PDA

Zobacz pełną wersję : Garść informacji nt. fotografii cyfrowej



raf
15.04.04, 08:45
Na stronie http://www.piox.krakow.pl/foto-cyf/ znajdziecie garść przydatnych informacji. Poniżej fragment wstępu ze strony.


Serwis powstał w czerwcu 2002 roku i z założenia ma być uzupełniany w miarę możliwości i wolnego czasu.
Na sąsiedniej stronie "Cyfrowo czy klasycznie?" odnoszę się pokrótce do różnych dyskusji na temat wyższości jednej techniki nad drugą.
W dziale "Słowniczek" można znaleźć definicje najważniejszych pojęć występujących w fotografii cyfrowej.
"Jak to działa" ma mieć postać zbioru artykułów w przystepny sposób wyjaśniających podstawy działania aparatów cyfrowych, algorytmy stosowane podczas przetwarzania zdjęć i wszelkie inne sprawy nie potrzebne zwykłym użytkownikom. Dział ten uruchomiony zostanie w późniejszym terminie.
Na stronach "Sprzęt" przedstawiam cztery znane mi dobrze aparaty. Jeśli uda mi się przetestować inne, ich recenzje też tam zamieszczę. Oprócz tego można tam znaleźć krótkie opisy akcesoriów, które w praktyce wykorzystuję.
W dziale "Programy" prezentuję programy komputerowe, których używam na różnych etapach pracy z cyfrowymi zdjęciami.
"Obróbka zdjęć" zawiera zbiór przykładów krok po kroku tłumaczących jak uzyskać różne efekty na zdjęciach. Jest to krótkie wprowadzenie w arkana komputerowej "ciemni".
"Porady" jak sama nazwa wskazuje zawierają rady pochodzące z internetu lub z mojej własnej praktyki.
W "FAQ" zebrałem odpowiedzi na najczęściej zadawane mi pytania na temat fotografii cyfrowej.
"Galeria" przedstawia kilka zdjęć, którymi chciałbym się pochwalić. Komentarze mile widziane :-).
"Linki" to zbiór najciekawszych stron poświęconych fotografii cyfrowej na jakie udało mi się trafić.