PDA

Zobacz pełną wersję : Kompakt "prestiżowy" do street foto i nie tylko.



Oleryk
7.10.07, 09:43
Witam
Napisałem w tym wątku bo (chyba) Olek nie oferuje takiego sprzętu o jaki mi chcodzi.
Powinno być to coś w stylu Leiki M8 za cenę, powiedzmy, do 2-2.5 tysiąca złotych.
Najbardziej podobają mi się: Ricoh Caplio GR Digital. (http://www.olbrycht.pl/ricoh/capliogrdigitalopis.htm) i Ricoh Caplio GX100 (http://www.olbrycht.pl/ricoh/capliogx100opis.htm), oba nagrodzone Tipą w 2006 i 2007 roku.
Ten pierwszy ma stałoogniskowy obiektyw ale podobno ma też spore problemy z jakością obrazu na wyższych czułościach.
Następca dysponuje odpowiednikiem 24-72 o wysokiej jakości optycznej, stabilizacją matrycy, ma tytanową obudowę i (co jest bardzo istotne) zakładany na sanki, elektroniczny wizjer z możliwością odchylania i kadrowania z góry czy pod dowolnym kątem. Zapisuje również RAWy.
Generalnie chodzi mi o aparat cichy, perfekcyjnie wykonany, wyglądający prestiżowo i "robiący dobre zdjęcia"
Polecicie mi coś?
Na Leikę mnie nie stać...

suchar
7.10.07, 09:56
Ale po co? To juz chyba jest tzw. droga fanaberia :) Masz E-510, ktory jest maly i ma LV. Pewnie masz tez 14-54. Czego wiecej chciec do streetu? Prawda jest, ze w E330 slychac dosc glosno klapniecie lustra, w E500 pewnie tez i jakos Rafalowi Czarnemu to nie przeszkadza w robieniu swietnego streetu :)

grizz
7.10.07, 09:57
Może leica własnie ;p

D-lux i C-lux... chodż acoś około 2k

Oleryk
7.10.07, 10:03
Ale po co? To juz chyba jest tzw. droga fanaberia :) Masz E-510, ktory jest maly i ma LV. Pewnie masz tez 14-54. Czego wiecej chciec do streetu?
No ja mam i tak, to jest droga fanaberia.
Ale to ma być prezent...

Może leica własnie ;p
D-lux i C-lux... chodż acoś około 2k
O tych też myślałem.
Teoretycznie, mają gorsze parametry od GX 100.
Tyle, że "L".

suchar
7.10.07, 10:13
Ale to ma być prezent...


Ok, teraz rozumiem. Myslalem, ze Ci Olek przestal do streetu lezec :) Nie bardzo znam sie na kompaktach, wiec obawiam sie, ze nie pomoge :(

Dag
8.10.07, 09:41
gx100 jest naprawde fajny, 24 mm to niewatpliwie spora zaleta, rawa na szybkiej karcie zapisuje ok. 5 sekund, to duzo i malo zarazem (moj olek 5060 robi to co najmniej 2 razy dluzej)
pozatym nie wymyslono jeszcze takiej lustrzanki ktora miesci sie do kieszeni, gx100 sie miesci
mam jakies rawy z gx100

Oleryk
8.10.07, 09:45
Bylbym Ci wdzięczny, gdybyś pokazał :)

Dag
8.10.07, 10:13
pod wieczor zaladuje na serwer do Crezego, bo inaczej to nie widze tego, 1 raw = 14mb

Rafał Czarny
8.10.07, 10:14
Ja kiedyś myślałem o Olku SP 350 do jakiś ekstremalnych partyzanckich przyczajek. Mam od dawna wielką ochotę pofocić z bliska narkomanów przesiadjących na krakowskich plantach, ale z lusterkiem to nie bardzo się da.

Zrezygnowałem z SP 350, bo zaczyna się od 38mm i ponoć ma kiepski obiektyw. Chciałem go kupić, bo był tani i miał sanki na lampę FL-kę.

Lepsze jest wrogiem dobrego. Wolałbym mieć aparat, który ciszej klapie lutrem niż E500. Ale nie marudzę, tylko robię foty.

Pod tym względem E1 jest miszczu. Może E3 też będzie cicho kłapał?

Oleryk
8.10.07, 10:21
Ja mam e-510 i tez nie marudzę.
Ale nie robię street... ;)


pod wieczor zaladuje na serwer do Crezego, bo inaczej to nie widze tego, 1 raw = 14mb
Dzięki :)

Joki
8.10.07, 11:29
Miałem do czynienia z Ricohem Caplio R3 i jestem pod ogromnym wrażeniem. Mógłbym wiele dobrego powiedzieć o tej marce. Pod jego wpływem kupuję żonie na gwiazdkę R5. Wykonanie, funkcjonalność jakość optyki i choćby brak "shutter-lag-a" niemożliwy do osiągnięcia dla innych producentów kompaktów ma znaczenie.
Ricoh zauroczył mnie całkowicie.
Pozdrawiam.

Dag
9.10.07, 13:51
6 plikow DNG jest u Crezego (narazie w upload), ja to otworzylem lightroom'em
nie sa to moje pliki, tylko wygrzebane z sieci, ale z gx100

Oleryk
9.10.07, 13:56
6 plikow DNG jest u Crezego (narazie w upload), ja to otworzylem lightroom'em
nie sa to moje pliki, tylko wygrzebane z sieci, ale z gx100
Hmm, mógłbyś sparecyzować, jakiś link?
"U Crezego" nic mi nie mówi :oops:

Dag
9.10.07, 14:02
http://raw.fotosite.pl/ (tylko musisz tam dostac sie przez ftp, bo jak pisalem narazie sa w upload)

sprecyzowane ;)

Piotr_0602
9.10.07, 15:37
Wszystko pięknie, ale przejrzałem recenzję RICOH Caplio GX100 na dpreview.com.
Faktycznie, aparat świetnie wykonany, stabilizacja, ogniskowa ekw. 24mm (!!!!) - 72m (bardzo użyteczna, do street foto idealna, no może mógłby być ciut dłuższy). Ale... Szumy już powyżej ISO 80, powyżej ISO 400 już praktycznie nie do użycia (czyli prawie jak Oly E1, hi, hi...). Często prześwietla (trzeba uważać). No i cena...
Ogólnie aparat ciekawy, gdyby miał lepszą matrycę to mógłby być kiler.

Ale czy lepszych efektów nie da sporo tańszy Fujifilm F31d ?

Dag
9.10.07, 15:55
nie da, bo niema 24mm i rawa :|

Piotr_0602
9.10.07, 16:46
Ale ma fajną matrycę, dobrą dynamikę, niskie szumy...
To RAW trochę zastąpi.
Gorzej z brakiem szerokiego kąta...

Oleryk
9.10.07, 17:31
http://raw.fotosite.pl/ (tylko musisz tam dostac sie przez ftp, bo jak pisalem narazie sa w upload)

sprecyzowane ;)
Aaa, nie ma problemu, juz tam bywałem i wejdę z TC.
Już idzie, dzięki :)

Edycja:
Szumi :mad: