PDA

Zobacz pełną wersję : Odp: Fotografia Kwietnia 2014 - Nagroda Klubowiczów.



Saboor
4.05.14, 12:01
Zapraszam do kolejnej edycji Nagrody Klubowiczów:

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=851&vote=0&varZoom=Off&varScale=0'

link do galerii (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=851)








W sąsiednim wątku macie pogrubioną, czerwoną czcionką numery zdjęć, zgłoszonych do konkursu.
Głosujecie na max. trzy propozycje.
Ta, która otrzyma najwięcej głosów, zostanie dopisana do wątku z gratulacjami, z tytułem Nagroda Klubowiczów.

Zgodnie z obietnicą - FM Marca 2014r. Wyłącznie od Waszej aktywności zależy, która fotografia dostanie nagrodę publiczności. Ankieta jest jawna. Wyniki w sobotę 12.05.

Głosujecie na 1-3, Waszym zdaniem najlepsze fotografie. W tym miesiącu głosujecie równolegle z Jury.

Link do wątka ze zgłoszonymi zdjęciami : https://forum.olympusclub.pl/threads/90725-Fotografia-Kwietnia-2014r.-wątek-do-zgłaszania-fotografii

notka moderatora:
Uwaga!!
Numer zdjęcia, odpowiadający numerowi z ankiety jest zawarty tylko w nazwie tegoż np: kwiecien 52 w ankiecie to zdjęcie
o tym samym tytule w galerii.

abir
4.05.14, 18:11
dużo propozycji, wybór 3 będzie wyzwaniem

jerryg3
5.05.14, 17:31
Czy w jakiś sposób można anulować moje głosowanie ?
Zobaczyłem ankietę i galerię w poście.
Nie czytając tego co pisze pod spodem zagłosowałem na zdjęcia z galerii tutejszej.
Nie chciałbym, żeby moje głosy były przypadkowe, tym bardziej losowo wcelowane w moje zdjęcia.
Przepraszam za moją nieuwagę, niemniej jednak nigdy wcześniej nie głosowałem.

Saboor
5.05.14, 17:34
Czy w jakiś sposób można anulować moje głosowanie ?
Raczej nie ale podaj swoje głosy w poście, wytłuszczonym drukiem, to skorygujemy przy końcu ankiety.

jerryg3
5.05.14, 17:46
Raczej nie ale podaj swoje głosy w poście, wytłuszczonym drukiem, to skorygujemy przy końcu ankiety.
No i faktycznie jak się okazało omyłkowo poszedł głos na moje zdjęcie, eh.

Moje poprawne typowanie to:
26,27,55

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Saboor
5.05.14, 17:50
No i faktycznie jak się okazało omyłkowo poszedł głos na moje zdjęcie, eh.
Moje poprawne typowanie to:
26,27,55
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.
Nic się nie stało, jedziemy dalej! :grin:

zosia
5.05.14, 18:48
są dwie 16 w wątku ponumerowanym

grizz
5.05.14, 18:51
Poszło. Zachecam do głosowania.

Saboor
5.05.14, 19:50
Poszło. Zachecam do głosowania.
Dzięki bardzo! [pomógł]

abir
5.05.14, 20:09
ccccciiiiięęęęężżżżżkkkkkoooooo było, ale się udało:wink:

zosia
5.05.14, 20:39
hmm hmmm... czy tylko ja widzę dwa zdjęcia z numerem 16 czy ja w złe miejsce patrze?

ahutta
5.05.14, 22:56
Czemu w galerii na liście "Quick Jump" nie ma galerii z nagrodami FM? Próba przesortowania, zmiany liczby fotek itp. kończy się wyświetleniem "Member galleries" (bo to jest akurat w tym polu wybrane).

jaclas
5.05.14, 23:20
Ostrzeżenie!

Głosujcie od razu na taką ilość fotek na jaką macie zamiar oddać głos, ponieważ nie będziecie mieć już później możliwości "dogłosowania"

Ja zagłosowałem na jedną i pomyślałem, że jeszcze muszę zastanowić się nad tymi dwoma, które mi pozostały.
Wyszedłem z wątku konkursowego, a później miałem już wyświetlony komunikat: "Już zagłosowałeś w tej sondzie."

Saboor
10.05.14, 12:53
Coś frekwencja nie powala.

epicure
10.05.14, 15:31
Za dużo zdjęć.

TOKIN
10.05.14, 18:12
No i jest zamieszanie z odmienną numeracją w galerii i w wątku - ciekawa jestem ile osób kliknie nie to, co naprawę chce kliknąć?:-P
Ja byłam zdezorientowana.... o mały włos:wink:

abir
10.05.14, 19:53
może warto dać linka na I stronę, reklama pomaga

Saboor
12.05.14, 15:53
Głosujemy! To znaczy Wy głosujecie.

maver1ck
12.05.14, 15:56
No i jest zamieszanie z odmienną numeracją w galerii i w wątku - ciekawa jestem ile osób kliknie nie to, co naprawę chce kliknąć?:-P
Ja byłam zdezorientowana.... o mały włos:wink:

Szczególnie, że numer dobrze ukryty.

ahutta
13.05.14, 11:11
To które numery są prawidłowe, bo nie łapię? Zawsze głosuję wg numerów jakie są w tytule zdjęcia w galerii.

TOKIN
13.05.14, 11:19
To które numery są prawidłowe, bo nie łapię? Zawsze głosuję wg numerów jakie są w tytule zdjęcia w galerii.

Nie chce Cię martwić.... ale chyba wtopiłeś:?:

Fajne to głosowanie - takie nieco na "chybił-trafił";), na kogo wypadnie na tego bęc:mrgreen:

aga_piet
13.05.14, 11:27
Ale o co chodzi? Zawsze wchodzę w galerię, każde zdjęcie ma tytuł z numerkiem.

hades
13.05.14, 11:37
Ale o co chodzi? Zawsze wchodzę w galerię, każde zdjęcie ma tytuł z numerkiem.

O to co zawsze. Prezentacja flash za każdym razem ładuje zdjęcia losowo. Numery które pojawiają się w tej prezentacji na górze ramki nie są tymi samymi, które widnieją w galerii. Dlatego właśnie dobrze robisz, że klikasz sobie galerie. Prezentacja flash jest tylko graficznym ozdobnikiem.

TOKIN
13.05.14, 11:55
Jak się głosuje kolejny raz, to spoko - człowiek ma wyrobione nawyki;)

Ja głosowałam pierwszy raz - najpierw usiłowałam z tej flashowej prezentacji wychwycić foto, potem doczytałam w wątku i instrukcji z pierwszego posta, że trzeba według czerwonych numerków z wątku zgłoszeniowego, a teraz widzę, że jeszcze jest trzecia możliwość:roll: - galeria (tu numeracja szczęśliwie pokrywa się z czerwoną numeracją w wątku)

aga_piet
13.05.14, 11:59
Może dobrze by było dać jakiś wielki napis proszący o niesugerowanie się flashowymi numerkami...:roll:

apz
13.05.14, 12:07
Może dobrze by było dać jakiś wielki napis proszący o niesugerowanie się flashowymi numerkami...:roll:Następnym razem dam szczegółową instrukcję obsługi na czerwono....
Pod galerią jest link bezpośrednio do miniatur i numerów.

ahutta
13.05.14, 12:09
Nie chce Cię martwić.... ale chyba wtopiłeś:?:

Fajne to głosowanie - takie nieco na "chybił-trafił";), na kogo wypadnie na tego bęc:mrgreen:

Eeee, wg tego co napisane, to jednak dobrze wykombinowałem :p

aga_piet
13.05.14, 12:11
@apz, wychodzi na to, że link i szczegółowe opisy za mało rzucają się w oczy. Może jeden duży napis typu "UWAGA! Proszę nie sugerować się losowymi numerkami z galerii flash, właściwe numery są tu:" ;)

Saboor
13.05.14, 12:47
notka moderatora:
Uwaga!!
Numer zdjęcia, odpowiadający numerowi z ankiety jest zawarty tylko w nazwie tegoż np: kwiecien 52 w ankiecie to zdjęcie
o tym samym tytule w galerii.

Mirek54
13.05.14, 12:48
Skoro ta prezetacja to tylko ozdobnik i nie pokazuje tak jak numeracja zdjec to wywalcie ja.Taka zabawka nie do konca dopracowana wiecej psuje niz pomaga.

aga_piet
13.05.14, 12:54
O... proste ale genialne :D (to do Mirka, komunikat Saboora zbyt zawiły)

ahutta
13.05.14, 13:00
Skoro ta prezetacja to tylko ozdobnik i nie pokazuje tak jak numeracja zdjec to wywalcie ja.Taka zabawka nie do konca dopracowana wiecej psuje niz pomaga.

A tam, opowiadacie. Przecież te nazwy, o których pisze Saboor wyświetlają się w prezentacji po najechaniu kursorem na zdjęcie.

117391

hades
13.05.14, 13:03
Ozdobnik jest po to by było przyjemnie dla oka. A poza tym trzeba czytać instrukcje. To tylko sugestia, ale przydałby się tekst krok po kroku w punktach algorytm głosowania i nikt się nie zgubi.

---------- Post dodany o 13:03 ---------- Poprzedni post był o 13:03 ----------


Przecież te nazwy, o których pisze Saboor wyświetlają się w prezentacji po najechaniu kursorem na zdjęcie.

To też.

Mirek54
13.05.14, 13:14
Nie no, wszystko sie zgadza:mrgreen:
Tak mam Z win 8.Se zrzuta zrobilem na ekranie i ameryka przyjemna dla oka.Syn wie,ze trza myszka kliknac zeby zniklo,bo win 95 pod spodem dziala.Ale zona pyska wydziera,ze co troche to nowy system kupuje.:-P

Be_Beata
13.05.14, 15:51
no i właśnie odkryłam że zagłosowałam nie na te zdjęcia co chciałam... faktycznie coś z numeracją się popsuło...

TOKIN
13.05.14, 15:54
Obstawiam, że nie Ty jedna;)
Luuz:!:

Saboor
13.05.14, 16:11
Tak gwoli ścisłości: nie mieliście problemu z poprzednimi edycjami?

TOKIN
13.05.14, 18:42
Ja nie miałam, bo nie głosowałam.

Problem pojawia się, gdy np sprawdzamy, czy chcemy kliknąć prawidłowy numerek, [lub już po kliknięciu] - wtedy okazuje się, że numerki różne, w zależności od położenia zdjęcia.
Gdy klikamy bez sprawdzania - problem nie występuje...;)

Jedno źródło ze zdjęciami zdecydowanie ułatwiłoby głosowanie i wyeliminowało pomyłki.

Saboor
13.05.14, 20:02
Ja nie miałam, bo nie głosowałam.

Problem pojawia się, gdy np sprawdzamy, czy chcemy kliknąć prawidłowy numerek, [lub już po kliknięciu] - wtedy okazuje się, że numerki różne, w zależności od położenia zdjęcia.
Gdy klikamy bez sprawdzania - problem nie występuje...;)

Jedno źródło ze zdjęciami zdecydowanie ułatwiłoby głosowanie i wyeliminowało pomyłki.
Źródło jest jedno a wszystkie edycje oparte są na tej samej zasadzie: nazwa obrazka w ankiecie i jego nazwa w galerii są takie same.
obojętne czy kwiecień 02 w galerii flash czy kwiecień 02 w galerii php. Flaszka to tylko nakładka i nic nie zmienia.

aga_piet
13.05.14, 20:04
No ale ludzi te flashowe numerki mylą. Sama miałam problemy na początku, zresztą nie tylko ja. Nauczyliśmy się - teraz dla mnie jest oczywiste który numer jest prawidłowy. Jednak cały czas dochodzą nowi głosujący.

Bodzip
13.05.14, 20:07
Ja tam dobrze głosowałem :D

Saboor
13.05.14, 20:09
No ale ludzi te flashowe numerki mylą. Sama miałam problemy na początku, zresztą nie tylko ja.
To właśnie mnie szczerze dziwi. Jak pisałem wszystkie edycje i wszystkie konkursy oparte są o tę samą zasadę: tytuł zdjęcia lub nick autora,
nikt jeszcze nie sugerował się numerkami porządkowymi... do tej edycji.
Skoro taki problem jednak się pojawił w pierwszym poście będzie od tej pory informacja o numerkach porządkowych we flaszce.

apz
13.05.14, 20:11
No ale ludzi te flashowe numerki mylą. Sama miałam problemy na początku, zresztą nie tylko ja.

Dlatego dodaję link do miniatur z galerii, dlatego pracowicie opisuję nazwą fotografie taką sama jak nazwa pliku lub jej częścią składową.
Nie dzielmy proszę włosa na czworo, ta sama galeria jest w Ditlu, ta sama galeria jest w poprawce, i ze zdjęciami zlotowymi, każdy średnio rozgarnięty i odrobinę ciekawy user forum wie, że po kliknięciu w zdjęcie i link do galerii nad zdjęciem trafia na tablicę z miniaturami. Tę samą do której link jest pod galerią w pierwszym poście
I nie róbmy tu debaty jak nad reputacją...
Proszę, co za dzień...

aga_piet
13.05.14, 20:17
To nie ja mam problem, lecz ludzie, którzy do tej pory nie głosowali i to ich początki z galeriami. My się z problemem dawno uporaliśmy, zapomnielismy - glosujemy na FM, DITLA, POPRawkę. Ale okazuje się, że problem cały czas jest, pomóżmy innym zminimalizować nieporozumienia.
Tylko sugeruję. Przykro mi, że w tej edycji kilka osób zagłosowało nie na te zdjęcia, na które chciało.

grizz
13.05.14, 20:19
Skoro taki problem jednak się pojawił w pierwszym poście będzie od tej pory informacja o numerkach porządkowych we flaszce.

Dalej problem będzie. Oznaczaj Zdjecia literkami A-Z.

Saboor
13.05.14, 20:26
Dalej problem będzie. Oznaczaj Zdjecia literkami A-Z.
Pomysł zaiste świetny... 60 liter?

Może takie coś?

117432

grizz
13.05.14, 20:34
Pomysł zaiste świetny... 60 liter?


AA-ZZ Kwiecień AA
Kwiecień BD

I już nikt CI z numerami nie będzie głowy zawracać.

Saboor
13.05.14, 20:36
AA-ZZ Kwiecień AA
Kwiecień BD
I już nikt CI z numerami nie będzie głowy zawracać.
Teroretycznie taak ale... numerki na belce flaszki pozostaną.

apz
13.05.14, 20:41
Teroretycznie taak ale... numerki na belce flaszki pozostaną.

A jak to u w Galicji powiadają , austryjackie gadanie i tak pozostanie.


Proszę wszystkich którzy źle zagłosowali z powodu pomyłki, o właściwe głosy do 21.00 w środę, dokonam korekty głosowania przed ogłoszeniem wyniku.

aga_piet
13.05.14, 20:48
A jak to u w Galicji powiadają , austryjackie gadanie i tak pozostanie.

Czyli lepiej nie gadać i udawać, że się nie przeczytało posta TOKIN-ki i kilku osób jeszcze? Nie umiem tak.

wojtek1234
13.05.14, 20:52
Trudny wybór :
49 - znakomity kadr, kapitalnie złapana chwila a przede wszystkim historia z emocjami
13 - dialog postaci
30 - doskonała wizytówka katalogu "Miejsca i ludzie"

apz
13.05.14, 21:01
Czyli lepiej nie gadać i udawać, że się nie przeczytało posta TOKIN-ki i kilku osób jeszcze? Nie umiem tak.

Czy ja coś takiego napisałem lub zasugerowałem? Chyba zacznę tu moderować.
Grzecznie proszę o poprawki,
chciałbym głosowanie skorygować o właściwe głosy.

A Jan_S zagłosował 12-krotnie też przez pomyłkę...

posprzątałem/apz

grizz
14.05.14, 05:50
Teroretycznie taak ale... numerki na belce flaszki pozostaną.

Ale w ankiecie nie będzie numerków.

Saboor
14.05.14, 08:54
Ale w ankiecie nie będzie numerków.
Nie będzie, tylko jeżeli przyjmiemy taką strategię ankieta czy konkurs w przyszłosci
będzie odbywał się na zasadzie: "pokoloruj drwala". Jest apz w FM, hades w OR, ja w popRAWce i DITL
wystarczy spytać jak są wątpliwości, przed naciśnięciem spustu a nie płakać post factum.
Oduczyliśmy się zadawać pytania a to przecież nie boli.
Zobacz , że przez tyle lat nie było problemów i teraz komuś coś się po zajaczkowało
to znaczy, że system dobry bo sprawdzony tylko człowiek się pomylił, więc niech pyta
jak czegoś nie jest pewien.
edit:
całe zamieszanie powstało stąd, że w wątku zgłoszeniowym zdjęcia są na czerwono: 1,2,3 a nie kwiecień 01, kwiecień 02...:idea:

Jan_S
14.05.14, 13:37
A Jan_S zagłosował 12-krotnie też przez pomyłkę...


wstyd mi :( widzę że ankieta wielokrotnego wyboru no to wybrałem... nie doczytałem że "Nominuj 1-3 fotografii..."

proszę, o ile to możliwe, o usunięcie moich głosów

apz
14.05.14, 15:45
wstyd mi :( widzę że ankieta wielokrotnego wyboru no to wybrałem... nie doczytałem że "Nominuj 1-3 fotografii..."

proszę, o ile to możliwe, o usunięcie moich głosów
Podaj które trzy właściwe zostawić.

Jan_S
14.05.14, 16:29
Podaj które trzy właściwe zostawić.
kwiecień 03 (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showphoto.php?photo=9568&title=kwiecien-03&cat=851) + kwiecień 16 (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showphoto.php?photo=9614&title=kwiecien-16&cat=851) + kwiecień 45 (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showphoto.php?photo=9587&title=kwiecien-45&cat=851)

apz
16.05.14, 15:24
Nagrodę Klubowiczów w Fotografii Kwietnia 2014r. Olympusclub-u. pl
Otrzymała fotografia wojtka1234:


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2014/04/IMG_4714oc-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/16620/IMG_4714oc.jpg)

lisiajamka1
16.05.14, 15:29
Gratulacje.

Lolita
16.05.14, 15:36
Nie za wcześnie? Ankieta miała kończyć się 18.05 :shock:

apz
18.05.14, 14:14
Gratulacje!


Nie za wcześnie? Ankieta miała kończyć się 18.05 :shock:

Nadszedł już ten, właściwy czas

wojtek1234
18.05.14, 22:21
Dziękuję :)