PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne dźwięki w OM1



Wesley
18.12.13, 04:02
Koledzy moje body wydaje jakiś irytujący dźwiek ,po odstawieniu aparatu od oka aparat przy zmianie pozycji emituje odgłosy podobne do np. łapania ostrości przy wciskaniu do połowy spustu migawki. Szybkie nieregularne cyk...cyk.cyk.....cyk, :). Czujnik oka wyłączony a aparat jak by miał ochotę ostrzyć albo wykonywać jakieś pomiary przy poruszaniu. Podobnie miałem w OM5 , Panowie jeśli to jest normalne to spadam , ale wkurza mnie to cykanie, bo skoro ja nic nie przyciskam w body to co ono kombinuje bez mojej ingerencji ??? Dzięki za ewentualne rozjaśnienie w głowie.

k@czy
18.12.13, 04:52
Jestę Ekspertę.
To stabilizacja.
Dziekuję.


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/12/yPz0I_zpseb15bba5-1.gif
źródło (http://i89.photobucket.com/albums/k233/kaczy997/GIF/yPz0I_zpseb15bba5.gif)

banc
18.12.13, 05:01
Koledzy moje body wydaje jakiś irytujący dźwiek ,po odstawieniu aparatu od oka aparat przy zmianie pozycji emituje odgłosy podobne do np. łapania ostrości przy wciskaniu do połowy spustu migawki. Szybkie nieregularne cyk...cyk.cyk.....cyk, :). Czujnik oka wyłączony a aparat jak by miał ochotę ostrzyć albo wykonywać jakieś pomiary przy poruszaniu. Podobnie miałem w OM5 , Panowie jeśli to jest normalne to spadam , ale wkurza mnie to cykanie, bo skoro ja nic nie przyciskam w body to co ono kombinuje bez mojej ingerencji ??? Dzięki za ewentualne rozjaśnienie w głowie.

Pierwsza wersja, masz w jakiś sposób włączoną stabilizacje. Wyłącz ją i sprawdz czy to to.
Druga wersja, ruszając aparatem zmieniasz oświetlenie i jest to dzwięk przymykania przysłony w obiektywie.

Wesley
18.12.13, 08:10
Dziękuje panaowie sprawdzę obie opcje ,stabilizace słychać jak szumi po naciśnięciu spustu a cyka jak jakaś świerszcz .banc może cykać przysłona sama ???

banc
18.12.13, 09:55
Dziękuje panaowie sprawdzę obie opcje ,stabilizace słychać jak szumi po naciśnięciu spustu a cyka jak jakaś świerszcz .banc może cykać przysłona sama ???

Przed chwilą sprawdziłem to na E-M1 z 35-100. Najpierw skierowałem aparat na żarówkę, a potem w ciemne miejsce. Przysłona się zamyka/otwiera robiąc właśnie takie cykanie.

strOOs
18.12.13, 13:59
Tak, cykanie przysłony. Każde body MFT tak robi :)

Dzięki temu matryca nie dostaje nadmiaru światła.

Wesley
18.12.13, 18:10
Niniejszym grzecznie podziędziękowywuje mądrzejszym i pozdrawiam :)