PDA

Zobacz pełną wersję : Sensacja - Olek C-730 widzi PODCZERWIEŃ!



_Maciej_*
19.05.03, 08:59
Jestem w głębokim szoku. Odkryłem że Aleksander C-730 widzi podczerwień! Stało się to przez przypadek - kiedy robiłem zdjęcia w pobliżu komputera wyposażonego w Irdę - patrzę w wizjer aparatu a tu coœ błyska, zaczęłem kontynuować swój eksperyment - wzišłem pilota o TV, skierowałem na obiektyw i nacisnełem przycisk pilota - patrze w LCD a tam znowu się błyska!
Zachęcam użytkowników Olków do sprawdzenia. Nie wiem, być może jest zwišzane z faktem, że c-730 można sterować pilotem Camedia (mam taki i też próbowšłem - œwieci), ale to nie byłoby mšdre ponieważ o ile pamiętam instrukcję to olek ma osobne oczko którym rejestruje sygnały pilota, nie powinien rejestrować matrycš, poza tym nawet jeœli miałby odbierać sygnały cyfrowe matrycš to po co miałyby być one widoczne na zdjęciu w postaci œwiatełka z pilota?
Dodam jeszcze, że na obiektyw Aleksandra C-730 mam nałożony filtr UV ale wg mnie to nic nie powinno zmieniać bo od UV do IR jest dłuuuga droga przez całe pasmo widzialnego swiatła.
Swojš drogš jeżeli widzi w podczerwieni to rodziłoby zupełnie nowe możliwoœci Pomyœlcie ustawiamy ISO 400 'oœwietlamy' obiekt zródłem ciepła i co moglibyœmy zrobić zdjęcie w zupełnej ciemnoœci tak jak noktowizorem aktywnym? (nie mylić z pasywnym - nikt z nas Olkiem przez sciane nie zobaczy ludzi jak na filmach)
Napiszcie o swoich eksperymentach ze œwieceniem pilotami w obiektyw.
Może nie odkryłem nic nowego, dla mnie jednak to była zaskoczka.
Pozdrawiam

oleksw
19.05.03, 22:03
Wez kamere i tez zobaczysz podczerwien

deko
22.08.03, 08:05
Nie ma w tym ( niestety) nic nadzwyczajnego.Taka jest zasada pracy elementu rejestrującego obraz CCD, poprostu rejestrowane jest szersze pasmo od widzialnego i to w dwie strony -dlatego powinno się stosować filtr UV. Koncerny chetnie montowałyby matryce odpowiadające pasmu widzialnemu,wiadomo,to co widzisz jest na zdjeciu,ale takich nie ma.