PDA

Zobacz pełną wersję : ciekawostka - pęknięty 30D



KaarooL
17.09.07, 16:17
http://canon-board.info/showthread.php?t=25356

gość pewnie grubo przyłożył, ale efekt jest zaskakujący.

mateuss
17.09.07, 16:26
bywa :?

ehh to E-1 :mrgreen:

KaarooL
17.09.07, 16:32
na stronie 5 tego wątku ujawnia się inny zawodnik, któremu też tak pękło... może jakaś podobna jazda jak pękający K10D się szykuje?

mateuss
17.09.07, 16:38
jak nim nie przyłożył.... to musi być zmęczenie materiału albo właśnie źle wykonany odlew...

nie wiem nie znam się na tym ale samo z siebie nie pękło. i już robią komisję śledczą na podstawie porysowanych sanek stopki od lampy.


wiem jedno canon 30d fajny aparat... a wpadki zdarzają się najlepszym

----

a na stronie 9 najlepsza reklama serwisu firmy CANON

KaarooL
17.09.07, 16:55
będą jaja za jakiś czas, bo to nowy model. ludzie pomęczą materiał i okaże się czy toto pęka masowo.

a serwis na żytniej ma też jasne strony - kiedyś tam zamówiłem zapasowe zaślepki gniazd do E-1... i przysłali.

dobas
17.09.07, 17:01
Że też pozwolę sobie zacytować Naszego kolegę z Forum

Dziadek to Dziadek... reszta to plastik...

:)

pozdrawiam
Dobas

mateuss
17.09.07, 17:46
a serwis na żytniej ma też jasne strony - kiedyś tam zamówiłem zapasowe zaślepki gniazd do E-1... i przysłali.


wolałbym z jasnych stron usłyszeć że temu gościowi naprawili body... (o ile bezapelacyjnie to nie jego wina).

Bo jeśli ktoś kupuje body z wyższej półki za prawie 4k pln... to jednak oczekuje czegoś więcej niż po trabancie xxxd, na którym nawet nie ma gumy na gripie...

a tysiąc za naprawę?? nie sądzę żeby gościu na to przystał

The z00m
17.09.07, 18:42
a serwis na żytniej ma też jasne strony - kiedyś tam zamówiłem zapasowe zaślepki gniazd do E-1... i przysłali.


wolałbym z jasnych stron usłyszeć że temu gościowi naprawili body... (o ile bezapelacyjnie to nie jego wina).

Bo jeśli ktoś kupuje body z wyższej półki za prawie 4k pln... to jednak oczekuje czegoś więcej niż po trabancie xxxd, na którym nawet nie ma gumy na gripie...

a tysiąc za naprawę?? nie sądzę żeby gościu na to przystał

IMO body zostało uszkodzone przez użytkownika. Spadło chłopu body być może z lampą i skończyło się pęknięciem obudowy z przemieszczeniem tylnej ścianki. Drugi przypadek podobnie.

Serwis uznał uszkodzenia jako mechaniczne powstałe z winy użytkownika. Cena naprawy w jednym z przypadków wyniesie 1k :roll:

fotomic
17.09.07, 18:50
chcę powiedź że olek w tej materii jest nie do załatwienia ;)

C+
17.09.07, 18:54
Jeżeli by upadło to byłaby uszkodzona stopka czy inne otarcia na kantach body. Zły odlew i tyle.

mateuss
17.09.07, 19:02
Zły odlew i tyle.

powiedzcie to serwisantom na żytniej ...

The z00m
17.09.07, 19:04
Jeżeli by upadło to byłaby uszkodzona stopka czy inne otarcia na kantach body. Zły odlew i tyle.

Nieprawda. Facet mógł mieć założoną lampę. Cały impet poszedł przez sanki, które przy założonej lampie wcale nie musiały ulec uszkodzeniu na korpus. Wówczas nie będzie również żadnych otarć obudowy ;-) Aparat upadł pod kątem i korpus pękł dodatkowo tylna ścianka odeszła tak wyraźnie. Dziwię się, że chcecie w to wierzyć. Nawet jakby nastąpiło pęknięcie nie doszło by do tak wyraźnego wypchnięcia tylnej ścianki. Facet ściemnia i tyle. Chcecie sobie poużywać po Canonie Wasza sprawa, ale mi sprawa śmierdzi i tyle ;-)

Patrzę na te jego sanki i jakoś nie mogę zrozumieć jak rysy na sankach mogły powstać przy wsuwaniu lampy w poprzek sanek :mrgreen: Ludu... proszę Cię nie dajcie się wkręcić. Zaraz zbierze się tłum głoszący wszem i wobec, że Canon zaliczył kolejną wtopę :oops:

matzone
17.09.07, 21:53
Może ten aparat został przygnieciony w jakimś plecaku lub torbie.

zibi1303
17.09.07, 22:34
Jest możliwe że sam pękł. Po prostu musiały być spore naprężenia wewnętrzne w materiale. A skąd się one wzięły, to już inna bajka.
Są trzy możliwości
a) powstały przy montażu
b) korpus był źle odlany
c) materiał był wadliwy (bardzo niskiej jakości plastik) i uległ wewnętrznej przemianie, co spowodowało powstanie naprężeń a te pęknięcie

zibi1303
17.09.07, 22:48
hehe, mają więcej taki wypadków

"Spadłeś mi człowieku z nieba!!"
Mam identyczną sytuację. nabyłem 30-tke nówę w ostatnich dniach lipca i w mam ten sam problem. Chucham, dmucham na sprzęt (wielu twierdzi, że mam swira na tym punkcie) a tu naraz zauważyłem ryskę( W TYM SAMYM MIEJSCU). Myślałem, że to taki sam badziewny plastik jak w 350 i pozostaje biały ślad po paznokciu a później da sie zetrzeć. Aż tu na plenerku koledzy (lepiej widzący) mówią, że to pęknięcie.(mało mnie szlag nie trafił z "takich zartów" ). Ale to nie żart faktycznie pęknięcie jest i się powiększa. Oczywiście zgłosiłem do sklepu . Sklep walczy o wymianę a ja czekam.
Proszę o kontakt na PM.
Łączę sie w bólu i walce
Janusz

Dag
17.09.07, 23:12
ciecie kosztow zaowocowalo shitem?

zibi1303
17.09.07, 23:21
Ale tam rzeczywiście może być wada ukryta, ponieważ jeden zauważył że nowy 40D w tym miejscu jest "poprawiony" i inaczej wyprofilowany

grizz
18.09.07, 08:08
heh to się sypnie rynek wtórny... ja po takim info nie kupiłbym 30d :/

KaarooL
18.09.07, 09:07
grizz:

pomyśl jeszcze o tym, że posiadacze C i N kopią w środku czym się da. patyczki, szpatułki, płyny wszelakie, sprężone powietrze... tak więc pomijając ewentualną wadę fabryczną, używany 30D to meksyk w środku.

zibi1303
18.09.07, 12:58
To tak jak z tą jego mało używaną stopką co wyglądała jak jak niegrażowany 18 letni samochód...

tao
18.09.07, 19:09
a wujek OLEK jest zaje...... :mrgreen: i takie rzeczy jak uszkodzenia mechaniczne naprawia bez namysłu na gwarancji :mrgreen: :mrgreen:

grizz
18.09.07, 19:41
a wujek OLEK jest zaje...... :mrgreen: i takie rzeczy jak uszkodzenia mechaniczne naprawia bez namysłu na gwarancji :mrgreen: :mrgreen:

to to na zdjeciu nie wyygląda na uszkodzenie mechcaniczne, ale na wadliwą konstrukcję :/

Bartek Ezier
18.09.07, 19:56
da sie tak zajechać sanki przez "normalne używanie" ?

Ania_
18.09.07, 20:44
da sie tak zajechać sanki przez "normalne używanie" ?
To było pierwsze co mi się rzuciło w oczy, ale nie miałam nigdy tego C w ręce... może się łatwo rysuje od ciągłego zakładania/zdejmowania?

Generalnie gościowi współczuję, zawał bym dostała, jakby nagle mi tak mój Olek pękł. :mrgreen:

zibi1303
19.09.07, 11:20
Generalnie, jak oni teraz musza walczyć, o to by im naprawili gwarancyjnie to współczuję.
Ja bym już taka firmę zostawił na zawsze...
Niech tylko E3 okaże się dobry, to zobaczycie, jak ludziska zaczną przechodzić do nas z innych systemów. E510 jest chyba hitem bo coraz więcej go ludzi ma i pokauje. Wczoraj czytałem na dpreview... Forum gościa co przechodzi z NIKONA do olka i sie dopytywał o obiektywy do E510. Zawodowcy zostaną przy nikonie z uwagi na D3, ale masa zaawansowanych amatorów ucieknie do nas

grizz
19.09.07, 11:42
Generalnie, jak oni teraz musza walczyć, o to by im naprawili gwarancyjnie to współczuję.


Tylko, ze tu ciekawe jest czy to wada konstrukcyjna, czy też autor sciemnia....

Bo jak to drugie, to trudno wypiąc się an canona ;p

zibi1303
19.09.07, 12:02
Jeśli to wada, to jest takich więcej... ludzi i pojawia się następni. Nie tylko Ci dwaj.
Jeśli to próba wyłudzenia, to spoko, Canon może spać "spokojnie" z oddechem D300 na plecach :twisted: i E3 wkrótce

tomek s
19.09.07, 12:37
Ja bym raczej nie demonizował z ta nagłą migracją do olka, bo dwa pęknięte korpusy nie sprawią, że zawodowcy wysprzedają swój arsenał L-ek. Wpadki się zdarzają, jeżeli to wada fabryczna to serwis powinien naprawić, zawsze można wziąć niezależnego rzeczoznawcę by zbadał przyczyny takiego pęknięcia, ale to jak wiadomo kosztuje. Canon chyba nie do końca szanuje klienta, ma dobre matryce i na tym jedzie sobie już od jakiegoś czasu, ale jak widać konkurencja nie śpi ;)
pzdr

zibi1303
19.09.07, 14:19
Nie demonizuję i pisałem wręcz, że zawodowcy pozostaną przy swoim. Jeśli przejdą to Ci , którzy sa zaawansowanymi amatorami, albo ci co mieli zamiar to kupić i z rezygnują, albo Ci co sie sparzyli na marce. Prawdopodobnie była jakaś wadliwa seria i z taśmy zeszło parę setek być może wadliwych aparatów. Canon to raczej zatuszuje.
1. To nie jest ich flagowy produkt
2. Canon to nie koncern samochodowy i nie wymieni body setkom użytkowników. Najwyżej kilku straci klientów. Parę reklam naprawi sytuację :mrgreen:
Mnie cieszy że z innych systemów już się interesują 4/3, a mówiło sie o umieraniu systemu 4/3
Jakaż odmiana prawda ??