PDA

Zobacz pełną wersję : E-M1 - promocja na akcesoria: MMF-3 i HLD-7



Jack
10.09.13, 13:31
Olympus Europa z okazjo wprowadzenia E-M1 ogłosił promocję dla osób nabywających E-M1. Jest to gratisowy grip HLD-7, a dla użytkowników lustrzanek E-System, o ile zostały one zarejestrowane, gratisowy adapter MMF-1. Ponieważ jest jakiś problem z połączeniem bezpośrednio ze strony OPL (oczywiście zaraportuję), podaję bezpośrednie adresy do informacji o promocjach:

Regulamin (grip HLD-7): http://www.olympus.pl/s/buy-omd/pl_PL/terms
Zapisanie się na grip: http://www.olympus.pl/s/buy-omd/pl_pl

Regulamin uzyskania MMF-3: http://special.olympus.eu/s/upgrade-omd/pl_PL/terms
Zapisanie się na MMF-3: http://special.olympus.eu/s/upgrade-omd/pl_PL

Oczywiście wszystkich Oly Jedajów zasmuci fakt, że zamówienie aparatu, zanim rozpocznie się jego fizyczna sprzedaż, możliwa jest w sklepie internetowym Olympus.

nyny
10.09.13, 13:38
Gdzie jest ta mozliwosc, bo ja nie widze?

pozdro

jagger
10.09.13, 13:41
fajnie... ;-)

gietrzy
10.09.13, 13:46
Oczywiście wszystkich Oly Jedajów zasmuci fakt, że zamówienie aparatu, zanim rozpocznie się jego fizyczna sprzedaż, możliwa jest w sklepie internetowym Olympus.

Czyli kupa, OK czekamy na ceny.

jagger
10.09.13, 13:48
czyli gdy będę chciał zakupić tę puszkę w OJ to promocja na przejściówkę 4/3 wartą 200 ojro nie będzie już aktualna?

nyny
10.09.13, 13:50
fajnie... jednak nie podoba mi się to, że muszę do listopada kupić aparat jeśli chcę mieć piekielnie drogi adapter do dużego 4/3 w cenie tej puszki. Firma nie powinna robić łaski osobom mającym duże szkła kupione za dzikie pieniądze gdyż to nie my się wycofaliśmy z kontynuacji dużego 4/3 tylko olympus wyprowadził nas w pole... do listopada nikt nie zdąży zapoznać się z testami, a jak dobrze wiemy pierwsze testy są zawsze 'znakomite' a prawdziwe recenzje dopiero pojawiają się po pół roku, gdy sprzęt zaczynają macać konsumenci a nie redakcje pism nastawione na zysk.

A co ja mam powiedziec?
Dwa aparaty z duzego, oczywiscie wyrejestrowane bo sprzedalem, jednak mam szklo ktore chetnie bym podlaczyl. Wiec pupa zbita, jak chce bede musial wybecalowac - oczywiscie tego nie zrobie, bo jak juz musial bede to sobie uzywke w wersji 2 kupie.
Co innego dostac w gratisie do puchy ;)

pozdro

Mirek54
10.09.13, 13:52
czyli gdy będę chciał zakupić tę puszkę w OJ to promocja na przejściówkę 4/3 wartą 200 ojro nie będzie już aktualna?

I tak moze byc.Mi to rybka-ja nie kupie.Ale jesli mial bym 1600€ na nowa zabawke przy tej co mam sprawnej i dzialajacej to mial bym i te 200€ na dodatki.

jagger
10.09.13, 13:59
mając 1600 + 200 ojro to ja zmieniam system z szerokim uśmiechem... :-)

Jack
10.09.13, 14:00
czyli gdy będę chciał zakupić tę puszkę w OJ to promocja na przejściówkę 4/3 wartą 200 ojro nie będzie już aktualna?Zgadza się. MMF-3 w sklepie internetowym kosztuje 899,- - ale sprawdź, za ile ją kupuje OlyJedi:-) Bez wątpienia korpus też będzie miał dla OJ dogodniejszą cenę. OlyJedi jest naszą (czyli OlympusClub Polska) zdobyczą, a nie normalnym systemem handlowym w Europie. Czyli kupując w OJ i tak będziesz do przodu w stosunku do promocji dla "zwyczajnych" klientów.

nyny
10.09.13, 14:01
I tak moze byc.Mi to rybka-ja nie kupie.Ale jesli mial bym 1600€ na nowa zabawke przy tej co mam sprawnej i dzialajacej to mial bym i te 200€ na dodatki.
Tu 200 i tam 200, to sie robi 1/4 ceny szpeja, nie kazdy ma tak by szastac w lewo i prawo.
Oczywiscie nie musi miec wszystkiego, no ale...

pozdro

gietrzy
10.09.13, 14:01
Czyli kupując w OJ i tak będziesz do przodu w stosunku do promocji dla "zwyczajnych" klientów.

Czyli temat można zamknąć.

nyny
10.09.13, 14:03
Zgadza się. MMF-3 w sklepie internetowym kosztuje 899,- - ale sprawdź, za ile ją kupuje OlyJedi:-) Bez wątpienia korpus też będzie miał dla OJ dogodniejszą cenę. OlyJedi jest naszą (czyli OlympusClub Polska) zdobyczą, a nie normalnym systemem handlowym w Europie. Czyli kupując w OJ i tak będziesz do przodu w stosunku do promocji dla "zwyczajnych" klientów.

Kuszaco ta wypowiedz wyglada, nawet bardzo :)

pozdro

Jack
10.09.13, 14:04
I tak moze byc.Mi to rybka-ja nie kupie.Ale jesli mial bym 1600€ na nowa zabawke przy tej co mam sprawnej i dzialajacej to mial bym i te 200€ na dodatki.Mirku, już się przyzwyczaiłem do narzekań;-)

Mirek54
10.09.13, 14:06
Tu 200 i tam 200, to sie robi 1/4 ceny szpeja, nie kazdy ma tak by szastac w lewo i prawo.
Oczywiscie nie musi miec wszystkiego, no ale...

pozdro

No tak tylko ja mysle ,ze zaczynamy powoli nie o sprzecie tylko o:Oj pani Kasiu,ale mnie boli oko. Ajj pani Krysiu a mnie jak boli.No popatrz pani a Zoske to nic nie boli.No wiesz pani bo ona to zdrowa jest i bogata,a my takie chorowite:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A mnie cieszy,ze stoi jak byk do minus 10 i ze fonem mozna sterowac i przechwytywac.

jagger
10.09.13, 14:07
Zgadza się. MMF-3 w sklepie internetowym kosztuje 899,- - ale sprawdź, za ile ją kupuje OlyJedi:-) Bez wątpienia korpus też będzie miał dla OJ dogodniejszą cenę. OlyJedi jest naszą (czyli OlympusClub Polska) zdobyczą, a nie normalnym systemem handlowym w Europie. Czyli kupując w OJ i tak będziesz do przodu w stosunku do promocji dla "zwyczajnych" klientów.
ok... dopiero teraz przeczytałem... trochę mnie uspokoiłeś... nie będę ukrywał że jestem potencjalnym nabywcą, jednak potrzebuję czasu, nie jestem milionerem tylko uzależnionym pstrykaczem zakochanym w E5... stąd potrzebuję trochę czasu by przeanalizować niezależne opinie i dowiedzieć się czy OMd EM1 jest godnym następcą również E5. pozdrawiam.

nyny
10.09.13, 14:10
No tak tylko ja mysle ,ze zaczynamy powoli nie o sprzecie tylko o:Oj pani Kasiu,ale mnie boli oko. Ajj pani Krysiu a mnie jak boli.No popatrz pani a Zoske to nic nie boli.No wiesz pani bo ona to zdrowa jest i bogata,a my takie chorowite:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Akurat mnie to ni ziembi ni grzeje, ale rozumiem tych dla, ktorych to spora kwota i nieststy ciezko cos tam jeszcze wysuplac.
Ale masz racje robi sie temat zali nad jeszcze nie dokonca poczetym dzieckiem.

pozdro

viruuss
10.09.13, 16:48
w sprawie adaptera mmf
rozumiem, że mmf-2 to jest to samo co mmf-3 tylko nie jest bryzgoszczelny ?
rozumiem też, że mmf-1 to jest to samo co mmf-2, tylko ten drugi jest lżejszy ? czy siedzi w rodku jakaś inna elektronika ?
pytam bo na ebay jest pełno chińskich odpowiedników mmf-1 , mnie akurat nie zależy na bryzgoszczelności :)
pozdr

nightelf
10.09.13, 17:22
Nie spotkałem się z opiniami, żeby któreś z MMF było szybsze.
Więc można założyć, że elektronika podobna.
Czy w zamiennikach też tak jest? Tego nie wiem.

jagger
10.09.13, 18:27
w sprawie adaptera mmf
rozumiem, że mmf-2 to jest to samo co mmf-3 tylko nie jest bryzgoszczelny ?
rozumiem też, że mmf-1 to jest to samo co mmf-2, tylko ten drugi jest lżejszy ? czy siedzi w rodku jakaś inna elektronika ?
pytam bo na ebay jest pełno chińskich odpowiedników mmf-1 , mnie akurat nie zależy na bryzgoszczelności :)
pozdr
coś było napisane że rozpoznaje obiektywy i decyduje o detekcji... więc pewno trochę się różnią

adambieg
10.09.13, 18:35
coś było napisane że rozpoznaje obiektywy i decyduje o detekcji... więc pewno trochę się różnią

Elektronika w kurpusie rozpoznaje. MMF-1,2,3 to tylko adapter ze stykami. 1 jest z alu, 2 plastik, 3 chyba plastik ale z uszczelnieniem.

tymczasowy_
11.09.13, 14:11
Elektronika w kurpusie rozpoznaje. MMF-1,2,3 to tylko adapter ze stykami. 1 jest z alu, 2 plastik, 3 chyba plastik ale z uszczelnieniem.Czyli najlepiej kupić 1, bo jest najsolidniejsze, 2 i 3 to wersje po cięciu kosztów produkcji :wink:

Dygresja 1:
Olympus za to co zrobił użytkownikom 4/3, a w szczególności tym co zainwestowali w szkła pro i top-pro, i dalej je posiadają, powinien dawać OMD-EM1 za darmo, z przeprosinami, jak na japońca z jajami przystało ... :wink: Cóż, niestety, prawdziwi samuraje to gatunek wymarły (patrz afera finansowa w Olympusie) :wink:

Dygresja 2:
Jak nie za darmo, to maksimum za 50% wartości ...

Dygresja 3:
A jak już w normalnej cenie, to niech wypuszczą E-PL6 z matrycą taką jak w EM1 (czujniki fazy) aby szkła 4/3 można było poużywać na korpusie za 2000zł, a nie szczuć top modelem puszki za 1600eurosów :-(

PS
Ja zatwardziały user 4/3 jeszcze do tej pory nie kupiłem nic z oferty m43, ciągle czekam na coś co obsłuży moje szklane 4/3 starocie (ale za przeproszeniem nie w cenie 1600euro*).
Ale jeśli Olympus będzie robił numery z obsługą starych szkieł w tanich nowych korpusach, to się mocno zastanowię .... bo Sony w NEX mogło, Nikon w "1" może, Canon może ... a Olympus robi wszystko aby zmusić użytkownika do zakupu nowej szklarni**

*) wiem że z tą ceną 1600 to przesada i będzie można nieco taniej,
**) ja rozumiem, że w biznesie nie ma sentymentów, ale ... gdyby tak: w E-P1 czy E-PL1 śmigały szkła 4/3 to już dawno miałbym korpus m43 (i to może nie jeden) i pewnie jakieś szkła m43 bym dokupił ... a tak kupiłem, w ramach "zapchajdziury" NEX'a i Olek nie zarobił na mnie do tej pory ani złotówki, w przeciwieństwie do tego ile zarobił na mnie za czasów 4/3 ...

frost
20.11.13, 14:02
Czy zbywa może komuś serial obiektywu 4/3 lub aparatu E ? Co zrobić, aby zdobyć MMF-3 nie majac nic z systemu E. ?

nyny
20.11.13, 14:07
Co zrobić, aby zdobyć MMF-3 nie majac nic z systemu E. ?

Zamowic w OJ?

pozdro

frost
20.11.13, 22:21
Zamowic w OJ?

pozdro
Zamówić w OJ to najprostsze rozwiazanie. Wpadlem na info ze majac M1 moge dostac MMF-3 za free - musze tylko zarejestrować cos z 4/3. Moze ktos nie planuje zakupu M1 i moglby mi na jakis czas "odstapic" jakas rzecz z 4/3

Koriolan
20.11.13, 22:24
Ta promocja obowiązywała chyba tylko do końca października.

frost
20.11.13, 22:42
Nadal obowiązuje - dzwonilem dzisiaj na infolinie
KOREKTA: Po przejsciu procesu rejestracji otrzymalem info ze do 18 listopada musialbym dostarczyc rachunek - wiec **** zbita :-(

tomtomek
5.12.13, 18:34
Ja dzisiaj dostałem HLD-7.
Zakup był w cyfrowe.pl na koniec października, ale zarejestrowałem się dopiero ok. 25 listopada.
Dzisiaj grip przyjechał z Niemiec ładnie zapakowany
Wysyłałem ksero faktury zakupu i numer seryjny.

Pozdrawiam
Tomek

frost
5.12.13, 19:08
gratuluje, podziel sie wrazeniami

tomtomek
5.12.13, 19:18
Chyba powędruje na bazarek.
Dla mnie E-M1 z przypiętym gripem jest za duży.
Chociaż fakt, że jest bardzo solidnie zrobiony i aparat w uchwycie pionowym trzyma się wyśmienicie...

stef
7.12.13, 11:59
Kiedy wysyłałeś fakturę? Czekam już prawie 3 tygodnie i zaczynam się niecierpliwić bo puszka leży w pudełku :).

tomtomek
7.12.13, 12:19
Tak ok. 3 tygodni temu +/-
A zarejestrowałeś body na stronach Olympusa?

stef
9.12.13, 19:24
Body jeszcze nie rejestrowałem, to fakt, ale nie znalazłem takiego warunku w regulaminie.

pebe
17.12.13, 15:09
Ja rejestrowałem w połowie listopada i właśnie przed chwilą kurier przywiózł MMF-3 i HLD-7 :)

stef
17.12.13, 15:52
Dziś dzwoniłem do Olympusa, jestemw systemie ale akcesoria dostanę pod koniec grudnia/na początku stycznia. Czekam

frost
17.12.13, 17:03
Wytłumaczcie mi prosze, HLD-7 przysługuje tylko osobom które dokonały zakupu w przedsprzedaży ?

Mirek54
17.12.13, 17:25
Wytłumaczcie mi prosze, HLD-7 przysługuje tylko osobom które dokonały zakupu w przedsprzedaży ?

No co Ty.Przecie mozesz sobie kupic osobno,widzialem na amazonie,nawet dwa jak bedziesz chciec.

frost
17.12.13, 21:09
Mirek, mówię w kontekście "E-M1 - promocja na akcesoria: MMF-3 i HLD-7 (https://forum.olympusclub.pl/threads/88510-E-M1-promocja-na-akcesoria-MMF-3-i-HLD-7/page4)"

Namor1
17.12.13, 21:21
Wytłumaczcie mi prosze, HLD-7 przysługuje tylko osobom które dokonały zakupu w przedsprzedaży ?
Z tego co pamiętam, to źródło zakupu nieistotne, tylko termin zakupu do 30 listopada [na grip]

henry1
17.12.13, 21:24
Jeszcze nigdy nie załapałem się na jakąkolwiek promocję Olka. :cry: :cry: :cry:

nightelf
17.12.13, 21:26
Jeszcze nigdy nie załapałem się na jakąkolwiek promocję Olka. :cry: :cry: :cry:

Nie martw się, kiedyś musi być ten pierwszy raz

henry1
17.12.13, 21:31
Ten pierwszy raz, to było dawno temu, miło go wspominam, ale to nie był z Olkiem. :grin:

Przecież mogą ogłosić miesiąc wcześniej, że będzie jakaś promocja, to się dopasuję do terminu zakupu. :mrgreen: