PDA

Zobacz pełną wersję : Mocownaie muszli w OM-D / zammiennik



piotreq
22.09.13, 13:24
Cześć,

No i zgubiłem swoją pierwszą muszlę z OM-D. Już wcześniej wypadła klika razy, ale szczęśliwie ja znajdowałem.
Przebrnąłem przez kilka forów i nie jestem odosobnionym przypadkiem - znacie jakieś dobre sposoby na jej solidne przymocowanie? (klej odpada).

Tutaj patent na EP-10: http://www.mu-43.com/showthread.php?t=43541

EP-11 jest jakby fajniejsza i pewnie to ją kupię, tylko jak to dziadostwo przymocować?

Znacie jakieś zamienniki? może lepsze od oryginału?

Jd
22.09.13, 15:55
Mam OM-D juz od czerwca 2012 i jakoś nie mam problemów z muszlą.

nightelf
22.09.13, 17:48
Ja raz muszlę od OM-D zgubiłem

banc
22.09.13, 17:52
Jak raz się poluzuje to już spada regularnie.
Spadała, spadała i w końcu zginęła. Teraz mam EP11 i mam wrażenie, że się o wiele lepiej trzyma.

alnico
22.09.13, 18:02
Też znam ten problem - u mnie ona pękła w jednym miejscu i od tego momentu co jakiś czas ja gubię, ale zawsze się znajdzie. Mam drugą w zapasie, wysłałem do naprawy aparat bez muszli i dali mi nową :grin:, ale skoro EP 11 jest wiele lepsza to może też sobie kupię.

piotreq
22.09.13, 19:37
no właśnie.. ze swoją nie miałem problemu dopóki raz jej nie zdjąłem... od tej pory spadała, aż się zgubiła.

EP-11 nie jest najlepsza dla okularników :(

easy_rider
22.09.13, 20:44
Moja osłona też się kilka razy zgubiła... (i znalazła)
Pewnego razu sama gumka oderwała się od plastykowej ramki - trzeba było przykleić.
Przy okazji odrobina kleju poprawiła trzymanie się całej osłony na aparacie :mrgreen:
Dwie kropelki butaprenu to najlepsze rozwiązanie - osłona sama nie spadnie, a w razie czego da się bez problemu zdjąć



...ale skoro EP 11 jest wiele lepsza...EP-11 jest większa i czasem zasłania ekran.