PDA

Zobacz pełną wersję : dobry obiektyw do fotografowania dzieci



florianka
3.03.14, 15:51
Witam, kupiłam Olympusa E-pl5 w standardowym zestawie (z obiektywem 14-42mm). Głównym obiektem fotografii będą moje dzieciaki. Bardzo proszę, doradźcie, czy ten obiektyw mi wystarczy na początek czy zakupić coś bardziej odpowiedniego - i tutaj pytanie - co? Dziękuję za pomoc!

hades
3.03.14, 16:02
To bardzo uniwersalny obiektyw. Umożliwia fotografowanie zarówno szerokiego pola jak i przybliżenie i portretowanie. Jeśli jesteś świeża w fotografowaniu, to bardziej przyda się jakiś kurs fotograficzny, który podrzuci kilka pomysłów na fotografowanie dzieciaków.

Karol
3.03.14, 16:04
Witaj na Forum!
Jasne, że wystarczy. Potem możesz dokupić coś konkretniejszego, stawiam na portretówkę - m.zd 45/1.8.

szafir51
3.03.14, 16:24
Ja ze swojego doświadczenia też podpowiem 45 mm f/1.8. Mam masę zdjęć mojego dzieciaka zrobionych tym obiektywem.

POLM
3.03.14, 16:43
Ja polecę też Panaleica 25/1.4 bardzo fajnie spisuje mi się w fotografii dzieci (szczególnie w pomieszczeniach gdzie 45 jest "za długa")

viruuss
3.03.14, 16:50
Ja polecę też Panaleica 25/1.4 bardzo fajnie spisuje mi się w fotografii dzieci (szczególnie w pomieszczeniach gdzie 45 jest "za długa")

to pojechałeś po bandzie :)

Matick7
3.03.14, 17:09
Ceny kursów fotograficznych są dość różne a często nie tanie, zamiast tego polecę również Olympusa 45mm f/1.8 a do tego jakąś fotograficzną książkę ; )

smog
3.03.14, 17:36
Przede wszystkim fajnie, że zdecydowałaś się na Olka. E-Pl5 szybko ostrzy i nieźle się sprawdzi przy dzieciakach.
45 1.8 to świetne szkło - jasne, ostre, szybkie a przy tym lekkie. Choć faktycznie może być za wąskie w pomieszczeniach.

Nowe 25 1.8 będzie natomiast dość drogie.

W wersji ekonomicznej ja bym rozważył sigmę 30mm 2.8. To bardzo dobre szkło i można ja kupić za ok. 500 zł.

Sama natomiast musisz poznać, jakie kadry ci najlepiej pasują.

lokin
3.03.14, 17:46
Witam, kupiłam Olympusa E-pl5 w standardowym zestawie (z obiektywem 14-42mm). Głównym obiektem fotografii będą moje dzieciaki. Bardzo proszę, doradźcie, czy ten obiektyw mi wystarczy na początek czy zakupić coś bardziej odpowiedniego - i tutaj pytanie - co? Dziękuję za pomoc!

Poczekać na sklepową premierę obiektywu olympusa 25mm 1,8f. Będzie taniej niź panasonic25mm.
A czas ocżekiwania umilić sobie jakąś lekturą o fotografii.

Jak juz pouzywasz 25mm i fotografia wciągnie to 45mm jak najbardziej moze być kolejnym zakupem (nie obowiązkowym).

Ja używam (zdjęcia corki) obu tj 25mm panasonica i 45mm olympusa. I w pomieszczeniach zdecydowanie wygrywa u mnie (częściej gościa na body) panasonic 25mm.

gietrzy
4.03.14, 00:28
Jak się z dziećmi bawię: fisz, 12mm
Jak się nie bawię, fotki wewnątrz, odległość ~ 2m to 25/1.4
Fotki zbliżenia, wewnątrz to 45/1.8

Generalnie nic nie kupuj bo wpierniczysz się na niepotrzebne koszta - na tą chwilę nie wiesz co TY potrzebujesz a tu, jak zwykle otrzymasz festiwal obiektywów i/lub opinii.

fret
4.03.14, 09:55
...

Generalnie nic nie kupuj bo wpierniczysz się na niepotrzebne koszta - na tą chwilę nie wiesz co TY potrzebujesz a tu, jak zwykle otrzymasz festiwal obiektywów i/lub opinii.

I koniec tematu. Kupuj jak już nie będziesz musiała pytać, tylko sama będziesz wiedziała czego Ci brakuje :)

gietrzy
4.03.14, 10:08
I koniec tematu. Może jeszcze warto wspomnieć o używaniu funkcji wykrywanie twarzy, przydatna przy tego rodzaju fotografii.

florianka
4.03.14, 15:13
Dziękuję bardzo za wszystkie informacje. Tak jak radzicie, narazie poklikam tym co mam i zobaczymy co dalej z tego wyniknie :) pozdrawiam!