PDA

Zobacz pełną wersję : OM-D jako zewnętrzny dysk- problemy ze ściąganiem zdjęc



Makromaniak
29.11.13, 15:09
Mam problem ze zrzucaniem zdjęć do kompa za pomoca kabelka USB z OM-D. Na kompie z Vista nie ma najmniejszego kłopotu, od razu się zgłasza jako dysk i jest dostęp do folderu DCIM. natomiast na drugim kompie z windows XP, nie zgłasza sie nowe urządzenie, po wejściu w managera widać aparat jako dysk niesformatowany i po kliknięciu pytanie, czy sformatować teraz. Karta była formatowana w aparacie.

Jak pokonac ten problem??

Koriolan
29.11.13, 15:20
Kupić czytnik kart?

fret
29.11.13, 15:24
Kupić czytnik kart?

Miałem napisać to samo. Czytnik kart zapewnia święty spokój.

Mirek54
29.11.13, 15:30
Miałem napisać to samo. Czytnik kart zapewnia święty spokój.

A sa kompy bez czytnikow??Ja nie spotkalem.Chyba od zawsze mialy czytniki.Pomijam amigi atari i inne c64

tymczasowy_
29.11.13, 15:34
A sa kompy bez czytnikow??Ja nie spotkalem.Chyba od zawsze mialy czytniki.Pomijam amigi atari i inne c64Wszystko się rozbija o typ czytnika :wink:

Makromaniak
29.11.13, 17:35
Czytnik!!!! Genialne rozwiązanie!!!! W życiu bym na to nie wpadł !!!!!!

no ale myślałm że ktoś z szanownych forumowiczów wie na czym polega problem.....

Koriolan
29.11.13, 17:37
Pewnie na braku sterowników.

Makromaniak
29.11.13, 17:42
Jaki sterownik???
Z żadnym aparatem nie miałem takiego kłopotu, wszystko inne co podpinam (np. mptrójki) zgłaszają się jako dyski

Koriolan
29.11.13, 17:46
Mam jeszcze w domu komputer z XP, sprawdzę w wolnej chwili

nightelf
29.11.13, 17:49
Na kompie jest zainstalowany Olympus Viewer?
Jaki to XP 32 bitowy czy 64? Service Pack 3 zainstalowany?

Co widać w menadżerze urządzeń po podpięciu aparatu? Czy przy jakimś urządzeniu jest wykrzyknik?

grizz
30.11.13, 17:46
Ja bym wywalił XP… takich problemów będzie coraz więcej. system sprzed 13 lat.

nyny
30.11.13, 18:04
Ja bym wywalił XP… takich problemów będzie coraz więcej. system sprzed 13 lat.
Ale nadal jeszcze saportowany (coprawda juz niedlugo ale jednak)...
Swoja droga powiedz to w korporacjach i firmach wszelakiej masci smiem twierdzic, ze sporo takich instytucji kaze sie popukac w glowe ;)

Wracajac do meritum.
Wlasnie sprawdzilem na VM gdzie mam postawionego XP, i zadnych problemow nie ma, czyta i widzi wszystko jak nalezy z podpietego przez kabelek OMD :)

p.s. Sproboj w aparacie ustawic zapis i sprawdzic.

pozdro

ahutta
30.11.13, 18:04
A sa kompy bez czytnikow??Ja nie spotkalem.Chyba od zawsze mialy czytniki.Pomijam amigi atari i inne c64

To mało jeszcze widziałeś w tej dziedzinie :p Czytnik kart nie jest obowiązkowym elementem komputera.

A w temacie, tak, sterowniki. Po pierwsze weź zainstaluj OV3. To że nowsze systemy traktują aparat z kartą jako pamięć masową, wcale nie znaczy, że XP będzie robił tak samo. Kolejna sprawa, sprawdź w ustawieniach aparatu jaki tryb USB jest ustawiony strona 79/80 instrukcji obsługi http://www.olympusamerica.com/files/oima_cckb/E-M5_Instruction_Manual_EN.pdf Oczywiście zakładam, że mówimy o E-M5 a nie E-M1, ale instrukcję masz razem z aparatem, więc problemu nie ma.

yamada
30.11.13, 21:26
Problemem może być sama karta pamięci a nie aparat. Jak masz inną kartę to sprawdź czy problem będzie sie powtażać. Tak miałem z niektórymi kartami pamięci kilkukrotnie. Szczególnie z pojemnościami powyżej 4GB.