PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejne problemy Canona z AF



C+
17.10.07, 18:18
po problemach w najnowszym korpusie pro canona dochodzą problemy w najnowszym korpusie semipro

http://www.canon-board.info/showthread.php?p=379882#post379882

czy tym razem będzie wstrzymana produkcja i darmowa naprawa wszystkich body 40D?

KaarooL
18.10.07, 08:50
lentex, Panie, lentex... kamuń naprawdę przegina a zaślepieni ludzie płacą za błędy. szkoda że mają takie fajne matryce, bo gdyby nie to, to proporcje na rynku wyglądałyby inaczej.

grizz
18.10.07, 08:59
Lecą sobie w kulki...
oby e-3 nie zaliczył podobnej wpadki.

mariush
18.10.07, 09:08
ech, Panowie, przesadzacie zwyczajnie... to może -1-ki się nie psuły, co?

grizz
18.10.07, 09:11
Ale to chodzi o częstotliwość tego psucia :/

I to jeszcze w nowiuśkich aparatach!

mariush
18.10.07, 09:19
Ale to chodzi o częstotliwość tego psucia :/Czy częstotliwość ta to więcej niż 2% aparatów?
Jeśli nie, to można potraktować to jako błąd statystyczny :-)
Pamiętaj, że o psuciu piszą ci, którym się psuje - ci, którym się nie psuje, nie zakłdają wątków "Mój 40D działa bez zarzutów" :-)

Wszystko rozumiem, wierność Olkowi, itd. (N i C też piszą bzdury w wątkach o E-3) - ale proponowałbym zachować odrobinę rozsądku.. pamiętam, że kiedyś ktos z forum (fotomic bodajże) tez miał problemy z nową ejedynką...

Cool Panowie, cool... :-)

grizz
18.10.07, 09:21
Tja, ale wtopy z 1dmkIII trudno zaprzeczyć?

Paprochy na matrycy świeżo kupionych 300d?

Ciągłe regulowania szkieł?

Problem jest i czy marginalny, to nie wiem.

dzemski
18.10.07, 09:24
C sprzedaje dużo to i wad więcej. Ja przypomnę kłopoty jednego z naszych uzytkowników z jego E510 i syfem w obiektywie.

Ale fakt faktem wady w sprzęcie za grubo ponad 20k to są jakies jaja.

fotomic
18.10.07, 09:30
pamiętam, że kiedyś ktos z forum (fotomic bodajże) tez miał problemy z nową ejedynką... problem był, zamókł mi, na 99% winna odklejona guma na gripie.

utoplec
20.10.07, 10:33
Problemem wszystkich firm fotograficznych jest to, że coraz więcej etapów produkcji odbywa sie w Chinach. A tam trudno upilnować jakości, potem są takie wpadki jak z toksycznymi, zabójczymi zabawkami, albo trującą pastą do zębów. Na onecie ostatnio było, że coraz więcej niemieckich firm likwiduje fabryki w chinach z powodu kłopotów z jakością produkcji.

The z00m
20.10.07, 10:47
lentex, Panie, lentex... kamuń naprawdę przegina a zaślepieni ludzie płacą za błędy. szkoda że mają takie fajne matryce, bo gdyby nie to, to proporcje na rynku wyglądałyby inaczej.

Ostrożniej w ocenach. Dokładnie w ten sam sposób określa się klientów Olympusa. Powiedziałbym, że bardziej krytycznie. Przygłupi ludzie nie potrafiący wyciągać najprostrzych wniosków. Omamieni przez sprawny marketing Olympusa wciskający badziewie po masakrycznie wysokich cenach ;-) To kwintesencja tego co o nas się myśli ;-) Proponowałbym być bardziej powściągliwy w ocenach innych.


Tja, ale wtopy z 1dmkIII trudno zaprzeczyć?

Paprochy na matrycy świeżo kupionych 300d?

Ciągłe regulowania szkieł?

Problem jest i czy marginalny, to nie wiem.

Wiesz grizz jak porównasz ilość sprzedanych luster przez Canona i Olympusa to może dojdziesz do ciekawych wniosków. To tak jak z telefonami komórkowymi. Mój kolega ma serwis. Kiedyś kilka lat temu zauważyłem, że na stole ma przygotowane do naprawy praktycznie same Nokie.

Mówię...
"Bosze, ale to wadliwa marka."
On na to...
"Wiesz... jak się sprzedaje milony sztuk to dwadzieścia może się zepsuć ;-) ".

Oleryk
20.10.07, 12:41
Mówię...
"Bosze...
Proszę po polsku...

KaarooL
20.10.07, 16:07
Zoom:

widzisz, ja rozumiem że jak ktoś żyje z focenia, to ma 2-3 body kamunia, 6 obiektywów i rządzi. nawet jak jeden padnie, to ma zapas a moneta leci. dla mnie jest jednak wyzyskiem olewanie klienta latami, rok po roku, model po modelu. ciągły serwis, nagłe pady, syfy za filtrem AA itp.


dostrzegam też rozbieżności u OLKA - koncern spuścił w klozecie resztkę profesjonalistów jaka skusiła się na E-1, teraz spławia kolejnych za sprawą przeciętnej matrycy, która nie wydaje się TYM cudem techniki wyczekiwanym od 2005 roku. do tego "niskie ceny" szklarni nie leczą, ale przynajmniej wiadomo że jak kupisz i podepniesz to będzie śmigać.

p.s. jak zobaczyłem dane Panasa L10, to obawiałem się że w E-3 będzie ta sama matryca.


Woytec:

to w slangu, Zoom siedzi w Opus Dei.

The z00m
20.10.07, 16:29
Mówię...
"Bosze...
Proszę po polsku...

Chyba nie załapałeś...

zibi1303
20.10.07, 18:36
A ja ci mówię że ostatnio Noki potężnie obrywa od SONY Ericson i Samsunga....
Coraz więcej zamożnych ludzi nie kupuje już nokii. ja tez juz w domu mam tylko jedną nokię, a trzy SONY-Ericsony... O czym to świadczy?
Oczywiście pewnie masz własne przemyślenia i wnioski, ale tak samo i ja. Niestety wniosek który przytoczyłeś to tylko półprawdy. Poniewaz nokia owszem sprzedaje (sprzedała) miliony tel. ale i Nokia mocno traci rynek...
Natomiast Olympus od czasu wprowadzenia serii E400/410/510 zyskał i zyskuje na rynku

The z00m
20.10.07, 19:18
A ja ci mówię że ostatnio Noki potężnie obrywa od SONY Ericson i Samsunga....
Coraz więcej zamożnych ludzi nie kupuje już nokii. ja tez juz w domu mam tylko jedną nokię, a trzy SONY-Ericsony... O czym to świadczy?
Oczywiście pewnie masz własne przemyślenia i wnioski, ale tak samo i ja. Niestety wniosek który przytoczyłeś to tylko półprawdy. Poniewaz nokia owszem sprzedaje (sprzedała) miliony tel. ale i Nokia mocno traci rynek...
Natomiast Olympus od czasu wprowadzenia serii E400/410/510 zyskał i zyskuje na rynku

O czym Ty Zibi piszesz? Co podana przeze mnie historyjka z nazwą NOKIA w treści ma wspólnego z tym o czym Ty piszesz? Zupełnie nic... Ty o udziałach w rynku, o zyskiwaniu przez jednych kosztem drugich, a ja o ilości awarii sprzętu i zależnej od liczby sprzedanych egzemplarzy.

Pozdrawiam

grizz
20.10.07, 19:58
zOOm: Camuń jest ok, ale pod warunkiem, ze wchodzisz w ten sytem jak Magus, czy tak jak Ty masz zamiar. Jakbym miał odpowiedznie fundusze, to pewnie bym się nie zastanawiał specjalnie ;)

m_o_b_y
20.10.07, 22:30
Ale to chodzi o częstotliwość tego psucia :/Czy częstotliwość ta to więcej niż 2% aparatów?
Jeśli nie, to można potraktować to jako błąd statystyczny :-)
Pamiętaj, że o psuciu piszą ci, którym się psuje - ci, którym się nie psuje, nie zakłdają wątków "Mój 40D działa bez zarzutów" :-)

Wszystko rozumiem, wierność Olkowi, itd. (N i C też piszą bzdury w wątkach o E-3) - ale proponowałbym zachować odrobinę rozsądku.. pamiętam, że kiedyś ktos z forum (fotomic bodajże) tez miał problemy z nową ejedynką...

Cool Panowie, cool... :-)


Miło usłyszeć, a raczej zobaczyć, głos rozsądku wśród ogólnego galimatiasu i połajanek.
:D
Pozdrówka