PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus accura view 90



sepi19
27.05.13, 12:45
Czy miał może ktoś taki aparat? Ciekaw jestem co to za cudo:grin:.

sepi19
29.05.13, 11:27
Czyżby nikt nigdy nie miał tego Olka?

sepi19
3.06.13, 09:44
No cóż, jako, że nikt nic nie skrobnął a do mnie już rzeczony aparacik doszedł, postaram się, w miarę użytkowania, skrobnąć parę słów o nim. Może komuś się przyda w podjęciu decyzji o kupnie lub pozbyciu się.
Na razie pierwsze moje wrażenie: fajny z wyglądu:wink:, pomimo niewielkiej wagi i rozmiarów dobrze leży w ręce, palce same układają się tam gdzie powinny. Co mi się w nim jak na razie nie podoba: przyciski datownika na tylnej ściance są lekko cofnięte i trzeba je wciskać np długopisem, oraz głośna praca silniczka od zoomu, denerwuje mnie także wielki czerwony krzyż w wizjerze, mógłby by być delikatniejszy lub z opcja wyłączenia.
Na razie tyle, następna "porcja" po założeniu filmu.

CzaRmaX
3.06.13, 13:11
No cóż przecieraj szlaki :). Kupiłeś ten z Alledrogo bo widziałem, że był jakiś egzemplarz?

jarek_gd
3.06.13, 13:20
A to taki automacik do pstrykania.

sepi19
3.06.13, 14:59
No cóż przecieraj szlaki :). Kupiłeś ten z Alledrogo bo widziałem, że był jakiś egzemplarz?
Nie Allegro, żadko przeglądam bo ich nie lubię, ten jest z Gumtree, możliwe, że ten sam.

---------- Post dodany o 14:59 ---------- Poprzedni post był o 14:58 ----------


A to taki automacik do pstrykania.
Dokladnie, idiotenkamera, ale wygląda, że hej :mrgreen:.

MacGrong
4.06.13, 01:59
Nieco przypomina XA z zamontowane na stałe lampą...

sepi19
14.06.13, 15:26
I po zrobieniu kliszy i wywołaniu, przyszedł czas na podsumowanie. Fajnie się nim pstryka, zakres ogniskowych wystarczający, poręczny i na tym jego zalety się kończą. Acha, jeszcze jedna, wytrzymały, od kilku dni bawi się nim mój 1.5 roczny syn, i dalej działa!!!. Światłomierz lekko niedoświetla, af jest nieprecyzyjny (nie masz pojęcia gdzie jest głębia i na który plan wyostrzył).
Reasumując: jak ktoś ma parcie na popstrykanie tego typu aparacikiem, to na pewno będzie to lepszy wybór, niż prosty lomo. Przy dobrych warónkach oświetleniowych wymienione prze zemnie wady (światłomierz i af) stają się mniej zauważalne.

strOOs
14.06.13, 21:57
Takie większe i mnie poręczne mju1 zoom. Zakres 38-90 to trochę wąsko...

sepi19
14.06.13, 23:22
Takie większe i mnie poręczne mju1 zoom. Zakres 38-90 to trochę wąsko...
Szału nie ma, ale jakoś akurat "szerokosci" mi w nim nie brakowało. I tak niewiele widać przez wizjer :wink: