PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Panasonic 20 1.7



maxshreck
15.06.13, 13:15
Cześć,
rok temu kupiłem panasa z drugiej ręki i niewiele go używałem z moim e-pm1. wczoraj założyłem go do body i obiektyw strasznie bzyczy przy zmianie przysłony - czy to norma (af też nie jest najcichszy?) czy raczej coś się psuje z mechanizmem albo są zaoliwione listki przysłony? to raczej nie jest wina body, bo 45 1.8 oly działa cichutko.
Pozdrawiam i czekam na opinie.
Kuba

adambieg
15.06.13, 13:19
20/1,7 bzyczy przy domykaniu przysłony i przy ustawianiu ostrości. Mi ten odgłos nie przeszkadza. Jężeli twój jest bardzo głośny to może został zanieczyszczony np. piaskiem? Kolega stroos tak ma, af chodzi w jego egzemplarzu znacznie głośniej niż w moim.

Darekw1967
15.06.13, 13:34
Cześć,
rok temu kupiłem panasa z drugiej ręki i niewiele go używałem z moim e-pm1. wczoraj założyłem go do body i obiektyw strasznie bzyczy przy zmianie przysłony - czy to norma (af też nie jest najcichszy?) czy raczej coś się psuje z mechanizmem albo są zaoliwione listki przysłony? to raczej nie jest wina body, bo 45 1.8 oly działa cichutko.
Pozdrawiam i czekam na opinie.
Kuba


Witam !

W aparacie najczesciej mam ustawiony tryb "A", wiec aparat mi nie zmienia przyslony podczas kadrowania stad mam ciszej.
Praca AF jest slyszalna ale nie jest to uciazliwe.

Zastanawiam sie, ze jednak zauwazasz glosna praca mechanizmu obiektywu.

Wiesz szklo nie jest uszczelnione, wiec kurze i pylki oraz mikro drobinki
piaseczku dostaja sie takze do mechanizmu i po czasie mozesz miec glosniejsze odglosy.

Pozdrawiam

maxshreck
15.06.13, 13:49
Coś musi być jednak nie tak, bo przy pozycji A on nadal rusza przysłoną, choć aparat pokazuje, że jest ustawiona np. pozycja 1.7. Z kolei jak próbuję ustawić go na 22 nie widzę, aby przysłona się zmiejszała fizycznie. Chyba jednak wariuje mi elektronika obiektywu więc czeka mnie wizyta w serwisie. Przy 45 1.8 nic takiego się nie dzieje.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
K

easy_rider
15.06.13, 20:07
Przez rok używałeś inne (czyli ciche) obiektywy to po prostu zapomniałeś jak ten hałasuje :mrgreen:
W trybie A aparat też zmienia przysłonę podczas kadrowania - gdy jest dużo światła to nie ma wyjścia, musi przysłonę przymknąć.
Czym jaśniejszy obiektyw tym częściej to zjawisko występuje - a 20/1,7 do ciemnych nie należy :mrgreen:
Nie przejmuj się, rób zdjęcia (to się do hałasu przyzwyczaisz)...

Jan_S
15.06.13, 21:44
a czy faktycznie zmienia przesłonę - to możesz zobaczyć jak naciśniesz przycisk podglądu głębi ostrości, normalnie - faktycznie w trybie LV, przy kadrowaniu aparat ustawia przesłonę optymalną do matrycy. Dopiero jak robisz zdjęcie albo właśnie podglądasz GO przesłana jest ustawiana na zadaną wartość

droplet
15.06.13, 22:21
To jest głośny obiektyw i zmienia przysłonę podczas kadrowania, tak przynajmniej jest u mnie.

strOOs
15.06.13, 22:51
Każdy obiektyw w słoneczny dzien pracuje przysłoną w tym systemie. Niestety, ale LiveView ma to do siebie, że ma pewnie ograniczenia.

20/1.7 najcichsze nie jest ;)

nightelf
16.06.13, 00:08
Zdecydowanie 20/1.7 nie jest cichy.
Przysłoną też pracuje cały czas. Tak więc ja bym się nie przejmował.

maxshreck
16.06.13, 01:02
Dzięki za pomoc i wsparcie! W takim razie spokojnie zaczynam go używać do pstrykania :)

thedoc
11.07.13, 14:03
Jak byś usłyszał jak bzyczy PL 25/1.4 to byś dopiero się przestraszył. Tak niektóre szkiełka mają, że z niektórymi body sobie bzyczą. Ja wracam do tego szkła po lekkomyślnym rozstaniu i się nie mogę doczekać aby usłyszeć ten bzyk :)

stoodi
2.09.13, 19:14
Czy to wygląda tak jak na tym filmiku ? i jest to normalne zachowanie ? nawet jeśli nie ustawiam ostrości obiektyw rusza sobie przysłoną ? nawet przy ustawieniu A ?


http://youtu.be/YH1g-q72O-E

nyny
2.09.13, 19:20
Normalne.

pozdro

apz
2.09.13, 19:25
[QUOTE=stoodi;992353]Czy to wygląda tak jak na tym filmiku ? i jest to normalne zachowanie ? nawet jeśli nie ustawiam ostrości obiektyw rusza sobie przysłoną ? nawet przy ustawieniu A ?

On wstępnie podostrza. Chyba, że wyłaczysz to w menu w body.

stoodi
2.09.13, 20:49
Ok, dzięki za info. Jeszcze tylko muszę to w menu znaleźć :) przesiadka z EOS'a 400D na PEN E-P3 nie jest bezbolesna, ale miła dla ramienia, parę kilo mniej w podróży.

themoth
2.09.13, 20:51
Ok, dzięki za info. Jeszcze tylko muszę to w menu znaleźć :) przesiadka z EOS'a 400D na PEN E-P3 nie jest bezbolesna, ale miła dla ramienia, parę kilo mniej w podróży.

aj tam, aj tam... nie jest źle
małe jest piękne, a przy tym daje radę.

Ar2
2.09.13, 21:00
Mnie kiedyś zastanawiało dlaczego obiektyw po podpięciu do body Olympusa chodzi tak głośno... Gdy używałem go z G1 chodził zdecydowanie ciszej.

thedoc
4.09.13, 20:14
Moim zdaniem jest to jakiś problem współpracy body z obiektywem i wina leży raczej po stronie body. Wyciągnąłem z torby swoje E-PM2 z podpiętym Lumixem 20/1.7 i sprawdziłem na A oraz na S. Nie ma żadnego dźwięku, nic, żadnego szelestu, ustawienia przesłony zmieniały się w zależności od warunków oświetleniowych i żadnego skrzypienia i brzęczenia nie było. A jest to o tyle ciekawe, że kiedy miłem E-P2 z tym obiektywem, to pamiętam, że szemrało tak samo jak na filmiku.
I dodatm tylko, że AF chodzi słyszalnie głośno - stanowoczo za głośno.

stoodi
13.09.13, 10:41
Moim zdaniem jest to jakiś problem współpracy body z obiektywem i wina leży raczej po stronie body. Wyciągnąłem z torby swoje E-PM2 z podpiętym Lumixem 20/1.7 i sprawdziłem na A oraz na S. Nie ma żadnego dźwięku, nic, żadnego szelestu, ustawienia przesłony zmieniały się w zależności od warunków oświetleniowych i żadnego skrzypienia i brzęczenia nie było. A jest to o tyle ciekawe, że kiedy miłem E-P2 z tym obiektywem, to pamiętam, że szemrało tak samo jak na filmiku.
I dodatm tylko, że AF chodzi słyszalnie głośno - stanowoczo za głośno.

To co jest ciekawe to to ze brzęczenie pojawia się dopiero po zrobieniu paru fotek. Normalnie po włączeniu chodzi bez problemu i nie ma cykania przesłony, ona się nie rusza z miejsca.

AF to inna bajka, ale jego głośność mi nie przeszkadza.