PDA

Zobacz pełną wersję : Pogadajmy o portretach - suplement

apz
18.11.13, 22:20
Znalazłem w Galeri 3 portrety, pozwolę sobie zacytować:

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/11/normal__PIC5664-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/24171/normal__PIC5664.jpg)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/11/normal_IMG_66622_a_m_-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/17177/normal_IMG_6662-2_a_m_.jpg)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/11/_960_PB105353B-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/22748/_960_PB105353B.jpg)

Każdy innego autora, każdy z inną manierą, każdy z widocznymi błędami, albo ja się w ogole nie znam na tej sztuce. Ręce opadaja.

(aldii https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/24171/normal__PIC5664.jpg
wanilia https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/17177/normal_IMG_6662-2_a_m_.jpg
Thomasso https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/22748/_960_PB105353B.jpg)

ahutta
18.11.13, 22:27
Znalazłem w Galeri 3 portrety, pozwolę sobie zacytować:

Ja się nie znam i jak dla mnie nr 2 to nie portret, ale to jest moje zdanie i nie musisz się z nm zgadzać.

Każdy innego autora, każdy z inną manierą, każdy z widocznymi błedami , albo ja się w ogole nie znam na fotografii. Ręce opadaja.

Jak napisałem powyżej, ja się nie znam, więc wolałbym zamiast powyższego, czysto zaczepnego hasła, przeczytać konkrety.

diabolique
18.11.13, 22:42
To nie portrety, to "manekiny".
Z całym szacunkiem do pozujących dziewczyn, fotografowie zrobili wszystko by je stuprocenowo odhumanizować, a wiec odrzeć ze wszystkiego, co portret powinien posiadać.
Nazwijmy to fotografią modową, glamour, jakkolwiek i w tej dziedzinie to mogą być zupełnie niezłe zdjęcia. Natomiast portretem, który z zasady ma odzwierciedlać (w dużym uproszczeniu) wnętrze portretowanego, jego cechy, indywidualność, żadna z powyższych fotografii nie jest.

Kwestie obróbki pominę.

pers
18.11.13, 23:30
Nie wiem czy wklejanie zdjęć do wątku autorów, którzy się na to nie zgodzili to dobry pomysł. Mam poważne wątpliwości, zwłaszcza, że nie sądzę aby to były w zamyśle portrety a raczej to o czym pisze diabolique czyli glamour/fotografia modowa.

apz
19.11.13, 00:22
Nie wiem czy wklejanie zdjęć do wątku autorów, którzy się na to nie zgodzili to dobry pomysł. Mam poważne wątpliwości, zwłaszcza, że nie sądzę aby to były w zamyśle portrety a raczej to o czym pisze diabolique czyli glamour/fotografia modowa.Można zaraportować, mod usunie. Mniej chodzi o te konkretnie prace, raczej o ich zestawienie.
Piszę o Galerii jako forumowym przywileju użytkowników forum.
Prace są tylko zalinkowne, zacytowane, nie wklejone.

hades
19.11.13, 01:48
Przy cytacie warto podać odnośnik do oryginału lub nick/imię i nazwisko autora. Podaj mi na PW, w wolnej chwili dodam do postu.

apz
19.11.13, 03:04
Przy cytacie warto podać odnośnik do oryginału lub nick/imię i nazwisko autora. Dodałem, jeszcze mogłem. Dzieki za uwagę.

fret
19.11.13, 09:12
Fajny pomysł na wątek, tylko lepiej by było, gdyby autorzy zdjęć wyrazili zgodę na dyskusję. Doświadczenie uczy, że wstawiając zdjęcie do galerii oczekuje się raczej dobrych ocen, a nie dogłębnej analizy.

Mirek54
19.11.13, 09:21
Portretami to tych fotecek bym nie nazwal.a tym bardziej fotkami modowymi.Modowe to raczej inna klasa(duzo wyzsza) obrabiania,dbanie o szczegoly...
Pierwsze to ot takie sytuacyjne w jakims garazu z samochodami.Kolezanka sie wpapugowala,zobaczyla otwarty samochod to se siadla szczesliwa.A ze kolega mial aparat to i pstryknal sobie na pamiatke.Pozowane to to ani stylizowane napewno nie jest.Wystarczy na tlo popatrzec i czar pryska.Czar pryska jeszcze bardziej jak widzimy nastepne z tego wydarzenia zdjecia.
Drugie.Tez nieudana probka malowania fotecki.Zlosliwe uwydatnianie dlugich prawie do kolan rak zakonczonych uformowanym chwytakiem plusow temu czemus nie dodaje.Rozmemlanie wszystkiego na zasadzie bo memlac lubie. Szkoda konia.
Trzecie.Autor zawsze przypomina,ze to zabawa kilku zawzietych amatorow.Moze jako jedno wydawac sie moze dziwne,nietrafiona arazacja obrobki.Jednak jako seria cos moze zagadac.Biore se na wstrzymanie nad ostatnim opinii.

yamada
19.11.13, 10:11
ja zawsze myślałem, że portret co coś w tym stylu
104993

ahutta
19.11.13, 10:14
ja zawsze myślałem, że portret co coś w tym stylu

Nie, to jest Grzesiek :mrgreen:

PS.
Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D

fret
19.11.13, 10:24
Tu już wkraczamy na teren gustu. Ja akurat nie lubię w portretach jakichlkolwiek przejawów HDR-u i technik pokrewnych.

yamada
19.11.13, 10:26
Grzesiek to jest pewnie teraz w robocie, a to jest zdjęcie Grześka :mrgreen:, które w moim przekonaniu można nazwać portretem.
Tak do końca nie rozumiem czemu te zdjęcia i ten tytuł wątku w jednym.

fret
19.11.13, 10:31
Może dlatego, że to też jest portret?

http://galeria.klp.pl/p-6344.html

---------- Post dodany o 10:31 ---------- Poprzedni post był o 10:27 ----------

To też: http://www.salvador-dali.com.pl/SalvadorDali19731982/salvadordaliportretkonnycarmenbordiufranco.html

yamada
19.11.13, 10:35
Tu już wkraczamy na teren gustu. Ja akurat nie lubię w portretach jakichkolwiek przejawów HDR-u i technik pokrewnych.

to nie jest HDR, trochę kontrastu i wzmocnienia czerni i to cała obróbka
ja za to nie lubię jak z postaci robi się lalkę bez skazy, szczególnie w portrecie
gdzieś ostatnio słyszałem i czytałem, że taka fotografia przestała być mile widziana na świecie, że takie nachalne upiększanie, wygładzanie i usuwanie niedoskonałości stało się niemodne i niepożądane.

ahutta
19.11.13, 10:44
gdzieś ostatnio słyszałem i czytałem, że taka fotografia przestała być mile widziana na świecie, że takie nachalne upiększanie, wygładzanie i usuwanie niedoskonałości stało się niemodne i niepożądane.

Czyli teraz prym będzie wiódł naturalizm w fotografii? Raczej nie, bo w erze kultu wyglądu zewnętrznego, upiększanie zawsze będzie modne.

fret
19.11.13, 10:46
Cała sztuka w upiększaniu polaga na tym, żeby ogladającemu wydawało się, że zdjęcie nie było upiększone. W odejście od upiekszania nie wierzę :)

dzarro
19.11.13, 11:02
104993

zaraz się dowiesz, że "model" wygląda na zmęczonego :wink:

Już się nawet dowiedziałeś...

---------- Post dodany o 11:02 ---------- Poprzedni post był o 10:54 ----------

Cała sztuka w upiększaniu polaga na tym, żeby ogladającemu wydawało się, że zdjęcie nie było upiększone. W odejście od upiekszania nie wierzę :)

Upiększanie nie jest sztuką. To raczej najbardziej zwięzła definicja kiczu. Piękna upiększać nie ma potrzeby, problem stwarza raczej jego przekazanie, a ponieważ większość z nas ma właśnie ten problem - to ulega pokusie i pułapce upiększania. Pomijam już taki detal, że od ponad dwóch stuleci piękno, jakby go nie ruzumieć, niekoniecznie jest wyznacznikiem wartości estetycznej - co jeszcze w gorszym świetle stawia proceder upiększania.

fret
19.11.13, 11:11
Upiększanie nie jest sztuką. To raczej najbardziej zwięzła definicja kiczu. Piękna upiększać nie ma potrzeby, problem stwarza raczej jego przekazanie, a ponieważ większość z nas ma właśnie ten problem - to ulega pokusie i pułapce upiększania. Pomijam już taki detal, że od ponad dwóch stuleci piękno, jakby go nie ruzumieć, niekoniecznie jest wyznacznikiem wartości estetycznej - co jeszcze w gorszym świetle stawia proceder upiększania.

Kompletna bzdura. Z tego by wynikało, że wolno fotografować tylko gołe baby bez makijażu, no i ewentualnie gołych facetów... Cała reszta służy przecież upiększaniu.

yamada
19.11.13, 11:20

Kurcze szkoda, że nie zapisałem sobie tego, właśnie jakiś znany magazyn mody wydał nawet swoją gazetę z sesjami bez upiększania programowego, z sesjami aktorek i modelek. Mam nadzieję, że będzie się ten proces pogłębiał, wszędzie słychać wiele krytyki co do pokazywania znanych ludzi przerobionych Photoshopem.

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/11/z11411688O-1.jpg
źródło (http://bi.gazeta.pl/im/8/11411/z11411688O.jpg)
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/11/z11411711O-1.jpg
źródło (http://bi.gazeta.pl/im/1/11411/z11411711O.jpg)
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/11/z11411811O-2.jpg
źródło (http://bi.gazeta.pl/im/1/11411/z11411811O.jpg)

---------- Post dodany o 11:20 ---------- Poprzedni post był o 11:15 ----------

Kompletna bzdura. Z tego by wynikało, że wolno fotografować tylko gołe baby bez makijażu, no i ewentualnie gołych facetów... Cała reszta służy przecież upiększaniu.

Cała sztuka o ile ostatnio czytam polega na umiejętnym nie przesadzonym makijażu i umiejętnym dobraniu oświetlenia a nie cyknięcia foty i przerobieniu jej w Photoshopie.

fret
19.11.13, 11:42
...

Cała sztuka o ile ostatnio czytam polega na umiejętnym nie przesadzonym makijażu i umiejętnym dobraniu oświetlenia a nie cyknięcia foty i przerobieniu jej w Photoshopie.

Nie na przerobieniu w fotoszopie, ale dodaniu umiejętnej obróbki do umiejętnego oświetlenia i makijażu. Zła obróbka jest tak samo zła, jak złe oświetlenie lub zły makijaż. To tak jak w sztuce kulinarnej. Umiejętne podanie potrawy nie zastąpi umiejętnego gotowania, natomiast jest jego świetnym uzupełnieniem. Zła jest obróbka "zamiast", ale jako uzupełnienie jest naturalnym elementem procesu fotograficznego.

Poza tym wydaje mi się, że mylisz retusz z obróbką.

yamada
19.11.13, 12:00
Bardziej Twórczym niż naturalnym, moim bardzo skromnym zdaniem.
Jeśli można to fajnie było by by do dyskusji dodać zdjęcie (najlepiej własne)

fret
19.11.13, 12:20
Bardziej Twórczym niż naturalnym, moim bardzo skromnym zdaniem.
Jeśli można to fajnie było by by do dyskusji dodać zdjęcie (najlepiej własne)

Dokładnie to samo jest ze światłem. Są ortodoksi, którzy uważają, że słuszne jest tylko naturalne,nawet na blendy krzywo patrzą :) Pewnie trafią się też osoby nie uznające makijażu i wracamy do punktu wyjścia :)

apz
19.11.13, 12:37
... i wracamy do punktu wyjścia :) Punktem wyjścia były trzy fotografie, nieistotne czyje, każda zepsuta na inny sposób, albo niestarannie sfotografowania, albo dziwnie autorsko, obrobiona, albo ze zbyt płytką głębią ostrości, ale można i podyskutować na innych przykładach. Można też dodać po piątce w galerii.

yamada
19.11.13, 12:47
Nie przekonałeś mnie nadal :), wolę portret w mniej więcej takim stylu jak ja pokazałem w wątku niż typu pierwsze i trzecie zdjęcie zamieszczone przez Andrzeja w pierwszym poście. Cały czas rozmawiam w kontekście portretu, nie fotografii mody czy glamour...

fret
19.11.13, 13:12
Punktem wyjścia były trzy fotografie, nieistotne czyje, każda zepsuta na inny sposób, albo niestarannie sfotografowania, albo dziwnie autorsko, obrobiona, albo ze zbyt płytką głębią ostrości, ale można i podyskutować na innych przykładach. Można też dodać po piątce w galerii.

Tego ze zbyt płytką GO, to nie znalazłem, a jeśli chodzi Ci o drugie, to patrząc na trawę raczej bym się zastanawiał, czy ostrość nie jest trochę przed twarzą, ale z pewnością bym nie chciał bardziej ostrego lasu. Bardziej przeszkadza mi prawa dłoń. Kobiecych raczej się nie fotografuje w ten sposób, lepiej by wyglądała z boku, na boku końskiego pyska. Teraz po pierwsze wygląda niezbyt subtelnie jak na kobietę, a poza tym, to wygląda jak by musiała przytrzymywać konia, w takim sielankowym klimacie stawiałbym na coś w rodzaju "czuły dotyk" :). Poza tym dłoń jest jaśniejsza od twarzy i za bardzo zwraca na siebie uwagę. Jeśli chodzi o samą twarz, to nie podobają mi się ciemne oczodoły. Jak nie dało się zdjęcia doświetlić (np. ze względu na konia, bo np. nie lubi błyskania po oczach), to mozna było chociaż skierowac twarz modelki nieco ku górze, żeby oczy wyszły z cienia.

tymczasowy_
19.11.13, 13:15
Punktem wyjścia były trzy fotografie, nieistotne czyje, każda zepsuta na inny sposób, albo niestarannie sfotografowania, albo dziwnie autorsko, obrobiona, albo ze zbyt płytką głębią ostrości, ale można i podyskutować na innych przykładach. Można też dodać po piątce w galerii.Bo każdy z tych trzech autorów ma swoją własną wizję, która nie musi się podobać innym. Jakże świat byłby smutny, gdyby wszystko wyglądało podobnie, pod ten jeden, jedynie słuszny, "poprawny" wzór ....

Powyższe fotki oglądałem wcześniej niż były zacytowane w tym wątku, też do pewnych spraw może miałbym swoje subiektywne uwagi, ale świadomie nie zabrałem głosu, bo autorzy przedstawili swoje wizje, na swój subiektywny sposób ... i chwała im za to, i niechaj dalej się subiektywnie wyrażają i prezentują. Psy szczekają a karawana idzie dalej :wink:

fret
19.11.13, 13:18
Nie przekonałeś mnie nadal :), wolę portret w mniej więcej takim stylu jak ja pokazałem w wątku niż typu pierwsze i trzecie zdjęcie zamieszczone przez Andrzeja w pierwszym poście. Cały czas rozmawiam w kontekście portretu, nie fotografii mody czy glamour...

Chyba nawet nie stawiałem sobie takiego celu :). Obróbka, to nie tylko robienie plastikowej twarzy. Robieniu plastiku mówmy nie, ale pozostaje jeszcze mnóstwo innych rzeczy do zrobienia. Poza tym trafiaja sie czasem dziewczyny o gładkiej cerze i po makijażu nawet w naturze zbyt gładko wyglądają :). Na pierwszym to ja nawet widzę za mało obróbki. Twarz brązowa, ręce różowe. Jeśli wizażystka zawaliła sprawę, to nie ma zmiłuj, trzeba obrabiać i wyrównać kolor :)

yamada
19.11.13, 13:33
Nadal nikt nie chce mi powiedzieć co sądzi o tych zdjęciach jako portretach, nawet się nie stara. Chyba zły wątek sobie wybrałem na dyskusję w tym temacie. Póki co będę go sobie czytał ale nic nowego to on dla mnie nie wniesie.

---------- Post dodany o 13:33 ---------- Poprzedni post był o 13:26 ----------

Może wątek powinien zmienić tytuł by nie wprowadzać w błąd takich jak ja :)

tymczasowy_
19.11.13, 13:36
Nadal nikt nie chce mi powiedzieć co sądzi o tych zdjęciach jako portretach, nawet się nie stara. Chyba zły wątek sobie wybrałem na dyskusję w tym temacie. Póki co będę go sobie czytał ale nic nowego to on dla mnie nie wniesie.

---------- Post dodany o 13:33 ---------- Poprzedni post był o 13:26 ----------

Może wątek powinien zmienić tytuł by nie wprowadzać w błąd takich jak ja :)http://pl.wikipedia.org/wiki/Portret
na dobry początek ...

Krakman
19.11.13, 13:37
Dla "przeciwwagi" wyżej wystawionych, wstawiłem dwa zdjęcia noszące znamiona portretu.:grin:
Całkowicie bez żadnej obróbki, odszumiania, wyostrzania i temu podobnego uplastyczniania twarzy.
Jak i również zrobione bez żadnych doświetleń , blend itp...

Jako raczej żaden specjalista od takich zdjęć...(no może podstawy znam) i nie praktykujący tego,
pragnę się dowiedzieć coś o tych zdjęciach od fachowców.....:roll:

104994 104995

Liczę na Was koledzy....:wink:

yamada
19.11.13, 13:42
http://pl.wikipedia.org/wiki/Portret
na dobry początek ...
naprawdę wyczerpująco odpowiedziałeś...

gietrzy
19.11.13, 13:49
Nadal nikt nie chce mi powiedzieć co sądzi o tych zdjęciach jako portretach, nawet się nie stara.

Nie kończyłem ASP, ale pierwsza fotka to dla mnie kolorowe coco jumbo, zbyt nasycone, landrynkowe zdjęcie. Urody modelki nie oceniam bo mam lustro w domu.
Druga fotka mi się nawet podobała dopóty dopóki nie przeczytałem analizy Mirka (ma gość oko!)
Trzecia, najgorsza dla mnie jako fotka, to jakaś stop-klatka z najnowszej gry na konsole. Wręcz razi trupi kolor skóry.

Najlepsza fotka w wątku to Monika ;) i Olympus.

Wszystko powyżej, imho. Autorzy fotek mogą pretensje - imho słuszne! - kierować do apz za posłużenie się tymi przykładami w tak zatytułowanym wątku.
Po raz kolejny widać, że aż strach zamieszczać cokolwiek na pl-forach bo zaraz zarząd forumowej ASP orzeknie o skosie około 1 stopień, o włosku, o wystającym..., o złym kolorze, itp... Andrzeju dlaczego?

yamada
19.11.13, 13:59
@gietrzy, dodaj jeszcze proszę czy uważasz te zdjęcia za portrety :)

szafir51
19.11.13, 13:59
bo zaraz zarząd forumowej ASP orzeknie o skosie około 1 stopień, o włosku, o wystającym..., o złym kolorze, itp... Andrzeju dlaczego?

orzeknie i co się stanie? Dzieci w piaskownicy mogłyby się obrazić, zabrać zabawki i pójść do domu, ale dorosły człowiek albo przyjmie krytykę i w przyszłości uniknie błędów, albo stwierdzi, że to co robi mu odpowiada i albo oleje sprawę, albo wyjaśni co i jak.

Wyciąganie losowo zdjęć z galerii wg mnie to krok za daleko, ale ok, jak ktoś wystawia swoje prace na widok publiczny to powinien się z tym prędzej czy później liczyć.

Ja tylko nie rozumiem, po co ten wątek. Co on wniesie innego niż ten pierwotny? MZ nic, lepiej byłoby kontynuować poprzedni.

Mirek54
19.11.13, 14:05
Po raz kolejny widać, że aż strach zamieszczać cokolwiek na pl-forach bo zaraz zarząd forumowej ASP orzeknie o skosie około 1 stopień, o włosku, o wystającym..., o złym kolorze, itp... Andrzeju dlaczego?

Ja nie Andrzeju ja Mirku ale Ci napisze dlaczego.Pewnie dlatego,ze 90% z nas uczy sie jeszcze fotografowac obrabiac....i wszelki konkretne uwagi sa napewno pomocne.A ci artysci juz umiejacy niech nie szukaja poklasku na forach z odnosnikem do wlasnej strony w kazdym poscie tylko niech wystawiaja na wystawach.Niech wystawiaja na wystawach nie przez siebie w pocie czola wyproszonych tylko na takich gdzie ktos ich poprosil o wystawienie doceniajac wartosc prac.

Ps.Nierzadko wystajacy wlosek eliminuje o dalszej karierze fotki.I nie trzeba ASP forumowego zeby stwierdzic,ze ktos jest niechlujny w swoich poczynaniach.

gietrzy
19.11.13, 14:10
@gietrzy, dodaj jeszcze proszę czy uważasz te zdjęcia za portrety :)

Ewentualnie drugie.

---------- Post dodany o 14:10 ---------- Poprzedni post był o 14:06 ----------

Wyciąganie losowo zdjęć z galerii wg mnie to krok za daleko, ale ok, jak ktoś wystawia swoje prace na widok publiczny to powinien się z tym prędzej czy później liczyć.

Niby racja, ale apz ostatnim zdaniem pod fotkami powoduje publiczny... lincz.
Artysta, profesor, autorytet, zwycięzca konkursów, wygrał uścisk dłoni prezydenta...

Ja tylko nie rozumiem, po co ten wątek. Co on wniesie innego niż ten pierwotny? MZ nic, lepiej byłoby kontynuować poprzedni.

yamada
19.11.13, 14:11
Ewentualnie drugie. przez chwilę też tak myślałem, ale im dłużej patrzę tym mniej mi pasuje do portretu. Chyba głównie za sprawą stroju modelki.

gietrzy
19.11.13, 14:14
Ps.Nierzadko wystajacy wlosek eliminuje o dalszej karierze fotki.I nie trzeba ASP forumowego zeby stwierdzic,ze ktos jest niechlujny w swoich poczynaniach.

O tym pisze... a co jeśli niechlujny to styl, jeśli taki jej/mu pasuje? Jeszcze raz: asp nie kończyłem, ale dla mnie nawet niechlujny to inny, nie gorszy/zły. Mi ręcę nie opadają, co najwyżej kliknę backspace.

yamada
19.11.13, 14:20
---------- Post dodany o 14:10 ---------- Poprzedni post był o 14:06 ----------

Racja, ale i tak wolę taki wątek niż kolejny o korpusie, lampie czy obiektywie.

Mirek54
19.11.13, 14:23
O tym pisze... a co jeśli niechlujny to styl, jeśli taki jej/mu pasuje? Jeszcze raz: asp nie kończyłem, ale dla mnie nawet niechlujny to inny, nie gorszy/zły. Mi ręcę nie opadają, co najwyżej kliknę backspace.

A co zrobisz jak wlasnie 99% okresla to jako niechlujstwo a tylko Autor glosi,ze to taki styl.Po ktorej stronie bedziesz?Podpasujesz ktorejs stronie czy wyrazisz wlasne zdanie takie jakie Ci pasuje i niekoniecznie takie jak autora?
Wlasnie my tu wyrazamy wlasne zdania a nie wchodzimy w ciemno z piontecka.Jak juz nawet napisano,ze przyjdzie dziadek i da piontecke bo lubi.Chyba,ze to nie o mnie chodzilo.

Krakman
19.11.13, 14:23
Racja, ale i tak wolę taki wątek niż kolejny o korpusie, lampie czy obiektywie.
O to to!!!

pers
19.11.13, 14:31
Krakman - mnie się Twoja wstawka podoba, mógłbyś nawet całą serię z minami wstawić :-) Mogę sobie wyobrazić charakter/temperament tej dziewczyny, a to w portrecie dla mnie ważniejsze od detali typu włosek nie tam gdzie trzeba.

Krakman
19.11.13, 14:48
Krakman - mnie się Twoja wstawka podoba, mógłbyś nawet całą serię z minami wstawić :-) Mogę sobie wyobrazić charakter/temperament tej dziewczyny, a to w portrecie dla mnie ważniejsze od detali typu włosek nie tam gdzie trzeba.
Dzięki,
mam nawet taką serię....:grin:

ahutta
19.11.13, 14:58
Po wstawce Krakmana miałem nadzieję, że pojawi się jakiś wpis, który wypunktuje to o co prosił Krakman, ale nie... szkoda :|

Thomasso
19.11.13, 15:04
Ja to nawet o Krakmanowej wstawce miałem coś napisać, przeanalizować i technicznie i "potrtretowo" ;-) , ale się na szczęście kapnąłem, że ja wszak ni ch***j się na tym nie znam, to co będę ludzi w maliny wyprowadzał?

T.

andtor2
19.11.13, 15:29
Jak dla mnie wszystkie trzy fotografie można zaliczyć do kategorii portretu. Tak w kolejności podobają mi się 2,3,1. Gdzieś tam kiedyś wyczytałem, że portret powinien (lub dobrze by było) oddawać osobowość, charakter, kim jest, model (modelka). Myślę, że można by to zastosować do tych pokazanych na początku zdjęć. Nie wnikam w techniczne aspekty jak obróbka, światło, kompozycja, kadr
Mogę się tu mylić oczywiscie to całkiem nie moja dziedzina, niestety

gietrzy
19.11.13, 15:43
A co zrobisz jak wlasnie 99% okresla to jako niechlujstwo a tylko Autor glosi,ze to taki styl.

Mirku, pstrykasz fotki dla kogoś czy dla siebie?

Po ktorej stronie bedziesz?Podpasujesz ktorejs stronie czy wyrazisz wlasne zdanie takie jakie Ci pasuje i niekoniecznie takie jak autora?

Nie staję po żadnej, oglądam i jeśli ewentualnie fotka mi się podoba proszę grzecznie autora o możliwość użycia "pod tapetę".
Jeśli nie, backspace i koniec tematu.

Mirek54
19.11.13, 15:57
Mirku, pstrykasz fotki dla kogoś czy dla siebie?

Nie staję po żadnej, oglądam i jeśli ewentualnie fotka mi się podoba proszę grzecznie autora o możliwość użycia "pod tapetę".
Jeśli nie, backspace i koniec tematu.

Jesli pokazuje innym to jak moge mowic,ze pstrykam dla siebie.

No wlasnie,jesli Ci sie podoba,a jesli nie to i niech to bedzie styl przez wszystkich chwalony wg ciebie jest jak to okreslasz "backspace"

Masz po prostu swoj poglad na sprawe.Autor musi sie z Twoim pogladem liczyc,skoro w miejscu,gdzie sie wypowiadasz pokazuje swoje prace a nie krzyczec,ze sie nie znasz,jestes starym capem i sa inni dla ktorych sie "kicz" podoba i inni sa autorytetami bo chwala i daja piontecki.

Thomasso
19.11.13, 16:15
Masz po prostu swoj poglad na sprawe.Autor musi sie z Twoim pogladem liczyc,skoro w miejscu,gdzie sie wypowiadasz pokazuje swoje prace a nie krzyczec,ze sie nie znasz,jestes starym capem i sa inni dla ktorych sie "kicz" podoba i inni sa autorytetami bo chwala i daja piontecki.

Ująłbym to inaczej. Autor nie musi się z poglądem liczyć, natomiast liczyć się może/musi z tym, że ktoś będzie na nie, że komuś się coś nie będzie podobało - bywa - nie da się wszystkich zadowolić.
Co do reszty to.. każdy kij ma dwa końce, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia itp., itd.

Podsumowując i cytując "klasyka":

"I tak Was lubię"

T.

Mirek54
19.11.13, 16:31
To liczenie sie z pogladem to nie rozum tego tak,ze np.masz zmieniac styl bo tak ja uwazam,tylko licz sie z tym,ze na temat Twojego stylu moge miec calkiem inne zdanie i ono nie musi byc pozytywne.

PS.Tylko teraz nie mysl,ze ja pisze o Twoim stylu.Tak jak przedtem o pojedynczym wlosu nie w ta strone.To tylko taki odnosnik ogolnie do tematu.

Saboor
19.11.13, 16:32
Masz po prostu swoj poglad na sprawe.Autor musi sie z Twoim pogladem liczyc,/.../
Wyjątkowo uznam, że mogę się mylić(jestem nieomylny i to wszyscy wiedzą).
Publikując prace chcę trafić do jak najszerszej grupy odbiorców, tak?

yamada
19.11.13, 16:34
Zależy jak "chcę trafić" interpretujesz :)

Mirek54
19.11.13, 16:40

Cytujac klasyka"jestes duzym chlopcem" wiec raz kiedys zrob wyjatek:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

pers
19.11.13, 16:42

Gdyby wszyscy chcieli trafiać do jak najszerszej grupy odbiorców to świat byłby bardzo nudny i monotonny. Ja wiem, globalizacja i te sprawy ale bez przesady :-)

Thomasso
19.11.13, 16:45
To liczenie sie z pogladem to nie rozum tego tak,ze np.masz zmieniac styl bo tak ja uwazam,tylko licz sie z tym,ze na temat Twojego stylu moge miec calkiem inne zdanie i ono nie musi byc pozytywne.

Oczywista rzecz. Dlatego jeszcze Was pomęczę innymi zdjęciami... trochę :P

T.

Krakman
19.11.13, 17:42
Oczywista rzecz. Dlatego jeszcze Was pomęczę innymi zdjęciami... trochę :P

T.

Zaszalej bo czasem Ci.............................wychodzi. :grin:
A o moich niewątpliwie świetnych niezmąconych retuszem, obróbką i żadnymi dodatkowymi światłami - nikt się nie wyraził nawet i...................pozytywnie:roll:

Saboor
19.11.13, 17:57
Cytujac klasyka"jestes duzym chlopcem" wiec raz kiedys zrob wyjatek:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
No, to zrobiłem. :mrgreen:

gietrzy
19.11.13, 19:22
Masz po prostu swoj poglad na sprawe.Autor musi sie z Twoim pogladem liczyc

Albo nie rozumiem do czego pijesz (najlepiej napisz wprost) albo... wg mnie wcale nie musi się liczyć z moim poglądem bo i po co?

Mirek54
19.11.13, 20:04
Albo nie rozumiem do czego pijesz (najlepiej napisz wprost) albo... wg mnie wcale nie musi się liczyć z moim poglądem bo i po co?

Alez nie pije do niczego i do nikogo.
Chodzi mi tylko o to ze autor wstawiajac fotki musi sie liczyc z pogladem czyli tu z ocena.Ona moze byc pozytywna jak i negatywna.Znam autorow co wstawiajac dziekuja za poglad(ocene )tylko tym co pozytywnie oceniaja a ignoruja lub nawet nie zycza sobie negatywnych ocen(pogladow).
No kurde nie umiem bardziej wprost.

---------- Post dodany o 20:04 ---------- Poprzedni post był o 20:03 ----------

A o moich niewątpliwie świetnych niezmąconych retuszem, obróbką i żadnymi dodatkowymi światłami - nikt się nie wyraził nawet i...................pozytywnie:roll:

Jakoscia i slicznoscia Twoich zdjec jestem tak zszokowany ,ze nie znajduje slow zeby to wyrazic.Jezyk polski jest zbyt ubogi aby chociaz w czesci malej zachwyt swoj opisac.

Krakman
19.11.13, 20:08
Jakoscia i slicznoscia Twoich zdjec jestem tak zszokowany ,ze nie znajduje slow zeby to wyrazic.Jezyk polski jest zbyt ubogi aby chociaz w czesci malej zachwyt swoj opisac.
Czekaj tylko kiedyś wpadnę do tego Lübeck
Spalę ogrody, ulice zaoram, kobiety zniewole.... A jak będzie trzeba to i pogadam z Tobą....:roll:

apz
19.11.13, 20:15
Czekaj tylko kiedyś wpadnę do tego Lübeck
Spalę ogrody, ulice zaoram, kobiety zniewole.... A jak będzie trzeba to i pogadam z Tobą....:roll:Bylo wielu wodzow rzymskich ktorzy podobnie uważali, tamze poległ także Karol Wielki Cesarz Francuzów, jedym, który cząść tego kraju zniewolil by niejaki ł Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili ale tamze nie doszedł... Ja bym ważył słowa.

Krakman
19.11.13, 20:19
Bylo wielu wodzow rzymskich ktorzy podobnie uważali, tamze poległ także Karol Wielki Cesarz Francuzów, jedym, który cząść tego kraju zniewolil by niejaki ł Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili ale tamze nie doszedł... Ja bym ważył słowa.

Historia historią , ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie...... cytując klasyka...

Thomasso
19.11.13, 20:20
Historia historią , ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie...... cytując klasyka...

Włacha! Ja mogę zabezpieczać tzw. tyły :)

T.

ahutta
19.11.13, 20:28

To może łaciną spróbuj ;) :p :D

Mirek54
19.11.13, 20:30
To może łaciną spróbuj ;) :p :D

No ***** , jak ****i do tego ****** ,*********

Saboor
19.11.13, 20:44
No ***** , jak ****i do tego ****** ,*********
W wolnym tłumaczeniu: No chłop, jak dąb i do tego posprząta, kwaśnicę zapoda

szafir51
19.11.13, 21:31
to ja bym się poddał dobrowolnie publicznemu linczowaniu z pytaniem: portret to, czy nie portret?

http://szafiro.dyndns.org/upload/20131101-P1130179-Edit.jpg
http://szafiro.dyndns.org/upload/20131109-P1130243-Edit.jpg

diabolique
19.11.13, 22:12
to ja bym się poddał dobrowolnie publicznemu linczowaniu z pytaniem: portret to, czy nie portret?

http://szafiro.dyndns.org/upload/20131101-P1130179-Edit.jpg
http://szafiro.dyndns.org/upload/20131109-P1130243-Edit.jpg

Portret.