PDA

Zobacz pełną wersję : Achiever DZ260f. Olympus do e-620 i PENA



lisu84
5.12.13, 08:52
Mam okazję kupić lampę jak w tytule. Sprzedający twierdzi że tryb ttl współpracuje z olympusem. W internecie znalazłem, że jest to lampa od analogów. Czy będzie współpracowała w trybie automatycznym z e-620 i E-Pl1? Spotkał się ktoś z tą lampą?

grizz
5.12.13, 17:29
W trybie automatycznym (lampy) pewnie będzie współpracowała, bo to od aparatu zależne nie jest. TTL nie będzie.

Rafał Czarny
5.12.13, 19:31
Jeśli tanio, to bierz. Lej na TTL.

lisu84
5.12.13, 23:14
Wg informacji od sprzedawcy:
"to lampa systemowa- ma TTL więc z Prakticami i Olympusami będzie pełna współpraca.
Dla aparatów z poza systemu tryb manual (full) i dwa programy (tak naprawdę to podział błysku 1/2 i 1/4)"

Wątpię żeby była pełna współpraca chociażby ze względu na układ styków w stopce.

80 zł. Chyba Wezmę...

grizz
6.12.13, 09:11
Wg informacji od sprzedawcy:
"to lampa systemowa- ma TTL więc z Prakticami i Olympusami będzie pełna współpraca.


Tylko zabrakło zapisu… „analogowymi olympusami”

lisu84
12.12.13, 14:42
dotarła dzisiaj do mnie lampka...
Posiada trzystopniowy suwak na frontowym panelu oraz podwójny przy stopce. Na froncie jest to TTL/M; Auto; Distance range.
Pierwszy rozumiem, że działa z analogiem.. drugi to pewnie pomiar tyrystorowy gdyż jak zasłonię palcem czujnik na lampie wali z pełną mocą.. Distance range - nie zauważyłem różnicy z auto.
Przy stopce jest TTL i M, też bez różnicy nie zależnie od pozycji także to już chyba komunikacja z analogiem.
Brak możliwości zmniejszenia błysku np na 1/4 wbrew temu co pisał sprzedawca..


Pierwsze wrażenia dosyć przyjemne. Aparat na Manual ustawiając przesłonę i czas tak jak w tabelce na lampie i jest ok. W razie co gdyby zdjęcie było przepalone lub niedoświetlone można powtórzyć zmieniając kółkiem czas w jedną lub w drugą stronę.

Brakuje mi tylko możliwości obrotu palnika bo tylko można go podnosić więc już nie odbiję światła od ściany nad ramieniem... No i brak wspomagania AF...

Mam nadzieję, że dłużej posłuży niż TUMAX...
Dzięki za podpowiedzi! Pozdrawiam!