PDA

Zobacz pełną wersję : PT-EP11 dla E-M1



droplet
10.09.13, 16:50
Nowa obudowa podwodna PT-EP11 do E-M1 (http://www.olympus.pl/site/pl/c/cameras_accessories/pen_om_d_cameras_accessories/pen_om_d_underwater/pt_ep11/index.html)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/09/ACCESSORIES_EM1_PTEP11__Product_000__x29-1.png
źródło (http://www.olympus.pl/site/rmt/media/consumer/pim/images_product_d_slr_uwc/ACCESSORIES_E-M1_PT-EP11__Product_000__x290.png)

Jeśli komuś zostały porty ze starego 4/3 to powinien być wreszcie zadowolony System chart (http://asia.olympus-imaging.com/products/dslr/accessories/underwater/pdf/systemchart_ptep11.pdf)

Dla tych, którzy chcieli by użyć nowe 12-40mm f2.8 sugeruje się użycie starego płaskiego portu PPO-E02 + adapter PAD-EP08 i nowego pierścienia zoomu PPZR-EP04

Wszystko gotowe. Mnie ciekawi jak jest używalność wizjera bo opinie o kiepskim wizjerze w obudowie do E-M5 nie były zbyt pochlebne i Nauticam praktycznie przejął rynek.

kdarek
11.09.13, 22:29
Witam po dłuższej przerwie.
Mam pytanie czy ceny już gdzieś sa? Obsługa lamp światłowodami?

Pozdrawiam
Darek

themoth
11.09.13, 22:30
Witam po dłuższej przerwie.
Mam pytanie czy ceny już gdzieś sa? Obsługa lamp światłowodami?

Pozdrawiam
Darek

a wybierasz się gdzieś, czy tak asekuracyjnie się interesujesz?

kdarek
11.09.13, 22:43
właśnie wrócilem z Atlantyku - i moje epl1 coraz bardziej mnie uwiera. Szczegolnie focus na kwadracie przy macro wyslal wiele zdjec do kosza. Mysle nad zmiana i zastanawiam sie nad rzeczywistym poziomem inwestycji.

A pytasz bo chcesz sie podlaczyc? Ja pewnie w pazdzierniku nasz Baltyk bede chcial odwiedzic choc bez aparatu. 40 metrow dla obudowy to zdecydowanie za malo.

droplet
11.09.13, 23:17
kdarek - dawaj zdjęcia z Atlantyku!

Cena E-M1 zabija, przynajmniej na razie. Ja pod wodę raczej nie wchodzę w tą puszkę bo jest za duża. E-M5 jest najlepszym rozwiązaniem ale w obudowie Nauticam, niewiele droższa od Olympusa ale o niebo lepsza. Ergonomia wzorcowa.
W tej chwili najlepsze budżetowe rozwiązanie to E-M2 lub E-PL5 z obudową pod wodę. BTW w OlyJedi jest tylko obudowa do E-PL5.
Dobre makro UW raczej robi się na MF...
Co prawda lampy Olympusa są za słabe ale ciekawi i mnie czy można uzyskać czasy <1/250s?
Nie mogę uzyskać takich czasów z E-M5 ani przez światłowód z Inon-em ani z lampami Ikelite po kablu. Potrzebuję do "gaszenia" czerwonego światła z mocnej lampy modelującej oczywiście przy A=f/22.

kdarek
11.09.13, 23:54
Droplet - jak sobie sobie odświeżę pamięć jak wrzucać w postach na pewno nie omieszkam :).
Z innej beczki - mam jedno ważne dla mnie pytanie dot. łapania ostrości w e-m5. W starym dobrej 5050 lub uz770 był punkt. Teraz w moim epl-1 jest obszar (mały bo mały ale i tak złapać ostrość z 50 cm przy f/3.5 na robalu lub nawet w miarę stabilnym ukwiale to loteria).
Jak to wyglada w o-md?

Inna kwestią jest łapanie punktu bieli. W e-pl1 mnie przerasta - zdjęcia w zastanym świetle mają jedynie wartość sentymentalną ....

ps. E-M5 chodzi za mną już długo, teraz znając Olka ceny zejdą pod strzechy stąd moje pytania.

droplet
12.09.13, 12:07
W tym roku głównie nastawiłem się na makro a makro to lampy, do szerokiego WB mam na auto i koryguję w ACR. Nie miałem może aż takich problemów z łapaniem ostrości w trybie auto E-M5 + MZD 60mm ale źle sobie ustawiłem zakres bo na 0,19-infinity i bliższe ujęcia odpadały. Dobrze mi się sprawdza praca w MF i osobny przycisk do AFL (wstępnie ostrzy na obiekcie) a resztę już robię huśtając się z aparatem w przód i w tył. Natomiast fajne jest co prawda, że widzę w wizjerze co wyszło ale po oglądnięciu zdjęcia gubię obiekt wielkości paznokcia (ślimaki nagoskrzelne) i znowu muszę szukać.

E-PL1 ma bardzo wolny AF a obiektyw kitowy też należy do wolnych.

kdarek
12.09.13, 22:57
Obiektyw mam z dwójki ale szału nie ma. Ręczne łapanie ostrości pod woda - szacunek. Przy jakości wyświetlacza w e-pl1 jakoś tego nie widzę. Nic, poczekam na ceny jesienią i zdecyduję.

reeclarck
17.04.15, 06:56
A pytasz bo chcesz sie podlaczyc? Ja pewnie w pazdzierniku nasz Baltyk bede chcial odwiedzic choc bez aparatu. 40 metrow dla obudowy to zdecydowanie za malo.



??

droplet
20.04.15, 17:02
...40 metrow dla obudowy to zdecydowanie za malo.


Może w Bałtyku i tam gdzie jest mało życia i trzeba nurkować do wraków ale gdzie indziej wystarczyła by obudowa nawet do 20m ;-)

Muminek
21.10.18, 21:53
Witam,
aparat z zamontowaną lampą FL-LM2 mieści się idealnie do obudowy, natomiast nie ma możliwości podniesienia lampy by ją aktywować do działania (brakuje miejsca nad lampą) czy ktoś się spotkał z podobnym problemem. Dedykowana lampa FL-LM2 działa dopiero po uchyleniu, może jest na to jakiś sposób?

Pozdrawiam