PDA

Zobacz pełną wersję : fl-50 bezprzewodowo czy idzie



farnek
15.09.13, 21:43
Mam pytanie czy fl-50 połączę bezprzewodowo z e-520 jak tak to jak mam to zrobić?
Czy muszę mieć fl-50r. Czy mogę zgrać lampę fl-50 i fl-50r , aby mieć dwa źródła światła. Dodam, że chcę główne światło umieścić na statywie za parasolem rozpraszającym.

acidmk
16.09.13, 10:30
Cześć,

Przerabiałem temat, i tylko FL 50r działa bezprzewodowo. Sterowanie następuje poprzez serię przed błysków z lampy aparatu.
No chyba że podłączysz do obu lamp wyzwalacze (jak założysz na sanki nadajnik to lampa aparatu się nie odpali)

Hrr
16.09.13, 13:19
Jeśli ma to być z Olympusowym sterowaniem to muszą to być lampy z "r".

Mam Fl-50 i używam jej niemal wyłącznie bezprzewodowo przy pomocy chińskiego wyzwalacza radiowego. Działa wyśmienicie, jeśli nie przeszkadza Ci ze trzeba ręcznie wszystko w lampie przestawiać miast wygodnie dokonywać tego z poziomu body. No i TTL nie działa rzecz jasna.

farnek
16.09.13, 15:16
dzięki za odpowiedzi Mam następne pytanie bo chcę kupić fl-50r a mam teraz fl-50 .Czy pójdzie połączyć obie te lampy
aby działały bezprzewodowo,
albo jedna była wyzwalana bezprzewodowo( ta fl-50r) a druga znajdowała się na body aparatu
czy wyzwalacze radiowe będą mi sterować tymi dwiema lampami
zadaję może głupie pytania do tej pory robiłem zdjęcia tylko z lampą na body a teraz chcę się trochę pobawić ze światłem i zdjąć lampę z body jakby jakby ktoś mógł jakieś rady podesłać to z góry dzięki
a i jeszcze mi się nasunęło jedno pytanie
pokój 50m2 jedna lampafl-50r na statywie z parasolką rozpraszającą, druga fl-50z dyfuzorem (jeśli pójdzie na body) czy światło będzie dobre
pozdrawiam

jarek_gd
16.09.13, 15:18
Lampa studyjna wyjdzie Ci taniej.

tu poczytaj:
https://forum.olympusclub.pl/search.php?searchid=1154218

farnek
16.09.13, 15:24
[QUOTE=jarek_gd;1005229]Lampa studyjna wyjdzie Ci taniej.[/QUOTE
myślę,że tak(choć jeszcze nie orientowałem się w cenach ale taka bezprzewodówka przyda się też w terenie a lampy studyjnej nie zabiorę

butrus
30.09.13, 13:47
albo jedna była wyzwalana bezprzewodowo( ta fl-50r) a druga znajdowała się na body aparatu
Lampa na body zawsze będzie służyła tylko do wyzwalania błysku - w menu sterowania lampami nie jest możliwa regulacja jej parametrów.

farnek
30.09.13, 20:49
Lampa na body zawsze będzie służyła tylko do wyzwalania błysku - w menu sterowania lampami nie jest możliwa regulacja jej parametrów.
Czyli żeby użyć obu tych lamp ( FL50R i FL50) potrzebne by mi było sterowanie radiowe. Ale przy sterowaniu radiowym jak gdzieś już wyczytałem to lampy nie pracują w TTL. Będę je musiał manualnie ustawiać. Jest tak czy się mylę?
A jak sterowanie radiowe to co polecacie ( zestaw E-520 i wyżej wymienione lampy) i czy będzie działać te też z E-5
Z góry dzięki za podpowiedzi

Joki
1.10.13, 08:24
...taka bezprzewodówka przyda się też w terenie a lampy studyjnej nie zabiorę
Niestety to nie tak. W większości przypadków nie przyda się w terenie bo nie będzie działać. Wyzwalanie i sterowanie jest za pomocą błysków i fotoceli na lampie a nie radiowo. Dlatego na zewnątrz w dzień, działa tylko z małej odległości i tylko jeśli fotocela widzi lampę. Użyteczność tego rozwiązania jest bardzo ograniczona.
Jeśli chcesz mieć światło w terenie to ćwicz ustawianie manualne i wyzwalacze radiowe. To nie jest trudne. TTL do niczego nie jest potrzebny. Właściwie to nawet przeszkadza, bo nie masz wtedy panowania nad światłem.
No i nie potrzebujesz w takim układzie FL50. Mogą być dowolne lampy. Byle energię błysku miały wystarczającą.
Pozdrawiam.

fret
1.10.13, 11:09
Kup sobie za 200zł YN460II i wyzwalaj w pomieszczeniu przez fotocelę. Nie ma sensu wydawanie większych pieniędzy na początek, a jak zabawa Ci się spodoba, to YN460II zawsze się przyda.

farnek
2.10.13, 23:05
Mam Fl-50 i używam jej niemal wyłącznie bezprzewodowo przy pomocy chińskiego wyzwalacza radiowego. Działa wyśmienicie, jeśli nie przeszkadza Ci ze trzeba ręcznie wszystko w lampie przestawiać miast wygodnie dokonywać tego z poziomu body. No i TTL nie działa rzecz jasna.

A powiedz mi jakiego wyzwalacza radiowego używasz. Szukam już trochę i doszedłem do wniosku,że bardzo mało jest kompatybilnych z olkiem. Znalazłem taki Yongnuo RF-603 ale nie wiem czy do olka podejdzie.

farnek
8.10.13, 21:45
Jeśli ma to być z Olympusowym sterowaniem to muszą to być lampy z "r".

Mam Fl-50 i używam jej niemal wyłącznie bezprzewodowo przy pomocy chińskiego wyzwalacza radiowego. Działa wyśmienicie, jeśli nie przeszkadza Ci ze trzeba ręcznie wszystko w lampie przestawiać miast wygodnie dokonywać tego z poziomu body. No i TTL nie działa rzecz jasna.
A możesz mi powiedzieć jaki wyzwalacz radiowy używasz, bo od dobrych kilku dni szukam i dużego wyboru do Olka to ja nie widzę. Do tej pory robiłem zdjęcia z lampą na body. Teraz chciałbym pobawić się lampą ustawiając ją po różnych stronach fotografowanego przedmiotu. Z góry dzięki za podpowiedź co do tych wyzwalaczy.