PDA

Zobacz pełną wersję : wifi repeater i EM-10



dobas
19.02.14, 12:45
Dobry.
Jak wiadomo EM-10 / EM 1 ma sterowanie za pomocą Wifi
ma to jakiś ograniczony zasięg jak każde wifi.

Czy można go podwoić, potroić, posześciorzyć pogrubasić stosując urządzenie typu WIFI Repeater ?

Jeśli założymy graniczną odległość że to 50m. To chodzi mi o to, żeby w terenie 40 metrów od aparatu rzucić urządzonko i za kolejne 40 metrow siedzieć z smertphonem

Dobry jest kierunek kombinowania ? Wifi Repetera zasilany jakimś żelowym aku czy LiPo i wifi repeater ? czy z jakiś przyczyn to nie powinno działać ?

Dla mnie ważne, żeby działało zasilane z akumulatora i zeby działało :)

luc4s
19.02.14, 13:08
A może inaczej? Laptop z kartą wifi na USB + do tego mocna antena kierunkowa, a na laptopie emulator Antka.

dobas
19.02.14, 13:12
ale w terenie by to miało być to chyba mam większe zaufanie do żelowego 12 V 7,2 Ah niż laptopa w krzaki rzucać.
Tylko ja nie mam zielonego pojęcia czy to powinno zadziałać więc zanim zanabędę to pytam :)

luc4s
19.02.14, 13:15
Pewnie nikt tego jeszcze nie wie, bo EM10 póki co jest dla wybrańców :) A da się z palca wpisać parametry połaczenia, bo tym repeaterem raczej nie zeskanujesz kodu QR ;)

dobas
19.02.14, 13:20
Pewnie nikt tego jeszcze nie wie, bo EM10 póki co jest dla wybrańców :) A da się z palca wpisać parametry połaczenia, bo tym repeaterem raczej nie zeskanujesz kodu QR ;)

no właśnie to mnie przeraża, że tam jest jakoś dziwnie.
Z drugiej strony ja o tych repeaterach nic nie wiem.
To wzmacnia wszystko co ma w zasięgu ? czy tylko moją sieć, którą muszę skonfigurować... ? Stąd rzuciłem pomysł i pytanko

Myślę jak zwiększyć zasięg komunikacji aparat / telefon...

edit: / nie jest dobrze to trzeba chyba jakoś konfigurować :/

oly2020
19.02.14, 13:39
Repeater wzmacnia tylko punkt dostępowy do którego zostanie zalogowany,
Jeśli nawet w aparacie nie było by jawnie podanych parametrów połączenia WIfi to w QRkodzie są zaszyte wszystkie parametry i być może wystarczy czytnikiem qr kodów odczytać zawartość, no chyba że jest zaszyfrowana ale to była by już przesada, poza tym w samym telefonie można odczytać parametry, w a instrukcji do e-m10 czytam że można zmienić hasło na własne, więc tylko IP i już :) w teorii przynjamniej.

Gdyby tylko E-M10 był dostępny w sprzedaży to mógłbym sprawdzić czy z którymś z mobilnych routerów/repeaterów zadziałało by np z tym http://www.asus.com/Networking/WL330N/ albo tym http://www.tp-link.us/products/details/?categoryid=3143&model=TL-WR702N
niestety opóźniają się dostawy nowego omd :(

Próbowałeś czy te 50m jest osiagalne dla e-m10? bo to może toretyczny zasięg i w praktyce będzie 10m ?

dobas
19.02.14, 13:43
Repeater wzmacnia tylko punkt dostępowy do którego zostanie zalogowany,
Jeśli nawet w aparacie nie było by jawnie podanych parametrów połączenia WIfi to w QRkodzie są zaszyte wszystkie parametry i być może wystarczy czytnikiem qr kodów odczytać zawartość, no chyba że jest zaszyfrowana ale to była by już przesada, poza tym w samym telefonie można odczytać parametry, w a instrukcji do e-m10 czytam że można zmienić hasło na własne, więc tylko IP i już :) w teorii przynjamniej.

Gdyby tylko E-M10 był dostępny w sprzedaży to mógłbym sprawdzić czy z którymś z mobilnych routerów/repeaterów zadziałało by np z tym http://www.asus.com/Networking/WL330N/ albo tym http://www.tp-link.us/products/details/?categoryid=3143&model=TL-WR702N
niestety opóźniają się dostawy nowego omd :(

Próbowałeś czy te 50m jest osiagalne dla e-m10? bo to może toretyczny zasięg i w praktyce będzie 10m ?

zmieniłem w zapytaniu EM10 / EM1 w obydwu chyba działa tak samo
Mnie interesuje idea nie ma znaczenia który aparat

Punkt dostępowy to aparat czy telefon ? :)

SPrawdzałem zasięg w jedynce, ale nie wziąłem taśmy mierzniczej więc żadne sprawdzanie.
Może wygrzebię zdjęcie z maksymalnego zasięgu z obiektywu 25mm
musze gdzieś miec na karcie

W aparacie jest zapisane SSID i hasło można to wyczytać na ekraniku podczas uruchamiania WIFI

oly2020
19.02.14, 13:56
zmieniłem w zapytaniu EM10 / EM1 w obydwu chyba działa tak samo
Mnie interesuje idea nie ma znaczenia który aparat

idea jest taka że repeater powinien działać, ale z WIFI to różnie bywa i aby to sprawdzić w praktyce trzeba by mieć aparat z wifi, a na em1 mnie nie stać stąd czekam na dostawę em10 :) póki co nie miałem potrzeby konfigurowania repeatera ale jak dostanę aparat to przetestuję

dobas
19.02.14, 14:22
Nie wiem ile to metrów
Ale tyle uciułałaem na otwartej przestrzeni. Ogniskowa to chyba 25mm
Nie mam pojęcia ile wyszło odległości następnym razem zmierzę
Znaczenie pewnie ma też sam telefon. Tu nie było szał - Jakiś tani Samsung. Core chyba


ja to ten w niebieskim

I tak się zastanawiam czy gdybym tam gdzie stałem wtedy położył repeater to czy mógłbym stać 2 x dalej :) ?

oly2020
19.02.14, 14:53
To całkiem spora odległość, czyli spokojnie mogę z e-m10 zrobić babycam :grin: i pod taką nazwą wliczyć w budżet domowy
czy na smartfonie poza podglądem obrazu jest też dźwięku przekazywany ?

piozet
19.02.14, 15:24
I tak się zastanawiam czy gdybym tam gdzie stałem wtedy położył repeater to czy mógłbym stać 2 x dalej :) ?

Mógłbyś. Czy 2x czy więcej czy mniej to zależy od konkretnego repeatera.
Ja bym jeszcze jedną rzecz sprawdził - jak jest z zasięgiem z tyłu aparatu. Wszystko zależy gdzie jest antena w korpusie.
To raz. Dwa, to to co jest w około ma także znaczenie. Np samo postawienie sprzętu przy siatce może Ci dać kierunkowe zwiększenie zasięgu 2x...Walnięcie wszystkiego w las z krzakami mocno zmniejszy zasięg... :-/

piozet
19.02.14, 17:47
Rzuciłem okiem na pdf'a - "The wireless LAN antenna is contained in the camera grip. Where possible, avoid
covering the antenna with your hands."
Tak, że pomysł próby zasięgu od strony LCD jest do bani - chyba w kierunku tam gdzie stałeś to będzie max :-(

dobas
19.02.14, 17:50
Rzuciłem okiem na pdf'a - "The wireless LAN antenna is contained in the camera grip. Where possible, avoid
covering the antenna with your hands."
Tak, że pomysł próby zasięgu od strony LCD jest do bani - chyba w kierunku tam gdzie stałeś to będzie max :-(
to akurat najgorszy kierunek z mojego punktu widzenia :)
Głosu nie pokazuje - tylko podgląd na żywo. Z tym babycam - to nie wiem, czy żona uwierzy ;)

luc4s
19.02.14, 17:55
Głosu nie pokazuje - tylko podgląd na żywo. Z tym babycam - to nie wiem, czy żona uwierzy ;) No ciężko by było głos pokazywać :D

dobas
19.02.14, 18:01
No ciężko by było głos pokazywać :D

:D hehehehe poniekąd prawda ;)

ale jak by tak się wyświetlało ?

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2014/02/New2BMoon2BThe2BMeadow2BAlexandre2BDespl-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/_bOy0hBiO5XY/SwGMpEpO5lI/AAAAAAAABgI/PGPSLAWx7fo/s1600/New%2BMoon%2B(The%2BMeadow)%2BAlexandre%2BDesplat% 2Bnuty.jpg)

luc4s
19.02.14, 18:22
No dla mnie kompletnego laika w świecie muzyki, który miał w podstawówce traumy na tym przedmiocie to tylko obrazek :D

piozet
19.02.14, 18:22
to akurat najgorszy kierunek z mojego punktu widzenia :)


Patrząc na zdjęcia chassis i przyjmując, że oś obiektywu to będzie kierunek 000 (patrząc na korpus z góry) to na otwartej przestrzeni max powinien być w zakresie 330-090...

dobas
19.02.14, 18:29
i dobrze rozumiem, ze 90 to na prawo od 00 patrząc na korpus od góry ?
czyli oś to N a 90 to E ?

piozet
19.02.14, 18:33
i dobrze rozumiem, ze 90 to na prawo od 00 patrząc na korpus od góry ?
czyli oś to N a 90 to E ?

Dokładnie.