PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon sb-25 i Olympus E-510 jak używać?



hakunamatata
23.12.13, 00:01
Witam, do mojego olka kupiłem lampę SB-25.
1-Lampa posiada własną automatykę, w tym trybie ustawiam iso i przysłonę oraz mogę manualnie ustawić zoom.
Rozumiem że moc błysku wtedy w zależności od odległości lampa sama ustawi moc błysku?

2-Tryb zdjęć stroboskopowych, ustawiam ilość błysków i częstotliwość Hz, w aparacie czas otwarcia migawki na np. 4s i wciskam spust migawki lecz lampa błyska tylko raz natomiast jak kliknę przycisk na lampie to wtedy wyzwala poprawnie kilka błysków, nie da się zrobić tak żeby po wciśnięciu spustu w aparacie wyzwalała się kilka razy?

3-Do czego służy przełącznik rear i normal?


Ma ktoś Polską instrukcję do tej lampy?

henry1
23.12.13, 00:14
Jak łatwo znaleźć :

http://www.nikonusa.com/pdf/manuals/Speedlights/SB-25.pdf

hakunamatata
23.12.13, 00:37
Heh:) dzięki ale chodziło mi o PL w EN nie wszystko zrozumiem.

Dobra już wiem co to jest rear a normal... Chodzi o pierwszą kurtynę i drugą, lecz z tego również nie skorzystam bo na obu trybach aparat wyzwala lampę w pierwszej kurtynie.

henry1
23.12.13, 00:39
Ona chyba dedykowana do aparatów analogowych.

cube007
23.12.13, 01:14
Witam, do mojego olka kupiłem lampę SB-25.
1-Lampa posiada własną automatykę, w tym trybie ustawiam iso i przysłonę oraz mogę manualnie ustawić zoom.
Rozumiem że moc błysku wtedy w zależności od odległości lampa sama ustawi moc błysku?
Lampa ustawi moc blysku w zaleznosci od poziomu światła zastanego i ustawienia palnika.

hakunamatata
27.12.13, 00:15
A wie ktoś czemu tryb stroboskopowy nie może być wyzwolony przez spust aparatu ani wyzwalacza jedynie przyciskiem lampy?

Po naciśnięciu spustu aparatu błyska jeden raz, a przy wyzwalaczu 2 razy.