PDA

Zobacz pełną wersję : OM-D E-M5 - pułapka AF



Roba66
9.05.13, 11:19
W czasach gdy miałem Nikona D90 czasami bawiłem się w ustawianie pułapki ostrości. Ostatnio przypomniałem sobie o tej funkcji i próbowalem ją zastosować w OM-D E-M5, ale za diabła mi nie wychodzi. Czy w Olkach jest to możliwe? Jeżeli tak, to będę wdzięczny za ściągę.

grzyboo
9.05.13, 12:02
Do tego potrzebne są czujniki fazowe. AF oparty o detekcję kontrastu mógłby coś podobnego mieć, ale oznaczałoby to, że odpali kiedy aparat minie punkt optymalnej ostrości. Dopiero wtedy AF będzie wiedział, że dobrze już było.

dobas
9.05.13, 13:36
co chcesz zrobić ?
może zewnętrzne urządzenie Ci pomoże ?
przecięcie jakowejś wiązki czy cóś :)
Pułapkę ostrości znam z Nikona F100 - potem mi ślad po tym zaginął :)

pytasz ogólnie czy masz jakiś pomysł na zdjęcie bo obawiam się że nie ma takiej opcji w em5

Roba66
10.05.13, 10:54
W czasach gdy miałem Nikona D90 czasami bawiłem się w ustawianie pułapki ostrości. Ostatnio przypomniałem sobie o tej funkcji i próbowalem ją zastosować w OM-D E-M5, ale za diabła mi nie wychodzi. Czy w Olkach jest to możliwe? Jeżeli tak, to będę wdzięczny za ściągę.
Dzięki za wyjaśnienie, nie pomyślałem o tym.


co chcesz zrobić ?
może zewnętrzne urządzenie Ci pomoże ?
przecięcie jakowejś wiązki czy cóś :smile:
Pułapkę ostrości znam z Nikona F100 - potem mi ślad po tym zaginął :smile:

pytasz ogólnie czy masz jakiś pomysł na zdjęcie bo obawiam się że nie ma takiej opcji w em5
Mając Nikona D50, a później D90 bawiłem się tym, najczęściej ustawiając taką pułapkę na owady podlatujące do kwiatka. Gdy np. pszczoła pojawiła się w kadrze, wpadała w pułapkę AF i miałem zdjęcie.
Coś w tym stylu:
88092