PDA

Zobacz pełną wersję : HLD-6 przestały działać przyciski



luc4s
2.04.14, 20:52
Przestały mi działać dwa programowalne przyciski w HLD-6. Macie jakiś pomysł co się mogło stać? Blokada oczywiście wyłączona, rolki i spust migawki działają.

[EDIT] Już wiem, badziew nie łączy... poruszałem na boki i zaczęły działać. Trochę irytujące.

BAQ
3.04.14, 16:35
W Olku takie rzeczy? Zasmuciłeś mnie :(

nightelf
3.04.14, 17:46
Tzn że jest problem na łączeniu grip - aparat?
Może trzeba przetrzeć styki?

luc4s
3.04.14, 19:44
Na łączeniu grip góra, grip dół. Czyścić nie ma co, skoro grip ma miesiąc i lśni nowością. Po prostu coś tam nie styka i jak się źle skręci, to nie działa. Poruszałem i zaskoczyło.

easy_rider
3.04.14, 21:40
To jest normalne zjawisko... niestety :(

Polecam zakup preparatu do czyszczenia styków (np. Kontakt 60) i sprawa rozwiązana na długi okres czasu :mrgreen:
A preparat w domu na pewno się przyda - wszelakie styki, kontakty, przełączniki, gniazdka i wtyki będą wdzięczne...

luc4s
3.04.14, 21:42
To jest normalne zjawisko... niestety :(

Polecam zakup preparatu do czyszczenia styków (np. Kontakt 60) i sprawa rozwiązana na długi okres czasu :mrgreen:
A preparat w domu na pewno się przyda - wszelakie styki, kontakty, przełączniki, gniazdka i wtyki będą wdzięczne...

Dobry pomysł, na pewno się przyda. Sprzedają to w hipermarketach, czy trzeba pytać w bardziej specjalistycznych sklepach?

easy_rider
3.04.14, 21:50
Nie wiem czy są dostępne w hipermarketach - powinny być w sklepach z częściami elektronicznymi... albo na znanym portalu aukcyjnym :mrgreen:
Ja mam (na razie) dostęp w pracy więc nie musiałem kupować - ale mojego gripa w ten sposób reanimowałem z powodzeniem.
Styki akumulatorów też warto preparatem potraktować...

owczi
9.04.14, 00:52
Witam - moj pierwszy post tutaj.

Zdarzylo mi sie wiele razy i z pionowym i z poziomym uchwytem, ale czesciej z kolkiem / spustem niz przyciskami. Troche irytujace. Jedna rzecz ktora na sto procent to powodowala (z mojej winy) byl fakt, ze czesto wydawalo mi sie ze uchwyt dobrze sie nie zgral z korpusem i notorycznie probowalem go troche "naprowadzic". Ale poza tym, czasem po prostu lekko nie stykalo, zwykle wystarczylo zdjac i zalozyc z powrotem.