PDA

Zobacz pełną wersję : ProShow Gold/Producer - jaki FPS?



Pi0trazy
29.12.13, 13:13
Jakiś czas temu zmieniłem E-510 na E-PM2 no i się zaczęło, bo do pokazu slajdów jaki tworze w tym programie doszły urywki filmów nagrane tym aparatem. Jak wiadomo E-PM2 nagrywa filmy z parametrem FPS 29,97. Teraz się zastanawiam czy w związku z tym konwersje w ProShow do pliku wyjściowego też powinienem robić z parametrem FPS 29,97 czy może są jakieś inne zalecenia? Poza jakością chodzi mi również też o kompatybilność w przypadku odtwarzania na różnych sprzętach.
Mam również na myśli format MPEG-4, kodek H.264 przy rozdzielczości 1920x1080.

Dziękuje za wszelkie spostrzeżenia.

Pi0trazy
30.12.13, 13:07
Po siedzeniu od wczoraj w temacie FPS odpowiadam sobie (może też dla potomnych), że jeżeli chcemy zachować najwierniejszą jakość zarejestrowanego materiału należy FPS pozostawić taki sam jak w oryginale. W moim przypadku 29,97. Przy zmianie tego parametru, a w szczególności do wartości 24 czy 25 dla systemu PAL nasz film gubi klatki co się objawia skokami i takie tam. Pewnie idzie to jakoś ogarnąć ale sadzę, że trzeba się nieźle napocić.

"To mówiłem ja. Jarząbek Wacław"

Aliraza70
11.04.15, 12:50
chyba nawet tutaj pojawiały się jakieś informacje nt. obróbki wideo przez rozklatkowanie filmu, import do LR, obróbkę i ponowne złożenie materiału. Można korzystając z krzywych w aparatach Olympusa zwiększyć zakres dynamiki (zmniejszając nieco kontrast, gasząc światła i rozjaśniając cienie) co da nieco wyprany materiał do dalszej edycji.????