PDA

Zobacz pełną wersję : Co się mogło zepsuć?



Thomasso
7.05.14, 19:21
Jest sobie body APS-C Canona. Obiektyw Canon 17-55 f/2.8. Przestało ostrzyć. Na 17mm jakoś wyostrzy, ale im większa ogniskowa tym gorzej z AF-em. Jeździ i szuka i.. nie trafia.
Silniki działają. Manualnie można ostrzyć bez problemu. Nie ma możliwości sprawdzenia z innym obiektywem/body.
Wątek flejmowo-oftopiczny, można gdybać do upadłego.

:)

T.

Matick7
7.05.14, 19:30
A w live view ostrzy jako tako? Jak tak to możliwe, że zabrudzony czujnik AF-u

Thomasso
7.05.14, 19:37
A w live view ostrzy jako tako? Jak tak to możliwe, że zabrudzony czujnik AF-u

AF nie działa. Można manualnie ostrzyć z podglądem na LV (nie wiem co to za model Canona, chyba 60D i nie wiem czy on ostrzyć po kontraście potrafi) i tak sobie znajoma radzi właśnie.
Też pomyślałem najpierw o zabrudzonym czujniku AF, ale czemu na szerokim końcu AF działa (nie 100% pewnie ale jakoś tam bangla), a im większa ogniskowa tym bardziej się rozjeżdża.



T.

nightelf
7.05.14, 19:59
Ja bym stawiał właśnie na czujniki AF.
Na 17 mm jest większa głębia ostrości i łatwiej czujnikom fazowym dobrze ustawić.
Ewentualnie lusterko pomocnicze jest brudne (uszkodzone).
Możliwe też, że czujniki się przesunęły, ale wtedy to chyba BF/FF by był.

Thomasso
7.05.14, 20:20
Ja bym stawiał właśnie na czujniki AF.
Na 17 mm jest większa głębia ostrości i łatwiej czujnikom fazowym dobrze ustawić.
Ewentualnie lusterko pomocnicze jest brudne (uszkodzone).
Możliwe też, że czujniki się przesunęły, ale wtedy to chyba BF/FF by był.

Jak pisałem, też obstawiałem zabrudzenie czujnika AF bo... aparat był i jest użytkowany w okolicach Himalajów (Indie, Nepal) i nie są to luksusowe hotele tylko dość bojowe warunki. ;-)


T.

Matick7
7.05.14, 23:21
Da się ustawić ostrość po kontraście (w moim 450d się dało ;) idzie to mega wolno, ale da się.
To najlepiej zajrzeć w lustereczko i przeczyścić.

wulf
10.05.14, 08:01
Nie wierzę, że w okolicy brak kogokolwiek od kogo można by na chwilę pożyczyć inne szkło i rozwiać wątpliwości. Nawet w Himalajach większość fotografów używa Canona.