PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań na temat Olympusa OMD E-M1



Fatman
22.01.14, 16:31
Witajcie.

Wraz z Iwo od jakiegoś czasu testujemy E-M1 i w związku z tym mam dwa pytania dotyczące tego aparatu, na które może znacie odpowiedzi :)

1. Nie udało mi się włączyć w 100% manualnych nastaw podczas filmowania. Pomimo ustawienia w menu dla filmowania trybu M, trybu M na kółku oraz stałego ISO, aparat kompensuje zbyt jasne lub zbyt ciemne sceny. Robię coś źle, czy niestety tak to już w E-M1 jest ?

2. Czy istnieje możliwość większej manipulacji ustawieniami profilu (kontrast, kolor, ostrość -dla jpg/filmu) w jakimś zewnętrznym sofcie, niż bezpośrednio w puszce ?

Pozdrawiam.

grizz
22.01.14, 18:18
Tak przy okazji - sprawdźcie jak działa af-c w trybie zdjęć seryjnych, bo męczy ten temat sąsiedni wątek znacząco.

ajt
22.01.14, 20:36
1. Nie udało mi się włączyć w 100% manualnych nastaw podczas filmowania. Pomimo ustawienia w menu dla filmowania trybu M, trybu M na kółku oraz stałego ISO, aparat kompensuje zbyt jasne lub zbyt ciemne sceny. Robię coś źle, czy niestety tak to już w E-M1 jest ?
.

Co prawda nie mam E-M1 tylko E-M5, w dodatku bardzo rzadko filmuję, ale pamiętam, że też nie udało mi się tego osiągnąć w trybie M. Działało za to dla ustawienia kamery na kółku. Tzn. w menu M dla filmowania, na kółku kamera i wtedy trzymał się ustawień. Może obydwa tak mają :)

Fatman
22.01.14, 21:46
Tak przy okazji - sprawdźcie jak działa af-c w trybie zdjęć seryjnych, bo męczy ten temat sąsiedni wątek znacząco.

To już zrobione :) Niebawem o tym napiszemy :)


Co prawda nie mam E-M1 tylko E-M5, w dodatku bardzo rzadko filmuję, ale pamiętam, że też nie udało mi się tego osiągnąć w trybie M. Działało za to dla ustawienia kamery na kółku. Tzn. w menu M dla filmowania, na kółku kamera i wtedy trzymał się ustawień. Może obydwa tak mają :)

A widzisz -to tak oczywiste, że na to nie wpadłem. Już sprawdzam, dzięki za podpowiedź :)

[dopisane]

Noooo, działa :) I tak być powinno :) Dzięki jeszcze raz.

Saboor
22.01.14, 21:54
To już zrobione :) Niebawem o tym napiszemy :).
Stopniujecie napięcie? :-D Czekamy!

Fatman
22.01.14, 22:02
Na razie mamy dużo do napisania, ale za mało ciekawych zdjęć, wiec jeszcze troszkę. W sobotę foty w bardzo fajnym studio (chyba, że to nie wypali), w niedzielę bardzo intensywne testy AF i wyższego ISO na treningu drużyny futbolu amerykańskiego Wilki Pabianice :)

Aaaaa no i jeszcze Voigtlandery............ ahhh, sporo roboty przed nami :)

Namor1
22.01.14, 22:05
Stopniujecie napięcie? :-D Czekamy!
A w innych wątkach nie próżnują :wink: i w weekend każdy zainteresowany sam sprawdzi :)

Fatman
24.01.14, 19:26
Kolejne pytanie. Podczas filmowania najwyższe możliwe ISO jakie mogę wybrać ma wartość 3200. Jednak na "podziałce" widzę oznaczone na szaro LOW oraz 4000. Jak aktywować te wartości podczas filmowania ?