PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiana E-P2 na GX 1 - warto ?



Laqua
29.07.13, 23:05
Noszę się z zamiarem zamiany E-P2 na Panasonica GX 1, nadchodząca premiera GX 7 spowodowała sporą obniżkę na to body. Pierwotnie myślałem o zakupie OM-D ale pomyślałem że może lepiej rożnicę w cenie zaiwestować w nowe szkiełko 17/1.8 !.
Na pewno w GX 1 będzie brakowało mi stabilizacji, mam sporo świetnej manualnej optyki i wiem, że akurat tutaj nie zyskam.

Głównie aparat będzie użytkowany na ulicy. Proszę o radę zwłaszcza użytkowników GX1 oraz osoby które dokonały właśnie takiej zamiany.

Trzy pytania na początek:

- Czy AF w GX 1 jest faktycznie tak skuteczny ? jak wygląda sprawa z wyzwalaniem migawki dotykowo na ekranie ?
- Jakie jest jakość wizjera LVF2 ? bo rozumiem, że Olkowe nie pasują ?!
- Jak wygląda z jakością video w tym modelu ?

Będę wdzięczny za okazaną pomoc :)

Mcarto
30.07.13, 02:17
AF jest wyjątkowo dobry i szybki jak na takiego mikruska, używałem aparatu w różnych warunkach i zawsze dawał radę.
Można wyzwalać poprzez dotyk i działa to nawet sprawnie ale po pierwszym spacerze na którym niechcący przełączyłem jakieś funkcje palcem, kurtką... wyłączyłem ekran dotykowy i używam aparatu tradycyjnie. Dotyk przypisałem do jednego z ustawień użytkownika - fajna sprawa bo można sobie spersonalizować wszystkie funkcje.
Manuale fajna sprawa ale ustawić ostrość z reki na takim maluchu to nie lada sztuka - tutaj ciężkie lustro ma przewagę.
Aparat kupiłem min. na wyjazdy i do streetu - nadaje się bo jest mały ze sprawnym AF i niezłym sterowaniem, jedyny minus to trochę głośna migawka.

Wizjera niestety nie mam i filmów też nie kręcę. Podobno Panasoniki mają dobre video i jest jeszcze jakiś program hakujący ten tryb ale tutaj koledzy więcej podpowiedzą.

apz
30.07.13, 07:20
Noszę się z zamiarem zamiany E-P2 na Panasonica GX 1, nadchodząca premiera GX 7 spowodowała sporą obniżkę na to body. Pierwotnie myślałem o zakupie OM-D ale pomyślałem że może lepiej rożnicę w cenie zaiwestować w nowe szkiełko 17/1.8 !.
...

Szczerze mówiąc nie rozumiem dylematu, ale ja mam OM-D i 17.8. Miałem też EP-1.

1. gorsza matryca, Sony na Panasomica
2. najlepsza dostepna stabilizacja do braku stabilizacji,
3. wbudowany wizjer do konieczności kupna wizjera
4. dotykowy ekran w obu aparatach.

Rozumiema ,że problem jest tylko finansowy,,,

Jan_S
30.07.13, 07:53
ja bym poszedł nawet krok dalej, pochrzanił OMD który ergonomię ma specyficzną i nie każdemu musi spasować, i celował w E-P5... jeśli nie teraz to za pół roku bo kiedyś musi stanieć...

Samo wymienianie E-P2 ma GX1 wg mnie bez sensu! po co? żeby kasę wydać? dla dotykowego ekraniku? że niby AF szybszy? no i co z tego że w OMD jest szybki jak lubi BF złapać gdy tło okazuje się bardziej kontrastowe od motywu głównego?

ps. Oprócz OMD mam E-P1 i często to właśnie z niego korzystam choć ma swoje wady ale ma jedną zaletę - jest poręczniejszy

Laqua
30.07.13, 12:07
Dziękuję koledzy za pomoc !!!

Mcarto - uspokoiłeś mnie z tym dotykowym wyzwalaniam, często na mieście taka funkcja się przydaje. Muszę rozeznać się w temacie tego oprogramowania hakującego !

apz - dokładnie tak: problem jest finansowy ! jeśli kupię OM-D na dobrą szklarnię już nie starczy a bardzo kusi mnie ten 17/1.8 miedzy innymi po Twoim teście :)

Jan_S - macałem E-P5 jest naprawdę świetnie wykonany, ale cena nie dla mnie ! Zależy mi na w miarę wysokim użytecznym ISO i tutaj GX 1 wydaje się sporo lepszy od E-P2. Sama wymiana E-P2 na GX 1 ( fabrycznie nowy z gwarancją ) będzie mnie kosztowała ok 400 złotych, więc nie ma tragedi.