PDA

Zobacz pełną wersję : Oceny w galerii - kolejne podejście



kowal73
12.01.14, 11:42
Mirku luzik :) nie tutaj problem

Sorki yamada bo ciebie znam i lubię ale nie wiem czy ta praca zasługuje na tak wysokie oceny

[/url]

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2014/01/normal_YAMA0028JPG-1.jpg
[url=https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/25287/normal_YAMA0028.JPG]źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-74444)

wszystko z ost 12 godzin

Mirek54
12.01.14, 11:53
Ja jestem luzny.A tego podejscia do ocen nie zmienisz.Jeden da 5 drugi da 2 i jest to kwestia gustu.Rozumiem.Nie rozumiem jak autor zacznie wrzeszczec na tego co dal 2.Rozumiem jak ktos raz daje 5 a w innej fotce tego autora daje 2,3 -ocenia.Nie rozumiem jak daje zawsze 5.Zakochany? Zlosliwy.Zlosliwy w stosunku do autora czy do reszty oceniajacych.

PS.Ocena 3-dobrze jest tu uderzeniem w policzek,niestety.Zasada prosta.Najdrozszy i najnowszy sprzet w pelni profi i ocena pod fotka min 4 z plusem.Inaczej-jak zyc?

nyny
12.01.14, 11:59
Ja to sie bede bal cokolwiek teraz wrzucic do galeryji ;)

p.s. Dawno juz pisalem temu, ze galeria niestety obfituje w wiele gniotkow....


pozdro

Bodzip
12.01.14, 12:02
To samo gdy jakies cos do murali zaliczac,ale to tak jak ze zdjeciami.Cale szczescie ze mozliwosc wykonywania murali pod strzechy nie zawitala.
Zawitała... zawitała :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zalipie_%28wojew%C3%B3dztwo_ma%C5%82opolskie%29

apz
12.01.14, 12:02
Ja to sie bede bal cokolwiek teraz wrzucic do galeryji ;)

p.s. Dawno juz pisalem temu, ze galeria niestety obfituje w wiele gniotkow....


pozdro

Niestety się z Tobą muszę zgodzić , moje gnioty też tam są...

Mirek54
12.01.14, 12:05
Zawitała... zawitała :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zalipie_(województwo_małopolskie)

Nie nie.To dwie rozne sprawy.

kowal73
12.01.14, 12:08
Andrzej w galerii mamy lepsze i gorsze foty, ale parę lat wstecz ocenialiśmy dużo bardziej obiektywnie, z sympatii od kolegów otrzymywałeś max 4 teraz powinniśmy podnieść skalę

Bodzip
12.01.14, 12:08
Nie nie.To dwie rozne sprawy.
No wiem, ale Zalipie to fenomen :)

aga_piet
12.01.14, 12:16
Posłużyłam się zdjęciem @bikera jako przykładem. Nie chciałam aby to był wątek "dlaczego zrobiłeś to zdjęcie, bikerze". Sorki chłopie...
Wytłumaczę inaczej. Mamy na Forum wątek "Sztuka ulicy". Wrzucamy tam zdjęcia murali i inne śmiesznostki znalezione na ulicy. I ok, wątek jest czysto dokumentacyjny - fotografujmy murale, tak szybko odchodzą.
Widzę to tak. Jest fajny mural, chcę go pokazać ludziom - robię mu zdjęcie (najładniej jak potrafię) i wrzucam do wątku o sztuce ulicy.
Jeśli jednak mam pomysł aby ten mural posłużył za tło jakiejś fajnej sytuacji, staram się taką sytuację zaaranżować lub na nią poczekać.
Np. taki fajny malunek:
http://agapiet.blox.pl/resource/kamienico.jpg
s (http://agapiet.blox.pl/resource/kamienico.jpg)am w sobie nie jest moim dziełem. Jeśli jednak akurat przechodziłby uliczny sprzedawca balonów z pękiem 50 baloników w ręce i ja akurat bym go uchwyciła - nie zawahałabym się takiego zdjęcia wrzucić do wątku autorskiego.
Albo taki muralek:
http://agapiet.blox.pl/resource/wyprowadzamy_psy_nasmyczy.JPG
j (http://agapiet.blox.pl/resource/wyprowadzamy_psy_nasmyczy.JPG)eden z tych panów stanął w takiej samej pozycji jak pan ze ściany. Zabawna sytuacja, muralek nie jest tu jedynym elementem zdjęcia, panowie odgrywają ważną rolę.
Tak to widzę...
A ten znak drogowy wrzucony przez @kowala - pewnie z Czech albo Słowacji - bardzo mi się podobają ichnie znaki :) No ale tak zrobić zdjęcie i po prostu dać do Galerii? Raczej nie...

barmichal76
12.01.14, 12:21
Panowie, co się tak pastwicie nad Bikerem?
Ja mu wierzę - wiem jak tu jest. Nikt Cie do budynku nie wpuści o dachu nie mówiąc. Dlaczego? Bo nie i koniec. Dyskusji nie ma.

Co do usunięcia śmietnika czy czegoś tam - właśnie dobrze że zostawił. Takie jest tamto miejsce i tak należy je pokazać. Jestem zwolennikiem realizmu. Jak jest syf w terenie - to i syf na zdjęciu - to nie jest studio. A może ktoś to obejrzy i pomyśli że ten syf dobrze by było "wystemplować" w realu???

Poza tym wiecie jak to jest robić foty w mieście: ciasno, światło kiepskie (cienie), ludzie łażą. Dodatkowo trzeba się jeszcze rozglądać czy Ci ktoś zaraz nie da w łeb i aparatu nie zabierze...

Facet chciał dobrze, postarał się i chciał pokazać a Wy mu że to złe, tamto niedobre...
No jak tak można? Jeszcze nam się zatknie i co wtedy??? :)
znam miejscówkę bardzo dobrze. Na pierwszy rzut oka rzeczywiscie niewiele można zrobić. Owszem, można teoretycznie spróbować zrobić zdjęcie z trzeciego, czy drugiego pietra wieżowca naprzeciwko, ale problem w tym, że jeśli dobrze kojarzę, okna w tym biurowcu się nie otwierają i jakość foty byłaby watpliwa. Z drugiej strony, Janusz zrobił zdjęcie o 13, w czwartek. A mógł pofatygować się w dzień wolny, kiedy szansa na mniej aut w kadrze znacznie wzrasta. Do tego mógł spróbować zrobić zdjęcia fragmentów murala i poskładać je w jakimś programie. Myślę, ze o to chodziło krytykom - że nie wykorzystał wszystkich możliwych opcji, żeby zdjęcie było jak najbardziej udane.
Pozdr

Mirek54
12.01.14, 12:26
A mógł pofatygować się w dzień wolny, kiedy szansa na mniej aut w kadrze znacznie wzrasta. Do tego mógł spróbować zrobić zdjęcia fragmentów murala i poskładać je w jakimś programie. Myślę, ze o to chodziło krytykom - że nie wykorzystał wszystkich możliwych opcji, żeby zdjęcie było jak najbardziej udane.
Pozdr

O wlasnie.I wtedy byłaby (ściana)wypstrykana,a nie pstryknięta.Zycie,samo życie.Pisalem pokretnie o podejsciu.

yamada
12.01.14, 12:34
Mirku luzik :) nie tutaj problem

Sorki yamada bo ciebie znam i lubię ale nie wiem czy ta praca zasługuje na tak wysokie oceny

wszystko z ost 12 godzin

A miło mi, że mnie lubisz, ale czemu mnie pytasz o oceny za zdjęcie?

Bodzip
12.01.14, 12:39
To zdjęcie yło robione na Piotrkowskiej z drugiej strony ulicy, z chodnika. Pionowa panorama składana z trzech lub czterech zdjęć i leciutko wyprostowane. Wrażenie jest takie jakby robione było z drugiego piętra.


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2014/01/thumb_lo1ol-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-66280)

Thomasso
12.01.14, 13:11
Gdyby nie złośliwiec Tomasso to średnia powyżej 4,5

Dokarmiany ; ) (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-74437)

E tam złośliwiec. Miałem dać 1. Ale stwierdziłem, że dodam +1 za to, że autorowi się chciało i za odwagę, że wrzucił do galerii.


T.

---------- Post dodany o 12:11 ---------- Poprzedni post był o 12:07 ----------



http://agapiet.blox.pl/resource/wyprowadzamy_psy_nasmyczy.JPG
j (http://agapiet.blox.pl/resource/wyprowadzamy_psy_nasmyczy.JPG)eden z tych panów stanął w takiej samej pozycji jak pan ze ściany. Zabawna sytuacja, muralek nie jest tu jedynym elementem zdjęcia, panowie odgrywają ważną rolę.
Tak to widzę...

Albo przechodzący policjanci na patrolu + mural powyższy :twisted:
Osobiście nawet byłbym skłonny posiedzieć parę godzin żeby trafić taki kadr :P

T.

kowal73
12.01.14, 13:12
A miło mi, że mnie lubisz, ale czemu mnie pytasz o oceny za zdjęcie?

Przeprosiłem ciebie ponieważ posłużyłem się zdjęciem które wykonałeś, co do ocen jest to pytanie otwarte nie skierowane bezpośrednio do Ciebie. Jest to doskonały przykład oceniania na forum. Zdjęcie które jest poprawnie, wykonane przez uczestnika ze stażem na forum, który się udziela, jest oceniane mało obiektywnie i wdł ocen ociera się o perfekcje.

Saboor
12.01.14, 13:18
Panowie zaczynacie udowadniać Bikerowi, że nie potrzebnie robi zdjęcia, a to nie miłe/.../
Paczę i widzę kowal73 reaktywacja! Tylko znowu gdzie nie Zniknij.
Co do Bikera racja, nie miłe by było, ale nikt Janusza nie pędzi od zdjęć.

adambieg
12.01.14, 13:21
Przeprosiłem ciebie ponieważ posłużyłem się zdjęciem które wykonałeś, co do ocen jest to pytanie otwarte nie skierowane bezpośrednio do Ciebie. Jest to doskonały przykład oceniania na forum. Zdjęcie które jest poprawnie, wykonane przez uczestnika ze stażem na forum, który się udziela, jest oceniane mało obiektywnie i wdł ocen ociera się o perfekcje.

Uważasz, że inni źle oceniają a sam oceny nie wystawiłeś pod żadnym z przywołanych zdjęć. Ciekawe dlaczego?

apz
12.01.14, 13:35
Uważasz, że inni źle oceniają a sam oceny nie wystawiłeś pod żadnym z przywołanych zdjęć. Ciekawe dlaczego?Zapewne z braku czasu i niecheci kopania się z koniem...

kowal73
12.01.14, 13:37
Uważasz, że inni źle oceniają a sam oceny nie wystawiłeś pod żadnym z przywołanych zdjęć. Ciekawe dlaczego?

i dochodzimy do sedna, Yamade kojarzę powinienem za zdjęcie dać ocenę "dobrą" czyli 3 ale po grzyba mam psuć statystykę, wiesz jakiego moralniaka miałem jak pod zdjęciami nynego dałem 4 (i to z bonusem) , tylko nyny zdaje sobie sprawę że w światku przyrodniczym zdjęcia są ok ale nad warsztatem trzeba pracować.

adambieg
12.01.14, 13:39
Zapewne z braku czasu i niecheci kopania się z koniem...

Znaczy się, galeria nie ma sensu?

kowal73
12.01.14, 13:40
i to od ok 5 lat

apz
12.01.14, 13:42
Znaczy się, galeria nie ma sensu?Ma sens pod warunkiem, że zmienimy do niej swoje podejście, przeciaż przestała byc na tę chwilę wizytówka forum. Czasami nawet z lekka straszy.
Połowa a nawet więcej wrzucanych do niej zdjęc powinna być oceniona w wątkach i odsiana.

yamada
12.01.14, 13:53
Wizytówką wg mnie jest Galeria Publiczna, reszta to wizytówki autorów. Czytając większość wypowiedzi na forum dotyczących galerii coraz częścej mam ochotę wywalić z niej wszystko

pers
12.01.14, 13:53
Ale galeria jest wizytówką - są tam lepsze i gorsze zdjęcia bo to przecież jednak forum amatorów, a nie profesjonalistów, choć i tacy tu są. Czy jak ktoś się fascynuje fotografią, uczy się, siedzi przy programach, a zdjęcia mu i tak przeciętne wychodzą to już nie ma prawa ich wstawić do własnej galerii?

A co gdy komuś zdjęcie się bardzo podoba i daje 5, a innemu nie i daje 1. Kto ma rację? I dlaczego ten, który daje 1 jest znawcą ;-)

adambieg
12.01.14, 13:54
Ma sens pod warunkiem, że zmienimy do nij swoje podejście, przeciaż przestała byc na tę chwilę wizytówka forum. Czasami nawet z lekka straszy.
Połowa a nawet więcej wrzucanych do niej zdjęc powinna być oceniona w wątkach i odsiana.

Pewnie masz rację tylko na razie jest to ogólnodostępne forum gdzie każdy może zdjęcia wrzucać do galerii. Może nawet słowa nie napisać w wątku...
Zresztą oceniają zdjęcia ( nie tylko w galerii) osoby które w profilu nie mają ani jednej fotografii, a szkoda. Zawsze warto wiedzieć kto ocenia (przynajmniej dla mnie). Ocena osoby której zdjęcia wywołują u mnie opad szczęki ma inne znaczenie niż osoby której zdjęcia są mi obojętne lub są to zdjęcia zupełnie nie z mojej dziedziny.
Nikogo do niczego nie nie zmusimy. Na szczęście:grin:

Mirek54
12.01.14, 14:01
Ja np.jak wchodze na forum to mam napis :Najlepsze Zdjecia olympus klub......I pod spodem cala linia miniaturek w nowosciach.Normalne tam sa i sliczne bardzo.
Kiedy klikne na nowosci wchodze do galeri.I tu mam pewien dylemat.Nie wiem czy jestem w galerii publicznej czy w galeriach np. Krysi co ma 13 lat i wstawila sobie tam kotecka co go lubi.Kotecek troche do wilka podobny,ale Krysia go bardzo lubi,bo ona kotecki wszystkie lubi i to jest jej galeria i jej kotecka.

ahutta
12.01.14, 14:28
Niestety się z Tobą muszę zgodzić , moje gnioty też tam są...

Moje też i pewnie innych także. Kwestia jak do tej galerii podchodzę. Często wolę nic nie wrzucić, bo wychodzę z założenia, że zdjęcia robię jakie robię i artysta ze mnie żaden.
Inna sprawa, że temat zapoczątkowany przez bufetową, niebezpiecznie znów schodzi w kierunku sposobów oceniania w galerii i związanego z tym kumoterstwa.

Saboor
12.01.14, 14:52
Wizytówką wg mnie jest Galeria Publiczna, reszta to wizytówki autorów. Czytając większość wypowiedzi na forum dotyczących galerii coraz częścej mam ochotę wywalić z niej wszystko
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ee tam! Nie Stresuj się.

---------- Post dodany o 13:52 ---------- Poprzedni post był o 13:49 ----------


Ma sens pod warunkiem, że zmienimy do nij swoje podejście, przeciaż przestała byc na tę chwilę wizytówka forum. Czasami nawet z lekka straszy.
Połowa a nawet więcej wrzucanych do niej zdjęc powinna być oceniona w wątkach i odsiana.
Moderacja galerii? Noo pomysł świetny! Ale jaki larum by się podniósł!:shock: Ło matulu! I to naj głośniej by krzyczeli Ci co to "chcą pokoju na świecie".
Ale myśl zacna!

pers
12.01.14, 15:16
Moderacja galerii? Noo pomysł świetny! Ale jaki larum by się podniósł!:shock: Ło matulu! I to naj głośniej by krzyczeli Ci co to "chcą pokoju na świecie".
Ale myśl zacna!

Ty tak poważnie? :shock:

Saboor
12.01.14, 15:27
Ty tak poważnie? :shock:
persie drogi, gdyby to było na poważnie to już by się działo jak nie tu to gdzie indziej. :lol:
Jestem radykałem wbrew pozorom i to moje zdanie: nie należałoby pozwalać na zalew galerii potworkami, to ciche przyzwolenie
to gest w stronę użytkownika, choć wg mnie krzywdzący.
Jeżeli nie jesteś pewien jakości swego "dzieła" umieść je w wątku, tam będzie przegadane i nie dostaniesz po uszach "0-2" nie zbierzesz
komentarzy czasem bardzo dosadnych.
Jednocześnie pojęcie: ocena dla qmpla straci rację bytu.
Uważam, że nawet galeria (sama nazwa)użytkownika to miejsce na jego najlepsze prace a nie zbiór huratfórczości.
Ja do takiego spojrzenia musiałem dojść nabierając dystansu do własnej działalności gniotorobnej.

---
edit:
Przyzwolenie za zalew wątpliwej jakości fotami naszej galerii to krzywda dla ich twórców
Pamiętaj: to moje zdanie, więc nie ma się czym przejmować.

adambieg
12.01.14, 15:41
Jest tylko pytanie, kto i na podstawie jakich kryteriów miałby decydować, jakie zdjęcie można umieścić w galerii?
Łatwo odsiać zdjęcia w oczywisty sposób niepoprawne technicznie.

pers
12.01.14, 15:45
Saboor - i tu jest problem bo trzeba wybrać osoby, które będą oceniać co jest tym gniotem a co nie. Kto miałby wybrać te osoby? Wbrew intencją stworzylibyście totalne TWA ze zdjęciami, które będą się podobać określonej widowni. Popatrz - są też zdjęcia ze skrajnymi ocenami, ludzie dają 4-5ki ale 1ki też się pojawiają.

I druga sprawa - nie przesadzajmy z tą galerią, to nie ołtarzyk. Mnie nie przeszkadza, że ktoś wstawia zdjęcia, które mi się nie podobają. Galeria publiczna to inna sprawa i tu są przecież obwarowania.

Są fora gdzie też galeria jest podobnie umieszczona jak u nas, tylko, że nie ma systemu ocen i jakoś nie pojawiają się tam dyskusje o jakości tych galerii...

Co do tej oceny i rad w wątkach to też bym nie przesadzał - ile jest wstawek z zerowym komentarzem? Ile jest komentarzy typowo kumpelskich?

Saboor
12.01.14, 15:45
Jest tylko pytanie, kto i na podstawie jakich kryteriów miałby decydować, jakie zdjęcie można umieścić w galerii?
Łatwo odsiać zdjęcia w oczywisty sposób niepoprawne technicznie.
Taki się nie znajdzie, nawet grupa "takich" nie poradzi. Tego typu restrykcje mogą być wprowadzane jak powstaje forum, potem
jest za późno. Jest jednak na to lekarstwo: oceny(bez obraźliwych komentarzy) w galerii. I zwrot ku wątkom autorskim, to nie boli
a pożytek niesie.

barmichal76
12.01.14, 15:57
Chiba mega off-top się zrobił...

Saboor
12.01.14, 16:03
Saboor - i tu jest problem bo trzeba wybrać osoby, które będą oceniać co jest tym gniotem a co nie. Kto miałby wybrać te osoby? Wbrew intencją stworzylibyście totalne TWA ze zdjęciami, które będą się podobać określonej widowni. Popatrz - są też zdjęcia ze skrajnymi ocenami, ludzie dają 4-5ki ale 1ki też się pojawiają.
Nie da rady nikogo "ustanowić" jak pisałem to można zrobić tylko na starcie.

I druga sprawa - nie przesadzajmy z tą galerią, to nie ołtarzyk. Może powinno się do niej tak podchodzić w sumie to pochodna wernisażu a tam byle prac autora się nie wystawia tylko najlepsze.

Są fora gdzie też galeria jest podobnie umieszczona jak u nas, tylko, że nie ma systemu ocen i jakoś nie pojawiają się tam dyskusje o jakości tych galerii...
Tu jest i system ocen i możliwość komentowanie, więc siłą rzeczy i oportuniści i zwolennicy danej natychmiast się znajdą.


Co do tej oceny i rad w wątkach to też bym nie przesadzał - ile jest wstawek z zerowym komentarzem? Ile jest komentarzy typowo kumpelskich?
Bo persie "nie wypada" tego się nauczyliśmy, ale i oduczyć się da tylko.... komu się chce.

kowal73
12.01.14, 16:15
persie drogi, gdyby to było na poważnie to już by się działo jak nie tu to gdzie indziej. :lol:
Jestem radykałem wbrew pozorom i to moje zdanie: nie należałoby pozwalać na zalew galerii potworkami, to ciche przyzwolenie
to gest w stronę użytkownika, choć wg mnie krzywdzący.
Jeżeli nie jesteś pewien jakości swego "dzieła" umieść je w wątku, tam będzie przegadane i nie dostaniesz po uszach "0-2" nie zbierzesz
komentarzy czasem bardzo dosadnych.
Jednocześnie pojęcie: ocena dla qmpla straci rację bytu.
Uważam, że nawet galeria (sama nazwa)użytkownika to miejsce na jego najlepsze prace a nie zbiór huratfórczości.
Ja do takiego spojrzenia musiałem dojść nabierając dystansu do własnej działalności gniotorobnej.

---
edit:
Przyzwolenie za zalew wątpliwej jakości fotami naszej galerii to krzywda dla ich twórców
Pamiętaj: to moje zdanie, więc nie ma się czym przejmować.

Trafiłeś w sedno.

Saboor
12.01.14, 16:21
Trafiłeś w sedno.
Trzema słowami ukoiłeś mą duszę co łka.... Chodź na piwo. :-D

Mirek54
12.01.14, 17:33
Trafiłeś w sedno.


Trzema słowami ukoiłeś mą duszę co łka.... Chodź na piwo. :-D

Nie idz.
Opije cie,zdemoralizuje nie uwlaczajac,podpiszesz ,zalozy Ci teczke i przepadles.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Krystyna1975
12.01.14, 17:43
Może powinno się do niej tak podchodzić w sumie to pochodna wernisażu a tam byle prac autora się nie wystawia tylko najlepsze.

Najlepsze wg kogo zapomniałeś dodać, bo co jeden uzna za świetne, inny może uzać za gniot. W galeriach decydują ich właściciele, więc tu pewnie Admini. To może niech kasują zdjęcia, które wg nich nie są godne wiszenia w ich galerii, albo proszą Autora "dzieła" o usunięcie :D

Saboor
12.01.14, 17:55
Najlepsze wg kogo zapomniałeś dodać, bo co jeden uzna za świetne, inny może uzać za gniot.
Nie Krysiu, nie zapomniałem. Widzisz jestem w pełni ukształtowanym bytem,
internetowej rzeczywistości i mam świadomość jak różne są gusta i guściki.
Pamiętasz jednak takowe powiedzenie: jeżeli jeden Ci powie, że jesteś pijana - wal w górny przedni otwór wlotowy(mordę)
jeżeli dwóch - lepiej się zastanów, natomiast gdy odezwie się trzeci.... po prostu kładź się i zacznij leczyć kaca.
Tak jest i z gniotem i dobrym zdjęciem choć jest subtelna różnica. Dobrą Fotografię Chcesz oglądać dla przyjemności a nie z musu.
A! no i ta dobra trzyma się pewnych zasad obrazu, mianowicie coś pokazuje o czymś gada jak rysunki na ścianach jaskiń, noo...
prawie bo tu jeszcze mamy kwestię wierności odwzorowania czy surrealistycznego przekazu(nie mylić z maziajem).
Tak że jak widzisz Sama, nie zapomniałem, ba! Napisałem: takiego jednego czy "takiej" grupy nie da się stworzyć.
Ot i cała tajemnica Wiary.

---------- Post dodany o 16:55 ---------- Poprzedni post był o 16:53 ----------


Nie idz.
Opije cie,zdemoralizuje nie uwlaczajac,podpiszesz ,zalozy Ci teczke i przepadles.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Przykro mi Mirku(jak zwykle gdy mam uciechę)że Cię zawiodę: teczka jest już dość opasła z sygnaturą: DW
A demoralizacja osiągnęła punkt kulminacyjny.

Krystyna1975
12.01.14, 17:58
No tak, ale jak już się pojawią komentarze to chyba trochę za późno na kasowanie, bo wtedy znajdzie się ktoś, kto Ci powie, że kasując zdjęcie nie szanujesz jego wysiłku włożonego w skomentowanie :)

Saboor
12.01.14, 18:01
No tak, ale jak już się pojawią komentarze to chyba trochę za późno na kasowanie, bo wtedy znajdzie się ktoś, kto Ci powie, że kasując zdjęcie nie szanujesz jego wysiłku włożonego w skomentowanie :)
Oczywiście Krysiu! I znowu powołam się na cytat z mojej Mądrej Księgi:

Taki się nie znajdzie, nawet grupa "takich" nie poradzi. Tego typu restrykcje mogą być wprowadzane jak powstaje forum, potem
jest za późno.
Prawda, że ma sens?

Krystyna1975
12.01.14, 18:09
No ma. Ja to już doszłam do tego etapu, że jak nie ma sprzyjających warunków na stworzenie satysfakcjonującego kadru, to nawet aparatu z torby nie wyciągam. Oszczędzam migawkę robiąc coraz mniej zdjęć. Od dwóch m-cy żadnego nie zrobiłam ;) (produktowe na aukcje na Allegro się nie liczą :P ).

Saboor
12.01.14, 18:13
No ma. Ja to już doszłam do tego etapu, że jak nie ma sprzyjających warunków na stworzenie satysfakcjonującego kadru, to nawet aparatu z torby nie wyciągam. Oszczędzam migawkę robiąc coraz mniej zdjęć. Od dwóch m-cy żadnego nie zrobiłam ;)
O i to jest głos rozsądku! Mam nadzieję Krysiu, że w tej zawierusze zawszeć wesprzeć się o Ciebie mógł będę.

Krystyna1975
12.01.14, 18:15
O i to jest głos rozsądku! Mam nadzieję Krysiu, że w tej zawierusze zawszeć wesprzeć się o Ciebie mógł będę.

Jasne.

barmichal76
12.01.14, 18:15
No ma. Ja to już doszłam do tego etapu, że jak nie ma sprzyjających warunków na stworzenie satysfakcjonującego kadru, to nawet aparatu z torby nie wyciągam. Oszczędzam migawkę robiąc coraz mniej zdjęć. Od dwóch m-cy żadnego nie zrobiłam ;) (produktowe na aukcje na Allegro się nie liczą :P ).

Tiaaaaa, przez takie podejście (aparat w torbie zamiast na szyi) już dwa fajne kadry straciłem w zeszłym tygodniu... :cry:

Pozdr

Krystyna1975
12.01.14, 18:25
Ja też. Nie w zeszłym tygodniu, ale zdarzyło mi się dwa razy, że piękna ważka mi odleciała, bo za późno aparat z torby wyjęłam. Nie chciała wredota poczekać - teraz już zawsze wyjmuję aparat jak tylko wchodzę do lasu. Cóż, szczęście sprzyja... przygotowanym. Teraz jednak jest taki czas, że ważek nie ma, a architektury nie mam czym fotografować - czekam na opłacony 9-18. Trochę wróciłam do fotografii produktowej, ale nie na tyle, by coś się dało pokazać ;)

apz
12.01.14, 18:25
No ma. Ja to już doszłam do tego etapu, że jak nie ma sprzyjających warunków na stworzenie satysfakcjonującego kadru, to nawet aparatu z torby nie wyciągam. Oszczędzam migawkę robiąc coraz mniej zdjęć. Od dwóch m-cy żadnego nie zrobiłam ;) (produktowe na aukcje na Allegro się nie liczą :P ).

To ja Ci wspołczuję. Ja robię i do tego często w bracketingu, migawka jak sie zużyje to się ją wymieni, to tylko podzespół w apracie. Nie ma sie co tak ograniczać, Ty z Pyrolandii pochodzisz, albo z innego Krakowa?

Saboor
12.01.14, 18:28
To ja Ci wspołczuję. Ja robię i do tego często w bracketingu, migawka jak sie zużyje to się ją wymieni, to tylko podzespół w apracie. Nie ma sie co tak ograniczać, Ty z Pyrolandii pochodzisz, albo z innego Krakowa?
Jeszcze Szkocja jest taka... Tam też popłyniesz, O Jachtowy Sterniku Morski?

Krystyna1975
12.01.14, 18:30
To ja Ci wspołczuję. Ja robię i do tego często w bracketingu, migawka jak sie zużyje to się ją wymieni, to tylko podzespół w apracie. Nie ma sie co tak ograniczać, Ty z Pyrolandii pochodzisz, albo z innego Krakowa?

Ale ja nie dlatego robię mało zdjęć, że oszczędzam migawkę, tylko ponieważ nie ma pogody na zdjęcia, ani odpowiedniego obiektywu (architektura) nie robię praktycznie zdjęć. Oszczędzanie jest skutkiem, nie przyczyną :) Ja sobie też współczuję, że marne światło ostatnio.

Pomorze Środkowe :P

apz
12.01.14, 18:33
Jeszcze Szkocja jest taka... Tam też popłyniesz, O Jachtowy Sterniku Morski?Mam też taki zamiar, jest polski jacht chodzący ze Stawanger przez wspy Owcze, Szetlandy do Glasgow i spowrotem w każde wakacje, mam ochotę tam te ż pożeglować i zapoznać sie pobieżnie z mentalnścią Szkotow.

Saboor
12.01.14, 18:34
Mam też taki zamiar, jest polski jacht chodzący ze Stawanger przez wspy Owcze, Szetlandy do Glasgow i spowrotem w każde wakacje, mam ochotę tam te ż pożeglować i zapoznać sie pobieżnie z mentalnścią Szkotow.
Noo tak, dziś Szkocja jutro Bermudy w trójkącie.

ahutta
12.01.14, 18:51
No i tak jak napisałem, miast dyskusji w temacie, znowu są przepychanki o gniotach w galerii, ech ludkowie...

Saboor
12.01.14, 18:53
No i tak jak napisałem, miast dyskusji w temacie, znowu są przepychanki o gniotach w galerii, ech ludkowie...
Ejjj! Jakie przepychanki?? My tu same mądre rzeczy piszem! Q chwale przyszłych pokoleń.

apz
12.01.14, 19:06
Noo tak, dziś Szkocja jutro Bermudy w trójkącie.Bermudy to Konrad i waruga , ja się tam nie wybieram, chociaż podobno pięknie...

Saboor
12.01.14, 19:07
Bermudy to Konrad i waruga , ja się tam nie wybieram, chociaż podobno pięknie...
Że Oni tam takie spustoszenie sieją?

apz
12.01.14, 19:08
No i tak jak napisałem, miast dyskusji w temacie, znowu są przepychanki o gniotach w galerii, ech ludkowie...To tylko opis rzeczywistości , gniotów ci u nas w galerii dostatek, nawet miewam czsem wrażenie, ze za chwilę wykipią i caly ekran mi zaleją...

Bodzip
12.01.14, 19:08
Mnie to się helmutha podejście podoba. Zarzuca zdjęcie do wątku, tam się obgada, a potem... cytuję:
"zobaczymy jak się sprawdzi w galerii"
Tyle że Heniek umie robić zdjęcia.

Saboor
12.01.14, 19:09
Mnie to się helmutha podejście podoba. Zarzuca zdjęcie do wątku, tam się obgada, a potem... cytuję:
"zobaczymy jak się sprawdzi w galerii"
Tyle że Heniek umie robić zdjęcia.
Czasem... , ale podejście godne naśladowania.

apz
12.01.14, 19:10
Mnie to się helmutha podejście podoba. Zarzuca zdjęcie do wątku, tam się obgada, a potem... cytuję:
"zobaczymy jak się sprawdzi w galerii"
Tyle że Heniek umie robić zdjęcia.Bo to jest jedyna i sensowna droga do lepszych zdjęć.

Saboor
12.01.14, 19:11
Bo to jest jedyna i sensowna droga do lepszych zdjęć.
Przez wątek po splendor w galerii, a nie przez obciach w galerii po doła w wątku.

Krystyna1975
12.01.14, 19:16
To tylko opis rzeczywistości , gniotów ci u nas w galerii dostatek, nawet miewam czsem wrażenie, ze za chwilę wykipią i caly ekran mi zaleją...

Mnie to nie przeszkadza. Dla zdjęć wybitnych jest Galeria Publiczna, gdzie żeby się dostać zdjęcie musi spełniać określone wymagania. I tam gnioty nie mają racji bytu. Niezrozumiałe jest dla mnie komentowanie zdjęć na forum, ale ok, tak wymyśliliście (nigdzie indziej nie spotkałam się z taką praktyką), a ja obiecałam, że więcej tego zwyczaju komentować (czyt. krytykować) nie będę, więc i nie skomentuję :D

Thomasso
12.01.14, 19:35
Na Fotoferii jest system w miarę OK. Jest podział na 3 galerie - poczekalnia (Inferia), Galeria Niska i Galeria Wysoka.
Każda fota ląduje w poczekalni i tam sie waża jej dalsze losy. Glosuje sie na "publikuj" albo "nie publikuj". Jak po okresie "kwarantanny" jest przewaga glosow "publikuj", to fota pojawia sie w Galeri Niskiej i tam może być już oceniana punktowo.


T.

Saboor
12.01.14, 19:44
Na Fotoferii jest system w miarę OK. Jest podział na 3 galerie - poczekalnia (Inferia), Galeria Niska i Galeria Wysoka.
Każda fota ląduje w poczekalni i tam sie waża jej dalsze losy. Glosuje sie na "publikuj" albo "nie publikuj". Jak po okresie "kwarantanny" jest przewaga glosow "publikuj", to fota pojawia sie w Galeri Niskiej i tam może być już oceniana punktowo.
T.

Bardzo mądre.

Thomasso
12.01.14, 19:50
Bardzo mądre.

No owszem. Bardzo OK. A do Galerii Wysokiej trafiaja chyba foty ktore osiagnely jakis tam pulap ocen (ale to juz dziala podobnie jak u nas do publicznej trafiaja).
Glosowanie za tak/nie jest niejawne wiec jednak do galeri gdzie sie ocenia nie trafiaja foty ponizej sredniej tylko juz w jakis sposob wybijajace sie.
Moze warto by cos podobnego zrobic???

T.

grizz
12.01.14, 20:06
Dyskusja o cudzym dziele w kadrze w wątku: https://forum.olympusclub.pl/threads/89744-Cudze-dzie%C5%82o-w-kadrze

Saboor
12.01.14, 20:07
Dyskusja o cudzym dziele w kadrze w wątku: https://forum.olympusclub.pl/threads/89744-Cudze-dzieło-w-kadrze
Dzięki Wodzu!

diabolique
12.01.14, 20:48
Myślę, że poziom prac w galerii nie jest aż tak wielkim problemem.
Można je ocenić w skali od 0 do 5. I tu jest pies pogrzebany, bo każdy oceniający zgodnie ze swoim poczuciem estetyki, wiedzą itp. może przyznać dowolna ocenę z tego zakresu. Jednak autorzy zawsze domagają się pisemnych uzasadnień dla stawianych zer i jedynek.
Oczywiście przywołują tu znany argument "chcę się czegoś nauczyć więc mnie oświeć", ale o dziwo nie domagają się tacy autorzy uzasadnień do czwóreczek i piąteczek (a chyba uzasadnienie do wysokiej oceny mogłoby autora nauczyć więcej) :grin:

Podsumowując, skoro system działa tak, że można ocenić nie uzasadniając, to po co KAŻDORAZOWO trzeba bronić się przed atakiem rozjuszonych i poruszonych autorów kiepskich (dla oceniającego) prac domagających się elaboratów pod każdą jedynką?

k@czy
12.01.14, 20:55
....... to po co KAŻDORAZOWO trzeba bronić się przed atakiem rozjuszonych i poruszonych autorów kiepskich (dla oceniającego) prac domagających się elaboratów pod każdą jedynką?


Znany z autopsji problem.......
Malo tego... czasami to nie autor sie domaga uzasadnienia i to jest dopiero kuriozum....

Krystyna1975
12.01.14, 21:06
K@czy, jeśli o mnie chodzi to możesz sobie stawiać pod moimi zdjęciami 0 i 1 bez uzasadnienia, tylko wiedz, że dla mnie taka ocena nie ma żadnego znaczenia. Traktuję ją jako odreagowanie frustrata. Jeśli ci to nie przeszkadza to ok.

Kiedyś ktoś napisał w swoim blogu, że oceniać zdjęcia ma prawo każdy, tylko nie każda opinia jest tyle samo warta.

szafir51
12.01.14, 21:09
ja tam w galerii kilka razy dostałem małe lanie pod zdjęciem w galerii i... jestem bardzo wdzięczny za każdą krytyczną opinię wychodzącą poza zwyczajowe "do ****". Dzięki nim wiem, co zrobiłem nie tak i na co zwracać uwagę. Może w przyszłości uda mi się nie powielać błędów. A na oceny pozytywne mniej zwracam uwagę.
Do swojego wątku zdjęcia wrzucałem, ale jakoś chętnych do komentowania za bardzo nie było :(

k@czy
12.01.14, 21:14
Jeśli o mnie chodzi to możesz sobie stawiać pod moimi zdjęciami 0 i 1 bez uzasadnienia, tylko wiedz, że dla mnie taka ocena nie ma żadnego znaczenia. Traktuję ją jako odreagowanie frustrata. Jeśli ci to nie przeszkadza to ok.
Skoro taka ocena nie ma dla ciebie zadnego znaczenia, to nie rozumiem, skad to pieniactwo i krzyki. Poza tym, dlaczego zakladasz, ze znaczenie mojej oceny twojego zdjecia ma jakiekowliek znaczenie dla mnie...? :)


ja tam w galerii kilka razy dostałem małe lanie pod zdjęciem w galerii i... jestem bardzo wdzięczny za każdą krytyczną opinię wychodzącą poza zwyczajowe "do ****". Dzięki nim wiem, co zrobiłem nie tak i na co zwracać uwagę. Może w przyszłości uda mi się nie powielać błędów. A na oceny pozytywne mniej zwracam uwagę.
Do swojego wątku zdjęcia wrzucałem, ale jakoś chętnych do komentowania za bardzo nie było :(

Jesli pokazujesz dobre zdjecia, bo wiesz co zrobiles dobrze, to po co pokazujesz slabe zdjecia wiedzac, ze nie ma w nich nic dobrego?

diabolique
12.01.14, 21:16
Jeśli o mnie chodzi to możesz sobie stawiać pod moimi zdjęciami 0 i 1 bez uzasadnienia, tylko wiedz, że dla mnie taka ocena nie ma żadnego znaczenia. Traktuję ją jako odreagowanie frustrata. Jeśli ci to nie przeszkadza to ok.

Nie cytujesz wypowiedzi, więc nie jestem pewien czy odpisujesz mnie czy k@czemu :grin:
Jeśli do mnie, to nie mam pojęcia czemu uważasz mnie za frustrata, tym bardziej cokolwiek odreagowującego. Nie wiem kim jesteś Krystyno by tak bezzasadnie mnie oczerniać. Nie pamiętam czy postawiłem ci kiedykolwiek taką ocenę. Nie przypominam sobie, by ktokolwiek komu postawiłem niską ocenę oskarżył mnie o odreagowywanie frustracji.

No proszę, nawet samo mówienie o zerach i jedynkach wywołuje dziwne reakcje forumowiczów. Postuluję niniejszym by skalę ocen w galerii zmniejszyć do dwóch (4 i 5).
Tyle w temacie, więcej się nie wypowiadam, bo reakcje są alergiczne. Sfrustrowałem się, idę odreagować w galerii.

Krystyna1975
12.01.14, 21:18
No to po co oceniasz zdjęcia, skoro nieważne dla ciebie jest jak twoje oceny odbierają inni? Nudzi ci się? Nie masz co robić?

k@czy
12.01.14, 21:20
No to po co oceniasz zdjęcia, skoro nieważne dla ciebie jest jak twoje oceny odbierają inni? Nudzi ci się? Nie masz co robić?
A dlaczego pies lize sie po swoich klejnotach?
Po raz kolejny powtarzam - zdecyduj sie - albo ma znaczenie jak i dlaczego oceniam, albo nie ma.

Krystyna1975
12.01.14, 21:22
Nie cytujesz wypowiedzi, więc nie jestem pewien czy odpisujesz mnie czy k@czemu :grin:

Chodziło o k@czego. Ale nie tylko on stawia 0 i 1 bez uzasadnienia. Nie jest jedyny w tym procederze.

---------- Post dodany o 20:22 ---------- Poprzedni post był o 20:21 ----------


A dlaczego pies lize sie po swoich klejnotach?

Dzięki za odpowiedź, już wiem dlaczego.

aga_piet
12.01.14, 21:26
Postuluję niniejszym by skalę ocen w galerii zmniejszyć do dwóch (4 i 5).

Wtedy dopiero się zacznie: "Kim jesteś, że stawiasz mi 4", "Patrzę na twoje PF i nie widzę nic, co uzasadniałoby postawienie mi 4", "Moderatorów proszę o przyjrzenie się odwetowym ocenom" itp. ;)

ahutta
12.01.14, 21:27
No proszę, nawet samo mówienie o zerach i jedynkach wywołuje dziwne reakcje forumowiczów. Postuluję niniejszym by skalę ocen w galerii zmniejszyć do dwóch (4 i 5).

ROTFL :mrgreen:

k@czy
12.01.14, 21:37
Dzięki za odpowiedź, już wiem dlaczego.

Nie sądzę.


Wtedy dopiero się zacznie: "Kim jesteś, że stawiasz mi 4", "Patrzę na twoje PF i nie widzę nic, co uzasadniałoby postawienie mi 4", "Moderatorów proszę o przyjrzenie się odwetowym ocenom" itp. ;)

Dobre :mrgreen:


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2014/01/1350266023259_zpsd7478550-1.gif
źródło (http://i89.photobucket.com/albums/k233/kaczy997/GIF/1350266023259_zpsd7478550.gif)

diabolique
12.01.14, 21:44
Wtedy dopiero się zacznie: "Kim jesteś, że stawiasz mi 4", "Patrzę na twoje PF i nie widzę nic, co uzasadniałoby postawienie mi 4", "Moderatorów proszę o przyjrzenie się odwetowym ocenom" itp. ;)

Na szczęście mnie to nie dotyczy :D Stawiam wyłącznie piąteczki i raz w miesiącu zero :mrgreen:

dr_feelgood
12.01.14, 21:57
Czytam I czytam... I mowie holy shit dzizas krajst:)

ahutta
12.01.14, 22:02
Czytam I czytam... I mowie holy shit dzizas krajst:)

Się porobiło :grin:

Mirek54
12.01.14, 22:14
Się porobiło :grin:

Ja bym bardziej na jasna cholere sie sklanial i tak dalej.Ale glowy nie poloze,bo mi do jakiegos hipcia doprawi

ahutta
12.01.14, 22:21
glowy nie poloze,bo mi do jakiegos hipcia doprawi

:mrgreen: No fakt, talent do tego ma :mrgreen: