PDA

Zobacz pełną wersję : Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie



Strony : [1] 2 3 4 5

konradkkk
27.02.12, 21:39
aż 2 zdjęcia są co obrobiłem i wygrały :D

helmuth
27.02.12, 23:02
Toś Ty już arcymistrz!

Dziadek
28.02.12, 18:32
Toś Ty już arcymistrz!

Przepraszam, nie chcę niczego ująć ale kim w takim razie jest trzykrotny zwycięzca?
Super arcymistrzem?

14/10, 26/10 i 1/11 - brawo Saboor!

helmuth
28.02.12, 18:47
Się nie chwali, więc jest tylko zwykłym mistrzem :-P

Saboor
28.02.12, 19:10
Hehe! Mamy 15 edycji w galerii a to nie jest połowa. :-D
Poczekajcie aż spłyną pozostałe prace, w sumie 33 edycje, ale dziękuję Jasiu!
helmuth! Odwiedzić cię nocą we Frankfurcie?? :-P

Mirek54
28.02.12, 19:14
Przepraszam, nie chcę niczego ująć ale kim w takim razie jest trzykrotny zwycięzca?
Super arcymistrzem?



Trzykrotny to Kasparow bedzie:mrgreen:

Krakman
28.02.12, 20:10
Hehe! Mamy 15 edycji w galerii a to nie jest połowa. :-D
Poczekajcie aż spłyną pozostałe prace, w sumie 33 edycje, ale dziękuję Jasiu!
helmuth! Odwiedzić cię nocą we Frankfurcie?? :-P

Próbowałem "spłynąć" ale zawsze mi gdzieś indziej moje wchodzą... Może ja taki tuman jestem?? :roll:

Saboor edit: przeniesione

---------- Post dodany o 19:10 ---------- Poprzedni post był o 18:22 ----------



Dzięki :grin:

helmuth
28.02.12, 21:15
Odwiedzić cię nocą we Frankfurcie?? :-P
Śmiało, znajdzie się jakaś knajpa czynna w nocy :mrgreen:

Dziadek
28.03.12, 11:04
No to popatrzcie co nas wkrótce czeka w popRAWce .
W wersji 7 ACR wprowadzili pędzelki!
To dopiero będzie zabawa!


http://www.youtube.com/watch?v=0yfloKP3Ngk&feature=uploademail

Thomasso
28.03.12, 11:26
No to popatrzcie co nas wkrótce czeka w popRAWce .
W wersji 7 ACR wprowadzili pędzelki!

No ale przeciez w poprzednich tez byly juz... :roll:
Tylko zakres modyfikacji nimi wprowadzany byl mniejszy.

Swoja droga ciekawe jak beda presety z wersji 6.x dzialaly w wersji 7? Hmmm...

T.

Saboor
28.03.12, 11:32
No to popatrzcie co nas wkrótce czeka w popRAWce .
W wersji 7 ACR wprowadzili pędzelki!
To dopiero będzie zabawa!/.../

Nie jest to nowość Jasiu, pędzel korekty(K) istnieje w ACR bodaj od wersji 6.4.1 a może i wcześniejszych. W każdym razie od edycji CS4,
teraz jednak został rozbudowany, podobnie jak cały moduł ACR.
Oj będzie, będzie! :-D

edit: stare ale jare :-D



http://www.youtube.com/watch?v=nXY6osAK7AE


---------- Post dodany o 11:32 ---------- Poprzedni post był o 11:26 ----------


No ale przeciez w poprzednich tez byly juz... :roll:
Tylko zakres modyfikacji nimi wprowadzany byl mniejszy.

Swoja droga ciekawe jak beda presety z wersji 6.x dzialaly w wersji 7? Hmmm...

T.
U mnie działają.

Thomasso
28.03.12, 11:36
U mnie działają.

O to dobra wiadomosc. Ciekawe jak konwersje zrobili wartosci Fill Ligt, Blacks, Recovery na ten nowy system? :)

T.

Saboor
28.03.12, 11:39
O to dobra wiadomosc. Ciekawe jak konwersje zrobili wartosci Fill Ligt, Blacks, Recovery na ten nowy system? :)

T.
Pokażę trochę ciekawostek z bety, ale pamiętaj! To ciągle beta.

Thomasso
28.03.12, 11:46
Pokażę trochę ciekawostek z bety, ale pamiętaj! To ciągle beta.

Luz - blues! :)

T.

PS. Chyba sobie ta bete zassam :)

Eddie
28.03.12, 12:02
E tam, bez podniety. Lightroom też ma pędzelki. Posiada je również Capture One 6 Pro. Obydwa razem są tańsze niż będzie kosztował CS6 i jeszcze na dobrą flaszkę zostanie.

Saboor
28.03.12, 13:57
Luz - blues! :)

T.

PS. Chyba sobie ta bete zassam :)

Zaraz wrzucę filmik o ACR7 i PS CS6 beta trochę jazda po bandzie :-D, wybaczcie więc błędy.

---------- Post dodany o 13:57 ---------- Poprzedni post był o 12:27 ----------

No i wrzuciłem, jeszcze dodam parę bajerów z CS6
[Tutki Saboora] Adobe CameraRaw 7.0 (https://forum.olympusclub.pl/threads/81780-Tutki-Saboora-Adobe-CameraRaw-7.0)

Dziadek
28.03.12, 14:25
No tak, to ja utknąłem na CS3 stąd moja radość. :)

Saboor
28.03.12, 14:28
No tak, to ja utknąłem na CS3 stąd moja radość. :)
"Cieszyć się trzeba ze wszystkiego, na smutek życie jest za krótkie "ja

Saboor
2.04.12, 17:31
07.04.2012 ruszamy z edycją:


Naprawiamy->To edycja mająca na celu poprawę, przywrócenie blasku bądź naprawę skanów starych fotografii czy też „wybrakowanych” plików RAW;JPG. Tu na pewno odnajdą się „retuszerzy-konserwatorzy”.

Dziadek
2.04.12, 18:28
Zaraz wrzucę filmik o ACR7 i PS CS6 beta trochę jazda po bandzie :-D,

Mam okazję za 799 zł kupić CS5,5 z bezpłatną wymianą na CS6.
Powiedzcie mi proszę, czy pójdzie mi to na XP z 2 GB pamięci?
Czy będę musiał przy okazji kupić nowego lapka?

Krakman
2.04.12, 18:29
No tak, to ja utknąłem na CS3 stąd moja radość. :)

Nie narzekaj , ta wersja PSa jest jest jedną z najbardziej przyjaznych.... W CS6 nie wierzę, bo zarówno w PSie jak i w Corelu jakoś tak się składało, że wersje nieparzyste działały niezawodnie... a parzyste...... :roll:
Patrz PS 5, czy PS 7 oraz Corel 9 czy też 13-stka. Wcześniej w zamierzchłych czasach corel 5
Cóś w tym jest... Obecna CS5 PSa jest niezła choć jeszcze mało ją poznałem...
To tylko moje spostrzeżenia...

apz
2.04.12, 18:39
Mam okazję za 799 zł kupić CS5,5 z bezpłatną wymianą na CS6.
Powiedzcie mi proszę, czy pójdzie mi to na XP z 2 GB pamięci?
Czy będę musiał przy okazji kupić nowego lapka?

Pójdzie ,ale , ja próbowałem z piątką - skończyło się wymianą bebechów, chyba, że masz przyzwoity procesor i szybką płytę , to wymiana na 64 bit da możliwość dodania pamięci. mam 4 GB i procesor z serii Quad i szybką kartę graficzną i cudów niema , jest opóźnienie wyświetlania zmiany ustawień , muszę dodać kolejne 4 GB pamięci.

Ja bym brał.

Saboor
2.04.12, 18:49
Pójdzie ,ale , ja próbowałem z piątką - skończyło się wymianą bebechów, chyba, że masz przyzwoity procesor i szybką płytę , to wymiana na 64 bit da możliwość dodania pamięci. mam 4 GB i procesor z serii Quad i szybką kartę graficzną i cudów niema , jest opóźnienie wyświetlania zmiany ustawień , muszę dodać kolejne 4 GB pamięci.

Ja bym brał.

Dokładnie tak jak apz pisze CS 5,5 za 800PLN to bardzo dobra cena, i na XP będzie grał.
Co do CS6 to już raczej pisane pod x64, choć beta jest i na 32 bity.
A co do 2GB RAM tak czy siak, nie długo trzeba będzie rozszerzyć do 4 lub 8GB.

Mirek54
2.04.12, 19:06
Mam okazję za 799 zł kupić CS5,5 z bezpłatną wymianą na CS6.
Powiedzcie mi proszę, czy pójdzie mi to na XP z 2 GB pamięci?
Czy będę musiał przy okazji kupić nowego lapka?

U mnie na jednym z kompow chodzi na XP i 1,5 giga ramu.Problem robi sie wtedy jak plik siega powyzej500-600 mega.Wtedy pojawia sie pasek i widzimy jak postepuje zapis nowych polecen.Jednak do uzytku domowego,gdzie mamy kilka warstw i pare akcji to nie bedzie zadnego problemu.
Jest to komp stacjonarny,na lapkach raczej nie instalujemy Peesow

Krakman
2.04.12, 19:09
Jest to komp stacjonarny,na lapkach raczej nie instalujemy Peesow

ooo to to.

Thomasso
2.04.12, 19:11
Ta cena mnie intryguje :P 800 pln. To oferta prywatna, czy ogolniedostepna? :P

T.

Saboor
2.04.12, 19:13
Ta cena mnie intryguje :P 800 pln. To oferta prywatna, czy ogolniedostepna? :P

T.
Ogólnie, tu na przykład (http://www.xnet.pl/adobe/adobe_cs5_photoshop_upgrade.html) do wyczerpania.

Thomasso
2.04.12, 19:21
Ogólnie, tu na przykład (http://www.xnet.pl/adobe/adobe_cs5_photoshop_upgrade.html) do wyczerpania.

Eeee ale to upgrade :)

T.

Mirek54
2.04.12, 19:25
Ogólnie, tu na przykład (http://www.xnet.pl/adobe/adobe_cs5_photoshop_upgrade.html) do wyczerpania.

Zapytalbym dokladnie czy to czasem nie zapomnieli dopisac Premiere.Cos za duzo o wersji 5,5 dodaja.

Saboor
2.04.12, 19:26
Eeee ale to upgrade :)

T.
Jest jeszcze licencja "edu".
No wiesz, też bym chciał fulla za osiem stówek. :-D

Thomasso
2.04.12, 19:28
Jest jeszcze licencja "edu".
No wiesz, też bym chciał fulla za osiem stówek. :-D

Dlatego zapytalem. Licencja EDU nie dla mnie.

T.

Saboor
2.04.12, 19:32
Zapytalbym dokladnie czy to czasem nie zapomnieli dopisac Premiere.Cos za duzo o wersji 5,5 dodaja.
Przy "extra cenach" dokładny wywiad to podstawa.

Mirek54
2.04.12, 19:36
Przy "extra cenach" dokładny wywiad to podstawa.

ano jak zwykle masz racje http://www.adobe.com/products/premiere/switch.html?sdid=IUAWX

Dziadek
2.04.12, 19:37
Oczywiście jest to upgrade z CS3.

Saboor
2.04.12, 19:45
ano jak zwykle masz racje http://www.adobe.com/products/premiere/switch.html?sdid=IUAWX
Jak zwykle ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: a poważnie $199 za upgrade, to i 6 może nie rozwali cenowo, ale pójdzie w "dobrym kierunku"
choć cena, ceną, a ja wolę dobry soft za więcej, niż szajs za mniej.

grizz
9.12.13, 17:56
Prawda, bywa, że ok. setka jest zalogowanych użytkowników:), a tylko kilkanaście lub mniej odda swój głos...

Bo beznadziejnie się głosuje na podobne zdjęcia.

edit:
Przeniesiona dyskusja z : popRAWka 7/ 2013 (https://forum.olympusclub.pl/threads/89286-popRAWka-7-2013)

Saboor
9.12.13, 18:03
Bo beznadziejnie się głosuje na podobne zdjęcia.
Czemu?
Dla mnie sprawa jest prosta:
mam, dajmy na to 12 prac, czyli 12 wołań tego samego RAW
wybieram to, które najciekawiej przedstawia wołany RAW
jednocześnie pokazuje znajomość narzędzia, którym się posłużono.
Ot i cała tajemnica wiary.

grizz
9.12.13, 18:06
Czemu?


Bo zdjęcia są szalenie podobne do siebie (może nie w edycji z szaleństwami) i wybranie najlepszego wymaga zaangażowania - stąd małą popularność.

Obejrzeć 12 dobrych zdjęć - fajne zajęcie. Obejrzeć 12 razy to samo zdjęcie różniące się szczegółami - nuda.

And.N
9.12.13, 18:07
Bo beznadziejnie się głosuje na podobne zdjęcia.
Jeśli Administrator się tak wypowiada to fakt taka popRAWka jest całkowicie zbędna, przecież wszystkie są podobne. Moje, Krakmana, ahhuty henry1, identyczne wszak. "Ubolewam" tylko nad prowadzącym ten konkurs, że mu się chciało coś rozruszać na forum i pozdrawiam. Żenada. Mój udział raczej ostatni, wiem nikt płakać nie będzie:grin:

grizz
9.12.13, 18:08
Jeśli Administrator się tak wypowiada to fakt taka popRAWka jest całkowicie zbędna, przecież wszystkie są podobne. Moje, Krakmana, ahhuty henry1, identyczne wszak. "Ubolewam" tylko nad prowadzącym ten konkurs, że mu się chciało coś rozruszać na forum i pozdrawiam. Żenada.

Było pytanie o małą popularność głosowania - podałam powody takiego stanu rzeczy. Nie neguję poprawki, zwracam uwagę na nieatrakcyjność wyboru laureata.
edit:
Dowaliłeś do żywego - Przemyśl czy warto?
Wybacz, że na czerwono ale to po prostu razi
Saboor

And.N
9.12.13, 18:12
...- podałam powody takiego stanu rzeczy...
Podając "taki " powód mnie i myślę nie tylko zniechęciłeś bardzo skutecznie. Dobranoc.

grizz
9.12.13, 18:13
Podając "taki " powód mnie i myślę nie tylko zniechęciłeś bardzo skutecznie. Dobranoc.

Z dziwnych powodów się zniechęcasz. Dobrej nocy.

Saboor
9.12.13, 18:21
Jeśli Administrator się tak wypowiada to fakt taka popRAWka jest całkowicie zbędna, przecież wszystkie są podobne. Moje, Krakmana, ahhuty henry1, identyczne wszak. "Ubolewam" tylko nad prowadzącym ten konkurs, że mu się chciało coś rozruszać na forum i pozdrawiam. Żenada. Mój udział raczej ostatni, wiem nikt płakać nie będzie:grin:
Administrator nie musi być fanem popRAWki, tak jak masa innych ludzi.
Jego zdanie na temat postprodukcji jest tylko subiektywnym zdaniem,
takim samym jak i każdego innego usera.
popRAWka jest skierowana do określonej grupy ludzi i tak pozostanie.
Jedni lubią blondynki inni grabie.
Jest wolna wola nie?

And.N
9.12.13, 18:22
Z dziwnych powodów się zniechęcasz. Dobrej nocy.
Dziękuję. Dla mnie to są bardzo istotne powody (głos Admina). Dobra Noc była dla Ciebie w tym sensie, że nie widzę powodu dalszej dyskusji. Swoje zdanie wyraziłeś bardzo jasno, a spać jeszcze nie idę:)

Saboor
9.12.13, 19:41
Dziękuję. Dla mnie to są bardzo istotne powody (głos Admina). Dobra Noc była dla Ciebie w tym sensie, że nie widzę powodu dalszej dyskusji. Swoje zdanie wyraziłeś bardzo jasno, a spać jeszcze nie idę:)
Ja natomiast liczę na Twoją obecność andtor2 i czynny udział w tym konkursie.

And.N
9.12.13, 19:57
Ja natomiast liczę na Twoją obecność andtor2 i czynny udział w tym konkursie.
Świat się z powodu mojej nie obecności nie zawali jak dobrze o tym wiesz. Czynny udział w postaci glosowania obiecuję co do uczestnictwa to raczej nie... w najbliższej przyszłości ...
Głowna zasługa Admina:) się stosuję do wytycznych.

Saboor
9.12.13, 20:03
Głowna zasługa Admina:) się stosuję do wytycznych.
Nie przesadzasz?

And.N
9.12.13, 20:06
Nie przesadzasz?
Może deko, ale takie niestety odniosłem wrażenie i po prostu dam sobie na wstrzymanie w tym konkursie na jakiś czas.

And.N
9.12.13, 20:12
A miała to być zabawa i tylko zabawa. :cry:
Zawsze traktowałem i będę traktować to jako zabawę:grin: Co mnie zasmuca to zdanie Admina po co glosować w tym konkursie jak wszystkie prace właściwie takie same i nic więcej w tym temacie.
Cóż sie potem dziwić, że na 5 prac jest 8 głosów jak takie podejście wypływa z samej góry. To takie trochę zniechęcające już na samym wstępie jest. Dowiedziałem się przynajmniej skąd się to bierze:)

Krakman
9.12.13, 20:15
Nie przesadzasz?
Przesadza....:???:

Saboor
9.12.13, 20:18
Zawsze traktowałem i będę traktować to jako zabawę:grin: Co mnie zasmuca to zdanie Admina po co glosować w tym konkursie jak wszystkie prace właściwie takie same i nic więcej w tym temacie.
Każdy z nas ma prawo do swojego zdania, nawet taki Admin i trzeba to uszanować(przeboleć :-) )
Jeszcze raz: do niego należy pilnowanie całego foruma i batożenie modów jak się obcyndalają.
Sam pisał: "...to działka Saboora" więc wg Twojej andtor2 filozofii: bądźmy posłuszni Adminowi.:-P

grizz
9.12.13, 20:19
Cóż sie potem dziwić, że na 5 prac jest 8 głosów jak takie podejście wypływa z samej góry. To takie trochę zniechęcające już na samym wstępie jest. Wiem przynajmniej skąd się to bierze:)

Kompletnie masz problemy z czytaniem. Ja zwróciłem uwagę dlaczego jest tak mało głosów. Tak więc błądź sobie, ale nie siej zamętu.

henry1
9.12.13, 20:22
Zawsze traktowałem i będę traktować to jako zabawę:grin: Co mnie zasmuca to zdanie Admina po co glosować w tym konkursie jak wszystkie prace właściwie takie same i nic więcej w tym temacie. Mamy jeden kadr, czyli w zasadzie wszystkie prace będą takie same ( pomijając niuanse w sposobie wywołania tegoż RAW'a i dalszej obróbki ), chyba, że można przerabiać dany kadr na wszystkie możliwe sposoby, ale to nie będzie poprawka. To będzie dzieło pt. " Wizje szalonego RAW-majstra ".

And.N
9.12.13, 20:22
Sam pisał: "...to działka Saboora" więc wg Twojej andtor2 filozofii: bądźmy posłuszni Adminowi.:-P
Nie mam zamiaru być nie posłuszny:) Staram się stosować do regulaminu może z rożnym skutkiem:)

Mamy jeden kadr, czyli w zasadzie wszystkie prace będą takie same ( pomijając niuanse w sposobie wywołania tegoż RAW'a i dalszej obróbki ), chyba, że można przerabiać dany kadr na wszystkie możliwe sposoby, ale to nie będzie poprawka. To będzie dzieło pt. " Wizje szalonego RAW-majstra ".
Przecież na tej zasadzie to do tej pory działa czy dobrze czy źle nie mnie tu wyroki sądować:)
Nie mozna jednak zniechęcac do glosowania tak jak i w polityce zniechęcac ludzi do brania udziału w referendum:wink: (powody w drugiej kategorii bym traktował)

henry1
9.12.13, 20:24
Nie mam zamiaru być nie posłuszny:) Staram się stosować do regulaminu może z rożnym skutkiem:) A gdzie żyłka nieposłuszeństwa, nie masz nic z rewolucjonisty ? :mrgreen:

Saboor
9.12.13, 20:28
Chcecie? To Macie i sobie gadajcie do ulu.

grizz
9.12.13, 20:28
Mamy jeden kadr, czyli w zasadzie wszystkie prace będą takie same ( pomijając niuanse w sposobie wywołania tegoż RAW'a i dalszej obróbki ), chyba, że można przerabiać dany kadr na wszystkie możliwe sposoby, ale to nie będzie poprawka. To będzie dzieło pt. " Wizje szalonego RAW-majstra ".

A może nie głosować? To już innych sposobów na zakończenie zabawy nie widzicie? Moze warto coś przemyśleć?

A56
9.12.13, 20:30
Nie rozumiem stwierdzenia "po co głosować jak wszystkie zdjęcia podobne".
Podobne, bo z tego samego zdjęcia robione, to oczywiste. Różnić mogą się tylko większymi lub mniejszymi szczegółami, bo w tym konkursie o to właśnie chodzi.
Jak będzie można łączyć z innymi zdjęciami będą ciekawsze i bardziej urozmaicone. Ale to już nie będzie popRAWka.
Co do zdjęć o większej trudności jak pisze powyżej kol Bodzip, to już jedno było i to nie tak dawno. Ile osób brało udział? Jak się nie mylę to trzy. Więc po co takie trudne zdjęcia dawać, jak chętnych brak.
Moim zdaniem, to co jest teraz daje i tak nam amatorom, duże pole do popisu. Trzeba tylko CHCIEĆ.
Odpowiem jeszcze na stwierdzenia admina, że nudzi się patrzeć na 12 takich samych zdjęć.
Mnie się nie nudzi Panie adminie. Ja z każdego zdjęcia wyciągam coś dla siebie. Widzę co mogłem zrobić lepiej, a nie zrobiłem oraz co udało mi się zrobić lepiej od innych. Tak można się uczyć. Myślę, że nudzi się ten co chce się nudzić

grizz
9.12.13, 20:34
Nie rozumiem stwierdzenia "po co głosować jak wszystkie zdjęcia podobne".
[...]
Mnie się nie nudzi Panie adminie. Ja z każdego zdjęcia wyciągam coś dla siebie. Widzę co mogłem zrobić lepiej, a nie zrobiłem oraz co udało mi się zrobić lepiej od innych. Tak można się uczyć. Myślę, że nudzi się ten co chce się nudzić

Prosze o uważne przeczytanie. Nie napisałem "po co głosować jak wszystkie zdjęcia podobne" napisałem, że znacznej części użytkowników (nie wszystkim!) się nie chce bo porównanie tak podobnych kadrów wymaga sporo (jak na internetowe standardy) czasu i zachodu. Stąd małą frekwencja w głosowaniu. Tyle i tylko tyle.
ja poprawki nie oceniałem odnoszac się do jej wartości, ale do popularności. A jak powszechnie wiadomo popularność nie idzie często w parze z jakością.

A56
9.12.13, 20:45
Adminie zacytuję:
"Bo zdjęcia są szalenie podobne do siebie (może nie w edycji z szaleństwami) i wybranie najlepszego wymaga zaangażowania - stąd małą popularność.

Obejrzeć 12 dobrych zdjęć - fajne zajęcie. Obejrzeć 12 razy to samo zdjęcie różniące się szczegółami - nuda. "

Zgadzam się, trzeba się zaangażować jak się chce zagłosować, jak się chce zrobić popRAWkę, też trzeba się zaangażować. We wszystko musimy się zaangażować jak chcemy coś dobrze zrobić. A mała popularność wynika z lenistwa.
O nudzie to już powyżej napisałem.

And.N
9.12.13, 20:46
Prosze o uważne przeczytanie. Nie napisałem "po co głosować jak wszystkie zdjęcia podobne" napisałem, że znacznej części użytkowników (nie wszystkim!) się nie chce bo porównanie tak podobnych kadrów wymaga sporo (jak na internetowe standardy) czasu i zachodu.
Malo rozumny widać jestem bo nie widzę większej różnicy w tym stwierdzeniu:

Bo beznadziejnie się głosuje na podobne zdjęcia.

grizz
9.12.13, 20:49
Adminie zacytuję:
"Bo zdjęcia są szalenie podobne do siebie (może nie w edycji z szaleństwami) i wybranie najlepszego wymaga zaangażowania - stąd małą popularność.

Obejrzeć 12 dobrych zdjęć - fajne zajęcie. Obejrzeć 12 razy to samo zdjęcie różniące się szczegółami - nuda. "

Zgadzam się, trzeba się zaangażować jak się chce zagłosować, jak się chce zrobić popRAWkę, też trzeba się zaangażować. We wszystko musimy się zaangażować jak chcemy coś dobrze zrobić. A mała popularność wynika z lenistwa.
O nudzie to już powyżej napisałem.

Ale właśnie stąd moja propozycja - nie macie pomysłów na inną formę zabawy? Głosowanie , to jedyna droga na zakończenie? Może inna forma zwiększyłaby popularność?

Saboor
9.12.13, 20:52
Ale właśnie stąd moja propozycja - nie macie pomysłów na inną formę zabawy? Głosowanie , to jedyna droga na zakończenie? Może inna forma zwiększyłaby popularność?
? podrzuć coś.

A56
9.12.13, 20:54
Ale właśnie stąd moja propozycja - nie macie pomysłów na inną formę zabawy? Głosowanie , to jedyna droga na zakończenie? Może inna forma zwiększyłaby popularność?

Nie bardzo wiem co można zrobić innego po wykonaniu zdjęcia i poddaniu go ocenie.
Czekać zostaje.

grizz
9.12.13, 20:55
Malo rozumny widać jestem bo nie widzę większej różnicy w tym stwierdzeniu:

Pierwsze stwierdzenie neguje potrzebę głosowania. Drugie - podaje powód dlaczego głosowanie nie jest popularne.

Taka róznica jak -
1/ wybory nie mają sensu, bo wszyscy kandydaci są podobni. a
2/ beznadziejnie się głosuje bo wszyscy kandydaci są podobni
i wybór zmusza do sledzenia szczegółów. Dlatego frekwencja jest niska.

And.N
9.12.13, 20:56
... Głosowanie , to jedyna droga na zakończenie? Może inna forma zwiększyłaby popularność?
Niby jaka inna forma, może ją też należałoby zastosować w OlyRulez? Myślę, że próbujesz odwrócić uwagę od tego co napisałeś wcześniej:) Zgrabne, sprytne, niczym w polityce:grin:
Edit
Czytajac Twój powyzszy post do końca chyba sie nie myliłem z tą polityką. Nie warto glosowac krótko ujmujac bo kandydaci sa podobni, wybierzmy tych co do których wiemy na co ich stać.

grizz
9.12.13, 20:58
? podrzuć coś.

Jury? Malutkie, zmienne.?
Wybór przez autora zdjęcia?
Głosowania nie poprzez ankietę, ale w formie jawnej dyskusji (+1 i uzasadnienie)?

A56
9.12.13, 21:01
Pierwsze stwierdzenie neguje potrzebę głosowania. Drugie - podaje powód dlaczego głosowanie nie jest popularne.

Taka róznica jak -
1/ wybory nie mają sensu, bo wszyscy kandydaci są podobni. a
2/ beznadziejnie się głosuje bo wszyscy kandydaci są podobni
i wybór zmusza do sledzenia szczegółów. Dlatego frekwencja jest niska.

Jak można coś takiego napisać
Jest zdjęcie, są autorzy zdjęć (może lepiej gdyby były anonimowe zdjęcia) więc jest na co głosować (na kogo).
Jak ktoś ma poczucie estetyki, wie co mu się podoba a co nie, to nie ma problemu z głosowaniem.
Śledzenie szczegółów to sens tego konkursu.

Saboor
9.12.13, 21:01
-
Jury? Malutkie, zmienne.? tu już mi się zniesmaczył naród
+
Wybór przez autora zdjęcia? O! ta forma będzie przy retuszerskich edycjach.
+
Głosowania nie poprzez ankietę, ale w formie jawnej dyskusji (+1 i uzasadnienie)? To mi się podoba.

grizz
9.12.13, 21:08
Jak można coś takiego napisać
Jest zdjęcie, są autorzy zdjęć (może lepiej gdyby były anonimowe zdjęcia) więc jest na co głosować (na kogo).
Jak ktoś ma poczucie estetyki, wie co mu się podoba a co nie, to nie ma problemu z głosowaniem.
Śledzenie szczegółów to sens tego konkursu.

jeeeeju... troszkę zrozumienia przenośni. I ja właśnie podkreślałem, że chodzi o sytuacje nr 2. A zatem trzeba zwracać uwagę na szczegóły, a zatem wymaga to wysiłku, a zatem nie cieszy się popularnością. Tyle. Nie pisałem, ze poprawka jest zła, tylko, zwracałem uwagę dlaczego głosowanie nie cieszy się popularnością - bo taki był zarzut:

Prawda, bywa, że ok. setka jest zalogowanych użytkowników:), a tylko kilkanaście lub mniej odda swój głos...

A56
9.12.13, 21:16
Jak mają być jakieś zmiany to ja widzę tylko jedną.
Zamieszczone zdjęcia powinne być anonimowe.
Uzasadnianie wyboru nie podniesie frekwencji. Napisanie "głosowałem na to zdjęcie bo mi się podoba" nic nie wnosi. Wybór przez autora to nie to samo co przez szersze grono. Trafisz w gust i wygrywasz, a nie musi to oznaczać, że zdjęcie jest najlepsze.

---------- Post dodany o 20:16 ---------- Poprzedni post był o 20:13 ----------


jeeeeju... troszkę zrozumienia przenośni. I ja właśnie podkreślałem, że chodzi o sytuacje nr 2. A zatem trzeba zwracać uwagę na szczegóły, a zatem wymaga to wysiłku, a zatem nie cieszy się popularnością. Tyle. Nie pisałem, ze poprawka jest zła, tylko, zwracałem uwagę dlaczego głosowanie nie cieszy się popularnością - bo taki był zarzut:

Administratorze, ja prosty chłop, pisz prosto, bez przenośni to będziemy się rozumieć.

Saboor
9.12.13, 21:23
Jak mają być jakieś zmiany to ja widzę tylko jedną.
Zamieszczone zdjęcia powinne być anonimowe.
To da się zrobić.

Uzasadnianie wyboru nie podniesie frekwencji. Napisanie "głosowałem na to zdjęcie bo mi się podoba" nic nie wnosi.
Prawda, po części ale jawna ankieta poprawi wielu samopoczucie

Wybór przez autora to nie to samo co przez szersze grono. Trafisz w gust i wygrywasz, a nie musi to oznaczać, że zdjęcie jest najlepsze.. dlatego ten typ zakończenia będzie stosowany w edycji retuszerskiej gdzie zniszczony kadr należy odbudować bądź przywrócić mu blask.
Tu nikt po za właścicielem fotki nie będzie bardziej kompetentny.

grizz
9.12.13, 21:24
Jak mają być jakieś zmiany to ja widzę tylko jedną.
Zamieszczone zdjęcia powinne być anonimowe.
Uzasadnianie wyboru nie podniesie frekwencji. Napisanie "głosowałem na to zdjęcie bo mi się podoba" nic nie wnosi. Wybór przez autora to nie to samo co przez szersze grono. Trafisz w gust i wygrywasz, a nie musi to oznaczać, że zdjęcie jest najlepsze.[COLOR="Silver"]


1/ Co anonimowość ma wnieść - że teraz jest kolesiostwo, brak głosowania, żeby nie podpaść znajomemu?
2/ Uzasadnianie może wpłynąć na popularnosć poprzez wywoływanie dyskusji. Uzasadnienie - nie w stylu „głosowałem na to zdjęcie bo mi się podoba”, ale merytoryczne - może przynieść jakiś pożytek dla odwiedzajacego wątek - samo +1,+2,+6 przy zdjeciu nie wnosi dla niego nic.
3/ Zdefiniuj „najlepsze zdjęcie” ;), ale w tej formie chodzi o tchnięcie życia - wywołanie dyskusji.

Mirek54
9.12.13, 21:38
Jak mają być jakieś zmiany to ja widzę tylko jedną.
Zamieszczone zdjęcia powinne być anonimowe.
Uzasadnianie wyboru nie podniesie frekwencji. Napisanie "głosowałem na to zdjęcie bo mi się podoba" nic nie wnosi. Wybór przez autora to nie to samo co przez szersze grono. Trafisz w gust i wygrywasz, a nie musi to oznaczać, że zdjęcie jest najlepsze.




Jest jeszcze jedna mozliwosc:Zdjecie wygra bo,bo jest z Koklusza i okolic grupa co glosuje na ziomka.Raz wygrywa ziomek A a nastepnie ziomek B.I nie przeskoczysz ziomali z Koklusza i okolic.Oni tez na zebraniu ustalaja formy walki:-P

ahutta
9.12.13, 21:39
Powiedzmy sobie szczerze, każda tego typu zabawa wymaga przynajmniej odrobiny własnego zaangażowania. Jeśli startuję, to muszę poświęcić czas na pobawienie się zdjęciem. Jeśli tylko głosuję, to na przejrzenie prac i wybranie tej najlepszej. I tu, o zgrozo, NIE WYBRANIE LAUREATA, tylko WYBRANIE ZWYCIĘSKIEJ PRACY. I tu od razu wychodzi konieczność wprowadzenia anonimowości prac. Wracamy do początku. Spójrzmy na DITL-a, prosto, łatwo. Pstryknąć zdjęcie byle czym w konkretnym dniu i wrzucić w odpowiednim wątku. I co? Jak jest ok. 30 prac to szalejemy, że rekord pobijamy. Wszystko to pokazuje, że problemem jest już samo poświęcenie swojego czasu na wzięcie udziału w takiej zabawie.
Od dłuższego czasu, we wszystkich tych zabawach widać te same osoby i mamy takie małe TWA co sobie fotki poobrabia i wzajemnie zagłosuje. Jakby tak się dało na zasadzie belki z fotkami podobnej do tych wstawionych do galerii na stronie głównej wrzucić albo jakieś punkt reputacji za głosowanie np. w 3 edycjach pod rząd. Jakie są płacze, gdy komuś, ktoś da minusa. To może za czynny udział niech będzie plus, który zmotywuje do udziału.

A56
9.12.13, 21:39
1/ Co anonimowość ma wnieść - że teraz jest kolesiostwo, brak głosowania, żeby nie podpaść znajomemu?


Teraz znajomemu się nie podpada, bo głosowanie na szczęście jest anonimowe. Kolesiostwo... może tak , może nie. Ja wolę jak na mnie głosują, nie wiedząc, że to moje. I sam wolę nie wiedzieć na czyje zdjęcie oddaję głos.
"Uzasadnianie może wpłynąć na popularność poprzez wywoływanie dyskusji."
Uzasadnianie w dobrym tego słowa znaczeniu będzie miało lepszy wpływ, ale jak komuś nie chce się oglądać szczegółów zdjęcia, to co dopiero o nim pisać.

apz
9.12.13, 21:40
...
3/ Zdefiniuj „najlepsze zdjęcie” ;), ale w tej formie chodzi o tchnięcie życia - wywołanie dyskusji.

To jest własnie najtrudniejsze - wywołanie dyskusji....
ujawnienie opinii z uzasadnieniem....

A56
9.12.13, 21:43
Jest jeszcze jedna mozliwosc:Zdjecie wygra bo,bo jest z Koklusza i okolic grupa co glosuje na ziomka.Raz wygrywa ziomek A a nastepnie ziomek B.I nie przeskoczysz ziomali z Koklusza i okolic.Oni tez na zebraniu ustalaja formy walki:-P

Tu masz racje. Tego nie przeskoczymy. Tylko po co tacy chcą brać udział w zabawie?

Saboor
9.12.13, 21:45
Tu masz racje. Tego nie przeskoczymy. Tylko po co tacy chcą brać udział w zabawie?

Dla sławy! :mrgreen:

Wiem, że to durne ale... .:wink:

apz
9.12.13, 21:50
Dla sławy! :mrgreen:


Wiem, że to durne ale... .:wink:Ales Ty domyślny! Za psychologa w tej popRAWce robisz?
Slawa jest krucha i ulotna, trwa tylko chwile, z takich pobudek nie warto, na pewno nie warto się aż tak angazować.

Saboor
9.12.13, 21:52
Ales Ty domyślny! Za psychologa w tej popRAWce robisz?
Slawa jest krucha i ulotna, trwa tylko chwile, z takich pobudek nie warto, na pewno nie warto się aż tak angazować.
Za psycho i socjopatę :mrgreen:

And.N
9.12.13, 22:06
Nigdzie, ale to nigdzie grizz nie pisał, że poprawka jest fuj. To pozostaje faktem.

Moze czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie pisałem o zbędności poprawki.Staram się czytać z zrozumieniem. Da mnie zbędność glosowania ( bo nie warto, bo wszystkie prace takie same, bo...itd. ) to jest równoznaczne z zbędnością popRAWki
Niech będzie, ze przesadzam, ale tak to odebrałem i się mocno zniechęciłem.
Proszę o uszanowanie mojego zdania także.

Saboor
9.12.13, 22:14
Proszę o uszanowanie mojego zdania także.
Oczywiście.

Mirek54
9.12.13, 22:31
Slawa jest krucha i ulotna, trwa tylko chwile, z takich pobudek nie warto, na pewno nie warto się aż tak angazować.

Pieknie opisales punkt G w naszym wydaniu:mrgreen::mrgreen::-P

helmuth
9.12.13, 23:00
Slawa jest krucha i ulotna, trwa tylko chwile, z takich pobudek nie warto, na pewno nie warto się aż tak angazować.Mylisz się!
Są ludzie, którzy dla tej ulotnej chwili, są gotowi się kompletnie zeszmacić albo jeszcze gorzej.

And.N
9.12.13, 23:15
Mylisz się!
Są ludzie, którzy dla tej ulotnej chwili, są gotowi się kompletnie zeszmacić albo jeszcze gorzej.
Rozśmieszyłeś mnie prawie do łez:grin::grin: Dziękuję:grin: Poprawił mi się humor:grin::grin::grin:
Masz na myśli sławę tu na forum (kilkanaście osób) czy na świecie (może kilkadziesiąt osób) poprzez forum? Naprawdę dobre:grin::grin::grin:

ahutta
9.12.13, 23:17
Mylisz się!
Są ludzie, którzy dla tej ulotnej chwili, są gotowi się kompletnie zeszmacić albo jeszcze gorzej.

To ja przy następnej edycji popRAWki zrobię z siebie szmatę :mrgreen:

And.N
9.12.13, 23:22
To ja przy następnej edycji popRAWki zrobię z siebie szmatę :mrgreen:
Tez widzę zachęcasz do udziału w tym konkursie:grin::grin::grin:

helmuth
9.12.13, 23:22
To ja przy następnej edycji popRAWki zrobię z siebie szmatę :mrgreen:Sława jest ulotna, szmatą się jest do końca życia.
Zastanów się czy warto :-P

And.N
9.12.13, 23:25
Sława jest ulotna, szmatą się jest do końca życia.
Groźnie zabrzmiało...

ahutta
9.12.13, 23:26
Zawsze jest szansa, że mnie ktoś zauważy i będę taką szmacianą gwiazdą ;) :D

apz
9.12.13, 23:31
Mylisz się!
Są ludzie, którzy dla tej ulotnej chwili, są gotowi się kompletnie zeszmacić albo jeszcze gorzej.Mam nadzieję, że jednak się nie mylę.
Żle by było by dla takiej ulotnej chwili, dla pokusy ktokolwiek zechcial zapominać o swoich i ogólnych zasadach postępowania. Wciąż w wierzę w tę lepszą stronę ludzi.

And.N
9.12.13, 23:34
Zawsze jest szansa, że mnie ktoś zauważy i będę taką szmacianą gwiazdą ;) :D
DOBRE:grin: Tylko nie wiem czy Ci życzyć abyś był szmacianą gwiazdą:wink::grin::grin::grin: Chyba nie wypada:) także nie życzę.
Jak to mówią nie rób komuś co tobie nie miłe:)

apz
9.12.13, 23:37
DOBRE:grin: Tylko nie wiem czy Ci życzyć abyś był szmacianą gwiazdą:wink::grin::grin::grin: Chyba nie wypada:) także nie życzę.
Jak to mówią nie rób komuś co tobie nie miłe:)W oryginalnym, znanym mi tekscie pierwszy akapit leci mniej więcej tak: nie czyń drugiemu...

And.N
9.12.13, 23:43
W oryginalnym, znanym mi tekscie pierwszy akapit leci mniej więcej tak: nie czyń drugiemu...
Masz najpewniej racje ale sens jest chyba podobny.
także nie życzę wątpliwej "sławy":grin:...nikomu

helmuth
9.12.13, 23:55
Żle by było by dla takiej ulotnej chwili, dla pokusy ktokolwiek zechcial zapominać o swoich i ogólnych zasadach postępowania.Ten, kto ich nie ma, nie musi zapominać :-P

henry1
10.12.13, 00:10
Ja to traktuję jako darmową lekcję obsługi programu do psucia fotek. Na razie efekty takie sobie, są lepsi, ale za rok lub dwa kto wie...:mrgreen:

apz
10.12.13, 00:16
Ten, kto ich nie ma, nie musi zapominać :-PTakiej opcji w ogóle nie uwzględniam w swoim rozumowaniu...

Saboor
10.12.13, 11:47
To ja przy następnej edycji popRAWki zrobię z siebie szmatę :mrgreen:
Może to podle zabrzmi, za co nie przepraszam ale wszystkie szmaty są tu mile widziane. :-P
Nie będę nikogo/czego dyskryminował.

aga_piet
10.12.13, 13:03
Szmata - poważna sprawa...

http://www.youtube.com/watch?v=y3HrdbLPImw

Mirek54
10.12.13, 13:16
Może to podle zabrzmi, za co nie przepraszam ale wszystkie szmaty są tu mile widziane. :-P
Nie będę nikogo/czego dyskryminował.

Dzieki.Ale chociaz w niedziele bedziemy mowic Flanelcia,albo Brokacik.Tez tkanina,ale jak brzmi.

Saboor
10.12.13, 14:19
Dzieki.Ale chociaz w niedziele bedziemy mowic Flanelcia,albo Brokacik.Tez tkanina,ale jak brzmi.
Dobrze, estetyka może być pomocna w życiu. ;-)Aaa w piątek wór pątniczy?

Krakman
10.12.13, 14:23
Zawsze się muszą nagadać jak ja dam super zdjęcie.....:wink:

Mirek54
10.12.13, 17:43
Zawsze się muszą nagadać jak ja dam super zdjęcie.....:wink:

Pokretnie twierdzisz,ze zamykaja oczy otwieraja giemby:mrgreen:

Saboor
10.12.13, 17:54
Pokretnie twierdzisz,ze zamykaja oczy otwieraja giemby:mrgreen:
Pokrętnie to się tłumaczy w sądzie złodziej!
I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Mirek54
10.12.13, 19:44
Pokrętnie to się tłumaczy w sądzie złodziej!
I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

I rudy.Takiego to z daleka wypatrzysz.

henry1
10.12.13, 19:48
I rudy.Takiego to z daleka wypatrzysz. I do tego cyklista. :shock:

Saboor
10.12.13, 19:50
I rudy.Takiego to z daleka wypatrzysz.
W krótkich spodenkach i getrach w paski. :evil:

---------- Post dodany o 18:50 ---------- Poprzedni post był o 18:50 ----------


I do tego cyklista. :shock:
Jednooki

Krakman
10.12.13, 20:48
Ale wam odwala.....prawie jak mi.....:grin:

henry1
10.12.13, 20:50
Ale wam odwala.....prawie jak mi.....:grin: Nie przejmuj się, kto z kim przystaje..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Saboor
10.12.13, 20:57
Nie przejmuj się, kto z kim przystaje..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...Krakmanem się staje.

Krakman
10.12.13, 20:59
...Krakmanem się staje.
Nic z tego ......Krakman jest tylko jeden.....!

Saboor
10.12.13, 21:00
Nic z tego ......Krakman jest tylko jeden.....!
Ta... po tem otwierasz lodówkę a tu
:https://forum.olympusclub.pl/image.php?u=12626&dateline=1273854831 (https://forum.olympusclub.pl/members/12626-Krakman)

Mirek54
10.12.13, 21:05
Ta... po tem otwierasz lodówkę a tu
:https://forum.olympusclub.pl/image.php?u=12626&dateline=1273854831 (https://forum.olympusclub.pl/members/12626-Krakman)

A zawsze Grizzem straszyli w lodowce.Jak to sie wszystko zmienia Tylko w lodowce nadal zima

Krakman
10.12.13, 21:07
Jak to sie wszystko zmienia Tylko w lodowce nadal zima

Byle tylko piwo było zimne....

ahutta
10.12.13, 21:12
Nie łapię dyskusji :roll: Saboor, czemu piszesz, że Krakmanowi staje? :shock:

apz
10.12.13, 21:15
Nie łapię dyskusji :roll: Saboor, czemu piszesz, że Krakmanowi staje? :shock:Gdzie staje , w polach staje, zasilania zabraklo, remontuja tory???

henry1
10.12.13, 21:15
Nie łapię dyskusji :roll: Saboor, czemu piszesz, że Krakmanowi staje? :shock: Bo On jurny jest. :mrgreen:

Saboor
16.12.13, 21:12
Bo On jurny jest. :mrgreen:
Albo na paliwo żałuje.

apz
16.12.13, 22:20
Albo na paliwo żałuje.GAzu se może sprężyć sprężarką domową od k@czego, albo drewniany kominek z generatorem Holzgazu wbudować...

ahutta
30.12.13, 14:10
A ja dorzucę kolejną teorię spiskową w kwestii głosowania, czyli pełny narcyzm. Autor powinien móc zagłosować na siebie. Jak Edmund Gryfny Bania startuje na burmistrza, to głosuje na siebie. Skoro ktoś wrzuca swoją propozycję, to chyba z założeniem, że powinna wygrać ;)

And.N
30.12.13, 14:27
Autor powinien móc zagłosować na siebie.
Obecnie nie ma takiej możliwości? Jeśli nie ma to dobrze moim zdaniem:)
Co to za wygrana by była np. jednym głosem gdzie jeden był na swoją pracę. Dla mnie żenada ale mogą być różne opinie w tym temacie.

Skoro ktoś wrzuca swoją propozycję, to chyba z założeniem, że powinna wygrać ;)
Nigdy nie miałem takiego założenia wrzucając swoją wersję, że powinna wygrać. Rozumiem, że bardziej w kategorii żartu (emotka) to piszesz:)

ahutta
30.12.13, 14:41
Obecnie nie ma takiej możliwości? Jeśli nie ma to dobrze moim zdaniem:)
Co to za wygrana by była np. jednym głosem gdzie jeden był na swoją pracę. Dla mnie żenada ale mogą być różne opinie w tym temacie.

Nigdy nie miałem takiego założenia wrzucając swoją wersję, że powinna wygrać. Rozumiem, że bardziej w kategorii żartu (emotka) to piszesz:)

Nie, napisałem serio. Ok. może nie powinna "a chciałbym żeby". Fakt, jest różnica w przekazie :) Nie mówię, że taki system musi być, tylko teraz wrzucający nie głosuje wcale, no bo co będzie na konkurenta głosował ;) albo jeśli chce zagłosować, to musi wybrać z pozostałych prac. Z tego co widzę, to mamy dość wąską grupę osób biorących udział w popRAWce i owszem zawsze może się zdarzyć tak, że będzie wielki remis, każdy zagłosuje tak, że prace dostaną po jednym punkcie, ale takich skrajnych przypadków się nie wyeliminuje.
Idealnego rozwiązania nigdy nie będzie. Są pomysły, żeby zwycięzcę wybierał autor popRAWkowego zdjęcia, tylko czy on musi być przekonany, że ktoś obrobił zdjęcie lepiej niż on potrafi? Nie musi. I kółko się zamyka.

PS.
Generalnie chodzi o sam fakt rozruszania samej popRAWki, bo tak jakoś frekwencja w kwestii udziału i głosowania gorsza, niż notuje Państwowa Komisja Wyborcza.

And.N
30.12.13, 15:00
Nie, napisałem serio.
To po co ta emotka na końcu: :wink: Zmyliłeś mnie Waść:)

Ok. może nie powinna "a chciałbym żeby". Fakt, jest różnica w przekazie :)
Nie da się ukryć:) różnica diametralna. To, że chciało by się wygrać to to chyba oczywiste:)

Nie mówię, że taki system musi być, tylko teraz wrzucający nie głosuje wcale, no bo co będzie na konkurenta głosował ;)...
Patrz, a ja zawsze głosowałem. Mało tego byłem przekonany, że zdecydowana większość biorących udział głosuje. Dlatego się dziwiłem, że tak mało głosów osób z poza biorących udział.

Generalnie chodzi o sam fakt rozruszania samej popRAWki...
Tu się zgadzam.
Mnie przyznam dowolność interpretacji (wstawki z innych zdjęć, fotomontaże) w popRAWce niezbyt się podoba.

ahutta
30.12.13, 15:14
Mnie przyznam dowolność interpretacji (wstawki z innych zdjęć, fotomontaże) w popRAWce niezbyt się podoba.

Sprzeciwu Ojca Prowadzącego nie ma, więc czemu nie. Poza tym, może to właśnie przedsmak zapowiadanych zmian i rozdzielenia popRAWki na dwie edycje.

And.N
30.12.13, 15:46
Sprzeciwu Ojca Prowadzącego nie ma, więc czemu nie.
Może dlatego, że to już nie jest popRAWka. Może dlatego bo coś tam jednak w regulaminie pisze: Nie robimy montaży z innymi zdjęciami


Poza tym, może to właśnie przedsmak zapowiadanych zmian i rozdzielenia popRAWki na dwie edycje.
Bardzo możliwe i dlatego pobłażliwość prowadzącego:) W sumie to zabawa ale w takiej formie jak dwie ostatnie edycje ta dowolność jest zbyt duża.
Obawiam się tylko jeśli dojdzie do rozdzielenia na dwie edycje (popRAWka i wszystko dozwolone) ilość uczestników przez to się nie zmieni (w sensie nie wzrośnie), a podzielą się na dwa konkursy.
Choć przyznaje takie rozwiązanie będzie lepsze niż tak jak jest teraz.
Dalej tez optuję za anonimowymi pracami.

Saboor
30.12.13, 16:02
Parę słów:
popRAWka gdy powstawała miała bardzo proste założenia:


poprawić błędy popełnione przy wołaniu RAW.
dodanie "smaczku" w obróbce
pokazanie lepszej/ciekawszej wersji kadru, od pierwowzoru.


To przecież Wy tworzycie popRAWkę poprzez udział Waszych prac w konkursie, nie?
Myślę, że zasada: "Róbmy swoje tylko najpierw pomyślmy" będzie najlepsza.

helmuth
30.12.13, 19:14
To przecież Wy tworzycie popRAWkę poprzez udział Waszych prac w konkursie, nie?Nie zwalaj wszystkiego na nas!
Przecież to nie my wybieramy materiał do poprawki :-P

Saboor
30.12.13, 19:20
Nie zwalaj wszystkiego na nas!
Przecież to nie my wybieramy materiał do poprawki :-P
A to ja wklejam gady, lelenie, wodogrzmoty i inne cuda? :mrgreen::-P
Obiektywnie, w tej edycji były cztery prace poprawkowe, z czego trzy zasłużyły na uwagę.
P.S.
Ja Wam daję brzytwę... a co z nią zrobicie Panowie Szlachta, to tylko od Was zależy, nie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

helmuth
30.12.13, 19:39
Ja Wam daję brzytwę... Tu bym podyskutował. Mnie się wydaje, że ostatnio dajesz POLSILVERY :-P

Saboor
30.12.13, 19:58
Tu bym podyskutował. Mnie się wydaje, że ostatnio dajesz POLSILVERY :-P
helmuth, no pomyśl: czy ja mógłbym takie obrzydlistwo pokazać?

107017
No Powiedz mógłbym??


No mógłbym, ale nie pokazuję.:mrgreen::-P

ahutta
30.12.13, 20:18
helmuth, no pomyśl: czy ja mógłbym takie obrzydlistwo pokazać?

107017

No Powiedz mógłbym??


No mógłbym, ale nie pokazuję.:mrgreen::-P

Właśnie pokazałeś :roll:

Saboor
30.12.13, 20:25
Właśnie pokazałeś :roll:
Ja?? No Arek, chopie!
Ano ja... .:cool:

helmuth
30.12.13, 20:33
No Powiedz mógłbym??
No mógłbym, ale nie pokazuję.:mrgreen::-PRegulamin i materiał do popRAWki to jedno a co możesz pokazać i co pokazujesz, to całkiem inna bajka ;)



Właśnie pokazałeś :roll:

Ja?? No Arek, chopie!Jaki skromny! :mrgreen:

Saboor
30.12.13, 21:05
Regulamin i materiał do popRAWki to jedno a co możesz pokazać i co pokazujesz, to całkiem inna bajka ;)

Jaki skromny! :mrgreen:
Już Zapomniałeś jaki był rejwach jak poleciały foty z galerii popRAWki za niezgodność z regulaminem?
A najgłośniej krzyczeli Ci, którzy bohomazy tworzyli.
Napiszę jeszcze raz: trzeba myśleć i tyle. Miejsce na efekty fantasmagorii wszelakich,
jest w wątku i nawet zachęcam do ich wstawiania, konkurs insza inszość i by te sprawy
jakoś pogodzić od przyszłego roku będą dwie, tylko dwie edycje: jedna - bez obostrzeń
druga - ta będzie dużo mniej popularna, właściwa popRAWka czyli zgodna z pierwotnym założeniem.
Poprawiamy wołanie RAW i "post processing" mający jedynie na celu pokazanie lepszej/ciekawszej wersji
tego samego kadru.

henry1
30.12.13, 21:10
A to ja wklejam gady, lelenie, wodogrzmoty i inne cuda? :mrgreen::-P
Obiektywnie, w tej edycji były cztery prace poprawkowe, z czego trzy zasłużyły na uwagę.
P.S.
Ja Wam daję brzytwę... a co z nią zrobicie Panowie Szlachta, to tylko od Was zależy, nie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

" Były cztery, z czego trzy zasłużyły na uwagę. " To już wiem czyja była ta czwarta. :evil: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

And.N
30.12.13, 21:59
...od przyszłego roku będą dwie, tylko dwie edycje: jedna - bez obostrzeń
druga - ta będzie dużo mniej popularna, właściwa popRAWka czyli zgodna z pierwotnym założeniem.
Poprawiamy wołanie RAW i "post processing" mający jedynie na celu pokazanie lepszej/ciekawszej wersji
tego samego kadru.
Nie byłbym taki przekonany, że druga (zgodna z pierwotnym założeniem) będzie mniej popularna. Pierwsza wszak trudniejsza mz. Raz, że trzeba w miarę wywołać to jeszcze trzeba wymyślić coś dobrego na fotomontaż i dobrze go wykonać.
Przewidujesz anonimowość prac?

Saboor
30.12.13, 22:10
Nie byłbym taki przekonany, że druga (zgodna z pierwotnym założeniem) będzie mniej popularna. Pierwsza wszak trudniejsza mz. Raz, że trzeba w miarę wywołać to jeszcze trzeba wymyślić coś dobrego na fotomontaż i dobrze go wykonać.
Przewidujesz anonimowość prac?
Cały czas mnie to gryzie, w zasadzie da się zrobić... tylko czy na prawdę warto? Widzisz to jednak jest podanie w wątpliwość
uczciwość głosujących.. nie wiem. Mogę to zrobić. Może puszczę ankietę i zobaczymy.

And.N
30.12.13, 22:18
...Widzisz to jednak jest podanie w wątpliwość uczciwość głosujących.. nie wiem...
Tak bym tego nie odbierał. Według mnie będzie lepiej jeśli głosujący nie będzie wiedział na kogo głosuje. Skupi się tylko i wyłącznie na danej wersji zdjęcia.
Pomysł z ankietą popieram:)

A56
31.12.13, 11:06
Nie byłbym taki przekonany, że druga (zgodna z pierwotnym założeniem) będzie mniej popularna. Pierwsza wszak trudniejsza mz. Raz, że trzeba w miarę wywołać to jeszcze trzeba wymyślić coś dobrego na fotomontaż i dobrze go wykonać.
Przewidujesz anonimowość prac?

Myślę, że masz rację co do popularności. Wystarczy zobaczyć ile głosów mają prace typowo popRAWkowe, a ile te z fotomontażem. Jak widać popRAWkowe są dużo lepiej postrzegane to i popularność nie spadnie. W tych popRAWkowych dopuścił bym wykorzystanie możliwości jaki daje program w którym obrabiam zdjęcia. Czyli wszelkiego rodzaju filtry, gradienty, odbicia lustrzane, stemple, czcionki, gumki, pędzle, ołówki którymi możesz rysować itp. ale bez zastosowania innych zdjęć.

And.N
31.12.13, 11:23
...W tych popRAWkowych dopuścił bym wykorzystanie możliwości jaki daje program w którym obrabiam zdjęcia. Czyli wszelkiego rodzaju filtry, gradienty, odbicia lustrzane, stemple, czcionki, gumki, pędzle, ołówki którymi możesz rysować itp. ale bez zastosowania innych zdjęć.
Mam takie samo zdanie i przyznam wykorzystuje właśnie te możliwości jakie daje program do obróbki RAW, akurat konkretnie LR bo taki posiadam.

helmuth
31.12.13, 11:36
W tych popRAWkowych dopuścił bym wykorzystanie możliwości jaki daje program w którym obrabiam zdjęcia. Czyli wszelkiego rodzaju filtry, gradienty, odbicia lustrzane, stemple, czcionki, gumki, pędzle, ołówki którymi możesz rysować itp. ale bez zastosowania innych zdjęć.Uważasz, że sklonowanie jednego lecącego ptaszka tak, żeby uzyskać cały klucz i jeszcze odbicie tego klusza w wodzie (bo program do edycji ma taką możliwość) to nie jest fotomontaż?
Czy powielenie warstwy, inna jej obróbka a następnie "wmaskowanie" jej fragmentu do pierwszej, to nie jest zastosowanie innego zdjęcia?

Saboor
31.12.13, 13:07
Uważasz, że sklonowanie jednego lecącego ptaszka tak, żeby uzyskać cały klucz i jeszcze odbicie tego klusza w wodzie (bo program do edycji ma taką możliwość) to nie jest fotomontaż?
Czy powielenie warstwy, inna jej obróbka a następnie "wmaskowanie" jej fragmentu do pierwszej, to nie jest zastosowanie innego zdjęcia?
Można używać wszelkich narzędzi byle nie zmieniać zawartości kadru(przez dodanie elementów), natomiast rzecz dziwna: usuwać przeszkadzacze typu: druty, gałęzie, krzaki, można.

apz
31.12.13, 13:19
Parę słów:
popRAWka gdy powstawała miała bardzo proste założenia:
poprawić błędy popełnione przy wołaniu RAW.
dodanie "smaczku" w obróbce
pokazanie lepszej/ciekawszej wersji kadru, od pierwowzoru.
To przecież Wy tworzycie popRAWkę poprzez udział Waszych prac w konkursie, nie?
Myślę, że zasada: "Róbmy swoje tylko najpierw pomyślmy" będzie najlepsza.

Drogi Ojcze Prowadzący, widzę zakładasz jakiś dogmatyzm. Poprawka nigdy nie była popularna na forum, bo trzeba się wykazać czymś więcej niż pstrykiem i zmniejszeniem tego pstryka. Ambitnych userów zaś jest jakby mniej ostatnio w konkursach i Galerii.
Chcesz dwie poprawki to se zostaw dwie, ale w Hyde Parku proszę uruchom także i to koniecznie szkółkę i poprawkę retuszu skanów analogowych i retuszu w portrecie.
Wtedy dopiero najważniejszy cel poprawki - edukacyjny zostanie osiągnięty. Ćwiczenie na swoim dostępnym sofcie jest wszakże podstawą do robienia lepszych swoich zdjęć i doskonalenia warsztatu, doskonalenia ciemni cyfrowej. Przecież nie o uznanie i nie o nagrody w tym wszystkim powinno chodzić. Poza tym z jednego RAW-a możesz Ojcze Prowadzący zrobić od razu dwie edycje, te poprawkową i tę w stylu wolnym, a coż innego sensownego można z np. z tym ostatnim rawem zrobić?

Wiem powiesz, że mógłbym się trochę do poprawkowego interesu dołożyć, ale ja odpowiem, że bardzo dla mnie ważnym jest by poćwiczyć, a niekoniecznie poddawać się pod głosowanie.
Generalnie uważam, że równolegle powinny iść cztery edycje poprawki w cyklu tydzień na robotę i tydzień na głosowanie, chyba, że zlikwidujesz tę bezsensowną demokrację i powołasz jakiś rotujący Triumwirat do oceny zgłoszonych prac , mający zarazem obowiązek konstruktywnie skrytykować pierwsze trzy najwyżej ocenione prace i przepis zwycięzcy upubliczniony być obowiązkowo powinien, w zasadzie też powinien być zgłaszany do Ciebie już w momencie zgłaszania pracy, by potem nie szukać go po Berdyczowach...

Z poważaniem
Pilny Obserwator Waszych poczynań
AP.

A56
31.12.13, 13:32
Uważasz, że sklonowanie jednego lecącego ptaszka tak, żeby uzyskać cały klucz i jeszcze odbicie tego klusza w wodzie (bo program do edycji ma taką możliwość) to nie jest fotomontaż?


Sklonowanie ptaszka z innego zdjęcia uważam za niedopuszczalne w popRAWce. Nie ma znaczenia, czy jeden, czy też cały klucz. Kopiowanie to kopiowanie. Podpierasz się innym zdjęciem dla lepszego efektu. Narysowanie pędzlem, czy też ołówkiem, (jeżeli program ma takie możliwości) uważam za dopuszczalne, bo nie korzystasz z innych zdjęć. Program stwarza Ci takie możliwości to spróbuj je jak najlepiej wykorzystać. Dla mnie fotomontaż to korzystanie z innych zdjęć zrobionych aparatem i złożenie w całość. Taki konkurs podobno też będzie i chwał Temu, kto to zorganizuje, bo to ciekawy konkurs.

"Czy powielenie warstwy, inna jej obróbka a następnie "wmaskowanie" jej fragmentu do pierwszej, to nie jest zastosowanie innego zdjęcia? "
Nie, to nie jest zastosowanie innego zdjęcia. To jest te same zdjęcie. Piksele pokrywają się co do jednego. Mogą mieć inny kolor, jaskrawość, tony itd, ale to takie samo zdjęcie. Nic nie dodajesz z innych zdjęć, a tym bardziej nie ze swoich, jak to czasem ma miejsce w fotomontażu.

helmuth
31.12.13, 13:35
POza tym z jednego RAW-a możesz Ojcze prowadzący zrobić od razu dwie edycje, te poprawkowa i w stylu wolnym, a co innego można z np. z tym ostatnim rawem mozna zrobić? Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to ostatni RAW nie jest brzytwą (w rozumieniu Saboora)?
Jeśli tak, to cieszę się, że nie jestem osamotniony w swym poglądzie.

Thomasso
31.12.13, 13:40
Mnie przyznam dowolność interpretacji (wstawki z innych zdjęć, fotomontaże) w popRAWce niezbyt się podoba.

Mnie takoż samo. PopRAWka - wołamy z RAWa (plus finalna obróbka foty w PS/LR/innym).

T.

Saboor
31.12.13, 13:43
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to ostatni RAW nie jest brzytwą (w rozumieniu Saboora)?
Jeśli tak, to cieszę się, że nie jestem osamotniony w swym poglądzie.
Ależ jest helmucie drogi, jest. :-D Pytanie tylko czy się ogolisz, czy pochlastasz.:-P:mrgreen:

Krakman
31.12.13, 14:34
Ja siem pochlastam za chwilę..... Tylko jakiś powód znajdę...

jarek_gd
31.12.13, 14:35
Ja siem pochlastam za chwilę..... Tylko jakiś powód znajdę...
Ooo miszczu wrócił :)

Saboor
31.12.13, 14:37
Ja siem pochlastam za chwilę..... Tylko jakiś powód znajdę...
Brzydki jesteś i stary dziad. :-P wystarczy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Krakman
31.12.13, 14:37
Ooo miszczu wrócił :)
Jeszcze nie... Jeszcze jestem na wsi, w lesie. Ale........... obserwuję Was ...

jarek_gd
31.12.13, 14:39
Jeszcze nie... Jeszcze jestem na wsi, w lesie. Ale........... obserwuję Was ...
Big Brother :)

apz
31.12.13, 14:59
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to ostatni RAW nie jest brzytwą (w rozumieniu Saboora)?
Jeśli tak, to cieszę się, że nie jestem osamotniony w swym poglądzie.Jest podstępny, ale w czeluściach Saboorowe-go komputera są na pewno, głowę daję, bardziej kąśliwe i wymagające RAW-y

ahutta
31.12.13, 15:07
Jeszcze nie... Jeszcze jestem na wsi, w lesie. Ale........... obserwuję Was ...

Siedzi w lesie i podgląda :p:mrgreen: Nie bój się, chodź się pobawić ze wszystkimi :mrgreen:

Saboor
28.01.14, 21:20
Patrzcie, jak nam ładnie poszła 1-sza edycja nowej wiary! :-D

Saboor
28.01.14, 23:37
Nic tylko następne robić, nie?

apz
28.01.14, 23:45
Ty się nie ociągaj, tylko dawaj drugą...

Namor1
28.01.14, 23:46
Nic tylko następne robić, nie?
Jasne, i chyba wcale nie było tak, jak powszechnie mówiono, że i tak po stylu obróbki pozna się autora.

And.N
28.01.14, 23:55
Jasne, i chyba wcale nie było tak, jak powszechnie mówiono, że i tak po stylu obróbki pozna się autora.
Eee tam, raczej pojedyncze takie głosy były:) i bardzo wątpię czy ktoś tak mówiący odgadł autora zwycięskiej pracy.

ahutta
29.01.14, 00:17
Patrzcie, jak nam ładnie poszła 1-sza edycja nowej wiary! :-D

No....

---------- Post dodany o 23:17 ---------- Poprzedni post był o 23:17 ----------


Nic tylko następne robić, nie?

No....

And.N
18.02.14, 16:12
Odnośnie popRAWki 2/2014:

Regulamin:

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami

Mimo wszystko gratuluję.

W związku z moimi ostatnio (nie dotyczy powyższej), żenującymi, głupimi, wypowiedziami daje sobie bana na miesiąc od uczestnictwa w forum. Przepraszam urażone i zniesmaczone osoby.

apz
18.02.14, 16:21
Odnośnie popRAWki 2/2014:

Regulamin:

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami

Mimo wszystko gratuluję.

W związku z moimi ostatnio (nie dotyczy powyższej), żenującymi, głupimi, wypowiedziami daje sobie bana na miesiąc od uczestnictwa w forum. Przepraszam urażone i zniesmaczone osoby.

Autoban - piękna sprawa, ale chyba nie doczytałeś opisu zadania....


popRAWka 2/2014

<-nasze wizje->
tu puszczamy wodze fantazji, i zachowując pierwszoplanowe elementy kadru, bądź elementy główne(nie zawsze są pierwszoplanowe) tworzymy własne wizje kadru. Jako jedyna edycja ta dopuszcza dodawanie efektów np. woda, lustro, płomień, promienie świetlne itp.


Czyżbyś nie wiedział w czym wziąłeś udział?

ahutta
18.02.14, 16:29
tu puszczamy wodze fantazji, i zachowując pierwszoplanowe elementy kadru, bądź elementy główne(nie zawsze są pierwszoplanowe) tworzymy własne wizje kadru. Jako jedyna edycja ta dopuszcza dodawanie efektów np. woda, lustro, płomień, promienie świetlne itp.

Czyżbyś nie wiedział w czym wziąłeś udział?

Powiem więcej, ten zapis jest bardzo często przy popRAWce. Poprzednia, gdzie nyny ptaszka udostępnił, tego zapisu nie zawierała, ale w zeszłorocznych większość tak.

Saboor
18.02.14, 16:44
Powiem więcej, ten zapis jest bardzo często przy popRAWce. Poprzednia, gdzie nyny ptaszka udostępnił, tego zapisu nie zawierała, ale w zeszłorocznych większość tak.
Ta edycja, powstała specjalnie dla tych, którzy lubują się w głębszych ingerencjach foto-grafo-wklejo-montażowych.

And.N
18.02.14, 17:30
W takim razie w p. A regulaminu powinno być dodane to samo w nawiasie co w p.B

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami
B - Nie przycinamy więcej niż 15-20% (nie dotyczy edycji nasze wizje)

Już kończę tę dyskusję.

helmuth
18.02.14, 17:49
W takim razie w p. A regulaminu powinno być dodane ...Słuszna uwaga.
Nie będziesz musiał dopisywać formułki "tu puszczamy wodze fantazji ...". Wystarczy napisać "Nasze wizje" :wink:

Saboor
18.02.14, 17:50
W takim razie w p. A regulaminu powinno być dodane to samo w nawiasie co w p.B

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami
B - Nie przycinamy więcej niż 15-20% (nie dotyczy edycji nasze wizje)

Już kończę tę dyskusję.
To prawda, jeżeli mamy być dokładni - tak.
Dziękuję za uwagi.

Krakman
18.02.14, 19:42
Doczytałem się, że w poprawce "nasze wizje" można wklejać fragmenty innych zdjęć i dorysowywać różne badziewia i efekty.
Więc chciałbym wiedzieć czy dodawane fragmenty zdjęć muszą być moimi zdjęciami, czy dowolnego autora - co wg mnie jest nie w porządku.
Zaznaczam, że ja dotąd korzystałem ze swoich zdjęć w montażach....
Więc jak jest? sie pytam.:grin:

Mirek54
18.02.14, 20:11
A moze zapytac tez mozna czy wklejajac mozna uzyc dowolnej metody juz opublikowanej czy moze to byc metoda calkiem jeszcze nieznana.Juz nie bede pytac w jakim programie to mozna zrobic i czy moze to byc jeden program czy dwa rozne.:-P

Saboor
18.02.14, 20:24
Doczytałem się, że w poprawce "nasze wizje" można wklejać fragmenty innych zdjęć i dorysowywać różne badziewia i efekty.
Więc chciałbym wiedzieć czy dodawane fragmenty zdjęć muszą być moimi zdjęciami, czy dowolnego autora - co wg mnie jest nie w porządku.
Zaznaczam, że ja dotąd korzystałem ze swoich zdjęć w montażach....
Więc jak jest? sie pytam.:grin:
Twórz, kombinuj, a będzie Ci dane!

A moze zapytac tez mozna czy wklejajac mozna uzyc dowolnej metody juz opublikowanej czy moze to byc metoda calkiem jeszcze nieznana.Juz nie bede pytac w jakim programie to mozna zrobic i czy moze to byc jeden program czy dwa rozne.:-P
Najbardziej racjonalizatorskie, jest wklejanie obiektu z foty photoshopowej, do foty corelowej przy kryciu bykiem w trybie mnożenie, na super glu.
---
edit:
pisząc powyższy tekst, jawnie migam się od odpowiedzi.

Saboor
30.11.14, 12:36
Niby są, a tak naprawdę ich nie ma (tzw. "zmęczenie materiału")
Zgaduj dalej, w obecnej edycji popRAWki są 2(dwie)prace... zmęczenie materiału?

And.N
30.11.14, 12:59
Zgaduj dalej, w obecnej edycji popRAWki są 2(dwie)prace... zmęczenie materiału?
To chyba można było przewidzieć, że frekwencji dużej nie będzie. Trudno to nawet nazwać popRAW-ką.
Ile było popRAW-ek w 2014r. takich pełnych zakończonych ? Chyba się nie mylę, że 4...wiem miałeś "przerwę" od Ciebie niezależną. OlyRulez też utknął.
Nie ma sensu raczej tu o tym dyskutować.

Mirek54
30.11.14, 13:41
Zgaduj dalej, w obecnej edycji popRAWki są 2(dwie)prace... zmęczenie materiału?
Nie.To nie zmeczenie.Majac myszke tylko do retuszu mozesz zapomniec nawet o podchodzeniu do foty.A ilu ma odpowiednie narzedzia??Tego rodzaju poprawka to tylko dla tych co maja odpowiednie narzedzia ku temu.Ilu z nas ma piorko i tablet do retuszu??A ilu retuszuje tylko myszka i klawiatura,wybierajac z jakiegos "Triala"narzedzie,ktore akurat dopiero odkryli????
Tego rodzaju poprawki to dla waskiego grona a nie dla ilosci wstawionych wlasnych propozycji.To temat w szkole na zajecia a nie na forum,gdzie 90% to napewno amatorzy.

apz
30.11.14, 13:49
Nie.To nie zmeczenie.Majac myszke tylko do retuszu mozesz zapomniec nawet o podchodzeniu do foty.A ilu ma odpowiednie narzedzia??Tego rodzaju poprawka to tylko dla tych co maja odpowiednie narzedzia ku temu.Ilu z nas ma piorko i tablet do retuszu??A ilu retuszuje tylko myszka i klawiatura,wybierajac z jakiegos "Triala"narzedzie,ktore akurat dopiero odkryli????
Tego rodzaju poprawki to dla waskiego grona a nie dla ilosci wstawionych wlasnych propozycji.To temat w szkole na zajecia a nie na forum,gdzie 90% to napewno amatorzy.

Tablet A5 to jakieś 300 PLN, a niektorzy przechwalają sie gdzie indziej, że oni tylko paluszkiem na tablecie obrabiaja...
Mam tablecik razem z piórkiem i mało czasu i umiejętności oraz inne bieżące plany, ma także jck, para amatorów już sie znalazła z dysfunkcjami z innych powodów.

Jest substytut poprawki bez głosowania także... wieczorem coś nowego wrzucę.

Saboor
30.11.14, 14:49
Nie.To nie zmeczenie.Majac myszke tylko do retuszu mozesz zapomniec nawet o podchodzeniu do foty.A ilu ma odpowiednie narzedzia?? Sądzę Mirku, że spora część z tej magicznej "50tki" aktywnych klubowiczów posiada tablety, popRAWka jest bardzo łagodna dla swoich uczestników,
nie mniej bardzo chętnie zobaczyłbym tam prace ludzi np. Twojego kalibru. To szczególna edycja i myślę, że warto spróbować swoich sił.

fret
30.11.14, 20:07
Sądzę Mirku, że spora część z tej magicznej "50tki" aktywnych klubowiczów posiada tablety, popRAWka jest bardzo łagodna dla swoich uczestników,
nie mniej bardzo chętnie zobaczyłbym tam prace ludzi np. Twojego kalibru. To szczególna edycja i myślę, że warto spróbować swoich sił.

Łatwo łykasz dyrdymały. Tablet do dobrej obróbki jest tak samo niezbędny, jak profesjonalna puszka do zrobienia dobrych zdjęć. Jak się nie potrafi, to i cała technika współczesnego świat nie pomoże, a jak ma się talent, to się robi takie zdjęcia jakie robi Mirek obciachowym sprzętem :D Popłakałem sie ze śmiechu. Aparat się nie liczy, szkło się nie liczy, ale bez tabletu ani rusz :D Mirku, jesteś mistrzem autolansu :D

helmuth
30.11.14, 20:25
Aparat się nie liczy, szkło się nie liczy, ale bez tabletu ani rusz :DNie bardzo rozumiem, co Cie tak rozsmieszylo :roll:
Nie, zebym bronil Mirka bo jestem w TWA. Pzeczytaj jednak posty do ktorych sie Mirek odnosi.
Ma na mysli popRAWke, aktualna edycje. Nie liczy sie aparat, nie liczy sie szklo- zdjecie zrobil ktos inny i to bardzo dawno. Trzeba je odswiezyc, podretuszowac a tu tablet z piorkiem, o ktorym pisze Mirek, moza byc faktycznie przydatny.

fret
30.11.14, 20:28
Rozśmieszyło mnie to, że Mirek szczyci się tym, że robi zdjęcia jakimś tanim Olkiem z kitem, ale nie uznaje obróbki bez tabletu. Może jednak jest jakiś obróbkowy Mirek osiągający świetne efekty bez tabletu i śmiejący się z ludzi używających tanich aparatów? :)

Mirek54
30.11.14, 20:30
Nie mam tabletu,myszka nie retuszuje.Sa lepsi niech dzialaja.

Fret.Myslisz,ze potrzebny mi jest lans???Moze 40 lat temu,ale dzis?????Wskaz mi gdzie nabijalem sie z ludzi uzywajacych tanich aparatow.Raczej neguje ludzi uzywajacych drogich aparatow i nie wiedzacych nic o fotografi poza tym gdzie jest spus i jak karte wyjac i wlozyc do automatu aby odbitki zrobic.
Cos czuje pod skora Fret,ze sie chyba we mnie zakochales,tylko z jakiego powodu.

fret
30.11.14, 20:34
Nie mam tabletu,...

To po co teoretyzujesz? Już wiem, że nie dla lansu.

helmuth
30.11.14, 20:35
... nie uznaje obróbki bez tabletu.Nie obrobki a retuszu. Jest jednak roznica.

Mirek54
30.11.14, 20:36
To ze nie mam to nie znaczy ze nie uzywalem.

And.N
30.11.14, 20:56
Nie obrobki a retuszu. Jest jednak roznica.
Moim zdaniem, kompletnego amatora, to zdjęcie wymaga tyle samo obróbki co i retuszu, a raczej więcej obróbki. Retusz bardziej kojarzy mi się z usuwaniem zadrapań, zagięć, plam, lokalnych przebarwień, odtworzeniem brakujących fragmentów (mowa o starej fotografii) itp., a tego tu niewiele. Może jestem w mylnym błędzie.
Nie uważam też aby tablet graficzny był tu konieczny (mało retuszu), możliwe, że nieco by ułatwił. Nie wiem, nie mam, nie używałem i chyba nie skuszę się na zakup.

fret
30.11.14, 21:03
Nie obrobki a retuszu. Jest jednak roznica.

To RAW-y się obrabia, czy retuszuje? Pytam, bo nie wiem, ja robię swoje i nie zastanawiam się, czy to jeszcze obróbka, czy już retusz, a wypowiedź Mirka tyczyła poprawki.

And.N
30.11.14, 21:08
To RAW-y się obrabia, czy retuszuje? Pytam, bo nie wiem, ja robię swoje i nie zastanawiam się, czy to jeszcze obróbka, czy już retusz, a wypowiedź Mirka tyczyła poprawki.
W ostatniej popRAW-ce to akurat nie jest RAW:) tylko tif

fret
30.11.14, 21:15
W ostatniej popRAW-ce to akurat nie jest RAW:) tylko tif

To już problem organizatora tej zabawy, a nie mój. Zasady chyba zbytnio nie uległy zmianie poza formatem pliku wyjściowego.

Mirek54
30.11.14, 21:23
Plik wymaga obrobki,w sklad jej wchodzi retusz,plamkowanie i rekonstrukcja.
Niech mi ktos madry wytlumaczy jak bez piorka mozna zrekonstruowac brakujaca prawa czesc twarzy "Taty".O ile mozna wyretuszowac plik wyplamkowac,poprawic ogolnie na krzywych,to Wspolczuje temu co bedzie chcial zrekonstruowac te brakujaca czesc twarzy dobrze bez piorka i tabletu.
A po drugie czy ja musze sie tlumaczyc dlaczego nie biore udzialu w poprawce.

apz
30.11.14, 21:24
To już problem organizatora tej zabawy, a nie mój. Zasady chyba zbytnio nie uległy zmianie poza formatem pliku wyjściowego.

Pozwolę sobie zauważyc, że chodzi o doprowadzenie skanu do wspołczesnych wymagań, więc jednak retusz....

fret
30.11.14, 21:27
...
A po drugie czy ja musze sie tlumaczyc dlaczego nie biore udzialu w poprawce.

Ktoś tego wymagał??? czy choćby oczekiwał???, ale jeśli nie bierzesz, to nie narzucaj wymagań sprzętowych tym, co biorą :)

Mirek54
30.11.14, 21:30
Ktoś tego wymagał??? czy choćby oczekiwał???, ale jeśli nie bierzesz, to nie narzucaj wymagań sprzętowych tym, co biorą :)

Chlopie czytaj po dwa razy jak nie rozumiesz.To byla moja opinia w odniesieniu do tekstu w cytacie i moje zdanie na temat a nie narzucanie czegokolwiek.Wyrazilem swoje zdanie i nic wiecej.

Saboor
30.11.14, 21:39
Łatwo łykasz dyrdymały. Tablet do dobrej obróbki jest tak samo niezbędny, jak profesjonalna puszka do zrobienia dobrych zdjęć. Jak się nie potrafi, to i cała technika współczesnego świat nie pomoże, a jak ma się talent, to się robi takie zdjęcia jakie robi Mirek obciachowym sprzętem :D Popłakałem sie ze śmiechu. Aparat się nie liczy, szkło się nie liczy, ale bez tabletu ani rusz :D Mirku, jesteś mistrzem autolansu :D
Po pierwsze, pomyśl zanim napiszesz.
Po drugie, zapoznaj się z tematem odnośnie którego się wypowiadasz.
Po trzecie, patrz dwa powyższe.
Po co ten tekst, który nie ma żadnego ale to żadnego sensu? W edycji popRAWki znajduje się zdjęcie a właściwie jego skan, który wymaga rekonstrukcji a do tego(w jej cyfrowej części) tablet i piórko jest niezbędny.
Część Twojego postu dotycząca lansu i i reszty jest kompletnie bez sensu.
To nie pierwszy raz kiedyś się zagalopował, bądź łaskaw nie próbować obrażać ludzi.

And.N
30.11.14, 21:48
... W edycji popRAWki znajduje się zdjęcie a właściwie jego skan, który wymaga rekonstrukcji a do tego(w jej cyfrowej części) tablet i piórko jest niezbędny.
Naprawdę tak uważasz ? Nie wierzę... ale tym bardziej jestem usprawiedliwiony, że nie wezmę udziału, gdzie mnie tam z myszką startować:wink: jak tu pełen profesjonalizm.

apz
30.11.14, 21:53
Naprawdę tak uważasz ? Nie wierzę... ale tym bardziej jestem usprawiedliwiony, że nie wezmę udziału, gdzie mnie tam z myszka startować:wink: jak tu pełen profesjonalizm. Możesz też sobie zrobić przyjemność i pod choinkę włożyć tablecik....http://www.wacom.eu/index4.asp?pid=9240&lang=pl

And.N
30.11.14, 21:58
Możesz też sobie zrobić przyjemność i pod choinkę włożyć tablecik....http://www.wacom.eu/index4.asp?pid=9240&lang=pl
Dzięki ale nie skorzystam w najbliższej przyszłości, a raczej w ogóle. Nie mam takiej potrzeby.

Saboor
30.11.14, 22:03
Naprawdę tak uważasz ? Nie wierzę... ale tym bardziej jestem usprawiedliwiony, że nie wezmę udziału, gdzie mnie tam z myszką startować:wink: jak tu pełen profesjonalizm.
Tak, nie mniej pisałem wcześniej, że popRAWka jest
...bardzo łagodna dla swoich uczestników, to nie PKZ ;-)
A pamiętam Twoje prace i szczerze żałuję, że nie ma cię w tej edycji, zwłaszcza że to fotka o której retusz prosił nasz forumowy kolega,
nie mniej...
Pozdrawiam i mam nadzieję zobaczyć Cię w następnych edycjach.

And.N
30.11.14, 22:15
...A pamiętam Twoje prace i szczerze żałuję, że nie ma cię w tej edycji, zwłaszcza że to fotka o której retusz prosił nasz forumowy kolega,
nie mniej...
Pozdrawiam i mam nadzieję zobaczyć Cię w następnych edycjach.
Masz moje słowo, że w następnej popRAW-ce wezmę udział, pewnie to będzie coś na wiosnę (może i później:wink: ? ) .

Sawa
1.12.14, 13:15
zajrzałem (https://forum.olympusclub.pl/threads/93122-popRAWka-5-2014) - wyzwanie nieliche - baaaardzo wymagające, to odtwarzanie niemal pixel po pixelu - samo patchowanie skaz to (myszką) miesiąc roboty :)
Ja na pewno się nie podejmę, jednak chętnie zobaczę jakiekolwiek próby 'naprawienia' tego zdjęcia.
Jeśli byłbym właścicielem zdjęcia, to chyba ten stan obecny - ze skazami - by mi odpowiadał, fajny klimat to tworzy, do tego te górskie sandały i skarpetki - bezcenne!

hades
1.12.14, 13:31
To zdjęcie ukazało się już wcześniej na forum z pytaniem co można z tym zrobić. Chyba napisałem wówczas, że należałoby je narysować od początku. Teraz myślę, że prócz rysowania, pomogłyby inne zdjęcia obu bohaterów celem "przeszczepienia" detali, a przynajmniej inspiracji podczas ich rysowania.

Saboor
1.12.14, 14:25
To zdjęcie ukazało się już wcześniej na forum z pytaniem co można z tym zrobić. Chyba napisałem wówczas, że należałoby je narysować od początku. Teraz myślę, że prócz rysowania, pomogłyby inne zdjęcia obu bohaterów celem "przeszczepienia" detali, a przynajmniej inspiracji podczas ich rysowania.
Zgadza się.

cissic
1.12.14, 14:40
Myslałem, że w popRAWce nie można nic przeszczepiać z innych zdjęć/dorysowywać ;)

Krakman
1.12.14, 14:44
Myslałem, że w popRAWce nie można nic przeszczepiać z innych zdjęć/dorysowywać ;)

Czasem można...:grin: Zależy od rodzaju poprawki.

Natomiast zgadzam się z Mirkiem i innymi, krtórzy piszą, że tablet w tym wypadku jest raczej nieodzowny...
Sam "popracowałem" myszą nad tym zdjęciem, ale wynik wg. mnie był gorzej jak niezadowalający . Tableta z penem nie mam - więc odpuściłem...
Nie ma się co wygłupiać, choć potrafię robić różne rzeczy ze zdjęciami (patrz moje wygrane poprawki), tu podaję się.
No inny by się chwalił a ja tylko mówię...:wink:

cissic
1.12.14, 14:46
Czasem można...:grin: Zależy od rodzaju poprawki.

Chodzi mi o popRAWki jak ta powyżej ;)

Krakman
1.12.14, 14:50
Chodzi mi o popRAWki jak ta powyżej ;)

Przy retuszu często stosowałem właśnie odzyskiwanie fragmentów z innych zdjęć..

cissic
1.12.14, 15:08
Przy retuszu często stosowałem właśnie odzyskiwanie fragmentów z innych zdjęć..

No tak, ale chyba w popRAWce chyba taki zabieg jest zabroniony. W każdym razie ja tak to rozumiem:

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami (nie dotyczy edycji nasze wizje)
C - Nie dorysowujemy elementów. (nie dotyczy edycji nasze wizje)

Bodzip
1.12.14, 15:17
No tak, ale chyba w popRAWce chyba taki zabieg jest zabroniony. W każdym razie ja tak to rozumiem:

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami (nie dotyczy edycji nasze wizje)
C - Nie dorysowujemy elementów. (nie dotyczy edycji nasze wizje)
Ale to jest specyficzna poprawka - masz zrobić coś z niczego. Znaczy cud :mrgreen:

Saboor
1.12.14, 15:24
Myslałem, że w popRAWce nie można nic przeszczepiać z innych zdjęć/dorysowywać ;)
Trzeba sięgnąć do źródeł i poznać techniki retuszu i konserwacji zdjęć.

---------- Post dodany o 14:24 ---------- Poprzedni post był o 14:21 ----------


No tak, ale chyba w popRAWce chyba taki zabieg jest zabroniony. W każdym razie ja tak to rozumiem:
4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia.
A - Nie robimy montaży z innymi zdjęciami (nie dotyczy edycji nasze wizje)
C - Nie dorysowujemy elementów. (nie dotyczy edycji nasze wizje)
Czytamy, pytamy i rozumiemy po co i dlaczego takie zdania napisano, mieliśmy przypadki dorysowania uśmiechniętych buziek, czy wklejki leleni tudzież dinozaurów.

cissic
1.12.14, 15:41
Trzeba sięgnąć do źródeł i poznać techniki retuszu i konserwacji zdjęć.

To oczywista oczywistość, że bez techniki nic z takiego poprawiania nie wyjdzie. Myślałem jednak, że popRAWkowy retusz jest specyficznym retuszem ;)
Chętnie zobaczę inne zdjęcia (jeśli są) z tej wycieczki...

Saboor
1.12.14, 16:02
To oczywista oczywistość, że bez techniki nic z takiego poprawiania nie wyjdzie. Myślałem jednak, że popRAWkowy retusz jest specyficznym retuszem ;)
Chętnie zobaczę inne zdjęcia (jeśli są) z tej wycieczki...
Ponoć to jedyne, dlatego takie cenne. Co do popRAWkowego retuszu to mam nadzieję, że będzie zbieżny choć w części z tym "właściwym"
Zasada jest ta sama: staramy się przywrócić fotografii wygląd jak najbardziej zbliżony do pierwotnego.

hades
1.12.14, 16:21
Myslałem, że w popRAWce nie można nic przeszczepiać z innych zdjęć/dorysowywać ;)

Walić regulamin ;).

Żeby zrobić ten materiał, trzeba niestety wejść na poziom retuszu, który jest niepraktykowany przez nas w popRAWce.



Natomiast zgadzam się z Mirkiem i innymi, krtórzy piszą, że tablet w tym wypadku jest raczej nieodzowny...


Ja się nie zgadzam. Znam jednego pozytywnie zakręconego grafika, który swoje pierwsze kroki jeszcze za nastolatka, stawiał używając myszki i tak mu zostało. Co prawda po latach dorobił się tabletu, ale pamięć mięśniowa nie zanikła.

W przypadku tego zdjęcia szkic kreskowy na jednej warstwie byłby pomocny, by wyznaczyć krawędzie, ale resztę trzeba wypikselować ręcznie.


Zasada jest ta sama: staramy się przywrócić fotografii wygląd jak najbardziej zbliżony do pierwotnego.

W wypadku tego "ewenementu" chyba chodzi o efekt zbliżony do wyraźnego w naszych wyobrażeniach.

And.N
1.12.14, 16:47
Czy te retusze wykonałbym lepiej mając tablet graficzny i czy jest on konieczny ?

136792

Nie sadzę, być może nieco szybciej. Lepiej pewnie bym zrobił teraz bo te sporo lat temu wykonane.

hades
1.12.14, 16:59
Można żartować, że to trochę jak z garnkami. Im lepsze tym lepiej gotujesz. Ale bądźmy rozsądni. Dla kogoś z umiejętnościami tablet będzie dużo bardziej naturalny.

Saboor
1.12.14, 17:06
Walić regulamin ;).
Wybierasz się na wcześniejszą emeryturę? Na wyspy Banowe?:wink::-P

Czy te retusze wykonałbym lepiej mając tablet graficzny i czy jest on konieczny ?
Nie sadzę, być może nieco szybciej. Lepiej pewnie bym zrobił teraz bo te sporo lat temu wykonane.
A próbowałeś?

And.N
1.12.14, 17:18
...A próbowałeś?
Nie, nie próbowałem. Mogę się domyślać tylko, że ułatwia, przyśpiesza, pracę.
Neguję tylko, że bez tabletu się nie da i jest do retuszu niezbędny.

Saboor
1.12.14, 17:23
Nie, nie próbowałem. Mogę się domyślać tylko, że ułatwia, przyśpiesza, pracę.
Neguję tylko, że bez tabletu się nie da i jest do retuszu niezbędny.
Jak rozumiem: dla ciebie nie jest niezbędny? Warto pamiętać o takim szczególe, bez niego taka wypowiedź
jest strasznie autorytatywna. ;-)

cissic
1.12.14, 17:37
Nie, nie próbowałem. Mogę się domyślać tylko, że ułatwia, przyśpiesza, pracę.
Neguję tylko, że bez tabletu się nie da i jest do retuszu niezbędny.

Myszka to u mnie podstawa, ale do retuszy piórko to potęga - zwłaszcza na wielkość plamki, która zależy od nacisku itp itd. Polecam

And.N
1.12.14, 17:41
Jak rozumiem: dla ciebie nie jest niezbędny? Warto pamiętać o takim szczególe, bez niego taka wypowiedź
jest strasznie autorytatywna. ;-)
Nie, nie miałem na myśli tylko siebie.
Zdania jak widać są podzielone w tej kwestii.

Myszka to u mnie podstawa, ale do retuszy piórko to potęga - zwłaszcza na wielkość plamki, która zależy od nacisku itp itd. Polecam
Druga ręka na klawiaturze nawiasy kwadratowe [ ] powiększają i zmniejszają plamkę:)
Nie jestem przeciwnikiem tabletu i nie wątpię, że jest przy retuszu bardzo przydatny (ale nie niezbędny)

cissic
1.12.14, 18:07
Druga ręka na klawiaturze nawiasy kwadratowe [ ] powiększają i zmniejszają plamkę:)

Nie o to mi chodziło. Plamka jest ta sama, siła nacisku płynnie zwiększa lub zmniejsza jej miękkość

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2014/12/tablet-2.jpg
źródło (http://www.dashstudio.pl/!olympusclub/tablet.jpg)

Mirek54
1.12.14, 18:12
Nie, nie miałem na myśli tylko siebie.

Jesli ja napisze ,ze chodzi o nasycenie koloru.Ty w swoich 20 nastepnych postach napiszesz,ze wcale o nasycenie nie chodzi.Tylko o to aby byla bardziej pelne.

Odpusc synku.Tu nie chodzi o mnie i co napisalem, tylko o zasade.

And.N
1.12.14, 19:20
Nie, nie próbowałem. Mogę się domyślać tylko, że ułatwia, przyśpiesza, pracę.
Neguję tylko, że bez tabletu się nie da i jest do retuszu niezbędny.


Jak rozumiem: dla ciebie nie jest niezbędny? Warto pamiętać o takim szczególe, bez niego taka wypowiedź
jest strasznie autorytatywna. ;-)


Nie, nie miałem na myśli tylko siebie. tylko ogół forumowiczów i nie tylko, poradzi sobie bez tabletu, powinienem dopisać?

Edit.
Jak ktoś nie zrobi w miarę poprawnie retuszu przy pomocy myszki to moim zdaniem przy pomocy tabletu też nie wyjdzie mu zauważalnie lepiej.

helmuth
1.12.14, 20:38
Jak ktoś nie zrobi w miarę poprawnie retuszu przy pomocy myszki to moim zdaniem przy pomocy tabletu też nie wyjdzie mu zauważalnie lepiej.Założę się, że ś.p. prof. Zinn. nie narysowałby myszką (nawet pomagając sobie drugą ręką, na klawiaturze) takich cudeniek, jak piórkiem i węglem. :-P

And.N
1.12.14, 20:59
Założę się, że ś.p. prof. Zinn. nie narysowałby myszką (nawet pomagając sobie drugą ręką, na klawiaturze) takich cudeniek, jak piórkiem i węglem. :-P
Porównanie kompletnie nie adekwatne. :-P

Krakman
1.12.14, 21:00
Porównanie kompletnie nie adekwatne. :-P

Ale racja jest.... :grin:

cissic
2.12.14, 13:03
Z tego co się zorientowałem w galerii w aktualnej popRAWce powinny być juz dwa obrobione zdjęcia. Porypały mi się wtyczkie we wszystkich przegladarkach na wszystkich komputerach, czy może coś poręciłem i jest tam pusto?

And.N
2.12.14, 13:09
Z tego co się zorientowałem w galerii w aktualnej popRAWce powinny być juz dwa obrobione zdjęcia. Porypały mi się wtyczkie we wszystkich przegladarkach na wszystkich komputerach, czy może coś poręciłem i jest tam pusto?
Zasady już chyba od kilku popRAW-ek się zmieniły. Wszystkie prace są dodawane jednocześnie przed samym głosowaniem. Chyba dobrze, po co sugerować się czyimś wykonaniem:)

cissic
2.12.14, 13:12
Rozumiem. Nie jestem w temacie popRAWkowym i kompletnie zdurniałem :)

Sawa
2.12.14, 13:20
Czy te retusze wykonałbym lepiej mając tablet graficzny i czy jest on konieczny ?

Nie sadzę, być może nieco szybciej. Lepiej pewnie bym zrobił teraz bo te sporo lat temu wykonane.

Brawo andtor2! Świetna robota!
Generalnie fajna inspiracja na zdjęcie rodzinne :)
Może machnę sobie... :P

W tym przypadku głównym zadaniem było usunięcie skaz, plam - poradziłeś sobie znakomicie!
Na szczęście nie trzeba było dorysowywać twarzy.

pozdrawiam,

And.N
2.12.14, 13:42
Brawo andtor2! Świetna robota! ...
Dzięki. Było tam jeszcze jedno zdjęcie, bardziej portretowe z większymi skazami na twarzy. Ale nie moje (mój retusz tylko) więc usunąłem.
W tym popRAWkowym twarzy nie brakuje tylko ogólnie zdjęcie jest bardzo słabej jakości.

cissic
2.12.14, 14:00
Może właściciel zdjęcia przybliży nam taki ogólny zars sytuacji? Znaczy o tym co było za plecami? Niebo? Drzewa? Co to za czarne plamy na górze? itp itd ;)

Holek
3.12.14, 01:31
Panowie, dajcie spokój, ciśnienie jak po dobrej grochówce :wink: nikt się przecież na nikogo nie obrazi jeśli ta edycja nie wyjdzie a kolega po prostu odda fotę do retuszu (chociaż sam się dziwię po co mu to jak ta fota ma swój urok w takim stanie w jakim jest);

sam jestem trochę winien tej sytuacji, bo puściłem temat na forum z myślą że ktoś biegły w PS zaznaczy jeden, potem jakiś inny fragment, "poprawi" suwakiem i po kłopocie; (nie używam PS więc nie pomyślałem, że tak się nie da);

dodatkowo spieszę z wyjaśnieniem, że sytuacja jest trochę zagmatwana, nie ma innych zdjęć z tej wycieczki, co gorsza, nie ma już kogo zapytać... a "ten mały" jest prawie dwa razy starszy ode mnie i pamięta tylko że było to w Szklarskiej... i z tego co rozkminiłem, to jest to jedyna pamiątka jaka mu została (może dlatego chce ją odświeżyć);

pzdr
Hołek

And.N
3.12.14, 10:26
Może taki filmik będzie na coś przydatny odnośnie ostatniej popRAWki:


https://www.youtube.com/watch?v=XHUwNEQWc5U

Z powodzeniem można użyć programu PS Elements i chyba Gimpa też lub innych, które mają podobne narzędzia.
Powiem, że ja staram się częściej używać pędzla korygującego (jego działanie tu jest całkowicie odmienne od tego z LR) niż stempla.

And.N
27.03.15, 11:01
Tak, nie mniej pisałem wcześniej, że popRAWka jest to nie PKZ :wink:
A pamiętam Twoje prace i szczerze żałuję, że nie ma cię w tej edycji, zwłaszcza że to fotka o której retusz prosił nasz forumowy kolega,
nie mniej...
Pozdrawiam i mam nadzieję zobaczyć Cię w następnych edycjach.
Masz moje słowo, że w następnej popRAW-ce wezmę udział, pewnie to będzie coś na wiosnę (może i później:wink: ? ) .

To kiedy ta edycja, wiosnę już mamy:)

Saboor
27.03.15, 14:12
To kiedy ta edycja, wiosnę już mamy:)
Będzie, będzie właśnie czekam na RAW.

Saboor
28.03.15, 12:08
W nadchodzącej edycji będziemy molestować RAW z Hadesu, czekam tylko na dostawę. :-D

Krakman
28.03.15, 14:22
W nadchodzącej edycji będziemy molestować RAW z Hadesu, czekam tylko na dostawę. :-D
No... Znaczy Hades żyje.. :grin:

Saboor
5.11.16, 18:28
Przepraszam wszystkich, ale nie mam dostępu do komunikatów, jest to zarezerwowane dla: fomaga, grizza i hadesa jako ADM.
Z tego powodu nie mogę na bieżąco reagować w tej kwestii.
Saboor

fret
5.11.16, 18:32
Wywalić ostatniego, dopisać Saboora i po kłopocie. Hades jakoś przyspawany jest?

henry1
7.11.16, 16:57
Co tu tak cicho ??? :shock:

Saboor
7.11.16, 17:34
A bo ja wiem? Nie ma się komu mądrzyć czy co? :-D

Bodzip
7.11.16, 18:09
A bo ja wiem? Nie ma się komu mądrzyć czy co? :-DHades wszystkich zabrał do Tartaru :roll:

Saboor
7.11.16, 18:24
Hades wszystkich zabrał do Tartaru :roll:
Na tatara, w tatarak, czy tortury? Oto jest pytanie...

Bodzip
7.11.16, 19:18
Na tatara, w tatarak, czy tortury? Oto jest pytanie...Na tortury, przez Tortugę do Tartaru :-P

Saboor
7.11.16, 19:27
Na tortury, przez Tortugę do Tartaru :-P
Targać po tarczycy, tarnikiem?? :shock:

Rabbit
7.11.16, 19:42
Targować się na targu o tarninę :roll:

Saboor
7.11.16, 21:24
Jak Tarzan z Tarnowa, tagać taran?

And.N
3.01.17, 21:06
jck ,pozwolę sobie przenieść odpowiedź tutaj.

Z tego co pamiętam, to głosowania miały być jawne!
Więc ja się nie zobowiązywałem do jawności, mówiłem tylko, że rozpatrzę taką ewentualność. Powiedzmy jeszcze się zastanawiam:wink:.

Osobiście najbardziej przychylam się do takiego rozwiązania jakie kiedyś było zaproponowane:

Jestem za anonimowością i jednocześnie nieujawnianiem ile głosów już oddano na daną pracę. Mimo, że to zabawa, satysfakcja zwycięzcy będzie niczym niezmącona :smile:

Teraz kto później głosuje mimowolnie patrzy na te słupki (jak będzie jawne to jeszcze na nicki osób które już oddały głos) i być może ma (będzie miało) to jakiś wpływ na decyzję o przyznaniu głosu. Całkiem możliwe, że te moje obawy są całkowicie bezzasadne.
Nie wykluczam zrobienia ankiety w tej kwestii z 3 pytaniami. Głosowanie tak jak było, jawne, lub całkowicie utajnione - wyniki dopiero po zakończonym głosowaniu. W trakcie głosowania byłoby tylko widoczne ile osób już głosowało. Nie wiem co prawda czy ta 3 opcja jest technicznie możliwa, ale sądzę, że tak.

edorka
3.01.17, 21:17
Więc ja się nie zobowiązywałem do jawności, mówiłem tylko, że rozpatrzę taką ewentualność. Powiedzmy jeszcze się zastanawiam:wink:.

Osobiście najbardziej przychylam się do takiego rozwiązania jakie kiedyś było zaproponowane:


Teraz kto później głosuje mimowolnie patrzy na te słupki (jak będzie jawne to jeszcze na nicki osób które już oddały głos) i być może ma (będzie miało) to jakiś wpływ na decyzję o przyznaniu głosu. Całkiem możliwe, że te moje obawy są całkowicie bezzasadne.
Nie wykluczam zrobienia ankiety w tej kwestii z 3 pytaniami. Głosowanie tak jak było, jawne, lub całkowicie utajnione - wyniki dopiero po zakończonym głosowaniu. W trakcie głosowania byłoby tylko widoczne ile osób już głosowało. Nie wiem co prawda czy ta 3 opcja jest technicznie możliwa, ale sądzę, że tak.
Dlaczego się tego obawiasz? Czyżbyś wątpił, że nikt z nas nie umie samodzielnie podjąć decyzji w sprawie najlepszej pracy? ;-)
Nawet jeśli zrobisz wszystko całkowicie anonimowe to po uruchomieniu głosowania każdy autor może podesłać "swoim" numer swojej pracy i poprosić o "wsparcie".
No ale... to Twój konkurs i masz prawo decydować.

RafS
3.01.17, 21:35
Hmm... Ja uważam, że ciekawiej by było gdyby było widać tylko ile osób już zagłosowało, a może nie ciekawiej, a uczciwiej - też mi się wydaje, że pod koniec kiedy widać jak dwie trzy prace ze sobą konkurują, to ostatnie głosy niekoniecznie muszą wybierać najlepszą ich zdaniem pracę, a najlepszą z tych z największą liczbą oddanych już głosów. Gdyby była widoczna liczba głosów, to mogłyby być także nicki osób które już zagłosowały, ale nie wydaje mi się, czy takie ważne jest kto na którą pracę.

And.N
3.01.17, 21:38
Dlaczego się tego obawiasz? Czyżbyś wątpił, że nikt z nas nie umie samodzielnie podjąć decyzji w sprawie najlepszej pracy? ;-) ...
Nie wątpię, wierzę, że tak jest:)
Może być jednak sytuacja, gdy powiedzmy 2 prace są na prowadzeniu i różnią się 1 głosem. Zostało 5 minut do zamknięcia ankiety. Jednak wtedy głosujący (z dużą dozą prawdopodobieństwa ostatni głosujący) decyduje np. o doprowadzeniu do dogrywki lub nie. Oczywiście jak będzie głosowanie ukryte też tak się może zdarzyć, ale już o tym nie wie.

jck
3.01.17, 22:03
Może być jednak sytuacja (...) z dużą dozą prawdopodobieństwa ostatni głosujący (...) Oczywiście jak będzie głosowanie ukryte też tak się może zdarzyć (...)
Nie wygląda na to byś przeprowadził analizę porównawczą.