PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus Camedia C 4000 Zoom problem.

fontanna
31.07.13, 15:00
Od kilku dni pojawił się dziwny problem w moim aparacie, a mianowicie:
zrobiłem cztery zdjęcia, następnie za pomocą kabla USB podłączyłem aparat do laptopa i zgrałem zdjęcia.
Odłączyłem aparat od laptopa i wykasowałem zdjęcia w aparacie ( KARTA Smart Media).
Znowu zrobiłem cztery zdjęcia, podłączyłam aparat do laptopa i za zdziwieniem zobaczyłem miniaturki poprzednio wykasowanych zdjęć.
Po powiększeniu były pokazywane już te właściwe zdjęcia.
Sformatowałem kartę pamięci w aparacie, lecz to nic nie daje, bo ciągle widać miniaturki wykasowanych zdjęć.
Po powiększeniu ty miniaturek ( otwarcie w Przeglądarce fotografii systemy Windows) pokazywane są już właściwe zdjęcia.
Czy to błąd aparatu czy karty pamięci ?

cissic
31.07.13, 15:08
miałem tak kiedyś w Camedia WZ 5060. Zrobiłem format karty z kompa i więcej tego problemu nie napotkałem. Dawno temu to było

fontanna
1.08.13, 10:55
miałem tak kiedyś w Camedia WZ 5060. Zrobiłem format karty z kompa i więcej tego problemu nie napotkałem. Dawno temu to było
Niestety przy próbie formatu z kompa wyświetla się komunikat, że karta zabezpieczona jest przed zapisem.

cissic
1.08.13, 11:21
Niestety przy próbie formatu z kompa wyświetla się komunikat, że karta zabezpieczona jest przed zapisem.

Spróbuj sformatować w Zarządzaniu dyskami lub jakimś programem, który zrobi low format. Mi się udało przywrócić kartę do stanu używalności formatując ją pierwszym sposobem. Ustaw tylko formatowanie na FAT16 - z tego co pamiętam. Tak jak mówiłem dawno to było. Powodzenia

Jack
1.08.13, 21:09
Spróbuj sformatować w Zarządzaniu dyskami lub jakimś programem, który zrobi low format. Mi się udało przywrócić kartę do stanu używalności formatując ją pierwszym sposobem. Ustaw tylko formatowanie na FAT16 - z tego co pamiętam. Tak jak mówiłem dawno to było. PowodzeniaTego nie rób, zniszczysz kartę (z punktu widzenia aparatu). Te bardziej historyczne modele (cecha charakterystyczna - karty SM) bazują na takim swoistym systemie plików DCF i kompletnie nie kumają FAT. Karty SmartMedia można formatować na potrzeby aparatu, albo w samym aparacie, albo specjalnym programem SM Prepare.

cissic
1.08.13, 22:03
Kolega Jack ma rację. Przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale tak jak napsałem dawno temu miałem ten problem. Mam nadzieję, że karty ciągle nie udało się sformatować narzędziami spod windy...

fontanna
3.08.13, 12:24
Spróbuję SM Prepare

Jack
3.08.13, 18:59
Spróbuję SM PrepareNie wiem, czy znajdziesz. Kiedyś dawno temu smprep.exe dołączany był standardowo do czytników kart SM. Ostatnia znana mi wersja smprep.exe napisana jest na Windows 98 i obsługuje karty do 32 MB. Można ją znaleźć w sieci, gdyż był to popularny program, który po "podrasowaniu" edytorem, podczas formatowania karty nadawał jej możliwość (niezależnie, kto ją wyprodukował) obsługi panoramy w aparatach Olka. Taką podrasowaną wersję masz szansę znaleźć, gorzej będzie ze znalezieniem kompa, który jeszcze chodzi na Win98.

k@czy
3.08.13, 19:58
Powinno zadzialac:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://stare.e-gry.net/images/art/virtualny win98.jpg)
"Jak stworzyć emulator Windows 98?"

http://stare.e-gry.net/artykuly/emulator-windows-98

skow
4.08.13, 08:49
Od kilku dni pojawił się dziwny problem w moim aparacie, a mianowicie:
zrobiłem cztery zdjęcia, następnie za pomocą kabla USB podłączyłem aparat do laptopa i zgrałem zdjęcia.
Odłączyłem aparat od laptopa i wykasowałem zdjęcia w aparacie ( KARTA Smart Media).
Znowu zrobiłem cztery zdjęcia, podłączyłam aparat do laptopa i za zdziwieniem zobaczyłem miniaturki poprzednio wykasowanych zdjęć.
Po powiększeniu były pokazywane już te właściwe zdjęcia.
Sformatowałem kartę pamięci w aparacie, lecz to nic nie daje, bo ciągle widać miniaturki wykasowanych zdjęć.
Po powiększeniu ty miniaturek ( otwarcie w Przeglądarce fotografii systemy Windows) pokazywane są już właściwe zdjęcia.
Czy to błąd aparatu czy karty pamięci ?

Chyba szukasz dziury w całym.
Jak na mój gust to wina Windowsa, który buforuje miniaturki
a nie aparatu czy karty SM.