PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność braketingu w OM-D



Filonxxxl
29.08.13, 15:32
Witam

Wie może ktoś jak ustawić w OM-D (no i czy się da?) kolejność braketingu na -,0,+ zamiast domyślnej 0,-,+? Szukam, szukam i jakoś nie idzie, a przyzwyczajony jestem do "liniowego" ustawienia zdjęć czyli niedoświetlone,OK,prześwietlone...

Da się czy nie bardzo?

apz
29.08.13, 15:58
Witam

Wie może ktoś jak ustawić w OM-D (no i czy się da?) kolejność braketingu na -,0,+ zamiast domyślnej 0,-,+? Szukam, szukam i jakoś nie idzie, a przyzwyczajony jestem do "liniowego" ustawienia zdjęć czyli niedoświetlone,OK,prześwietlone...

Da się czy nie bardzo?

http://resources.olympus-europa.com/imaging//Manuals/SS2012/E-M5_MANUAL_PL.PDF strony 62 i 63. wszystko o fabrycznych ustawieniach braketingu.

Filonxxxl
29.08.13, 18:42
Nie no w instrukcji to ja to znalazłem, ale tam nie ma słowa na ten temat, w menu też nie znalazłem, a skoro i na forum nikt nie wie to pewnie po prostu się nie da...
Nic to, trzeba będzie się przyzwyczaić do układu 0,-,+ ,chyba nie ma wyjścia.

apz
29.08.13, 18:48
Nie no w instrukcji to ja to znalazłem, ale tam nie ma słowa na ten temat, w menu też nie znalazłem, a skoro i na forum nikt nie wie to pewnie po prostu się nie da...
Nic to, trzeba będzie się przyzwyczaić do układu 0,-,+ ,chyba nie ma wyjścia.

Podejrzewam, że to jest poukładane przez programistów.

Filonxxxl
29.08.13, 18:52
No to na pewno, ale można to zrobić, czyli dać użytkownikowi wybór czego przykładem większa puszka z mojej stopki.
No nic, nie ma co marudzić, trzeba się przyzwyczajać...

grizz
29.08.13, 20:33
Napisz sobie skrypt w shellu, Który zmieni Ci nazwę zdjęcia układając je odpowiednio.

Sprawdzasz nazwę pliku - te z braketingierm mają jakąś inną - dobrze pamiętam? (A jak nie mają to po czasie wyciągnietym z exifa.)

Zrzucasz zdjecia z karty, odpalasz skrypt. Kilka sekund - voila!

---------- Post dodany o 20:33 ---------- Poprzedni post był o 20:32 ----------

A jak się panicznie boisz kilku linijek kodu, to uśmiechnij się tutaj, moze ktoś pomoże.

Filonxxxl
29.08.13, 21:00
No to się uśmiecham od ucha do ucha :grin: i proszę dobrą duszę o pomoc.
Ja co prawda rozumiem o czym piszesz (a to już sukces, bo ja to bardzie humanista jestem...) to sam raczej nic takiego nie napisżę...