PDA

Zobacz pełną wersję : Olek 12-50 - problem z manualnym zoomem



Fisher7811
10.01.14, 11:11
Witam

niedawno zostałem posiadaczem OM-D EM-5 z kitowym obiektywem. Stwierdziłem trudności z wykorzystaniem trybu manualnego zoomowania - nie mogę cofnąć pierścienia (tzn. mogę ale tylko częściowo). Nie ma problemu z przejściem w tryb makro, a kilka razy udało się przełączyć na tryb manualny, ale najczęściej zmuszony jestem do rezygnacji. I tu pytanie - czy po prostu przyłożyć trochę siły, czy sposobem jakimś czy od razu wysyłać do naprawy.

pozdrawiam

concrete
23.04.14, 12:36
Trochę czasu minęło od pytania, więc odpowiedź pewnie dla potomności, ale...
Pierścień powinien chodzić lekko, ze słabym oporem przy zmianie pozycji, z wyczuwalnym "pstryknięciem" czyli zaskoczeniem w odpowiednią pozycję (manual/electric/macro) przy czym przejście w tryb makro po przyciśnięciu przycisku Macro na obiektywie.
Zdecydowanie nie trzeba do tego dużo siły.

Fisher7811
30.04.14, 13:09
Odpowiedź niestety nie dla potomności...problem występuje w sposób nieprzewidywalny - ostatnio nie było problemu z przełączaniem z e.zoom na manual i z powrotem, ale nie wchodziło makro. Już przygotowałem zgłoszenie serwisowe, miałem wysyłać po majówce a tu niespodzianka - wszystko działa. Przynajmniej chwilowo...