze się, że mogłem pomóc :D pozdrawiam