PDA

Zobacz pełną wersję : 1DsMIII + 50/1.2 + 85/1.2



P
24.09.07, 15:47
IMHO imponujące są te szkła! Puszka zresztą też "fajna"...

85/1.2 @f1.8 (http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos1dsm3/downloads/portrait.jpg)
50/1.2 @f8 (http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos1dsm3/downloads/landscape.jpg)

The z00m
24.09.07, 15:50
IMHO imponujące są te szkła! Puszka zresztą też "fajna"...

85/1.2 @f1.8 (http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos1dsm3/downloads/portrait.jpg)
50/1.2 @f8 (http://web.canon.jp/imaging/eosd/eos1dsm3/downloads/landscape.jpg)

Jest jeszcze EF 35/1.4 L USM. Szkiełko zabija...

RobertW3D
24.09.07, 15:52
IMHO imponujące są te szkła! Puszka zresztą też "fajna"...

Mogę jedynie potwierdzić, że 85ka jest naprawdę boska - moi fotografowie na weselu ją mieli i zdjęcia są naprawdę "fajne" i ostre ... bokeh też b. sympatyczny :-) A i jasnością pogardzić nie można. Sample MZ prezentują się całkiem nieźle. Osobiście najbardziej spodobał mi się ten nocny widoczek i portret - pokazują naprawdę dobrą rozpiętość tonalną ..

grizz
24.09.07, 16:31
85 1,2 ma Magus jak dobrze pamiętam ;p

cra3y
24.09.07, 16:32
jakos to z 85mm do mnie nie przemawia - nie mam nic do szkla, ale do obrobki obrazu przez aparat - w 1:1 wyglada jak z kompaktu, zwlaszcza na nieregularnych ksztaltach zielenii na drzewach.

byc moze szklo niedomaga i aparat sobie "zmysla" ale predzej to jest efekt odszumiania (cos jak w ixusach 85x)

moze i czepiam sie, ale 21 mpix na 36mm to za duzo - optymalnie jest IMHO 12-14mpix pod wzgledem dynamiki jak i tego, co moga dac szkla.

takie moje 3 gr

KaarooL
24.09.07, 16:38
cra3y:
dzięki kolejnemu przyrostowi serwis kamunia będzie miał jeszcze więcej roboty z "kalibracją" szklarni i puszek.

może ponad 20MPIX to dużo dla FF, ale w takim razie co powiesz na 10 lub więcej MPIX na matrycy 18x13,5mm...?

cra3y
24.09.07, 16:39
może ponad 20MPIX to dużo dla FF, ale w takim razie co powiesz na 10 lub więcej MPIX na formacie 18x13,5mm...?

nie pytaj ... wystarcza max 8 reszta to ......

KaarooL
24.09.07, 16:41
no ja też wolałbym żeby to się zatrzymało na owych 7,5MPIX z E-330. a tak to w kolejnych modelach będą chyba wyczarowywać szczegóły w światłach. szkoda że S5 jest z mocowaniem F, oj szkoda.

Karol
24.09.07, 18:27
no ja też wolałbym żeby to się zatrzymało na owych 7,5MPIX z E-330. a tak to w kolejnych modelach będą chyba wyczarowywać szczegóły w światłach. szkoda że S5 jest z mocowaniem F, oj szkoda.
Dokładnie. Mam sporo plików z C-4000. Aparat ma swoje wady (walorów więcej) ale mpix nigdy mi nie brakło, chociaż 4 mpix wydawać by się mogło malutko - szczególnie patrząc dzisiejszymi standardami. Obecne kompakty z matrycami po 10 mpix mu nie podskoczą. 7,5 mpix to dla większości zastosowań aż za dużo, więcej nie potrzeba a rozpiętości tonalnej by się przydało. Ostatnio zabrałem w plener znajomą parę ślubną i E-330 - szczegóły białej sukienki mają tendencje do ginięcia w bieli - nie wyobrażam sobie żeby miało być jeszcze gorzej - postęp powinien iść w kierunku zwiększenia owej rozpiętości...

grizz
24.09.07, 18:33
Nie przeginajcie w druga stronę...

Masz wiecej pixeli, to masz większą swobodę w kadrowaniu, czy choćby obracaniu zdjęcia.

O ile do potrzeb webowych 5mpixów starcza, to jak się chce zrobić większa odbitkę, a plik z E-1 przyjdzie jeszcze obracać, to zaczyna robić się mało pixeli.

cra3y
24.09.07, 18:43
grizz, bez urazy, ale kadruje sie przed zrobieniem zdjecia - cyfra wybacza bledy i latwo umozliwia kadrowanie po, co mimo wszystko nie jest dobrą szkołą przyjmowanie, ze to jest takie naturalne.

ciagle podtrzymuje zdanie, ze jak na DSLR to max 14mpix dla 36mm, 10 mpix dla ASP-C i 7-8 mpix dla 4/3 wystarczy.

reszta przy obecnej technologii to marketing marketing i marketing (albo szum, albo dynamiki brak albo szklo juz nie wyrabia i trzeba mocno domykac)

PS: widzieliscie watek o "Smile shutter"? to będą jaja, ktos sie Ci usmiechnie i masz pstryk, wtedy to sie nakadrujesz ;-)

grizz
24.09.07, 18:49
Tylko, że nie zawsze robi sie proste zdjęcia... co dopiero na kompie wychodzi...

Ja nie mówię, ze chce 20mpixów... tylko, ze 5 czasami to jest mało.

cra3y
24.09.07, 18:55
grizz, a gdzie ja pisze, ze 5 starcza? napisalem, ze powyzej 8 dla 4/3 to juz wedlug mnie nie teges, ze wzgledu na ograniczenia technologiczne. do obracania zdjecia o kilka stopni wystarczy.

co bedzie za kilka lat, moze jakis przelom w technologii - nie wiem - trzymam sie tego co dzis i jak na dzis marketing wzial w łeb ....

sadze, ze jezeli nikon nie spieprzy D3, to bedzie to idealne rozwiazanie dla wielu. nie chce promowac jakiejkolwiek marki (nawet olka), ale sadze, ze czas na zatrzymanie wojny megapixelowej i D3 jest tutaj najblizej tego (chyba ze wyjdzie taki D3x z 21.5 mpix - zeby dokopac "cyferkami" canonowi, to cofne moje pochwaly dla nikona - jezeli chodzi o marketing)

fotomic
24.09.07, 18:56
cra3y, niewierny ideom :mrgreen: :razz:

cra3y
24.09.07, 18:57
cra3y, niewierny nawet sobie ;-)

fotomic
24.09.07, 18:59
widzisz cra3y komuś trzeba wierzyć, myślę że jestem odpowiednią osobą :D

cra3y
24.09.07, 18:59
fotomic, odstaw w koncu te tic-taki ;-)

fotomic
24.09.07, 19:00
cra3y drogi kolego, nie wszystko jest takie kolorowe jak Ci się wydaje, :| ostatnio jade na mentosach :mrgreen: :mrgreen:

KaarooL
24.09.07, 19:54
ktotek:
niektóre materiały, z których szyte są suknie mają to do siebie, że nie sposób nie przepalić fragmentów. po prostu świecą niczym latarnia, co byś nie robił. dodatkowo, E-330 ma to do siebie, że jest bardzo wrażliwy na światła i trzeba grubo korygować na [-]. wtedy pojawia się problem z ginącymi cieniami i ziemistymi kolorami w półtonach.

E-1 szumiał jak cholera, ale trudniej było zepsuć biel a tutaj moment nieuwagi i pozamiatane: biała dziura w kadrze gotowa...


grizz:
kadruje się aparatem, E-1 szybciutko mnie tego nauczył. przydałaby się za to taka podświetlana siatka architektoniczna, jaka jest np. w D80 - byłoby po problemie z krzywymi kadrami.

p.s. wiesz jak ścierwiasto kadruje się przy kryciu rzędu 94%? jedziesz na wyczucie, coby badziewia po krawędziach nie wyłapać... z czasem wchodzi w krew.