PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie, e-m5



abiku
29.05.13, 19:54
Witam

Właśnie nabyłem e-m5. Mam dość dziwne pytanie, może wydać się śmieszne ale..
otóż zauważyłem, że potrząsając aparatem w środku coś "lata" , porusza się,
i nie jest to na pewno bateria albo nic w obiektywie.
Jakiś dość duży element chyba, ruch lekko tylko słyszalny,
co to może być?
Czy też tak macie w swoich egzemplarzach?
Aparat kupiłem używany i chcę się upewnić że to nie żadna wada.
zdjęcia robi dobrze póki co.

Vindex
29.05.13, 20:07
Hmmm - a nie szumi ci cały czas albo przy wciskaniu migawki?

Vindex
29.05.13, 20:09
A tak poważnie to jest to normalny objaw - słyszysz stabilizację matrycy

nightelf
29.05.13, 20:49
To raczej nie jest stabilizacja, tylko element wykrywający położenie aparatu w pozycji portretowej.
To normalne w każdej prawie lustrzance czy zaawansowanym bezlusterkowcu.

abiku
29.05.13, 21:20
To raczej porusza sie cos wiekszego, musze dosc mocno potrzasnac aparatem zeby to poczuc.
Tez wydaje mi sie ze to moze byc jakas stabilizacja /amortyzacja matrycy. Chociaz google nie podaje ze ten aparat takowa posiada

Vindex
29.05.13, 21:29
Jak najbardziej posiada stabilizację mattycy

Ziootek1971
29.05.13, 21:52
Tak jak napisał Vindex - wszystkie bezlusterkowce Olympusa są wyposażone w stabilizację matrycy. Jak widać google nie zawsze wszystko wie. Jak się oswoisz z nowym sprzętem to zapraszam do wrzucania zdjęć (zwłaszcza do działu "Zabawa z mikro 4/3 - ZDJĘCIA")

banc
29.05.13, 22:26
Bo ten model to od razu jest jakiś popsuty. Szumi, piszczy, stuka, coś mu lata ....
I tak go uwielbiam :wink:.

abiku
29.05.13, 23:05
Coz, nie znam sie na olympusach, stad moje pytanie.
Do tej pory przez 6-8 lat tylko nikony.
Teraz sprzedalem d700 i komplet szkiel i chce sprobowac z e-m5 bo poprzedni moj sprzet mimo, ze zdjecia jakosciowo robil swietne mial jedna dosc duza dla mnie wade, nie bardzo mialem ochote wozic go ze soba w podroze, a glownie wtedy robie zdjecia.
Potrzebowalem czegos malego, z dobrym autofocusem, wytrzymalego i czegos co robi przynajmniej dobre jakosciowo zdjecia (w porownaniu do pelnej klatki). E-m5 wydal mi sie idealny, sam jestem ciekaw jak sie sprawdzi.

Wlasciwe mam jeszcze jedno pytanie.
Mam obiektyw 45mm 1.8 i potrzebuje jeszcze szeroki kat.
Czy 12mm 2.0 olympusa to jedyna opcja? Czy znajde cos tanszego i jakosciowo rownie dobrego?

Ziootek1971
29.05.13, 23:12
Jest jeszcze zoom - mZuiko 9-18 mm. Nie jest niestety tak jasny jak "dwunastka". Używam jego "starszego brata" z "dużego" 4/3 i jestem z tego szkła bardzo zadowolony.

banc
30.05.13, 01:30
Coz, nie znam sie na olympusach, stad moje pytanie.
Do tej pory przez 6-8 lat tylko nikony.
Teraz sprzedalem d700 i komplet szkiel i chce sprobowac z e-m5 bo poprzedni moj sprzet mimo, ze zdjecia jakosciowo robil swietne mial jedna dosc duza dla mnie wade, nie bardzo mialem ochote wozic go ze soba w podroze, a glownie wtedy robie zdjecia.
Potrzebowalem czegos malego, z dobrym autofocusem, wytrzymalego i czegos co robi przynajmniej dobre jakosciowo zdjecia (w porownaniu do pelnej klatki). E-m5 wydal mi sie idealny, sam jestem ciekaw jak sie sprawdzi.

Wlasciwe mam jeszcze jedno pytanie.
Mam obiektyw 45mm 1.8 i potrzebuje jeszcze szeroki kat.
Czy 12mm 2.0 olympusa to jedyna opcja? Czy znajde cos tanszego i jakosciowo rownie dobrego?

Muszę powiedzieć, że OM-D jest pod względem wydawanych dźwięków dosyć szczególny.

Jesli chodzi o szeroki kąt.
Może nie tańsze, ale o wiele bardziej uniwersalne 12-35 panasonika.
Wspomniany już 9-18 (czyli jeszcze szerzej) oraz 7-14 panasonica.
Manualnie oczywiście rybka samyanga i SLR Magic 12mm f/1.6.

kawka
30.05.13, 12:39
Witam, trochę z innej beczki... jak sprawdzić przebieg migawki w OM-D?

apz
30.05.13, 13:03
Witam, trochę z innej beczki... jak sprawdzić przebieg migawki w OM-D?

Proponuję tu zajrzeć:https://forum.olympusclub.pl/threads/86174-Korpusy-m4-3-informacje-og%C3%B3lne

romek1967
30.05.13, 13:05
Witam, trochę z innej beczki... jak sprawdzić przebieg migawki w OM-D?

TUTAJ (https://forum.olympusclub.pl/threads/79734-Menu-serwisowe-PEN-E-5-XZ-1) opis, stary ale sprawdziłem działa na OM-D