PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia dokumantalna / wojenna - bibliografia



marcin1999
1.11.13, 13:59
Witam,
obecnie jestem studentem dziennikarstwa, niedługo bede zaczynał pisać pracę licencjacką. pomyślalem, ze fajnie by było ruszyć temat fotografii. mam więc parę pytań.

1. Jak, Waszym zdaniem, uchwycić temat fotografii - czy byłaby to fotografia wojenna, czy dokumentalna (obawiam sie, że w skład dokumentalnej fotografii wchodzi pewnie fotografia ślubna jako że jest to jakby reportaż, a o takim czymś pisac nie chcę). Chciałbym uchwycić temat prawdy, coś szokującego, chciałbym opisać m.in. Jamesa Nachtwey'a i innych twórców, którzy mają jakieś wpływ na kulture czy edukacje. Tylko sam nie wiem, za co się brać dokładnie - czy tylko wojenna /obawiam się ze temat może być zbyt mało wyczerpujący/, czy dokumentalna lub reportażowa /tylko jesli mówimy o tym rodzaju fotografii to jakie rodzaje zdjęć bierzemy pod uwage?/

2. Znacie jakieś ciekawe książki, publikacje które mogłyby mi się przydać - biografie, coś o fotografii wojennej - możecie mi coś polecić, a może ktoś ma coś ciekawego i chciałby sprzedać ?

z góry dzieki za wszelkie porady i odpowiedzi !