PDA

Zobacz pełną wersję : Trwałość Panasonic GF1



dargry
10.11.13, 10:04
Witam wszystkich.
Pytanko, czy GF1 o przebiegu 12.000 fotek można uznać za zajeżdżony czy jeszcze jest szansa, że pohula?
Lustra Olego znam, Panasa jakiegokolwiek ni czorta.
Prosiłbym o jakieś opinie.
I przepraszam, jeśli wpakowałem ten temat nie w tym miejscu.
Pozdrawiam
Darek

grizz
10.11.13, 13:02
12 000 to raczej tyle, co nic. Bez problemu powinien jeszcze 3-4x tyle pociągnąć.

Karol
10.11.13, 13:24
Powinien pohulać, tym bardziej, że jest tam mniej mechaniki niż w lustrzankach. Mój E-PL1 ma około 20 tys. przebiegu, przeszedł niemało, wygląda i pracuje jak nowy. Sprawdź raczej czy nie ma śladów upadku, kontaktu z piachem, syfu na matrycy.

Janeczek
10.11.13, 15:05
Witam wszystkich.
Pytanko, czy GF1 o przebiegu 12.000 fotek można uznać za zajeżdżony czy jeszcze jest szansa, że pohula?
Lustra Olego znam, Panasa jakiegokolwiek ni czorta.
Prosiłbym o jakieś opinie.
I przepraszam, jeśli wpakowałem ten temat nie w tym miejscu.
Pozdrawiam
Darek

A ile toto moze Cie kosztowac?
Grosze.

Jezdzic az zdechnie.

Mialem pare jak nie nascie G1, niektore mialy po 50-60tys i nic nie wskazywalo, zeby mialy sie rozsypac.

Robic fotki, a nie debatowac czy sie skonczy czy nie.

pozdrowionka i wielu udanych kadrow

dargry
10.11.13, 15:08
Mogę wziąć go za jakieś 650 złociszy, ma 11800 przebiegu, nieoryginalną ładowarkę i brak tulipana. Natomiast stan przynajmniej zewnętrzny jest jak najbardziej ok, bebechów nie sprawdzę, jest z Polski.

nightelf
10.11.13, 15:38
Pewnie dałoby się go taniej dostać.
Przebieg koło 12 000 to niedużo, aparat spokojnie wytrzyma więcej.

Na allegro jest jeden taki aparat z licytacją, ale nie znam sprzedawcy.

dargry
10.11.13, 15:57
Własnie się do niego przymierzam, odezwał się też gościu z Forum ale ma samo body, ma swoje plusy i minusy, największym jest brak szkiełka, a dokupić jakieś sensowne w rozsądnych pieniążkach jest bardzo ciężko.
Jest jeszcze na Alledrogo za 999 GX1, tego już kompletnie nie znam, podoba mi się. Jak zwykle dylemat na maksa, bo ten GX1 kosztuje tyle co XZ-1, a jakość obrazu niewątpliwie lepsza.
Nie pogniewałbym się na Olego EPL-2 (zresztą zamieściłem ogłoszenie w dziale giełda), każdy z nich ma pewnie porównywalną trwałość.