PDA

Zobacz pełną wersję : Vario Elmarit 2.8-3.5 14-50 - drogi bubel?



Trawiasty1
4.10.13, 14:12
Witam.
Jestem posiadaczem obiektywu Vario Elmarit 2.8-3.5 14-50 w zestawie z Panasem L1. Użytkowałem ten zestaw od około 5 lat, chociaż wykonałem nim nie więcej niż 2000 zdjęć. Około dwóch tygodni temu, podczas kręcenia pierścieniem ogniskowej pojawiło się chrobotanie, co więcej na największym przybliżeniu, obiektyw nie ostrzy w trybie automatycznym (słychać jakby silniczek napędzający z czymś walczył). W trybie manualnym obrót pierścieniem zoomu do skrajnego położenie (największe przybliżenie) powoduje przesunięcie wskaźnika pomiaru ostrości.
Zestawem w nic nie uderzyłem, dbam , a tu taki klops. Mocno się wnerwiłem, bo uważałem że zakup sprzętu za niemałe pieniądze mógłby coś gwarantować. A tu nie było żadnego uderzenia, czy czegoś co uzasadniało by przyczynę niesprawności obiektywu. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Co z Tym dalej zrobić i czy jest sens naprawiać ze względu na potencjalne koszty.
Pozdrawiam

Janeczek
4.10.13, 17:33
No coz, podpowiem, nie licz na serwis, bo znam podobny przypadek, jesli nawet, to skasuja jak za....

Jak bedziesz sie chcial pozbyc L1 to pisz do mnie na priva, chetnie przygarne:)

pozdrowionka

Thomasso
4.10.13, 18:18
No coz, podpowiem, nie licz na serwis, bo znam podobny przypadek, jesli nawet, to skasuja jak za....

Jak bedziesz sie chcial pozbyc L1 to pisz do mnie na priva, chetnie przygarne:)

pozdrowionka

Janeczek.. Twój tekst, że nie warto liczyć na serwis i w ogóle w kontekście drugiej wypowiedzi nie brzmi zbyt wiarygodnie :twisted: ;-)


T.

Janeczek
4.10.13, 19:57
Koledze zmieli sie AF w tym obiektywie, serwis niestety nie wyszedl ciekawie.
Szklo bardzo fajne ale uzywka to loteria, potrafi pasc z dnia na dzien.

Puszka L1 cudna, na rynku wtornym prawie zero, wiec w przypadku hasla "z duchem czasu" chetnie odkupie, bo wole stare niz nowe.

pozdrowionka

MAF
4.10.13, 20:03
Koledze zmieli sie AF w tym obiektywie, serwis niestety nie wyszedl ciekawie.
Szklo bardzo fajne ale uzywka to loteria, potrafi pasc z dnia na dzien.

Ten obiektyw tak ma że AF w nim pada?

Kiedyś chciałem sobie kupić, ale ostatecznie zdecydowałem się na inny system...

Trawiasty1
4.10.13, 20:29
Puszka L1 jest dobra, tylko ten obiektyw... coś w nim "lata" luzem.

Janeczek
4.10.13, 21:32
Puszka L1 jest dobra, tylko ten obiektyw... coś w nim "lata" luzem.

Zadzwon moze do fotokomplexu z Gdynii, przedstaw problem, moze sie podejma jesli mechanika, w innym przypadku pewnie tanio nie bedzie...

pozdrowionka

Trawiasty1
4.10.13, 23:05
Dzięki ;)

andystar
29.01.14, 22:45
Witam wszystkich - pierwszy mój post.
Wracając do tematu. Spróbuj tu:
http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=10750

(http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=10750)Ten pan jest geniuszem napraw obiektywów

Bambus81
29.01.14, 23:33
Może coś w związku mega OIS, zawsze uważałem że to delikatny punkt tego obiektywu.
Z resztą obudowa też;-(