PDA

Zobacz pełną wersję : taki konkurs dla tych co focą dzieciaki (nagroda: Olympus Stylus TOUGH TG-850)



zosia
6.05.14, 15:42
o tutaj jest:
http://www.fotografuj.pl/konkurs/Portret_dziecka/id/89

fret
6.05.14, 15:56
1. Organizatorem konkursu jest portal Fotografuj.pl, zwany dalej "Organizatorem".
5. Przesłanie zdjęcia na konkurs oznacza także udzielenie Organizatorowi przez uczestnika konkursu nieodpłatnej licencji na bezterminową prezentację fotografii na stronach serwisu fotografuj.pl, a w przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia także na nieodpłatną publikację w materiałach promocyjnych i marketingowych, wydawnictwach i stronach internetowych Organizatora.


Rozdwojenie jaźni? :)

ahutta
6.05.14, 16:16
Nie wiem co Ci nie pasuje.

Saboor
6.05.14, 16:20
Nie wiem co Ci nie pasuje.
Może to:

5. Przesłanie zdjęcia na konkurs oznacza także udzielenie Organizatorowi przez uczestnika konkursu nieodpłatnej licencji na bezterminową prezentację fotografii na stronach serwisu fotografuj.pl, a w przypadku otrzymania nagrody lub wyróżnienia także na nieodpłatną publikację w materiałach promocyjnych i marketingowych, wydawnictwach i stronach internetowych Organizatora.

Cfaniactfo i tela.

zosia
6.05.14, 16:28
dajo aparat i w zamian chcą się popromować w swoich materiałach że są fajni i dajo :) powiedziałabym że to transakcja wiązana :D Więkoszść konkursów z nagrodami działa w ten sposób, nie?

fret
6.05.14, 16:42
Nie wiem co Ci nie pasuje.

Elita nigdy nie wie, co społeczeństwu nie pasuje :D

Saboor
6.05.14, 16:43
dajo aparat i w zamian chcą się popromować w swoich materiałach że są fajni i dajo :) powiedziałabym że to transakcja wiązana :D Więkoszść konkursów z nagrodami działa w ten sposób, nie?
Wpisz w wyszukiwarce słowo: tantiemy i poczytaj o płatnej publikacji. Jednorazowe przekazanie praw do publikacji po wsze czasy to głupota.

Jan_S
6.05.14, 16:51
niestety, większość działa gorzej - nawet jak NIC nie wygrasz to i tak musisz udzielić zgody na nieodpłatną publikację w materiałach promocyjnych i marketingowych

bo oczekiwanie nieodpłatnej licencji na bezterminową prezentację fotografii na stronach serwisu to rzecz oczywista - choćby po to by móc zgodnie z prawem zamieścić zdjęcia w serwisie by mogli zagłosować internauci

---------- Post dodany o 16:51 ---------- Poprzedni post był o 16:44 ----------


Wpisz w wyszukiwarce słowo: tantiemy i poczytaj o płatnej publikacji. Jednorazowe przekazanie praw do publikacji po wsze czasy to głupota.

dlatego takie konkursy to miejsce dla amatorów którzy na tantiemy i tak nie mają co liczyć a czasami robią niezłe zdjęcia. Zresztą nagroda chyba niezła... Gorzej bo w regulaminie jest zapis:



. W konkursie przyznane zostaną dwie nagrody główne:
– za zajęcie I i II, miejsca aparat Olympus Stylus TG-850. Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

czyli że niby Jury może przyznać nagrody za miejsce 3 i 4 albo jeszcze inaczej

zosia
6.05.14, 17:27
hahahaa...z prawem do innego podziału nagród mnie rozwaliło... :D

Saboor, myślę że ten konkurs nie jest targetowany na profesjonalnych fotografów którzy zarabiają na swoich fotach.

ahutta
6.05.14, 17:28
Elita nigdy nie wie, co społeczeństwu nie pasuje :D

Poczułem się dowartościowany :p

Tak wygląda prawie każdy regulamin. W tym przypadku plusem (małym, ale jednak) jest fakt, że nikt nie wpadł na durny pomysł wprowadzenia zapisu o przekazaniu praw autorskich, a takich konkursów widzieliśmy już wiele.
Wracając do Twojego pierwotnego posta, dale nie rozumiem, co owe zapisy mają wspólnego z "rozdwojeniem jaźni". Może chciałeś coś innego napisać, a akurat użyłeś tego zwrotu, bo fajnie brzmi. Tak czy siak, już wiemy że chodziło Ci o te nieodpłatne, wieczyste prawo do publikacji.

Saboor
6.05.14, 17:39
Saboor, myślę że ten konkurs nie jest targetowany na profesjonalnych fotografów którzy zarabiają na swoich fotach.
To jest oczywiste ale czy tez znaczy tyle, że "nieprofesjonalny" fotograf może być robiony w ...woła bo: nie zna lub nie wie jak może z korzyścią dla siebie wykorzystać swoje prawa?

P.S.
targeco?

zosia
6.05.14, 18:08
Myślę że jakbym cyknęła zdjęcie swojego słodkiego kotka (nie daję przykładu z dzieckiem - bo ciężko mi się wczuć jakie emocje może to nieść) i wygrała konkurs na zdjęcie słodkiego kotka to raczej bym nie cierpiała gdyby ono krążyło sobie na miliardach materiałów choćby reklamowych - bo raczej normalnie i tak by mi nikt za nie nie zapłacił. Co nie oznacza że nie znam swoich praw.
Myślę że zapłata w postaci aparatu by mi wystarczyła aż nadto :D
Może inaczej bym na to patrzyła gdybym robiła jakieś genialne foty które faktycznie są czegoś warte;P - ale wtedy bym nie wysyłała zdjęcia na taki konkurs...


Nie ma co się łudzić. Firmy czy portale nie organizują konkursów dlatego że kochają rozdawać ludziom prezenty, tylko jest to celowy zabieg marketingowy żeby np. ktoś tak jak ja zalinkował ten konkurs i żeby więcej osób się dowiedziało o danej marce/miejscu w sieci whatever...

luc4s
6.05.14, 18:17
Jakbym był Twoim dzieckiem to nie wiem czy bym chciał aby ktoś miał prawo publikować moja słodka mordę po wsze czasy gdziekolwiek.

zosia
6.05.14, 18:24
:D:D:D dlatego o kotku pisałam ;)
odezwał się ten co dziecka nie publikuje notorycznie przy każdej swojej wypowiedzi...:P
w prawdzie w celach niekomercyjnych ale zawsze

Bodzip
6.05.14, 18:33
Wpisz w wyszukiwarce słowo: tantiemy i poczytaj o płatnej publikacji. Jednorazowe przekazanie praw do publikacji po wsze czasy to głupota.
Jeszcze jeden haczyk: dają jeden aparat, mają prawa do publikacji od wszystkich konkursowiczów.

Jan_S
6.05.14, 18:51
:D:D:D dlatego o kotku pisałam ;)
odezwał się ten co dziecka nie publikuje notorycznie przy każdej swojej wypowiedzi...:P
w prawdzie w celach niekomercyjnych ale zawsze

dobre dobre :)


Jeszcze jeden haczyk: dają jeden aparat, mają prawa do publikacji od wszystkich konkursowiczów.
na stronie od wszystkich, w szerszym zakresie tylko od zwycięzców... (ale może ja coś źle czytam)

ahutta
6.05.14, 22:28
Jakbym był Twoim dzieckiem to nie wiem czy bym chciał aby ktoś miał prawo publikować moja słodka mordę po wsze czasy gdziekolwiek.

Ciekawe co na to ten gość? :p

https://forum.olympusclub.pl/image.php?u=1070&dateline=1357691212

luc4s
6.05.14, 23:39
Ciekawe co na to ten gość? :p

https://forum.olympusclub.pl/image.php?u=1070&dateline=1357691212

Jak go odnajdziesz, to go zapytam, ale mała poprawka, zdjęcie było zrobione za zgodą rodzica i nie publikuję go gdziekolwiek ani nie wykorzystuję marketingowo. Choć, czy mogę wrzucić na avatar nie pytałem, nie znam tybetańskiego :)

Ale ok, macie rację. Od dzisiaj będę bez avatara.

ahutta
6.05.14, 23:43
:D
Jak była zgoda, to tak jakbyś miał to prawo do publikacji. Spoko :D

luc4s
7.05.14, 00:11
Trudno, sami chcieliście, od dzisiaj trzeba się przyzwyczaić, że avatara nie bedzie przy moich postach :P