PDA

Zobacz pełną wersję : tkaniny



palmo
15.10.07, 15:32
Witam,
Zastanawiam się nad kupieniem tkanin:

1. do rozproszenia światła: mam bardzo duże okno balkonowe, ale od zachodu, więc po południu jest ostre słońce. myślałam o czymś co można by powiesić żeby rozproszyć światło (a jednocześnie żeby materiał nie zabierał go zbyt dużo). A może są jakies inne rozwiązania (coś na kształt blendy, ale nie odbijającej tylko rozpraszającej)?

2. tło do zdjęć makro
chodzi o to, żeby tkanina nie odbijała światła w sposób, który powoduje powstanie mory ani nie miała zbyt rzucającej się w oczy faktury.
był kiedyś taki wątek na tym forum, podjęty przez Jeronimo, ale jak widzę jest już zamknięty

Co polecacie?

Karolina

Ernesth
15.10.07, 16:07
a próbowałaś z białym prześcieradłem ?( mam na myśli 1 ) To taki raczej domowy sposób ale pewnie dużo tańszy niż jakiś prof materiał.

palmo
15.10.07, 20:07
:-) dzięki.
wszystkie prześcieradła mam innego koloru :-)
jak na razie kombinowałam z zasłonami, które mam (ale są dość grube) będę kombinować dalej (głośno myśląc: może mleczna zasłonka pod prysznic?)

Abedin
15.10.07, 21:16
Kup białą flizeline ona jest tania i w różnych grubościach .

01
6.11.07, 02:38
kalka techniczna przyklejona np przezroczystym lepcem do szyby też dobrze się spisuje.

pozdrawiam

bz24
17.01.08, 11:26
Jedz do Leroy Merlin, czy innego Obi i kup w dziale dla rolników - działkowców białą agrowłukninę. To to samo co fizelina, a dostaniesz taniej niż w necie. Do tego różne grubości i wymiary.

Ja ostatnio kupowałem takową chyba 1,6m x 5m za 15zł.

pozdrawiam

Sagarmatha
21.01.08, 12:15
Witam
Szukam czarnego, matowego tła, takiego które nie daje odbłysków od lampy błyskowej.
Po przejrzeniu ofert w internecie znalazłem jedynie to:
http://afe.pl/catalog/product_info.php?cPath=22_145&products_id=971
Napisane jest, że tło jest z prolipropylenu, a to sugeruje mi, że może się błyszczeć.
Ma ktoś takie tło?
Ma ktoś doświadczenia z polipropylenem jako tłem?

Oto skutek spotkania Olyklubu. Ci co byli to zrozumieją. :-)
Pozdrawiam

grizz
21.01.08, 12:18
Popatrz an zdjecie jakie zamieszczone jest na tej stronce... wygląda jak matowe, niebłyszczące?

Sagarmatha
21.01.08, 12:56
Grizz, no nie wygląda. Trochę się pośpieszyłem może z tym postem.
Po cholerę piszą, że "Powierzchania tła jest matowa, nie powoduje odbić światła.".
Pomyślałem, że może jakieś takie nieszczęśliwe ujęcie tego materiału.
Pojadę jutro do hurtownii z materiałami, ale jakby ktoś miał tani pomysł na takie tło to dajcie linka.
Pozdrawiam