PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki popRAWka 4/2013



Saboor
29.05.13, 14:09
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://saboor.dug.net.pl/nora/popRAWka/popRAWki112.png)
popRAWka 4/2013
|
<-Potraficie??->
|
Chociem Młody, Czekaj Stary
zaraz Poznasz moje czary!:mrgreen:
|
Obrabiamy foty : Janko Muzykanta
|
quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=781&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'
|
||Bieżąca Galeria (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=781)||Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)||








Pierwsze miejsce - A56 - za ożywienie tej dziwnej w oryginale trawy i najbliższy rzeczywistości kolor ludzkiej skóry, który w takich wątpliwych kolorystyczne wypadkach powinien być priorytetem.
Drugie miejsce - andtor2- za dość neutralną obróbkę przy zachowaniu czystości kadru.
Trzecie miejsce - cissic - też ładnie, ale ktoś musi być trzeci, a rozmycie góry zdjęcia uprościło zabawę i skróciło czas obróbki :smile:






Z takim negatywem walczyły trzy osoby

92539

A to zwycięska praca A56

92590

Saboor
3.06.13, 12:15
Zaczynamy!!

Jaki jest cel edycji? Ano to jest tak:



Dostajemy negatyw
Robimy pozytyw.
Retuszujemy fotę
Cieszymy się :-D

Bodzip
3.06.13, 12:33
Złośliwiec :mrgreen:
Na razie jestem na marsie - mam niebieską trawę :lol:

Krakman
3.06.13, 12:40
Po lewej jest trochę zielona... :mrgreen:
A Ty Saboorze jak dajesz stary, zniszczony małoobrazkowy negatyw, to niech choć on będzie poprawnie wykadrowany a nie z uciętą głową.....

Saboor
3.06.13, 13:00
Po lewej jest trochę zielona... :mrgreen:
A Ty Saboorze jak dajesz stary, zniszczony małoobrazkowy negatyw, to niech choć on będzie poprawnie wykadrowany a nie z uciętą głową.....
Krakman, kadr jest jaki jest, nie marudź tylko bierz się do roboty.
Marudzić każden jeden potrafi. :-D

Krakman
3.06.13, 13:05
Krakman, kadr jest jaki jest, nie marudź tylko bierz się do roboty.
Marudzić każden jeden potrafi. :-D

Ja nie jestem "każden jeden" , ja jestem miszcz!:mrgreen:

Saboor
3.06.13, 13:17
Ja nie jestem "każden jeden" , ja jestem miszcz!:mrgreen:
No! A marudzić może tylko "każden jeden".

gulasz
3.06.13, 23:27
No! A marudzić może tylko "każden jeden".
:mrgreen:

Saboor
4.06.13, 12:29
Temat trudny do ogarnięcia, jednak mam nadzieję na super prace, bo jest kilka osób znających zagadnienie: "old photo restoration".

hades
4.06.13, 13:54
Dostajemy negatyw


A konkretnie cyfrowy RAW z analogowego "RAW-a".

Przy okazji, te linie to uszkodzenie negatywu czy matrycy?

Saboor
4.06.13, 13:58
A konkretnie cyfrowy RAW z analogowego "RAW-a".
Czyli negatywny negatyw.


Przy okazji, te linie to uszkodzenie negatywu czy matrycy?
Negatywu

Saboor
5.06.13, 18:49
Ponieważ, stopień miodności i trudności jest wysoki, nie deklaruję czasu na oddanie prac.

Krakman
5.06.13, 19:07
I słusznie....

Saboor
5.06.13, 19:13
I słusznie....
Natomiast, jeżeli zabawa z trudnym do obróbki materiałem się spodoba,
co pewien czas będą się takie cudeńka pojawiały.
Uprzedzałem w zajawce, że robota nie będzie łatwa.

Bodzip
5.06.13, 19:56
Natomiast, jeżeli zabawa z trudnym do obróbki materiałem się spodoba,
co pewien czas będą się takie cudeńka pojawiały.
Uprzedzałem w zajawce, że robota nie będzie łatwa.
To nie cudeńko, to szmira drogi kolego. Pół łba... to co z tym zrobić hę ?

And.N
5.06.13, 19:58
Temat trudny do ogarnięcia, jednak mam nadzieję na super prace, bo jest kilka osób znających zagadnienie: "old photo restoration".
Będzie ciężko o super prace:) "Materiał" stary, mocno wyblakły i jak tu z niego coś ładnego "skroić". Właściwie to już coś wymodziłem. Z lekka poprawione, super nie jest.
Na razie nie wstawiam, poczekam na pierwszego odważnego:)

Saboor
5.06.13, 20:44
To nie cudeńko, to szmira drogi kolego. Pół łba... to co z tym zrobić hę ?
A co ma kadrowanie do tego, Bodziu Ty masz to co jest naprawić a nie deliberować nad poprawnością kadru,
to nie ta bajka. Dostajesz starą fotę i napraw uszkodzenia, przywróć kolor, wypełnij ubytki. Ot i cała tajemnica wiary. :-D

---------- Post dodany o 20:44 ---------- Poprzedni post był o 20:41 ----------


Będzie ciężko o super prace:) "Materiał" stary, mocno wyblakły i jak tu z niego coś ładnego "skroić". Właściwie to już coś wymodziłem. Z lekka poprawione, super nie jest.
Na razie nie wstawiam, poczekam na pierwszego odważnego:)
Ano, z takimi "kwiatkami" jest najwięcej roboty, spokojnie, Czasu jest dużo.
Jakby kadr był super, a jakość the best, wystarczyłoby parę ruchów suwakami.

ahutta
5.06.13, 21:07
To nie cudeńko, to szmira drogi kolego. Pół łba... to co z tym zrobić hę ?

Pozostaje Ci dostemplować brakujące pół :mrgreen:

Bodzip
5.06.13, 21:12
Pozostaje Ci dostemplować brakujące pół :mrgreen:
Gargulca :mrgreen:

Saboor
5.06.13, 21:20
Gargulca :mrgreen:
:mrgreen:

ahutta
5.06.13, 21:26
Gargulca :mrgreen:

Może być nawet rzygacza :mrgreen:

hades
5.06.13, 23:08
Przekomarzacie się, ale i tak wygra Mirek, na razie cicho siedzi... ;).
---

A ja mam rozterkę, chyba złamie regulamin i wrzucę dwie opcje, kolor i B/W.

ahutta
5.06.13, 23:10
Przekomarzacie się, ale i tak wygra Mirek, na razie cicho siedzi... ;).
---

A ja mam rozterkę, chyba złamie regulamin i wrzucę dwie opcje, kolor i B/W.

Cię Saboor zdyskwalifikuje (ale se kurde trudne słowo wybrałem) ;)

Saboor
5.06.13, 23:18
Przekomarzacie się, ale i tak wygra Mirek, na razie cicho siedzi... ;).
---
A ja mam rozterkę, chyba złamie regulamin i wrzucę dwie opcje, kolor i B/W.
Wrzuć obie do wątku, z galerii jedno wyleci.

Mirek54
6.06.13, 00:31
Po lewej jest trochę zielona... :mrgreen:


Trza podlewaczke wlaczyc i poczekac az zzielenieje wszedzie:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgre en:90317

Bodzip
6.06.13, 07:24
Trza podlewaczke wlaczyc i poczekac az zzielenieje wszedzie:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgre en:90317
No to pozamiatane :mrgreen:

Mirek54
6.06.13, 08:55
No to pozamiatane :mrgreen:

Nic nie pozamiatane.W konkursie udzialu nie biore.Juz raz kiedys bralem,nawet w retuszowaniu-byl taki temat.Wygralem i medala nie dali :-P:mrgreen:.
Teraz patrze na te zabawe z boku,czasem nawet glosa oddam,ale i tak czesto wygrywa inny:mrgreen:.

Tak sobie tylko wycinka wstawilem,bo wspomnieliscie o mnie(dziekuje).

And.N
6.06.13, 22:32
......W konkursie udzialu nie biore.Juz raz kiedys bralem,nawet w retuszowaniu-byl taki temat.Wygralem i medala nie dali :-P:mrgreen:....
Szkoda, że nie bierzesz udziału. Przecież to tylko zabawa. Nie wierzę, że zależy Ci na "medalach" o czym świadczą zresztą emotki.
PS.
Jak góra zdjęcia wyszła by Ci w połowie tak dobrze jak dół to faktycznie jest pozamiatane:)

cissic
7.06.13, 00:13
Jak góra zdjęcia wyszła by Ci w połowie tak dobrze jak dół to faktycznie jest pozamiatane:)

Góra to klucz do sukcesu :)

Saboor
7.06.13, 00:48
Góra to klucz do sukcesu :)
A dół na to pracuje, norma feudalny wyzysk klas. :-D

cissic
7.06.13, 01:03
A dół na to pracuje, norma feudalny wyzysk klas. :-D

Pracuje bo ktoś musi w końcu pracować :)
BTW góra jest nieostra i kompletnie spaskudzona. Nigdy się nie bawiłem w popRAWki, ale lubię wyzwania i chyba normalnie spróbuję

Saboor
7.06.13, 01:06
Pracuje bo ktoś musi w końcu pracować :)
BTW góra jest nieostra i kompletnie spaskudzona. Nigdy się nie bawiłem w popRAWki, ale lubię wyzwania i chyba normalnie spróbuję
Wiesz, lelenia w wodzie, każdy potrafi zrobić, a tu rządzi detal, detal i jeszcze raz detal. Zapraszam!

Saboor
7.06.13, 13:08
Ważne !!
W ramce, info w pierwszym poście!

Mirek54
7.06.13, 23:37
Szkoda, że nie bierzesz udziału. Przecież to tylko zabawa. Nie wierzę, że zależy Ci na "medalach" o czym świadczą zresztą emotki.
PS.
Jak góra zdjęcia wyszła by Ci w połowie tak dobrze jak dół to faktycznie jest pozamiatane:)

Czemu szkoda.Czasem obok mozna sie bardziej pobawic.
Mowisz,o tej stronie gory?? czy tej bardziej z boku,bo w zasadzie prawie taka sama.90436Szczur mnie sie zepsul,piorko przestalo dzialac,zmywarka i pralka tez nie dziala.Kupe kasy w plecy.A nie mam.Goly w ryj jestem.W medikamenty inwestuje :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Janko Muzykant
8.06.13, 10:59
Tak przy okazji, jeśli komuś brakuje głowy, może sobie ją dosztukować. Posiadacz oryginału właśnie pisze owe słowa :P
A za artystyczny kadr należą się podziękowania cioci, która błąd paralaksy postanowiła skompensować, tylko chyba w drugą stronę :)

And.N
9.06.13, 11:19
Jakoś nie ma chętnych, więc ktoś musi być tym pierwszym:) W pierwszej wersji miało być czarno białe jednak zdecydowałem się na kolor

Saboor
9.06.13, 12:35
Jakoś nie ma chętnych, więc ktoś musi być tym pierwszym:) W pierwszej wersji miało być czarno białe jednak zdecydowałem się na kolor
I bardzo dobrze, że kolor! Warto było.

Saboor
12.06.13, 21:14
Jak postępy Panowie i Panie?

Krakman
12.06.13, 22:02
:roll: no!

Thomasso
12.06.13, 22:13
No nie.

T.

cissic
12.06.13, 23:17
Moje już jest

A56
13.06.13, 08:38
No, no.... trudne!

cissic
14.06.13, 09:33
Moje już jest

Chyba nie dopełniłem regulaminu. Mój obrazek ma na 900px na dłuższym boku a powinien mieć 1024px

ahutta
14.06.13, 09:39
Chyba nie dopełniłem regulaminu. Mój obrazek ma na 900px na dłuższym boku a powinien mieć 1024px

Tu raczej chodzi, że maksymalnie tyle. Z drugiej strony niech się autor tego punktu wypowie, bo ciężko go zinterpretować ;)


8. Prace dodawane do galerii jest wymiaru: 1024px dłuższy bok.

Mirek54
15.06.13, 20:15
Jak narazie to chyle czola dla dwoch wstawiajacych.Potraficie.

And.N
15.06.13, 20:48
Jak narazie to chyle czola dla dwoch wstawiajacych.Potraficie.
Dziękować:) Jak teraz tak patrze jeszcze bym małe (bardzo małe) zmiany wprowadził... Może dasz się namówić i pokażesz w całości Twoją wersję bo coś mało chętnych...

Mirek54
15.06.13, 20:52
Dziękować:) Jak teraz tak patrze jeszcze bym małe (bardzo małe) zmiany wprowadził... Może dasz się namówić i pokażesz w całości Twoją wersję bo coś mało chętnych...

Nie dam sie namowic,bo,bo poszedlo po zabawie do kosza.Moze bylo troche mniej cyfrowe(jak inne) a bardziej w strone analoga,ale bylo duzo gorsze od tych prezentowanych.Wiesz napewno o czym pisze.

And.N
15.06.13, 21:03
.....bardziej w strone analoga,ale bylo duzo gorsze od tych prezentowanych.
Eee tam mocno przesadzasz. Po trochu też starałem się zachować klimat analoga i przyznaje wzorowałem się "nieco" na tych Twoich co wstawiłeś:)

Wiesz napewno o czym pisze
Na pewno to nie wiem, mogę się co nieco domyślać:)

Mirek54
15.06.13, 21:12
....i przyznaje wzorowałem się "nieco" na tych Twoich co wstawiłeś:)



Milo sie to czyta,ale mogles bardziej a nie tylko nieco

And.N
15.06.13, 21:20
Milo sie to czyta,ale mogles bardziej a nie tylko nieco
Dlatego / nieco/ dałem w cudzysłowie, starałem się bardziej (albo i lepiej), a wyszło jak widać:)

cissic
15.06.13, 23:30
Jak narazie to chyle czola dla dwoch wstawiajacych.Potraficie.
Dziękuje za uznanie. Życie nauczyło a wyjątkowo miałem dwa wolne wieczory od pracy i od kolegów :)

Saboor
19.06.13, 00:39
Dziękuje za uznanie. Życie nauczyło a wyjątkowo miałem dwa wolne wieczory od pracy i od kolegów :)
Żarło i...

A56
19.06.13, 07:41
Miało być czarno-białe. Ale skoro koledzy poszli w kolor, to ja też nad nim popracuję.

Saboor
20.06.13, 20:34
Miało być czarno-białe. Ale skoro koledzy poszli w kolor, to ja też nad nim popracuję.
Czekam.

Krakman
20.06.13, 20:40
Czekaj...

A56
20.06.13, 21:50
Czekam.
Z kolorem jest trochę roboty.
Myślę, że podanie daty do kiedy dodajemy zdjęcia przyśpieszy zamieszczanie zdjęć.

And.N
20.06.13, 22:27
Z kolorem jest trochę roboty.
Fakt, więcej roboty i stopień trudności większy.

Myślę, że podanie daty do kiedy dodajemy zdjęcia przyśpieszy zamieszczanie zdjęć.
Mam podobne zdanie. Może do końca miesiąca...? nie sądzę aby w Lipcu komuś się jeszcze chciało bawić z tym zdjęciem...
Zdaje się, że rekordowo niska frekwencja będzie

Saboor
23.06.13, 16:45
Fakt, więcej roboty i stopień trudności większy.

Mam podobne zdanie. Może do końca miesiąca...? nie sądzę aby w Lipcu komuś się jeszcze chciało bawić z tym zdjęciem...
Zdaje się, że rekordowo niska frekwencja będzie
To prawda, niska frekwencja, ale i zadanie inne niż do tej pory.




Prace oddajemy do 01.07.2013 godz.21oo

Saboor
29.06.13, 14:50
Złośliwiec :mrgreen:
Na razie jestem na marsie - mam niebieską trawę :lol:
Sprężaj się, albowiem koniec jest bliski. :lol:

Saboor
4.07.13, 14:39
No nie.

T.
Wieczorem o 2200 zamykam galerię, jeżeli jeszcze macie prace - dodawajcie.

Saboor
4.07.13, 22:12
Wieczorem o 2200 zamykam galerię, jeżeli jeszcze macie prace - dodawajcie.
I po zabawie! Czekamy na ocenę.

ahutta
4.07.13, 22:49
I po zabawie! Czekamy na ocenę.

Pierwsza popRAWka, gdzie wszyscy uczestnicy będą na podium :D

k@czy
4.07.13, 23:10
Dajcie z numerem "0" oryginal do wgladu - nie sadze, zeby widzom sie chcialo zdjecie wywolywac a bez tego nie widac ogromu pracy wlozonej w ta restauracje :)

helmuth
4.07.13, 23:22
Mialem nadzieje, ze ktos dorobi glowe :(

Saboor
4.07.13, 23:33
Dajcie z numerem "0" oryginal do wgladu - nie sadze, zeby widzom sie chcialo zdjecie wywolywac a bez tego nie widac ogromu pracy wlozonej w ta restauracje :)
Dobrze gadacie Panie Bracie! :lol:

And.N
5.07.13, 00:22
Mialem nadzieje, ze ktos dorobi glowe :(
(Miałem nadzieję, że będzie większa frekwencja)
Pewnie można by to zrobić ale to mz. już nie byłaby popRawka tylko bardziej... fotomontaż? Choć z drugiej strony w takiej edycji mogło by być dopuszczalne:) Pamiętam podobną popRAWkę gdzie zbyt skadrowane zdjęcie (tak, moje :) ) zostało odrzucone, także chyba też nie można dodawać tego czego w kadrze nie było...?

Saboor
5.07.13, 16:17
(Miałem nadzieję, że będzie większa frekwencja)
Pewnie można by to zrobić ale to mz. już nie byłaby popRawka tylko bardziej... fotomontaż? Choć z drugiej strony w takiej edycji mogło by być dopuszczalne:) Pamiętam podobną popRAWkę gdzie zbyt skadrowane zdjęcie (tak, moje :) ) zostało odrzucone, także chyba też nie można dodawać tego czego w kadrze nie było...?
Mądrze prawisz andtoo2 - tak było i faktycznie dodawanie elementów "obcych" jest (o czym wie każdy kto zajmował się restauracją zdjęć) nie wskazane.
W tej edycji zdałem się na konkursowiczów(zbyt wiele było sporów o to czego nie wolno) i jestem bardzo zadowolony z wyników, choć frekwencja trochę smuci.
Widać większe zainteresowanie "leleniem we wodzie" niż tematem poważniejszym. Nic to będą jeszcze takie edycje(mam zapas :twisted: ).
Będą też "śmiechowe" takie polaleraksu. :-D

Janko Muzykant
5.07.13, 20:13
Witajcie, dopiero znalazłem chwilę, żeby się przyjrzeć dokładniej. Ciężka sprawa, bo tak naprawdę sytuacja wyjściowa była beznadziejna. Negatyw został wywołany po mniej więcej dziesięciu latach od naświetlenia i nigdy nie powstało z tego papierowe zdjęcie, gdyż pan labolud stwierdził, że się nie da. Dość, że aparat był nieszczelny (nie pamiętam co to, chyba Moskwa; na pewno 6x9), to jeszcze zleżałe orwo dość szybko traciło swoje walory, zwłaszcza naświetlone, a nie wywołane. Negatyw przeleżał jeszcze dekadę w szufladzie i przy przeprowadzce znalazł go bohater zdjęcia (ten z prawej) i dostarczył mnie (w 2005 roku). Co ciekawe, dostałem jeszcze dwa inne, bardzo zniszczone filmy (w tym jeden małoobrazkowy, najprawdopodobniej Elikon; w każdym razie radziecki i automatyczny, mocno zawodny, co widać było na poszczególnych klatkach). Jednakże materiał z tych negatywów ma wielką wartość sentymentalną, ponieważ są tam jedyne ujęcia dziadków z czasów mojej młodości. Właściwie wszystko z gorszym czy lepszym skutkiem odratowałem.

Wracamy do konkursu. Wszystkie prace są zrobione całkiem nieźle, jak na stopień złożoności. Trudno mi przyznać tytuł lepszego od pozostałych, więc bardzo niewielkim przekonaniem ogłaszam, że:
Pierwsze miejsce - A56 - za ożywienie tej dziwnej w oryginale trawy i najbliższy rzeczywistości kolor ludzkiej skóry, który w takich wątpliwych kolorystyczne wypadkach powinien być priorytetem.
Drugie miejsce - andtor2 - za dość neutralną obróbkę przy zachowaniu czystości kadru.
Trzecie miejsce - cissic - też ładnie, ale ktoś musi być trzeci, a rozmycie góry zdjęcia uprościło zabawę i skróciło czas obróbki :)

Jak się za to zabrać? Ja to robię tak: najpierw ''wołam'' oryginał w ACRze, a jako jedną z pierwszych funkcji odwracam krzywą (tzn. ma przebieg z góry na dół, odwrotnie niż domyślnie). Wtedy już widać pozytyw i wszelkie operacje są prostsze, tylko suwaki pracują odwrotnie. W ACRze próbujemy otrzymać najlepiej wyglądający kadr, po czym przenosimy go do szopa i pracujemy na dwóch ujęciach: najpierw czarnobiałym, które wypiękniamy maksymalnie jak zwyczajne, czarnobiałe zdjęcie. Gdy już jest wypieszczone, rozmywamy kopię kolorową (gaussem, tak z kilka punktów) i nakładamy jako warstwę koloru na czarnobiałą kopię. Teraz sobie majdrujemy przy tej warstwie, aż będzie dobrze.
Tu dobrze nie będzie, bo zdjęcie ma kilka obszarów o różnych dominantach (skutek zaświetlenia i pewnie zbyt dużego przechowania niewołanego, pewnie jeszcze w cieple). Trzeba te obszary miękko wydzielić i przyrównać do siebie.
Właściwie tak można by zakończyć, jednak ja jeszcze na potrzeby tutejszej zabawy poszedłem dalej kolorując zdjęcie ręcznie (większość powierzchni). Oczywiście to już jest fantastyka, ale wygląda intrygująco :)
Nie czyściłem pionowych rys do końca, bo to zajmuje dużo czasu, a jest to czysto mechaniczna, bezmyślna praca. Cała obróbka do etapu jak widać zajęła mi ponad pół godziny.
92587

Saboor
5.07.13, 20:40
Pierwsze miejsce - A56 -
Drugie miejsce - andtor2 -
Trzecie miejsce - cissic -
Gratuluję A56 pierwszego miejsca i proszę o przepis.
a całej trójce za podjęte wyzwanie! Brawo Panowie!
Janko Muzykant: dziękuję za materiał i sędziowanie.
Mam nadzieję, że w następnej podobnej edycji będzie więcej prac.

cissic
5.07.13, 22:27
Gratuluję wygranej i dzięki za wspólną zabawę.

And.N
5.07.13, 23:14
Gratulacje dla zwycięzcy i także dziękuję za zabawę popRAWkową:)

Dziadek
6.07.13, 20:22
Serdecznie gratuluję Zwycięzcy!
MBSZ Jego praca w górnej części jest nawet lepsza od propozycji Autora i jestem przekonany, że poświęcił temu zdjęciu wielokrotnie więcej czasu.
Efekt jest znakomity.
Słowa uznania kieruję również do Głównego Sędziego za wyczerpujące uzasadnienie.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Uczestników, Jurora i oczywiście Organizatora, bez którego tej zabawy i nauki by nie było.
Czekam niecierpliwie na następną popRAWkę :)

ahutta
7.07.13, 12:49
Kawał roboty widać. Trochę się pobawiłem, ale przzynam szczerze, że odpuściłem :)
A wszystkie prace wstawione zasługują na uznanie. Brawo!

A56
7.07.13, 19:46
Dziękuję wszystkim za gratulacje.
Co do przepisu to Jasiu (Dziadek) napisał już za mnie. Ja nie potrafię tak szybko zrobić takiego zdjęcia jak Autor.
Takie zdjęcie przyszło mi obrabiać po raz pierwszy i muszę przyznać, że dużo musiałem się nakombinować aby takie wyszło.
Jestem zadowolony ze zdjęcia, które zostało zamieszczone do poprawienia. Dużo przy takich popRAWkach można się nauczyć.
Nie będę opisywał jak robiłem, bo trwało to kilka dni po kilka godzin. Czasami musiałem wracać do punktu wyjścia, bo za dużo na grzebałem.
Ale zastosowałem podobne metody jak kiedyś opisywałem tj. kilka programów do wywoływania RAW. Wywołałem w różnych wariantach, potem łączyłem w odpowiednich proporcjach procentowo, lub stosując maskę. Później to już tylko PS i kombinowanie, jak coś zrobić z tego co mam.

Bodzip
7.07.13, 20:01
Dziękuję wszystkim za gratulacje.
Co do przepisu to Jasiu (Dziadek) napisał już za mnie. Ja nie potrafię tak szybko zrobić takiego zdjęcia jak Autor.
Takie zdjęcie przyszło mi obrabiać po raz pierwszy i muszę przyznać, że dużo musiałem się nakombinować aby takie wyszło.
Jestem zadowolony ze zdjęcia, które zostało zamieszczone do poprawienia. Dużo przy takich popRAWkach można się nauczyć.
Nie będę opisywał jak robiłem, bo trwało to kilka dni po kilka godzin. Czasami musiałem wracać do punktu wyjścia, bo za dużo na grzebałem.
Ale zastosowałem podobne metody jak kiedyś opisywałem tj. kilka programów do wywoływania RAW. Wywołałem w różnych wariantach, potem łączyłem w odpowiednich proporcjach procentowo, lub stosując maskę. Później to już tylko PS i kombinowanie, jak coś zrobić z tego co mam.
No i pięknie Ci wyszło :)
Ja zrezygnowałem - nie te progi :-P
Duże brawa oczywiście :)

Saboor
7.07.13, 20:23
No i pięknie Ci wyszło :)
Ja zrezygnowałem - nie te progi :-P
Duże brawa oczywiście :)
Cykor! :evil:

henry1
7.07.13, 20:27
Cykor! :evil:


Bohater, miał odwagę się przyznać. :-)

Saboor
7.07.13, 20:28
Bohater, miał odwagę się przyznać. :-)
Że jest Cykor... . :mrgreen:

apz
7.07.13, 20:29
Cykor! :evil:


Nie bądź taki. Jak już czas znajdę swoja wersje dorzucę do wątka...

Saboor
7.07.13, 20:30
Nie bądź taki. Jak już czas znajdę swoja wersje dorzucę do wątka...
O! I tak się kaszle! Czytajcie i uczcie się. :cool:

henry1
7.07.13, 20:30
Że jest Cykor... . :mrgreen:


Bez komentarza... :-D :-D :-D