PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki obiektyw uzyc do takiego zdjecia



Tomek20rpz
7.11.13, 08:20
Witam, od dosc dluzszego czasu przegladam to swietne forum a dzis przyszedl czas zeby sie zajerstrowac.:-P
Ale przechodzac do sedna sprawy, w swiecie fotografi jestem kompletym amatorem dlatego prosze o wyrozumialosc i proste szczegolowe wytlumaczenie. Przegladajac rozne fora fotograficzne znalazlem kilka fajnych zdjec ktore myslalem powtorzyc.
1. http://d.a.d-cd.net/6b3af04s-960.jpg
2. http://g.a.d-cd.net/b33af04s-960.jpg
3.http://h.a.d-cd.net/533af04s-960.jpg

Modelke ktora chetnie zapozuje posiadam natomiast caly czas zastanawiam sie jakim obiektywem zostaly wykonane te zdj. Brak exifu wiec prosze o porade forumowiczow ktorzy znaja sie dobrze na rzeczy :wink:
Posiadam canona 500d i obiektyw 18-135mm. Nada sie na takie zdj?
Kolega ma sigme 10-20 i canona 50mm , ktore z nich przyblizy mnie do zamierzonego celu?
Prosze o porade i pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

And.N
7.11.13, 09:29
...caly czas zastanawiam sie jakim obiektywem zostaly wykonane te zdj. Brak exifu wiec prosze o porade forumowiczow ktorzy znaja sie dobrze na rzeczy :wink:
Posiadam canona 500d i obiektyw 18-135mm. Nada sie na takie zdj?
Witam. Dobrze na rzeczy się nie znam:smile: Mając obiektyw 18-135 możesz przecież sprawdzić jaką ogniskową ustawić aby uzyskać podobne kadry. Na początek nawet bez modelki bo rozumiem, że chodzi Ci o zdjęcia w samochodzie.
Fotograf raczej nie siedział na siedzeniu obok tylko były otwarte drzwi. Zacząłbym np. od ustawienia ogniskowej 50mm na obiektywie i sprawdził czy obejmiesz taki kadr jak na zamieszczonych zdjęciach. Jeśli przy 50mm da radę uzyskać podobny kadr to lepszy będzie obiektyw stałoogniskowy 50mm z światłem 1.8 (taki pewnie ma kolega) Dzięki temu uzyskasz bardziej rozmyty dalszy plan.
Popróbuj tym co masz najpierw. W aparacie priorytet przysłony (pokrętło na A) i możliwie najmniejsza liczba f, a z ogniskową musisz eksperymentować. Tak bym do tego podszedł.
Pochwal się później zdjęciami.
Pozdr.

nyny
7.11.13, 09:55
Ja to bym wolal co innego niz zdjecia w tym samochodzie robic z ta modelina ;)

pozdro

sam13
7.11.13, 10:03
nyny dałbym Ci lajka ale się tu nie da ;)

A co do autora wątku to masz sprzęt taki jaki potrzeba. Ewentualnie weź ze sobą blende jakby trzeba było lekko doświetlić choć przy tej ilości "okien" światła winno być wystarczająco. Później trochę szopa - jeżeli bedzie trzeba - i tyle.

sepi19
7.11.13, 10:16
Proponował bym tez przed "sesją" przygotować się troszkę, i przeglądnać jakąś książkę na temat ekspozycji i poćwiczyc troszkę bez modelki. Chyba, że jest to osoba bardzo cierpliwa i wyrozumiala, inaczej ryzykujesz, że będzie z nią to ostatnia sesja ;).

Mirek54
7.11.13, 10:16
Ja to bym wolal co innego niz zdjecia w tym samochodzie robic z ta modelina ;)

pozdro

Myslisz,ze sama by nie umiala posprzatac i poodkurzac.

Dobra reklama na fotki kici w autku.

Joki
7.11.13, 10:27
...ktore z nich przyblizy mnie do zamierzonego celu?...
...50mm ogniskowej może być za dużo.
Pozdrawiam.

fret
7.11.13, 11:15
Wydaje mi się, że zdjęcia były robione przy zamkniętych drzwiach i opuszczonej szybie. Twój obiektyw będzie najlepszy, stawiam na ogniskowe 35-50mm/FF, czyli u Ciebie okolice 20-30mm. Do tego typu zdjęć mała GO nie jest potrzebna. No i na początek wybierz sobie pochmurny dzień na zdjęcia, będzie łatwiej.

krisder
7.11.13, 12:17
Lubię ładne kobiety ale gdyby ta sesja odbywała się w moim aucie a modelka "operowała" nogami uzbrojonymi w takie szpile, to żadna stabilizacja nie poradziła by sobie z drżeniem moich rąk.:wink:

tymczasowy_
7.11.13, 14:16
18-135mm w zupełności wystarczy, na moje oko jest to coś pomiędzy ekwiwalentem 35mm a 50mm.

Tyle, że tajemnica tych fotek nie tkwi w obiektywie, one są bardzo ładnie dobłyśnięte.

Mirek54
7.11.13, 14:20
Lubię ładne kobiety ale gdyby ta sesja odbywała się w moim aucie a modelka "operowała" nogami uzbrojonymi w takie szpile, to żadna stabilizacja nie poradziła by sobie z drżeniem moich rąk.:wink:

Jestes butofilem??:mrgreen::mrgreen::?:

Kurde.Jak podjedziesz do Hamburga na St.Pauli to tam wszystkie w takich butach chodza.Po butach ich poznajesz:mrgreen:
Zadrżał bys sie na calego:mrgreen::mrgreen:

krisder
7.11.13, 15:08
Jestes butofilem??:mrgreen::mrgreen::?:

Kurde.Jak podjedziesz do Hamburga na St.Pauli to tam wszystkie w takich butach chodza.Po butach ich poznajesz:mrgreen:
Zadrżał bys sie na calego:mrgreen::mrgreen:

W Hamburgu to mogą chodzić nawet na szczudłach. A buty podobają mi się na zgrabnych nogach ale nie w okolicach szyby i deski rozdzielczej w samochodzie. No chyba że nie w moim samochodzie.:mrgreen:

Tomek20rpz
8.11.13, 18:40
Dziekuje wszystkim za pomoc:)
Myslalem wczesniej poprobowac bez modelki ale jakos nie bylo czasu, w weekend sie do tego zabiore:-P
Pytalem czy "kit" sie nada bo nie myslalem ze uzyskam pozadana glebie ostrosci czyli rozmycie za oknem:)
Pozycze tez 50mm 1.8 o ktorym wczesniej wspominalem.
Ktorys z kolegow forumowiczow zauwazyl ze lepszy bylby pochmurny dzien na taka sesje i tak z ciekawosci, czemu tak?

henry1
8.11.13, 20:59
Dziekuje wszystkim za pomoc:)
Myslalem wczesniej poprobowac bez modelki ale jakos nie bylo czasu, w weekend sie do tego zabiore:-P
Pytalem czy "kit" sie nada bo nie myslalem ze uzyskam pozadana glebie ostrosci czyli rozmycie za oknem:)
Pozycze tez 50mm 1.8 o ktorym wczesniej wspominalem.
Ktorys z kolegow forumowiczow zauwazyl ze lepszy bylby pochmurny dzien na taka sesje i tak z ciekawosci, czemu tak?


Nie będzie ostrych, kontrastowych świateł.

sepi19
8.11.13, 21:05
No to czekamy na fotki.
No i oczywiście udanych kadrów ;)

tymczasowy_
8.11.13, 21:06
Jak zrobisz jakieś fotki to się pochwal nimi.

Joki
11.11.13, 22:22
...
Ktorys z kolegow forumowiczow zauwazyl ze lepszy bylby pochmurny dzien na taka sesje i tak z ciekawosci, czemu tak?
Mocno rozproszone światło, zminimalizuje kontrast między znacznie silniejszym oświetleniem za oknem a wnętrzem auta, który tak notabene i tak będzie zbyt duży.