PDA

Zobacz pełną wersję : zamiennik aku do OMD - ładowarka nie ładuje



jarek76
3.05.13, 12:07
Kupilem akumulator newell i niestety nie da się go naładować oryginalną ładowarką, macie pomysł co z tym zrobić

nightelf
3.05.13, 12:36
Kupilem akumulator newell i niestety nie da się go naładować oryginalną ładowarką, macie pomysł co z tym zrobić

Ja bym reklamował jako towar niezgodny z umową. Skoro sprzedawca twierdził, że da się ładować, to tak powinno być.

MichuP
3.05.13, 22:45
Może uszkodzony ten aku? Mam Newell kupiony ze 3 tyg temu i oryginalna ładowarka ładuje go bez problemu.

Jd
4.05.13, 09:58
Na aledrogo znalazłem 9 ofert.
W pierwszej z brzegu w ofercie pisze :
Model: BLN-1
Technologia: Li-ion
Pojemność: 1220 mAh
Napięcie: 7,4 V
100% zgodności z oryginalnym akumulatorem Olympus (pokazuje stan naładowania)
Kompatybilny z oryginalnymi ładowarkami oraz zamiennikami
Gwarancja: 24 miesiące !!!

Ja bym napisał co jest grane do sprzedającego - niech się ustosunkuje. Jeszcze lepiej (jeżeli nie minęło 10 dni od zakupu) odesłać i zrezygnować z umowy.

PS Wiem , że kusi cena 2,5 raza niższa niż u wujka Olka. Ja kupiłem oryginał i nie mam problemów.
PPS do X-E1 kupiłem zamiennik Fotoenergii. Niby to samo ale..... Szybciej się ładuje i szybciej się wyładowuje. Coś za coś.

dobas
4.05.13, 16:18
ja bym odesłał bo miało działać a nie działa


albo dokupił drugą ładowarkę z trzema aku w komplecie :)

http://www.ebay.com/itm/3PCS-1450mAh-BLN-1-BLN1-Battery-Wall-Car-Charger-for-Olympus-OM-D-E-M5-EM5-/181124398926?pt=Batteries_Chargers&hash=item2a2bdaff4e

l (http://www.ebay.com/itm/3PCS-1450mAh-BLN-1-BLN1-Battery-Wall-Car-Charger-for-Olympus-OM-D-E-M5-EM5-/181124398926?pt=Batteries_Chargers&hash=item2a2bdaff4e)ub dwoma aku w komplecei

http://www.ebay.com/itm/2PCS-1450mAh-BLN-1-BLN1-Battery-Wall-Car-Charger-for-Olympus-OM-D-E-M5-EM5-/200833978868?pt=Batteries_Chargers&hash=item2ec2a351f4

P (http://www.ebay.com/itm/2PCS-1450mAh-BLN-1-BLN1-Battery-Wall-Car-Charger-for-Olympus-OM-D-E-M5-EM5-/200833978868?pt=Batteries_Chargers&hash=item2ec2a351f4)lusem tej drugiej ładowary jest to, że DODATKOWO masz kabel na 12 V - a więc z powodzeniem możesz sobie ładować gdzie chcesz
w samochodzie, z ogniwa słonecznego czy z ogniwa LiPo alibo żelowego

A i baterie źle się nie sprawują :)


Ja - nie wiem czy słusznie staram się jak mogę ładować oryginały oryginalną ładowarką a nieoryginały nie oryginalną.
Przy 6 bateriach użycie dwóch ładowarek i tak jest nie uniknione ;)

Mam 3 oryginały i 3 zamienniki - ale ładowarka na 12 V jest przeze mnie strasznie często używana


wydzieliłem nowy temat :)

MichuP
5.05.13, 11:05
Jak napisałem wyżej u mnie newell działa bezproblemowo, praktycznie identycznie jak oryginał.

Przyszedł mi do głowy pomysł. Otóż przy głęboko rozładowanym aku start ładowania może nastąpić z opóźnieniem - zauważyłem cos takiego przy telefonach długo leżących na półce. Nie sądzę żeby Olek coś zmienił ostatnio w ładowarce dlatego może wystarczy włożyć aku do ładowarki i poczekać kilka minut?

A tak apropos zgodności zamienników - kolega zaktualizował soft w kompakcie panasa i aparat przestał widzieć nieoryginalny aku.

jarek76
8.05.13, 16:13
Odesłałem aku do sprzedawcy, czekam na nowy

nightelf
8.05.13, 17:17
Daj znać, czy nowy będzie działał jak trzeba.

jarek76
8.05.13, 21:21
Daj znać, czy nowy będzie działał jak trzeba.
To pewnie chwilkę zajmie, ale na pewno napiszę

jarek76
16.05.13, 20:48
Przyszedł drugi akumulator po reklamacji, sytuacja ta sama nie daje się naładować :-(

nightelf
17.05.13, 06:13
Współczuję.
Albo masz niesamowitego pecha i trafiłeś dwa razy na wadliwą sztukę, albo one jednak nie są kompatybilne.
Żądałbym teraz albo zwrotu pieniędzy, albo prosiłbym o wymianę jeśli jeszcze chcesz się w to bawić.

jarek76
17.05.13, 07:32
Sam już nie wiem co zrobić :(

adambieg
17.05.13, 08:09
Sam już nie wiem co zrobić :(

Kupić zestaw 2 szt. aku i ładowarka na aliexpress za cenę jednego Newella (też chińczyka zresztą). Te skośnookie zamienniki mają jakieś 80% pojemności oryginału, używam od ponad pół roku.

yamada
17.05.13, 10:11
Sam już nie wiem co zrobić :(
musisz kupić nieoryginalną ładowarkę, i wszystko będzie ok. W Olympusowej nie da się ładować zamienników, takie ma zabezpieczenie jakieś.

MichuP
17.05.13, 14:57
musisz kupić nieoryginalną ładowarkę, i wszystko będzie ok. W Olympusowej nie da się ładować zamienników, takie ma zabezpieczenie jakieś.

Da się. Przynajmniej Newela. Mój kupiony w Euro jakoś w kwietniu ładuję oryginalną ładowarką. Po kilku ładowaniach pojemność porównywalna z oryginałem. Ładowarka kupiona z OMD w tym roku w marcu.

Proponuję sprawdzić na innym egz. ładowarki. Jakby potrzeba jestem do dyspozycji w Poznaniu.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

strOOs
10.06.13, 22:00
Chyba, że to podróbka Newella (tak, różne rzeczy się dzisiaj podrabia...) albo po prostu uszkodzona partia. Oddać i zmienić "dealera" ;)

Co do ceny oryginału a zamiennika - do aparatu za 3-4tys złotych można wydać raz te 5% wartości aparatu i kupić oryginał. Zwykły user nie potrzebuje więcej niż 2szt akku.

Mirek54
10.06.13, 22:12
Chyba, że to podróbka Newella (tak, różne rzeczy się dzisiaj podrabia...) albo po prostu uszkodzona partia. Oddać i zmienić "dealera" ;)



Ano.Newell sie reklamuje,ze z najlepszych Japońskich ogniw Akku składa do Olympusa podpisując się made in china:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

krzjak
10.06.13, 23:04
Potwierdzam, ze oryginalna ladowalka laduje ten zamienik.
Mam go od pól roku i współpracuje bez problemu. W porównaniu do oryginału oceniam, ze pojemność to ok 75-80%. W zupełności mi to wystarcza gdyż najczęściej chodzi o to aby mieć czym zastąpić oryginał na pare godzin.
Krzysztof

thorgal
17.06.13, 17:17
Jarek 76 od którego sprzedawcy kupiłeś, podaj mi na prv b właśnie chciałbym kupić

jarek76
18.06.13, 09:10
Kupiłem w końcu nieoryginalna ładowarkę z aku, już nie miałem siły odsyłać tego do sprzedawcy, teraz działa

frost
18.06.13, 09:31
Tez mialem zamiennik ktory sie nie ladowal na oryginalnej ladowarce - najlepsze rozwiazanie - dokupic nieoryginalna ladowarke ktora mozna podpiac takze do zapalniczki.